32 GB RAM

32 GB RAM Fiyatları

298 farklı 32 GB RAM için fiyatlar listeleniyor.

Reklam
Arama Takip Listem Sepetim

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

8 GB16 GB3200 MHz3600 MHzDDR4DDR52x8 GB2x16 GBLaptopPCSatıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 13Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Kapasite: 32 GB Kaydet

Fiyatı
- 0 - 250 TL250 - 500 TL500 - 750 TL750 - 1.000 TL1.000 TL üstü
Markası Özellikler Tipi Kullanım Yeri Kapasite 32 GB Frekans RAM Sayısı RAM Gecikme Süresi Modül Tipi Pin Sayısı Yükseklik Genişlik Gerilim Voltajı (VDD) SatıcıToplam 70 satıcı. Ürün Puanı

DDR4 RAM8 GB RAM16 GB RAM3200 MHz RAMPC RAM3600 MHz RAM2x8 GB RAMLaptop RAMDDR5 RAM2x16 GB RAMDDR3 RAM4 GB RAM

En Çok Karşılaştırılan Ramler
Bunlara Da Bakabilirsiniz

32 GB RAM Sıkça Sorulan Sorular

32 GB Ram

Bilgisayar kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte teknik özelliklere olan merak da artar. Kullanıcılar, sıradan ve basit işlemleri yapmanın yanı sıra, performans ve depolama konusunda da önemli beklenti altına girerek bunun için adımlar atar. Özellikle oyun oynamaktan hoşlanan bilgisayar kullanıcıları için hız ve verim oldukça önemlidir. Bilgisayar satın alırken ya da bilgisayarın performansını artırmak için bilinmesi gereken teknik konulardan bir tanesi de RAM’dir. RAM, dizüstü ya da masaüstü bilgisayarlarda bulunan en önemli parçalardandır. Açılımı ise “rasgele erişim belleği”dir. Hem depolama hem de hız konusunda oldukça önemli olan RAM, farklı özelliklerine göre kategorilere ayrılır. DDR3 ve DDR4 RAM’ler son dönemde dikkat çeken ve tercih edilen RAM tiplerine örnektir. RAM’lerin aynı zamanda kapasitesi de önemlidir. 32 GB RAM bilgisayar sayesinde birçok işleminizi kısa sürede yaparak yüksek verim elde edebilirsiniz. Bu sayede oyun oynarken eğlencenizde herhangi bir kesinti yaşamazsınız. Ayrıca çeşitli programlar arasında çalışma yaparken kısa sürede işlerinizi halledebilir, diğer çalışmalarınıza zaman ayırabilirsiniz. RAM seçerken kullanacağınız alana, kullanım yoğunluğuna ve bilgisayarınızın modeline hakim olması ve seçimleriniz ona göre yapmalısınız.

32 GB RAM Çeşitleri ve Özellikleri

Bilgisayarınızda yaptığınız birçok işlem RAM’de depolanır. Özellikle oyun ve büyük boyutlu dosyaların depolanması konusunda sıkıntı yaşayanlar RAM artırmak isteyebilirler. Eğer dizüstü kullanıcı iseniz 32 GB RAM laptop ve 32 GB RAM Notebook için doğru bir seçim olabilir. RAM’in hızlı olması sayesinde yapılan işlemler de dinamik şekilde düzenlenebilir. RAM’in iki çeşidi vardır. Bunlar statik ve dinamik RAM’dir. Statik RAM yani SRAM, 10 nanosaniye, DRAM 60 nanosaniye erişim süresi sunar. 32 GB DDR4 RAM, çağının gerisinde geri kalmayarak modern teknolojiye uyum sağlamayı başaran bir çeşittir. Yüksek performans sağlayan ve daha geniş bant genişliği sunan bu teknoloji birçok açıdan beğeniyle karşılanır. Ürünün beğeniyle karşılanmasının en önemli sebepleri arasında düşük güç tüketimi ve daha geniş veri bütünlüğüne sahip olması yer alır. Özellikle veri güvenliği sağlamak istiyorsanız ve teknolojiyi yakından takip ediyorsanız DDR4 doğru bir seçim olur. 32 GB DDR3 RAM ise DDR2’ye kıyasla daha üstün bir teknolojidir. Maksimum bellek kapasitesi 16- 32 GB olan DDR3 ile hızlı bir şekilde veri depolayabilirsiniz. Kullanım amacına uygun olan Kingston RAM çeşitleri ve diğer markaların RAM çeşitlerini kıyaslayarak inceleme yapabilirsiniz.

