Koşu Ayakkabısı

Koşu Ayakkabısı Fiyatları

11.810 farklı Koşu Ayakkabısı için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • TürüKoşu
 • CinsiyetKadın
 • CinsiyetErkek
 • TürüYürüyüş
 • Kullanıcı TürüÇocuk
 • Kullanıcı TürüYetişkin
 • RenkBeyaz
 • RenkSiyah
 • Fiyatı0 - 750 TL
 • Fiyatı750 - 1.000 TL
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • TürüKoşu
Fiyatı 0 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL 1.500 - 2.500 TL 2.500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTürüKoleksiyonTümünü GösterTeknolojiKullanıcı TürüCinsiyetÜrün PuanıRenkSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (11.810)

Samsung Watch 4 Beverly Hills Polo Club Erkek Spor Ayakkabı Birkenstock Erkek Spor Ayakkabı Crocs Erkek Spor Ayakkabı Defacto Erkek Spor Ayakkabı Diesel Erkek Spor Ayakkabı DKNY Erkek Spor Ayakkabı Emporio Armani Erkek Spor Ayakkabı Erkek Kaykay Ayakkabısı Erkek Spor Ayakkabı Gant Erkek Spor Ayakkabı Hugo Boss Erkek Spor Ayakkabı

En Çok Karşılaştırılan Spor Ayakkabılar

Koşu Ayakkabısı Sıkça Sorulan Sorular

Koşu yaparken neden koşu ayakkabısı giyilmeli?

Koşu sporu sırasında ayakların ön ve orta kısmına uygulanan basınç ve baskı artar. Doğru ayakkabı seçimi bu basıncı dağıtarak ayak sağlığını ve koşu performansını dengeler. Koşu sırasında esnek, koşarken ayak şeklini alabilen ayakkabılar dengeli ve sağlıklı basmak için tercih edilmelidir. Bu şekilde hem ayak sağlığı hem genel vücut sağlığı korunur. Böylece uzun ve kısa koşularda istenilen performans gösterilebilir.

Koşu ayakkabısı alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Koşu ayakkabısı alırken kullanılacak yer, zemin yapısı oldukça önemlidir. Zemine, koşu şekline ve koşu hızına göre farklı özelliklerde koşu ayakkabıları tercih edilmelidir. Çim zeminde koşarken veya antrenman yaparken kaymaları engellemek, zemin tutuşunu artırmak için dişli ve tabanı düz olmayan koşu ayakkabıları uygundur. Asfalt zemin koşuları için darbelere dayanıklı ve daha kalın tabanlı koşu ayakkabıları tercih edilmelidir. Kumlu veya toprak zeminlerde koşu sporu yaparken yüzey sertliği değişiklik gösterebileceği için yol tutuşu fazla, bileği kavrayan ve kalın tabanlı koşu ayakkabıları giyilmelidir. Beton zeminlerde koşarken sert zemin olduğu için dayanıklı ve ani hareketlere uygun taban koşu ayakkabılar tercih edilmelidir.

En çok satan Koşu Ayakkabısı hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Koşu Ayakkabısı:
 1. Adidas Galaxy 6 Erkek Koşu Ayakkabısı
 2. Adidas Strutter Erkek Spor Ayakkabı
 3. Adidas Runfalcon 2.0 Erkek Koşu Ayakkabısı
 4. Salomon Alphacross 5 Gore-Tex Erkek Koşu Ayakkabısı
 5. Adidas Duramo SL 2.0 Siyah-Beyaz Erkek Koşu Ayakkabısı GW8336

Koşu Ayakkabısı Nedir?

Koşu sporu ile ilgilenenlerin giymesi gereken spor ayakkabı türü koşu ayakkabısıdır. Her sporun kendine has özellikleri olan o spora ait ayakkabılar ile yapılması ayak, vücut sağlığı ve performans için oldukça önemli bir etkendir. Koşu ayakkabıları tasarımları koşma performansını, yer tutuş oranını ve dengeyi artıracak şekilde tasarlanan ayakkabılardır. Koşu ayakkabılarının en büyük özelliklerinden biri koşu sırasında meydana gelen darbelerin emerek azaltan, dayanıklı yapıya sahip olmasıdır. Ayrıca bu tempolu spor sırasında ayak dönmelerini engelleyecek denge malzemelerinin kullanılır. Bu ayakkabıda önemli olan bir unsur da ayakkabının tabanıdır. Tabanında tabanı yeri daha iyi hissedebilmek için yumuşak bir yapıda tasarlanır ve yapısı yüksekliği sizi ileri iterek daha hızlı koşmamızı sağlar. Çim ve toprak alanlarda koşarken kayma riski daha fazladır ve tabanı uygun olmaya, düz tabanlı ayakkabılar kayma riskini artırır. Bu şartları sağlayan koşu ayakkabısını tercih etmeniz sizin performansınızı, dengenizi ve hızınızı olumlu yönde etkileyecektir. Tempolu bir şekilde yapılan koşu sporunda ayak ayakkabının içinde öne ve arkaya hareket eder ve belli bir süre sonra ayaklarınızda şişme meydana gelir. Bu sebeple koşu ayakkabısı seçerken yarım numara kadar büyük almanız koşu sırasında ayakkabının sizi rahatsız etmesini önleyecektir. Bu ayakkabı türünde bulunan yastıklama sistemi ayağı daha iyi kavrayabilmesini ve darbelerin emişini sağlar. Bu şekilde spor sırasında daha rahat ve dayanıklı ayakkabı elde edilmiş olur.

