Basketbol Ayakkabısı

Basketbol Ayakkabısı Fiyatları

1.853 farklı Basketbol Ayakkabısı için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • TürüBasketbol
 • CinsiyetKadın
 • CinsiyetErkek
 • TürüKoşu
 • TürüYürüyüş
 • Kullanıcı TürüÇocuk
 • Kullanıcı TürüYetişkin
 • RenkBeyaz
 • RenkSiyah
 • Fiyatı0 - 750 TL
 • Fiyatı750 - 1.000 TL
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • TürüBasketbol
Fiyatı 0 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL 1.500 - 2.500 TL 2.500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTürüKoleksiyonTümünü GösterTeknolojiKullanıcı TürüCinsiyetÜrün PuanıRenkSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (1.853)

Beverly Hills Polo Club Erkek Spor Ayakkabı Birkenstock Erkek Spor Ayakkabı Crocs Erkek Spor Ayakkabı Defacto Erkek Spor Ayakkabı Diesel Erkek Spor Ayakkabı DKNY Erkek Spor Ayakkabı Emporio Armani Erkek Spor Ayakkabı Erkek Kaykay Ayakkabısı Erkek Spor Ayakkabı Gant Erkek Spor Ayakkabı Hugo Boss Erkek Spor Ayakkabı Kenneth Cole Erkek Spor Ayakkabı

En Çok Karşılaştırılan Spor Ayakkabılar

Basketbol Ayakkabısı Sıkça Sorulan Sorular

Basketbol ayakkabısının tabanı nasıl olmalı?

Basketbol ayakkabısında taban yapısı, basketbol oyunu sırasında hareketlerinizin çevikliğini azaltmayacak sizi dengede tutacak şekilde tasarlanır. Basketbol ayakkabılarında en önemli unsur taban yapısıdır. Basketbol ayakkabıları, saha içerisinde hareketlerinizi engellemeyecek ve kaymaları önlemek için sahanın zeminine tutunan yapıda tasarlanır. "Beton ve parke sahalar için farklı özellikler tercih edilse de her iki saha türü içinde tabanı dişli veya tırtıklı olmalıdır.

Basketbol ayakkabılarının malzeme özellikleri nelerdir?

Basketbol ayakkabıları yoğun hareket halinde tercih edilen ayakkabılardandır. Birçok farklı fiziksel yapının yanında, ayakkabıların iç malzemesinde teri emen kumaş türleri tercih edilirken dış malzemelerinde çarpma ve darbelere dayanıklı daha kalın ve sert malzemeler tercih edilir. Ayrıca hareketleri kolaylaştırmak için yumuşak orta taban malzemesi tercih edilir.

En çok satan Basketbol Ayakkabısı hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Basketbol Ayakkabısı:
 1. Adidas Ownthegame 2.0 Erkek Basketbol Ayakkabısı
 2. Nike Jordan Max Aura 4 Erkek Basketbol Ayakkabısı DN3687
 3. Nike Precision VI Erkek Basketbol Ayakkabısı DD9535
 4. Adidas Forum Low Siyah-Beyaz Erkek Basketbol Ayakkabısı FY7757
 5. Adidas Forum Low Çocuk Basketbol Ayakkabısı

Basketbol Ayakkabısı

Sporcular ister amatör ister profesyonel olsun, performanslarını artırma ihtiyacı duymaktadırlar. Bu performansı artırmak için ise birtakım ekipmanlara ihtiyaçlar söz konusudur. Her spor branşının kendine has donanım ekipmanları bulunmaktadır. En popüler spor dallarından olan basketbolun bu ekipmanları arasında ise olmazsa olmaz diyebileceğimiz basketbol ayakkabısı bulunmaktadır. Yakın tarihte basket ayakkabısı olarak üretilmiş fakat giderek yerini sokaklara bırakmış birçok spor ayakkabı modeli bulunmaktadır.
Basket ayakkabısı tasarım olarak oldukça alımlı olsa da ayakkabıyı amacı dışında kullanmak ömrünün daha kısa olmasına neden olacaktır. Ayrıca bu ayakkabılar spor amaçlı üretildiğinden uzun süreli günlük kullanımlarda birtakım ayak problemlerine yol açabilmektedir. Doğru bir basketbol ayakkabısı seçimi her şeyden önce ayak sağlığı için oldukça önemlidir. Bununla birlikte doğru ayakkabı seçimi oyun performansı üzerinde de oldukça etkilidir. Basketbolda, temel olarak her oyun pozisyonu için farklı ayakkabılar bulunmaktadır.

