Saç Boyası

Saç Boyası Fiyatları

23.179 farklı Saç Boyası için fiyatlar listeleniyor.

Colormax Saç Boyası Golden Rose Saç Boyası Nevaton Saç Boyası Wella Saç Boyası Schwarzkopf Saç Boyası Lilafix Saç Boyası

Aktüel Broşürlerden Saç Boyaları

 • Wella Koleston Kit Saç BoyasıRossmann
 • Schwarzkopf Palette Natural Colors&Yoğun Kalıcı Renkler Yarı Kit Saç Boyası Çeşitleri/AdetGratis
 • Biomagic Saç Boyası Çeşitleri/AdetWatsons
 • Loreal Paris Excellence Saç Boyası Ürün Çeşitleri/AdediWatsons
 • Schwarzkopf Palette Deluxe Saç Boyası Çeşitleri/AdediWatsons
 • Loreal Paris Casting Saç Boyası Ürün Çeşitleri/AdetWatsons
 • Kruidvat Colors to Cover Beyaz Kapatıcı Sprey Çeşitleri 100 mlWatsons
 • Schwarzkopf Palette Natural Colors Saç Boyası Çeşitleri/AdetWatsons

Fiyatı Düşen Saç BoyalarıTümü

Marka ErkekKadın

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Markası Kolay Sipariş Özellikler Cinsiyet Ürün Puanı Renk
Fiyatı0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü

ŞampuanSaç KremiSaç SerumuSaç MaskesiSaç KöpüğüSaç SpreyiWaxSaç Fırçası ve Saç TarağıSaç AçıcıColormax Saç BoyasıGolden Rose Saç BoyasıNevaton Saç Boyası

En Çok Karşılaştırılan Saç Boyaları

En Çok İlgi Gören Saç Boyaları

Bunlara Da Bakabilirsiniz

Saç Boyası Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Saç Boyası Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Saç Boyaları hangileri?

Bugün Akakçe'de 23.179 farklı model arasında

En çok satan Saç Boyaları hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Saç Boyası:
 1. SELECTIVE PROFESSIONAL TÜP SAÇ BOYASI 2,00 SİYAH KESTANE
 2. COLORMAX SAÇ BOYASI 6.11 YOĞUN K.KÜLLÜ KUMRAL
 3. Golden Rose Grey Hair Touch Up Stick Beyaz Kapatıcı
 4. Nevaton Seti 8.11 Açık Kumral Yoğun Küllü
 5. Wella Koleston Kahve

En Ucuz Saç Boyası Fiyatları Akakçe'de!

Saçlarının rengini değiştirmek, beyazlarını kapatmak ya da saçlarında radikal bir değişim yaratmak isteyen çoğu kişi, saç boyalarına yönelmektedir. Saçlarda yaratılmak istenen bu büyük değişimlerin en kolay ve ucuz yolu ise saç boyaları olarak kabul görmektedir. Saç boyaları sayesinde kuaföre gitmeden evde saç boyamak, tercih edilebilecek ideal bir seçenektir. Aynı zamanda saç boyaları, kutu içerikleri ve kullanım kolaylıkları sayesinde, kişiye kendi saçlarını istediği gibi boyama özgürlüğü de sağlamaktadır. Bununla birlikte, saçlarını hangi renge boyatmak istediğine karar vermiş ya da her zaman aynı renkte boya kullanan kişiler, tercih ettikleri boyaları satın alarak boyatma işlemlerini kuaförlerine yaptırmayı da tercih edebilmektedirler. Bu doğrultuda, çok çeşitli renk ve markalarda boya bulmak mümkündür. Saç boyası fiyatları da markalara göre değişiklik göstermektedir.

Saç Boyası Çeşitleri

Günümüzde gelişen renk teknolojisi ve kimyasal içeriklerin çeşitlenmesiyle beraber saç boyası çeşitleri de artış göstermektedir. Saçlarını boyamak isteyen kişilerin ihtiyaçlarına göre değişiklik gösteren boyalar, farklı ihtiyaçlara yönelik şekillerde üretilip piyasaya sunulmaktadır. Temel olarak tüp ve kutu şeklinde satılan boya çeşitlerinden bahsetmek mümkündür. Tüp olarak satılan boyaları kullanmak isteyen kişiler, mutlaka oksidan olarak bilinen saç açıcı ürünlerden de temin etmelidir. Hangi oksidanın kullanılması gerektiği ise boyanın numarasına göre değişiklik göstermektedir. Evde saçlarını boyamak ve uygun saç boyası fiyatı olan ürünler tercih etmek isteyenler için diğer bir yöntem ise set halinde satılan boyalardır. Bu setlerin içerisinde; bir tüp boya, saç açıcı sıvı, eldiven, saç kremi ve kullanım kılavuzu bulunmaktadır. Saç boyası çeşitleri sınıflandırmasında diğer bir grup ise boyanın renklerine göre yapılmaktadır. Saç boyaları, doğal boyalar ve renkli boyalar olarak ayrılmaktadır. Bu ayrım, boyanın içerdiği pigmentlerin, renk skalasında hangi tonlara denk geldiğini ifade etmektedir. Renkli saç boyaları; pembe, mor, yeşil, mavi gibi birbirinden farklı renkleri bünyesinde barındırabilir. Doğal renklere sahip boyalar ise siyah, kahverengi, kumral ve sarı ana renklerinden oluşmaktadır. Diğer saç boyası çeşitleri ise boyanın kalıcılık düzeyine göre sınıflandırılan kalıcı, yarı kalıcı ve geçici boyalardır.