Koşu Sporu Yaparken Neden Koşu Ayakkabısı Giyilmeli?

Her sporun kendine ait özelliklerde kıyafet ve aksesuarları vardır. Koşu sporu sırasında giyilen ayakkabının da belli özelliklere sahip olması gerekmektedir. Koşu ayakkabıları tasarımı ve sahip olduğu özellikler ile bileği daha iyi kavrayarak ayağın burkulma riskini azaltır. Koşu tempolu bir spor türüdür ve koşulan alanlar farklı zorluklar bulunur. Bazı alanlarda koşu ayakkabısının spor sırasında dayanıklı olması ve darbeleri emen yapıda olması gerekir. Koşu ayakkabıları bu özellikleri taşıyan özel ayakkabılardır. Bunlara ek olarak çim ve toprak gibi zeminlerde kayma ihtimali daha fazladır ve bu sebeple yer tutuşunun daha fazla olduğu bir taban yapısı tercih edilmelidir. Bu zeminlerde düz taban olan farklı türde bir ayakkabı tercih edilmesi ayak sağlığını olumsuz yönde etkilerken, kayarak düşme riskini de artırır. Bu ayakkabıları antrenman veya maraton koşularında da giyildiği için yapısı arkadan iterek hızı ve performansı artıran özelliktedir. Koşu sporu sırasında sporun yapıldığı yere göre farklı özelliklerde koşu ayakkabısı tercih edilmesi sakatlanmalara ve performans verimsizliğine sebep olur. Özel olarak koşu için tasarlanan ayakkabıların dahi koşu türüne göre alt türleri mevcuttur. Bu önemli sporu yapan kişilerin koşarken sıradan bir spor ayakkabısı seçmemesi gerekir. Bu spor sırasında konfor ve motivasyon çok önemlidir. Farklı türde bir ayakkabı giymeniz sağlıksal problemler yaşamanıza ve motivasyonunuzun düşmesine sebep olur.

En İyi Koşu Ayakkabısı

En iyi koşu ayakkabısı denildiğinde beklenen tüm özellikleri ile tam performans sağlıyor olmasıdır. Bu tür spor ayakkabılardan beklenen en iyi yol tutuşunu sağlaması, dengeyi sağlayacak bileği kavrayan boğaz yapısı, performansı artıran yastıklama özelliğidir. Uzun soluklu koşular sırasında iyi ve doğru ayakkabıyı tercih etmeniz önemlidir. Maraton ve antrenmanlar için farklı özelliklerde olanları tercih edebilirsiniz. Yaygın olarak yapılan bu spor türünde, kullanılan ayakkabı koşunun türüne, ayak yapısına ve koşunun yapıldığı yere göre değişiklik gösterir. Bu şekilde çeşitlenen en iyi koşu ayakkabısını satın alırken ayaklarınızın şeklini iyi tanımanız gerekmektedir. En iyi olarak düşünüp aldığınız ayakkabılar sizin ayak yapınız için uygun olmayabilir. Bu türün en iyi olabilmesi için dış taban yapısında kauçuk kullanılarak yere daha sağlam basması sağlanır. Orta tabanında ise dengeyi artıran ve performansı verimli hale getiren, konfor sağlayan yastıklama kısmı bulunur. Darbelere dayanıklı olması için bu özelliğe sahiptir. Bu bölüm ayağın rahatlığını artırarak daha verimli bir spor deneyimi sunar. Koşu sırasında takılabilecek en uygun çanta bel çantası türüdür. Üst bölümü üç farklı şekilde tasarlanır, düz, kavisli yada yarı kavisli olarak. Ayak yapınıza göre siz en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Koşu yapılacak zemin ve hava şartları ayakkabının performansını etkileyen bir başka faktördür. Sert, orta ve yumuşak zeminler için farklı türlerde koşu ayakkabısı kullanılmalıdır. Eğer ıslak zeminlerde koşu yapılacak ise daha iyi tutuş performansına sahip olanları giymek sağlık ve performans için oldukça önemli bir faktördür.

