Nike Air

Nike Air Fiyatları

478 farklı Nike Air için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • TeknolojiNike Air
 • CinsiyetKadın
 • CinsiyetErkek
 • TürüKoşu
 • TürüYürüyüş
 • Kullanıcı TürüÇocuk
 • Kullanıcı TürüYetişkin
 • RenkBeyaz
 • RenkSiyah
 • Fiyatı0 - 750 TL
 • Fiyatı750 - 1.000 TL
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 20 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • TeknolojiNike Air
Fiyatı 0 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL 1.500 - 2.500 TL 2.500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTürüKoleksiyonTümünü GösterTeknolojiKullanıcı TürüCinsiyetÜrün PuanıRenkSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (478)

Beverly Hills Polo Club Erkek Spor Ayakkabı Birkenstock Erkek Spor Ayakkabı Calvin Klein Erkek Spor Ayakkabı Crocs Erkek Spor Ayakkabı Defacto Erkek Spor Ayakkabı Diesel Erkek Spor Ayakkabı DKNY Erkek Spor Ayakkabı Emporio Armani Erkek Spor Ayakkabı Erkek Kaykay Ayakkabısı Erkek Spor Ayakkabı Gant Erkek Spor Ayakkabı Hugo Boss Erkek Spor Ayakkabı

En Çok Karşılaştırılan Spor Ayakkabılar

Nike Air Sıkça Sorulan Sorular

Nike Air

Dünyanın en çok tercih edilen spor ayakkabı markalarından olan Nike, 1964 yılında Phil Knight ve Bill Bowerman tarafından kurulmuştur. Nike markasının ilk temsilcisi olan Steve Prefontaine, temsilci olduğu 7 yıl boyunca Amerikan koşu rekorlarını alt üst etmiştir. Bu andan sonra ise Nike Air teknolojisi piyasa sürülmeye başlanmıştır. 1979 yılında ilk kez üretimine başlanan bu spor ayakkabı, o tarihten bu yana gelişimini sürdürmektedir. Günümüz spor ayakkabılarının birçoğunda kullanılan bu teknoloji yalnızca spor ayakkabı modelleri için değil günlük giyimde kullanılan sneaker ayakkabı modelleri için de sıklıkla tercih edilmektedir.

Nike Air Neden Popüler Oldu?

Hem sokaklarda hem de her spor dalında en çok tercih edilen ayakkabı modellerinden biri olan Nike Air, ilk etapta atletizm ve koşu amaçla üretilmiştir. Ancak bu ayakkabı markası zamanla spor salonlarından sokaklara da yayılmaya başlamıştır. Bu durumun gelişmesinde ünlü sporcuların tercih ettiği ayakkabı modelleri de etkili olurken, tek etkenin bu olduğunu savunmak anlamsız olacaktır. Ayakkabı üzerinde geliştirilen teknolojiler, yaratıcı tasarımlar ve kullanılan malzemenin kalitesi de, markanın popülerlik kazanmasındaki nedenlerden yalnızca bazılarıdır.
Ayakta sanki bir ayakkabı yokmuş hissiyatı vermeyi amaçlayan seride kullanılan malzemeler oldukça hafif üretilmektedir. Air tabanların birçoğunda geri dönüştürülmüş malzemeler bulunmaktadır ve bu malzemeler yenilenebilir enerji ile üretilirken, atıkları azaltarak çevre dostu üretimler gerçekleştirilmektedir. Bu şekilde dikkatleri üzerine çekmeye başlayan Nike Air, ayakkabı sektöründe ilkleri gerçekleştirmeye devam etmiştir. Air teknolojisinin atletizm koşu ve basketbolda kullanılmaya başlanması, bu ayakkabı modelinin giderek popülerlik kazanmasına neden olmuştur. Zamanla ikonik bir model olmaya başlayan Nike Air, ünlü sporculara özel ürettiği modeller ile kullanıcıların vazgeçilmezleri arasına girmeyi başarmıştır.
Air teknolojisinin hareket kabiliyetini artırması ve yastıklı yapısı ile tam bir denge sağlaması sporcular tarafından da sıklıkla tercih edilmesinde önemli rol oynamaktadır. Yalnızca spor amaçlı değil, günlük yaşamda yürüyüşlerde ya da iş koşullarında bu taban teknolojisini tercih eden kullanıcıların yaptığı olumlu yorumlar ürünün popülerliğini giderek artırmıştır.