32 GB RAM Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

RAM’den beklenilen performansın elde edilmesi ve herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmanın engellenmesi için satın almadan önce birçok konuya dikkat edilmesi gerekir. Her bilgisayarın kaldırabileceği kapasite birbirinden farklıdır. Bu nedenle bilinçsizce alınan RAM fayda sağlamak yerine bütçenize zarar verebilir. ılk olarak kullandığınız bilgisayarın türünün laptop mu yoksa masaüstü mü olduğuna dikkat etmeniz gerekir. Bilgisayar kaç MHz destekliyor ve CL değerleri nedir gibi teknik konuları öğrenmeniz önemlidir. Unutmamanız gereken konulardan bir tanesi de CL değeridir. CL değerinin küçüklüğü, belleğin hızlı çalışma oranını ifade eder. RAM satın alırken alüminyum kaplı olanları satın almalısınız. Alüminyum kaplı olan çeşitler aşırı güç harcanmasının ve çok ısınmanın önüne geçen soğutma özelliğine sahiptir. Özellikle oyun oynamaktan hoşlanan kullanıcıların soğutuculu RAM seçmesi oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra ana kartınızı kontrol etmelisiniz. Anakartınızın kaç volta kadar RAM’i kaldırabileceğini öğrenmelisiniz. Eğer ihtiyacınız yoksa büyük boyutlu RAM almanıza gerek yoktur. RAM ve anakart uyumu oldukça önemlidir. Kullanımınıza uygun olan RAM’i satın alarak ihtiyaçlarınızı rahatlıkla giderebilirsiniz. Son olarak RAM fiyatlarını da kontrol etmeniz gerekir. Farklı markalar tarafından satışa sunulan ve değişen özelliklere sahip olan ürünlere göz atabilirsiniz. Eğer anakarta da ihtiyaç duyuyorsanız en iyi anakart fiyatları incelemesi yaparak iki ürünü de daha uygun fiyatlarla alabilirsiniz.

Yüksek Performanslı 32 GB RAM Modelleri

Bilgisayarın en kritik parçalarından biri olan RAM’in doğru tercih edilmesi gerekir. Kullandığınız bilgisayarın ne kadar kapasitede RAM ihtiyacı olduğunu öğrendikten sonra en iyi performansı sağlayacak RAM’i bulmaya bir adım daha yaklaşırsınız. 32 GB RAM ihtiyacınız varsa kullanıcıların yorumlarını da okuyarak alacağınız markaya da karar verebilirsiniz. Bigboy RAM fiyatlarını ve diğer markaların RAM fiyatlarını inceleyerek bilgisayarınız için uygun olan ürüne kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Eğer doğru RAM türüne karar verdiyseniz RAM’i bilgisayarınıza takarken sorun yaşamamak için dikkat etmeniz gerekir. Bilgisayarınıza RAM’i takarken ilk olarak masaüstü bilgisayarınızın ya da laptopunuzun üzerinde bulunan RAM slotlarını kontrol etmeniz gerekir. Masaüstü bilgisayarda kasayı tornavidayla dikkatle açabilirsiniz. Fakat öncesinde bilgisayarınızın üzerinde bulunan tüm kabloları çıkartmanız oldukça önemlidir. Laptopta ise ürünün altına bakmanız gerekir. Genellikle alt kısımda bulunan RAM kısmına kolaylıkla erişebilirsiniz. RAM yükseltmek için ise bilgisayara harici bellek takılması gerekir. Bu sayede bilgisayarın kapasitesinden fazla belleğe sahip olması sağlanır. Siz de en iyi performans sağlayan 32 GB RAM çeşitlerini ve bilgisayar donanım ürünlerini Akakçe ile inceleyerek uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