Koşu Ayakkabısının Temel Özellikleri

Bir koşu ayakkabısında olmazsa olmazlar arasında tabanında bulunan yastıklama özelliğidir. Bu özelliğe sahip ayakkabı ile uzun süre tempolu koşu yapabilirsiniz. Bu sistem spor sırasında ayaklarınız şişmiş olsa da ayağınızı rahatsız etmez ve darbelere karşı geri tepme fonksiyonu ile ayak sağlığınızı korur. Koşu sırasında tendon rahatsızlıkları sık görülen ve istenmeyen bir durumdur. Bunu engellemek için koşu ayakkabısının iç kısmı bu bölgeyi koruyan oluk bulunur. Ayrıca bilek dönmesini engellemek için bileği iyi kavrayan boğaz yapısına sahiptir. Bu özellikleri taşıyan ucuz koşu ayakkabısı tercih edecekler için alırken dikkat etmeniz gereken bir durum vardır. Ayakkabı numarası tercihinde doğru karar verilmez ise bu özelliklerin faydalarından tam verimli şekilde yararlanılamaz. Ayak koşu sporu sırasında hem basınçtan dolayı şişer, hem de ileri ve geri hareket eder. Bu sebeplerden dolayı koşu ayakkabısını ayak numaranızdan yarım numara kadar büyük almanız daha verimli bir koşu yapmanıza yardımcı olur. Parmak uçlarınız ayakkabının burnuna değiyor ise topuk kısmına parmağınız girecek kadar boşluk olmalıdır. Bu ölçüde ayakkabı ile en sağlıklı koşuyu yapabilirsiniz. Koşu ayakkabılarının kullanım ömrü ve kullanım kilometresi vardır bu ayakkabının kalitesine ve malzemesine göre değişiklik gösterir. Antrenman, maraton veya yarış günü ayakkabılar farklı özelliklerde olabilir. Koşunun türüne göre kısa koşular için daha ince ve hafif ayakkabılar tercih edilmelidir. Uzun koşularda ise bu ayakkabının çok hafif olması diz ve kalça eklemleri için risk oluşturur. Ayakkabıların bütün özellikleri değerlendirilerek doğru ayakkabı tercih edilmelidir.

En Ucuz Koşu Ayakkabısı

Koşu ayakkabısı rahatlığı ve dayanıklı olduğu için günlük kullanım için de oldukça tercih edilir. Kol saati ile rahatca kombinleyerek günlük hayatınızda da kullanabilirsiniz. Hafif ve konforlu olan bu ayakkabıların birçok modeli tasarımsal olarak da günlük giyime uygun olarak tasarlanır. Markaların zengin modelleri arasından ayağınıza en uygun, en iyi koşu ayakkabısı fiyatları ve modelleri Akakçe’de karşılaştırarak en uygun fiyatlara alabilirsiniz. Almadan önce ayak yapınızı iyi tanıyıp ihtiyacınız olan özelliklerde koşu ayakkabısı modellerini inceleyebilirsiniz. Koşu türünün ve koşu yapılacak zeminin özelliklerine göre performansınızı artıracak, ayak sağlığınızı koruyacak ayakkabıları tercih etmeniz sizi en önce bitiş çizgisine taşıyacaktır. Ömrü ortalama 750 - 1.000 km olarak önerilen bu ayakkabıları ömrünü tamamladıktan sonra kullanmanız, verimi düşürür ve sakatlanmalara sebep olabilir. Antrenman ve maraton koşularında farklı ayakkabılar tercih edilmesi daha az yıpranmış olan ayakkabılarda diş yapısı bozulmamış olur ve yer tutuş özelliğini kaybetmemiş olur. Bu önemli günde kayma veya düşme hiç istenmeyen bir durum olduğu için yarış günü için ayrı bir ayakkabı tercih edilmelidir. Koşu ayakkabısı bütün sporları yapmak için uygun değildir. Yürüyüş ayakkabısı olarak kullanmanız ayak ve vücut sağlığınızı olumsuz şekilde etkiler. Bütün özelliklere dikkat ederek en güzel modelleri akakce.com’da en uygun fiyatlar ile bulabilirsiniz.