Basketbol Ayakkabıları Özellikleri Nelerdir?

Diğer spor dallarından farklı olarak basketbol, her an yüksek tempoda geçmektedir. Dolayısı ile basketbol yüksek efor gerektirdiğinden, basketbol ayakkabıları da buna göre seçilmelidir. Bu nedenle bir basketbol ayakkabısı herşeyden önce dayanıklı bir yapıya sahip olmalıdır. Genel olarak basketbol ayakkabılarında her ne kadar tasarımlar birbirine oldukça benzese de temelde birbirlerinden ayrılan noktalar bulunmaktadır.
Basketbol ayakkabısı özellikleri arasında üst yüzeyinin yumuşak olması yer almaktadır. Üst yüzeyin yumuşak olmasının sebebi ise oynanış esnasında ayağın rahat olmasını sağlamaktır. Bir diğer önemli nokta ise basketbol ayakkabısının kesimidir. Basket ayakkabısı, kısa kesim, orta kesim ve yüksek kesim olmak üzere üç farklı şekilde üretilmektedir. Bu farklılık oyun tarzından kaynaklanmaktadır. Eğer oynanılan bölge çok fazla koşu yapmayı gerektirmiyorsa kısa kesim basketbol ayakkabıları tercih edilmelidir. Kısa kesim basket ayakkabısı diğerlerine göre hafif olması nedeniyle tercih edilmektedir.
Oynanılan bölge genel olarak ani hızlanmalar, dönüşler ve esneklik gerektiriyorsa orta kesim basketbol ayakkabıları tercih edilmelidir. Bu ayakkabılar bileği tam olarak kavramazlar fakat bilek için koruma sağlarlar. Hareket kabiliyetini daha fazla artırdığından, oyuncular tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Yüksek kesim basketbol ayakkabılarında bu durum daha farklıdır. Bu özelliğe sahip basket ayakkabıları bilek kısmını kavrayarak fazladan destek sağlamaktadır fakat diğer kesimlere göre bileklere daha fazla yük bindirmektedir. Bu nedenle yüksek efor gerektiren oyunlar için uygundur.
Basket ayakkabılarında üst yüzey ve kesim özellikleri gibi taban özellikleri de oldukça önemlidir. Orta taban ve dış taban olmak üzere iki kısıma ayrılmışlardır. Orta taban, dış taban ile üst yüz arasında kalan kısımdır. Yüksek darbe emilimine ve yumuşak bir yapıya sahiptir. Öyle ki bir oyuncunun zıplama kabiliyetini doğrudan etkileyebilmektedir. Bu nedenle basket ayakkabılarnın en önemli bölümünü oluşturduğu söylenebilir. Yalnızca basketbol ayakkabılarında diğer diğer ayakkabı türlerinde de orta taban teknolojisi üzerinde geliştirmeler yapılmaktadır. Taban malzemesinde olarak özel köpük plastik ve kauçuk karışımından elde edilen EVA, sıkıştırılmış EVA poliüretan gibi maddeler kullanılmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta köpük malzemelerin hafif bir yapıda olurken, poliüretan malzemelerin ise ağır bir yapıda olduğudur.

