Krampon

Krampon Fiyatları

5.347 farklı Krampon için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ErkekKadın0 - 750 TL 1.000 - 1.500 TL SneakerYürüyüşBeyazSiyahNike Air JordanNike Air MaxSatıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Türü: Krampon Kaydet

Fiyatı
- 0 - 750 TL750 - 1.000 TL1.000 - 1.500 TL1.500 - 2.500 TL2.500 TL üstü
Markası Türü Krampon Koleksiyon Teknoloji Cinsiyet SatıcıToplam 56 satıcı. Ürün Puanı Renk

Beverly Hills Polo Club Erkek Spor Ayakkabı Calvin Klein Erkek Spor Ayakkabı Crocs Erkek Spor Ayakkabı Diesel Erkek Spor Ayakkabı Emporio Armani Erkek Spor Ayakkabı Erkek Kaykay Ayakkabısı Erkek Spor Ayakkabı Gant Erkek Spor Ayakkabı Hugo Boss Erkek Spor Ayakkabı Kenneth Cole Erkek Spor Ayakkabı Pierre Cardin Erkek Spor Ayakkabı The North Face Erkek Spor Ayakkabı

En Çok Karşılaştırılan Spor Ayakkabılar

Krampon Sıkça Sorulan Sorular

Krampon alırken nelere dikkat edilir?

Krampon seçerken kullandığımız alana ve oyundaki pozisyonunuza göre tercih yapmalıyız. Çim sahalarda kullanılan kramponlar için, sakatlanma riskinin yüksek olduğu pozisyonlar için bileği tam kavrayan yüksek kesimli kramponlar tercih edilmelidir. Orta kesimli kramponlar bileği desteklerken manevra kabiliyetini olumsuz etkilemez. Yüksek manevra ile oynayan oyuncular düşük kesimli kramponları tercih ederek performanslarını artırır.

Hangi mevkide hangi krampon giyilmeli?

Çim sahalarda futbol oynarken bulunulan mevkiye göre krampon seçilmesi önemlidir. Hareketlere ve hıza bağlı olarak farklı kramponlar tercih edilir. Defans oyuncuları için yere çok iyi basan, top hissiyatını en iyi yansıtan ve darbelere karşı dayanıklı kramponlar uygundur. Orta saha oyuncuları oyun sırasında top kapmak ve atakları önlemek için giyeceği kramponlar, çevikliğini azaltmayacak, top hakimiyetini en üst seviyelere taşıyacak, uzun ve kısa paslar için uygun olan pas kramponlarını tercih etmeli. Forvette performans gösteren oyuncular ise hızlı hareket etmeyi kolaylaştıran ve topa hızlı vurmayı sağlayan kramponlar giyilmeli.

En çok satan Krampon hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Krampon:
  1. Adidas Deportivo Fxg J Erkek Çocuk Krampon
  2. Lescon Ares 2 Erkek Halı Saha Ayakkabısı
  3. Adidas X Speedportal.4 FXG Çocuk Krampon
  4. Adidas X Speedportal.4 FXG Erkek Krampon
  5. Adidas Deportivo II FXG Erkek Krampon

Krampon

Yalnızca ülkemizde değil dünyada da her zaman ilgileri üzere toplayan sporlardan biri olan futbol, ortaya çıktığı ilk andan itibaren kitlelerin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Hız ve çevikliğin bir arada ilerlediği, yer ve zaman farketmeksizin gerçekleşen bu sporda gün geçtikçe yeni ihtiyaçlar ortaya çıkmıştır. Hava durumu ve saha koşulları gibi pek çok faktörün, mücadele ve kazanmak için belirleyici olduğu futbol, modern anlamda 1848 yılında İngiltere’de doğmuştur. Fakat modern oyun kuralları bir kenara bırakıldığında futbolun doğuşu daha eskilere dayanmaktadır.
Futbol ayakkabısı olan krampon, tarihte ilk kez 8.Kral Henry tarafından 1526 yılında yaptırılmıştır. Sakatlanmaların önüne geçmek için yaptırılan bu ayakkabı oldukça ağırdır. Futbolun giderek popülerlik kazanmasıyla 1800’lü yıllarda ilk çivili krampon ortaya çıkmıştır. Bu durum, modern zamanda kullanılan kramponların temelini oluşturmaktadır. Performansın en üst düzeyde olması için en önemli etkenlerden birisi olan ve futbol için tasarlanan bu ayakkabılar, futbolun ortaya koyduğu sakatlık risklerini de azaltmaktadır. Hafif ve esnek olmasının dışında ayak bileklerini kavrayan kramponlar, ayağa karşı alınabilecek darbelerin şiddetini azaltırken, top kontrolü ve koşu performansını da doğrudan etkilemektedir.

