Sıvı Yağ

Sıvı Yağ Fiyatları

5.100 farklı Sıvı Yağ için fiyatlar listeleniyor.

Market alışverişini de Akakçeden yap!
Komili Sıvı Yağ TMO Sıvı Yağ Zeytinbeyli Sıvı Yağ Migros Sıvı Yağ Yudum Sıvı Yağ Bizim Sıvı Yağ

Aktüel Broşürlerden Sıvı Yağlar

  • Komili Ayçiçek Yağı 5 L Pet Migros 139,90 TL
  • Yudum Ayçiçek Yağı 5 LÇağdaş Marketler 149,90 TL
  • Ülker Bizim/Ona Ayçiçek Yağı Teneke/Geniş Ağız Pet 5 LBizim Toptan 149,90 TL
  • Yudum Ayçiçek Yağı 4 lCarrefourSA 129,90 TL
  • Komili Riviera Zeytinyağı 5 LMetro 449,90 TL
  • Vera Ayçiçek Yağı 5 l PetA101 134,00 TL
  • Komili Yumuşak Lezzet Naturel Sızma Zeytinyağı 2 LMigros 199,90 TL
  • Komili Ayçiçek Yağı 4 ltÖzdilek 129,90 TL
  • Yudum Zeytinyağı Natürel Sızma 1 LtHakmar Express 99,90 TL
  • Yudum Ayçiçek Yağı 2 lCarrefourSA 69,90 TL

lt En Ucuz Sıvı Yağlar

Tümü

Çok Satanlarlt En UcuzEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatDiğerEn Yüksek PuanEn Yeniler

1 lt5 lt18 ltAyçiçekZeytinyağıSızmaRiviera0 - 50 TL 100 - 150 TL Soğuk SıkımSatıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Özellikler Türü Boyut Kelime ile Filtrele Ambalaj Türü Zeytinyağı Türü SatıcıToplam 60 satıcı. Ürün Puanı

FritözÇikolataHurmaUnRamazan PaketiPirinçŞekerSalçaFındıkKomili Sıvı YağTMO Sıvı YağZeytinbeyli Sıvı Yağ

En Çok Karşılaştırılan Sıvı Yağlar

Sıvı Yağ Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Sıvı Yağ Sıkça Sorulan Sorular

Sıvı Yağ

Muftakta yemek yapmak için olmazsa olmaz malzemelerden biri olan yağlar, sıvı ya da katı formda satışa sunulur. Kullanımı son derece kolay olan pek çok yemekte kullanılan sıvı yağ, şüphesiz ki yemek pişirmek için en çok tercih edilenler arasında yer alır. Tencere, fırın yemeği, hamur işleri, tatlı, çorba, salata ve meze gibi pek çok çeşitte tercih edilen ürün, kullanıldığı yemeklere kıvam ve lezzet katar. Özellikle Türk mutfağında yemeklerin ana malzemesi olan sıvı yağ büyük önem taşır. İdeal miktarlarda tüketildiğinde sağlık için önemli bir yere sahip olan yağlar, sağlıklı beslenme listelerinin başında yer alır. Hem sıcak hem de soğuk yemeklerde sevilerek tüketilen yağ, uzun süreli işlemlerden geçerek tüketiciye sunulur. “Sıvı yağ ne kadar?” diye merak ediyorsanız ve sıvı yağ almak istiyorsanız Süpermarket ana kategorisinin Gıda alt kategorisinin Sıvı Yağ bölümünden en uygun ve indirimli sıvı yağ fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Sıvı Yağ Nedir?

Pek çok kişi “Sıvı yağ nedir ve faydaları nelerdir?” diyerek yaptığı araştırmaların sonucunda farklı bilgilere ulaşır. İdeal kullanım miktarlarına dikkat ederek tüketilen sıvı yağların vücut için pek çok faydası bulunur. Sağlık ve enerji deposu olarak adlandırabileceğiniz bu ürünler, farklı çeşitleri ile birbirinden lezzetli yemeklerin ana malzemesidir. Geniş bir tüketici kitlesi tarafından en çok bilinen yağlardan olan ayçiçek ve zeytinyağı, ülkemizde en çok üretimi yapılan ürünlerdir. Yemeklerde en sık kullanılan bu iki yağ çeşidi, hem sıcak hem de soğuk yemeklerde tercih edilir. Zeytin ve ayçiçekten sonra pamuk çekirdeği, fındık, kanola, soya, badem, susam, çörekotu, yer fıstığı, üzüm çekirdeği ve kayısı gibi bitkilerden de yağ elde edilerek mutfakta, cilt bakımında ya da alternatif tıpta kullanılır.
Mutfağın en gözde yağlarından biri olan ayçiçek yağı ve diğer çeşitler, mevsiminde olgunlaşan ve toplanarak çeşitli tesislere getirilen hammaddelerin rafinasyon uygulanması ile elde edilir. Çeşitli işlemler sonucunda kullanılmaya hazır hale gelen yağ, farklı gramajlara sahip ambalajlara konularak paketlenir ve tüketiciye sunulur. Sıvı yağ fiyatları, ürünlerin gramajına ve markasına göre farklılık gösterir. Ürünler incelendiğinde plastik ya da teneke sıvı yağ çeşitlerini görebilirsiniz. Ucuz ve kampanyalı sıvı yağ fiyatlarını takip ederek bütçenizden tasarruf edebileceğiniz ürünler satın alabilirsiniz.