Basketbol Ayakkabısı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Basketbol ayakkabıları doğru seçildiğinde sporcu performansında pozitif bir etki bırakacaktır. Ayrıca basket ayakkabısının doğru seçimi performansta olduğu kadar ayak sağlığı açısından da oldukça önemlidir. Bu nedenle basketbol ayakkabısı almadan önce dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır. Öncelikle dikkate alınması gereken nokta kişinin ayak yapısıdır. Daha sonra ise kişinin oynayış şeklidir. Oyun tarzına göre basketbol ayakkabısı özelliği ve tasarımı değişiklik göstermektedir. Ayakkabının çok dar bir yapıda olmamasına dikkat edilmelidir. Ayakkabı giyildiğinde ayağın sabit bir şekilde durduğundan emin olunmalıdır.
Ayakkabının bol olması denge sorunlarına neden olabilmektedir. Bu durum birtakım sakatlık problemlerine yol açabilmektedir. Bu nedenle ayakkabıda hiç boşluk kalmadığından emin olunmalıdır. Oyun her an yüksek tempoda geçtiğinden terleme de bir o kadar fazla olmaktadır. Bu nedenle seçilen ayakkabının hava geçirgenliği olup olmadığına dikkat edilmelidir. Her ne kadar ayakkabının hız, denge, kontrol, darbe emilimi gibi özellikleri önemli olsa da stil olarak da kişinin karakterini yansıtmalıdır. Ayrıca ayakkabının parkede mi yoksa beton zeminde mi kullanıcağı da önem arz etmektedir. Parke zemin için alınan ayakkabı beton zeminde kullanıldığı taktirde bu durum ayakkabı tabanının hızlı aşınmasına neden olacaktır. Zemin özelliklerine göre bir ayakkabı tercih etmek, basketbol ayakkabısının daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Erkek basketbol ayakkabısı ve kadın basketbol ayakkabısı için genellikle ilk dikkat edilen nokta tasarımı olsa da, ayakkabıyı seçerken yukarıda belirtilen durumları göz önünde bulundurmak faydalı olacaktır.

Ünlü Basketbolcular Hangi Basketbol Ayakkabılarını Tercih Ediyor?

Basketbol ve NBA denince akla ilk gelen isimlerden birisi de hiç şüphesiz Michael Jordan. NBA tarihinin en yüksek sayı ortalamasına sahip oyuncusu Jordan, 10 sezon boyunca NBA’in sayı kralı olmayı başardı ve hala bu rekoru elinde bulunduruyor. Ünlü oyuncunun tercihi ise Nike markasının Air Jordan serisidir. Öyle ki markanın Jordan için özel olarak çıkardığı seri popülerliğinden hiçbir şey kaybetmedi. Özellikle basketbolseverleri derinden yaralayan ve aramızdan oldukça ayrılan Black Mamba lakaplı Kobe Bryant’ın tercihi de Nike markasından yanaydı. Basketbol tutkunları arasında Kobe ayakkabıları olarak nitelendirilen bu ayakkabılar Air Huareche ve Nike Zoom 1 modelleriydi. NBA tarhinin en önemli oyunclarından Kareem Abdul Jabbar’ın tercihi ise Adidas Superstar idi. Öyleki bu model zamanla parkelerden sokaklara taşındı ve hala büyük bir ilgi görüyor.
Günümüz NBA oyuncularından James Harden, Adidas Harden Vol.2 modelini kullanırken, Kyrie Irving ise Nike Kyrie 4 modelini tercih ediyor. Kullanıcılar bu ayakkabıyı genellikle kyrie ayakkabıları olarak biliyor. Başarılı oyuncu Lebron James tercihini Nike Lebron modelinden yana kullanırken, kullanıcılar arasında Curry ayakkabıları olarak bilinen Under Armour Curry 5 modelini ise Stephen Curry kullanıyor.

Basketbol Ayakkabısı Fiyatları

Basketbol ayakkabısı fiyatları marka ve modele göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca cinsiyete göre de Erkek basketbol ayakkabısı, kadın basket ayakkabısı ve çocuk basketbol ayakkabısı fiyatları arasında da farklılıklar bulunmaktadır. Ayakkabının içeriğindeki özellikleri, markası ve popülerliği fiyat konusunda etkili olan diğer faktörlerdendir. İster basketbol, ister futbol dilerseniz de diğer spor dalları için aradığınız ayakkabı modellerini Akakçe’de bulabilirsiniz. Krampon ayakkabılardan tenis ayakkabılarına, sneaker ayakkabılardan kaykay ayakkabısına kadar binlerce ayakkabı modeli akakce.com’da!