Saç Boyası Markaları

Piyasada, boya satın almak isteyenlere yönelik çok çeşitli saç boyası markaları mevcuttur. Markalara göre saç boyası fiyatları ve içerikleri de değişiklik göstermektedir. Örneğin L’Oreal, Palette, Schwarzkopf, Sea Color, Garnier, Neva, Koleston gibi markalar, daha uygun fiyatlı ve evde kullanıma uygun boyalara sahip markalardır. Bu markalar, evde kullanıma uygun olması açısından, genel olarak set halinde satılan boyalardan oluşmaktadır. Bunun yanında Davines, Toppik, Phyto, Igora, L’Oreal Professionnel gibi profesyonel kullanıma uygun ve nispeten yüksek fiyatlı markalar da bulunmaktadır. Öte yandan erkeklerin kullanımına uygun olarak geliştirilen Just For Men, Wella Men, Schwarzkopf Men Perfect, Goldwell Men, Neva Men gibi saç boyası markaları ve serileri de bulunmaktadır. Daha az kimyasal içeriğe sahip boya kullanmak isteyen kişiler ise amonyaksız ya da bitkisel içeriğe sahip olan Herbatint, Phyto, Botanic gibi markalara da yönelebilir. Renkli saç boyalarında ise en çok tercih edilen markalar; Manic Panic, Acacia Jeans, Jeans Color gibi renkli boyalara sahip markalar ile L’Oreal Paris Colorista gibi boya markalarının renkli serileri olmaktadır. Boya tercih ederken, bütçenize uygun saç boyası fiyatı ve renk tercihiniz doğrultusunda marka seçimi yapabilirsiniz.

Saç Boyası Nasıl Kullanılmalı?

Evlerinde saçlarını boyayacak kişilerin cevabını en çok merak ettiği sorulardan birisi de "Saç boyası nasıl kullanılmalı?" sorusudur. Saçlarınızı boyamak istediğiniz renge karar verip saç boyası markaları arasından tercih yaptıktan sonra, satın aldığınız boyanın kullanım kılavuzunu mutlak suretle okumalısınız. Kullanım kılavuzunu okumak, bu sorunun cevabını bulmak için önemli bir adımdır. Boya saça uygulanmadan önce yapılması gereken, boya alerjisinin olup olmadığının tespit edilmesi adına alerji testi yapmaktır. Bu test, boyadan bir miktar alınıp kolun iç kısmına sürülerek yapılabilir. 48 saat içerisinde cilt herhangi bir reaksiyon göstermezse boya saça uygulanabilir. Boya, uygulamadan önce mutlaka eldiven takılmalıdır. Daha sonraki aşamada; boya ve saç açıcı, metal olmayan bir kapta uygun oranlarda karıştırılmalıdır. İyi bir sonuç almak için en iyi saç açıcı markaları kullanılmalıdır. Ardından bu karışım, bir aplikatör ya da fırça yardımıyla saça uygulanabilir. Boyanın saçta ne kadar süre bekletileceği, saçın daha önce boya işlemi görmüş olup olmamasına ve yapılan boyayla elde edilmek istenen sonuca göre değişiklik göstermektedir. Saçınıza en uygun yöntemi, boya kutularının üzerinde ve kullanma kılavuzlarında yer alan bilgilerde bulabilirsiniz. Son olarak, saçta yeteri kadar bekletilen boya bol ve ılık suyla yıkanmalıdır. Boya, saçları yıpratabileceği için bu aşamada saç kremi kullanılabilir. En güzel saç kremleri ve fiyatları akakce.com sitesinde yer almaktadır.

Saç Boyası Elden Nasıl Çıkar?

Saç boyama sırasında boya, cilde temas edebilmekte ve o bölgeyi boyayabilmektedir. Böyle bir durum yaşayan kişiler, "Saç boyası elden nasıl çıkar?" sorusunu merak eder. Bunun için öncelikle elinizi sabunla yıkamayı denemelisiniz. Buna rağmen çıkmayan boyalar için en bilinen yöntem, sigara külünün ele sürülerek bir süre bekletilip yıkanmasıdır. Bunun yanında, temizleyici özelliğinden dolayı diş macunu ya da aseton sürülerek temizlenmesi de bilinen yöntemlerdendir. Fakat "Saç boyası elden nasıl çıkar?" sorusuna cevap olarak kullanılan tüm bu malzemeler elin kurumasına ve tahrişine yol açabileceği için, sonrasında mutlaka nemlendirme işlemi uygulanmalıdır.