Krampon Ne İşe Yarar?

Futbolda performansın en iyi seviyede olması, temel olarak fiziksel ve mental açıdan iyi düzeyde olunmasına bağlıdır. Ancak bireysel anlamda ne kadar antrenman yapılırsa yapılsın oynanış esnasında ekipmanların yetersizliği performansı olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Yüksek tempoda yapılan koşular, ani hareketler ve özellikle şut çekerken ayak üzerine binen yük vücut ağırlığının bir hayli üzerine çıkabilmektedir. Bu nedenle oluşan bu yükü ayak üzerinde eşit olarak dağıtabilmek bir hayli önem teşkil etmektedir. Futbol için özel olarak geliştirilen kramponlar, ayak sağlığını doğrudan etkilerken bireysel performans üzerinde de bir o kadar etkili olmaktadır.
Krampon, temel olarak ıslak ya da kuru saha zemininde kaymayı engelleme görevi görmektedir. Futbol ayakkabısı olarak adlandırılan kramponlarda halı saha ayakkabısı modellerinden farklı olarak ekstra uzun dişler bulunmaktadır. Bu dişler çivili olabildiği gibi çivisiz olanları da zemine göre tercih edilmektedir. Çim zeminde kaymamak için kullanılan krampon, top kontrolü, şut şiddeti ve hız gibi pek çok duruma etki etmektedir. Oynanılan mevkilere göre farklı çeşitleri üretilmektedir. Bu durum seçim yapmanızı zorlaştırabilir. Ancak krampon özelliklerine hakim olduktan sonra bu durum bir sorun olmaktan çıkacaktır. Ayak bileğinden tam olarak destek alabilmek ve oynanış esnasında karşılaşılabilecek darbelere karşı bilekli modeller, sporseverler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Çocuk ve erkek krampon modeline göre krampon fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir.

Krampon Yorumları

Kullanıcılar bazı durumlarda ihtiyacı olan futbol kramponu modeline karar vermekte zorlanabilmektedir. Bu ayakkabılar halı sahalar yerin kullanılmamalıdır. Bu gibi durumlarda ürünler arasında karşılaştırma yapmak, kullanıcıların yararına olacaktır. Bunun dışında, krampon kullananlardan fikir almak ve almadan önce bir fiyat-performans araştırması yapmak da bir hayli önemlidir. akakce.com üzerinden krampon fiyatları hakkında 6 aylık fiyat aralığını inceleyebilir, futbol ayakkabısı modelleri arasında karşılaştırmalar yapabilirsiniz. Eğer ihtiyacınız olan ayakkabı modeli için fiyat yüksekse belirlediğiniz indirim oranında fiyat alarmı oluşturabilir, indirimlerden anında haberdar olabilirsiniz. Her ne kadar ayak tipine göre bir ayakkabı seçimi yapılması gerekse de tasarım olarak kişinin severek kullanacağı bir ayakkabıyı tercih etmesi de önemli olabilmektedir. Krampon nasıl olmalı, özelliğe göre nasıl bir seçim yapılmalı, kramponda ayaklarınız nasıl duruyor gibi sorular ortaya çıkmaktadır. Bu ayakkabıları almadan önce ise karar verilmesi gereken iki temel konu bulunmaktadır. Bunlardan birincisi hangi mevkide oynanacağı ikincisi ise nasıl bir zemin üzerinde kullanılacağıdır.