En Çok Kullanılan Sıvı Yağ Çeşidi

Pek çok kişi, sağlıklı beslenme ve kilo kontrolü için yağları beslenme düzeninden çıkarsa da bu durum uzmanlar tarafından kesinlikle önerilmez. Kişinin ihtiyaç duyduğu kadar yağlardan faydalanması gerekir. “Sıvı yağ ne demek?” diye araştırma yaptığınızda karşınıza ilk çıkacak olan yağların başında ayçiçek yağı gelir. Sıvı yağ çeşitleri arasında en sık kullanılan ürün, % 66 oranında doymamış yağ içerir. Çiçeğin tohumlarının preslenmesi ve özütlenmesi gibi aşamalardan geçerek hazırlanan ürün, yemeklerin ana malzemesi olarak mutfaklardaki yerini alır. En ucuz sıvı yağ fiyatlarına sahip olan ayçiçek, zengin içeriğinin yanı sıra ülkemizde fazla miktarlarda üretimi yapılan bir bitkidir.
Sıvı yağ çeşitleri E vitaminin yoğun bir şekilde karşılandığı, mutfakta yapılan hemen her yemekte kullanılabilir olması sayesinde tüketicilerin sıkça satın aldığı bir üründür. Kararında kullanıldığında en güzel yemeklerin ortaya çıkmasına yardımcı olan bu ürün mısır, yer fıstığı ve zeytin gibi bitkilere göre içerisinde çok daha fazla E vitamini barındırır. Antioksidan özelliği bulunan E vitamini ise hücreleri korur, bağışıklık sistemini güçlendirir ve kalp hastalıklarını önlemeye yardımcı olur. Sıvı yağ markaları tarafından her yıl binlerce litre sıvı yağ üretimi yapılır. Kategori içerisinde ucuz ve indirimli sıvı yağ satışı yapan markaları yakından inceleyebilirsiniz. Dilerseniz katı yağlardan olan tereyağı fiyatları için de ilgili kategoriye göz atabilirsiniz.

Sıvı Yağ Hangi Yemeklerde Kullanılır?

Sağlık açısından faydaları saymakla bitmeyen sıvı yağlar, tüketicinin damak lezzetine göre pek çok yemekte kullanılır. Beslenme uzmanları tarafından sıkça önerilen bir yağ olan zeytinyağı, Ege, Akdeniz ve Marmara bölgesinden elde edilir. “Bitkisel sıvı yağ nedir?” soruna karşılık alacağınız ilk cevaplardan biri, zeytinyağı olur. Bitkisel sıvı yağ çeşitleri arasında yer alan mısır yağının daha fazla yemekte kullanıldığına dair bir inanç olsa da zeytinyağı da en az bu yağ kadar sıcak ya da soğuk yemeklerde kullanılabilir. Fırın, sote, kızartma ve tencere olarak mutfağınızda pişen hemen her yemekte kullanabileceğiniz zeytinyağı, kendine has aroması ve kokusu ile yemeklere enfes bir tat katar.
Eklendiği yemeklerin tadını bir adım öteye taşıyan zeytinyağı, sızma ve riviera olmak üzere iki farklı çeşide sahiptir. Sızma zeytinyağı genel olarak pişirilmeden kullanılır. Soğuk mezelere, salatalara ya da pişen yemeklerin üzerine ekleyebilirsiniz. Kızartma tarzı yemeklerde zeytinyağının kullanılmayacağı yanlışını bir kenara bırakarak enfes bir lezzete sahip riviera zeytinyağı ile mükemmel kızartmalar ve soteler yapabilirsiniz. Bitkisel sıvı yağlar arasında yer alan zeytinyağını kışlık menemenlik soslarda, ezmelerde ve diğer mezelerde güvenle kullanabilirsiniz. En iyi ve en ucuz sıvı yağ çeşitlerinden biri olan zeytinyağı, yemeklik sıvı yağ çeşitleri arasında en sık kullanılanlardan biridir. En iyi sıvı yağ markası denilince karşınıza çıkan Komili, Ayvalık Sıvı Yağ, Vakıfbirlik Sıvı Yağ, Yudum, Hasya ve Tarım Kredi Birlik Sıvı Yağ markalarının ürünlerini inceleyebilirsiniz. Sıvı yağ fiyatları, ürünlerin markasına ve ambalajlanma şekline göre farklılık gösterir.

Sıvı Yağın Faydaları Nelerdir?

Neredeyse tüm yemeklerde kullanılan sıvı yağların vücut için pek çok faydası vardır. Sıvı yağ kalori olarak yüksek olsa da ideal oranda tüketildiğinde vücut için herhangi bir sorun oluşturmaz. Peki, sıvı yağın insan bedenine faydaları nelerdir?

Sıvı Yağ Fiyatları

Yemeklere lezzet vermesinin yanı sıra insan bedeni için pek çok faydası olan sıvı yağlar, farklı şekillerde satışa sunulur. Son dönemlerin gözde ürünlerinden olan sprey sıvı yağ, kullanım kolaylığı sunması sayesinde sıkça tercih edilir. Özellikle hamur işleri yaparken tepsileri ya da kalıpları pratik bir şekilde yağlamaya olanak sağlayan sprey ürünler, zaman tasarrufu da sağlar. Sıvı yağlar farklı şekilde ambalajlandığı için fiyatları da buna göre farklılık gösterir.
Sıvı yağ litre, teneke ve yemeklik fiyatları arasında farklılıklar bulunur. Küçük sıvı yağ fiyatları ideal aralıklarda satışa sunulduğundan pek çok kullanıcının bütçesine uyum sağlar. Size en uygun ve en ucuz sıvı yağ fiyatlarını incelemek için kategoriye göz atabilirsiniz. Ayçiçek yağı fiyatları hakkında bilgi almak ve hızlıca satın almak için sitenin sol kısmında yer alan filtreleme bölümünden marka, ürün çeşidi ve satıcıyı seçebilirsiniz.