32 GB RAM İndirimleri

akakce.com geniş ürün yelpazesiyle sıklıkla tercih edilir ve uygun fiyatlı pek çok markanın RAM çeşitlerini de satışa sunar. Kullanıcılar, ürün satın alırken kolay filtreleme yaparak ürünleri inceleyebilir ve ihtiyaç duydukları marka ve modele kolayca erişim sağlayabilirler. Bu sayede hem hızlı hem de kolay bir şekilde istenilen RAM’e kısa sürede sahip olunur. RAM alışverişi esnasında fiyatların bütçe dostu olması oldukça önemlidir. Kaliteyi uygun fiyata almak isteyen kullanıcılar indirim ve kampanyaları takip etmelidir. Birçok güvenilir satıcı tarafından satışa sunulan 32 GB RAM DDR5 ve diğer tüm seçenekleri inceleyerek hız ve verim elde edebileceğiniz bir ürüne uygun fiyatla sahip olabilirsiniz. Ayrıca tüm satıcıları inceleyebilir, yorumları okuyarak ürünü almadan önce detaylı bilgiye de sahip olabilirsiniz. Böylelikle satın alacağınız ürün sayesinde bilgisayarınızdan elde edeceğiniz verimi artırarak işlemlerinizi yerine getirebilirsiniz.

32 RAM Fiyatları

Sabit diske kıyasla daha hızlı ve güvenilir şekilde depolama yapmanızı sağlayan RAM bellekler, içine depolanan belgeleri saklar. Ancak saklama işlemini yaparken kısa sürede depolama yapılmasını ve ihtiyaç duyulduğunda tekrar kullanılmasını sağlar. RAM belleğe kaydettiğiniz bilgileri istediğiniz zaman silebilirsiniz. Bilgisayarın hızı da RAM ile doğru orantılıdır. RAM hızı yüksek bilgisayar aracılığıyla açıp kapatma işlemi başta olmak üzere; depolama, kullanma ve silme gibi birçok işlemi seri bir şekilde yerine getirebilirsiniz. Bilgisayarınızın performansını artırmak isterseniz yüksek bir RAM tercih etmeniz gerekir. Ancak, bilgisayarınızın desteklediği RAM’i öğrenmeniz oldukça önemlidir. ışlemci ve anakartınızın desteklediği en yüksek RAM’i öğrenerek bilgisayarınızdan elde edeceğiniz verimi artırabilirsiniz.

RAM markasına, frekansına, kullanım yerine, kapasitesine ve türüne göre farklı kategorilere ayrılır. Bunun yanı sıra özellikle dizüstü bilgisayarlarda CAS değerleri bulunur. CAS değerleri frekansla birlikte artar. RAM frekanslarına göre; 1600 - 4000 MHz aralığında modeller vardır. 32 GB RAM 3600 MHz yüksek verim elde etmek isteyenlerin tercihlerinden bir tanesidir. 32 GB RAM 2666 MHz ya da 32 GB RAM 3000 MHz ise genellikle 3600 MHz desteklenmeyen bilgisayarlarda kullanılır. Bilgisayarınızın hangi değerlere uygun olduğunu öğrenerek seçiminizi yapmanız oldukça önemli bir kıstastır. 32 GB RAM 3200 mhz ve diğer tüm modelleri inceleyerek bilgisayarınız için en doğru RAM’i kolayca bulabilirsiniz.Tüm bu kıstaslar 32 GB RAM fiyatları üzerinde etkileyici olur. RAM’in markası, tipi, kullanım yeri fiyatların değişmesine sebep olabilir.