Krampon Modelleri

Futbolda performansa doğrudan etki eden en önemli kriterlerden birisi de futbol ayakkabılarıdır. Futbol ayakkabıları temel olarak halı saha ayakkabısı ve krampon olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır. Ancak kramponların da kendi içinde birçok farklı modeli bulunmaktadır. Bu modeller çim saha, suni çim ve oynanılan mevkiye göre değişkenlik göstermektedir. Aynı futbol ayakkabısı ile birden farklı zeminde futbol oynanması, birtakım sakatlık problemlerine neden olabilmektedir.
Çim saha için üretilen futbol ayakkabılarında diş uzunluğu daha fazladır ve ayakkabının taban malzemesi daha farklı maddeleri içermektedir. Suni çim için üretilen futbol ayakkabılarında ise diş uzunluğu daha kısa iken, taban malzemesi genellikle silikon olup, ağırlık olarak daha hafiftirler.Çim ve suni çim sahalar genellikle kısaltmalarla belirtilmektedir. Bu kısaltmalardan AG (Artificial Grass) suni çim zeminler için uygunluk belirtirken, FG (Film Ground) ise çim saha için olduğunu belirtmektedir. Bu kısaltmalar, ayakkabının hangi zemin için uygun olduğunu belirtirken kullanılmaktadır. Kullanıcının kısaltmaları bilmesi, krampon fiyatları ve modellerini incelerken yararına olacaktır. Zemin dışında bu ayakkabıların birbirinden ayrılan birkaç özelliği daha bulunmaktadır.
Tam prof krampon olarak adlandırılan modeller, futbolcuların kullandığı, büyük liglerde ve müsabakalarda tercih edilen kramponlardır. Yarı prof futbol ayakkabıları ve amatör modeller ile karıştırılmamalıdır. Ağırlık ve taban yapısı olarak tamamen farklıdır. Amatör krampon olarak adlandırılan modeller ise genellikle yarı prof krampon ile karıştırılmaktadır. Ancak taban yapısı ve dışında kullanılan malzemeler bakımından diğerlerlerinden ayrılmaktadır. Yarı profesyonel model ise taban kısmında ile diş yapısı olarak daha esnektir. Tüm bu özellikler hakkında bilgi sahibi olunduktan sonra ise geriye mevkiye göre seçim yapmak kalmaktadır.
Defans mevkisi için dayanıklı bir model tercih edilmelidir. Çoraplı krampon, darbelere karşı karşı bileği korurken, kontrol bakımından da avantaj sağlayacaktır. Bu mevki için ayakkabının yerle temasının son derece yüksek olması gerekmektedir. Orta saha ve kanatlarda tercih edilecek modellerde diş yapısı ve taban esnekliği göz önünde bulundurulmalıdır. Kanat futbolcularından daha hızlı ve çevik olması beklenir. Hız kramponlarının hafif ve esnek olması, kanat bölgesinde kullanılması için daha uygundur. Üst düzey top kontrolü için ise diş yapısı daha uzun olan ayakkabılar tercih edilmelidir. Forvet bölgesi için ise hızlı hareket etmeye imkan sağlayan ve topa net vuruşlar yapılabilecek modeller kullanılmalıdır. En az kaleci eldiveni kadar önemli olan kaleci kramponu seçiminde ise mutlaka uzun dişli modeller seçilmelidir.

Krampon Fiyatları

Kramponun şekli ve tasarımı kadar ayak yapısına uygun olması da oldukça önemlidir. Taraklı ayaklar için dar burunlu bir ayakkabı tercihi ayağın şişmesine ve ciddi sakatlık problemlerine yol açabilmektedir. Bu nedenle taraklı ayaklar için uç kısmı geniş olan ayakkabılar daha uygundur. Son dönemde en çok tercih edilen kramponlar arasında çoraplı krampon ve çivili krampon modelleri tercih edilmektedir. Kullanıcılar, farklı türdeki sahada oynanan müsabakalarda hangi mevkide futbol oynayacağına karar verdikten sonra bir seçim yapmalıdır.
Kullanıcılar bir futbol ayakkabısı alırken, yan ekipmanlardan olan tozluk ve forma gibi ürünleri de almaktadır. Set halinde alınan ürünler ve ayakkabının amatör, tam prof ve yarı prof olması fiyatlarda da değişkenliğe sebep olabilmektedir. Bazı krampon çeşitlerinde ise taban değiştirilebilmektedir. Sık değişen hava koşullarına göre ideal olan bu modellerde zemine göre taban değişikliği yapılabilmektedir. Sporcular çoğu zaman kendilerine idol olarak seçtikleri ünlü futbolcuların ayakkabılarını aramaktadır. Cristiano Ronaldo nun kullandığı Ronaldo kramponu veya Messi kramponu şeklinde olan bu modeller oldukça popülerdir. Yalnızca krampon fiyatları için değil halı saha ayakkabıları, futbol topu ve binlerce spor ayakkabı modeli için akakce.com’da fiyat karşılaştırması yapabilir, dilediğiniz ayakkabı modeline en ucuz fiyatlarla sahip olabilirsiniz!