Nike Air Teknolojisi Nedir?

Nike Air ayakkabı yıllardır süregelen popülerliğini, ayakkabı modellerinde yaptığı öncü inovasyona borçludur. 1960’lı yıllardan bu yana gelişen teknoloji her zaman yakalayabilen, spordan günlük aktivitelere kadar her ihtiyaca karşılık vermeyi kendine amaç edinen bu markanın geliştirdiği en önemli teknolojilerden birisi de Air taban teknolojisidir.
Nike Air, hafif materyaller kullanarak yastıklama ve konfor sunabilmek adına, dayanıklılık ve esneklikten ödün vermeden geliştirilen bir teknolojidir. Ayağa uygulanan herhangi bir basınç sonrasında Air, yüzey ile temas ettiği ilk anda sıkışır ve çok kısa bir süre içinde eski haline geri döner. Bu sayede bir sonraki basınç için hazır hale gelir. Öyle ki bu teknolojiye sahip herhangi bir ayakkabı giyildiğinde adeta havada yürüyormuş gibi bir hissiyata kapılabilmek mümkün. Rahatlık ve dayanıklılığı bir araya getiren bu ayakkabılar, 1979 yılından bu yana sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle gün içerisinde çok fazla yürümek ya da ayakta kalmak zorunda olan bireyler için ayak sağlığını pozitif yönde etkileyebilmektedir.
Nike Air, hafif yapısı ve yastıklama özelliği sayesinde zemin ile oluşan hızlı temaslarda çarpma etkisini minimize ederek vücut dengesini maksimum seviyede korumaktadır. Böylece herhangi bir sportif aktivitede daha rahat bir kullanım, daha yüksek bir performans sağlamaktadır. Bir ayakkabının ağırlığı ne kadar az ise sporcunun performansını üst seviyede tutabilmek adına harcadığı enerji de bir o kadar az olacaktır. Esneklik sayesinde daha fazla hareket kabiliyeti sağlanan bu ayakkabılar, ayağın yüzey ile kurduğu her temasta basınç emilimi gerçekleştirmektedir. Herhangi günlük ya da sportif aktivitelerde rahatlıkla kullanılabilecek bu ayakkabılar, ayak tabanında oluşan basıncı minimuma indirerek rahat bir yürüyüş sağlamaktadır. Günlük ya da yürüyüş amacıyla kullanılacak ayakkabılarda yanlış seçim yapmak ayak sağlığını olumsuz etkileyebilmektedir. Özellikle koşu ve ritmik yürüyüş esnasında ayak tabanına uygulanan basınç artmaktadır. Vücut ağırlığının daha fazla hissedilmesi oluşan bu basınç, yanlış bir ayakkabı tercihinde ciddi problemlere yol açabilmektedir. Bu nedenle ayak yapısına uygun bir ayakkabı seçimi büyük bir önem arz etmektedir. Kişi taraklı bir ayak yapısına sahipse, özellikle esnek ayakkabıları tercih etmesinde fayda vardır.

Nike Air Yorumları

Nike Air, kullanıcılar tarafından günlük ayakkabı olarak sıklıkla tercih edilmektedir. Firma, Air teknolojisini halihazırda birçok modelinde kullanmaktadır. Bu teknolojinin kullanıldığı ayakkabı çeşidinin çok olması ise seçim yapmayı zorlaştırmaktadır. Gündelik yaşamlarında bu tür ayakkabıları kullananlar, ayakkabıyı satın olmadan önce birtakım unsurları merak etmektedir. Ayakkabının ayağa tam oturması, esnekliği, tasarımı ve ne amaçla kullanılacağı gibi durumlar büyük bir önem teşkil etmektedir. Air taban teknolojisine sahip ürünler, erkek, kadın ve çocuk için ayrı ayrı üretilmektedir. Nike Air ayakkabı çeşitlerinden birine sahip olmak isteyen kullanıcıların, bu ayakkabıyı kullanan kişilerden yorum olması faydalı olacaktır. İnternet üzerinden yapılan aramalarda özellikle ürün puanı ve yorumlarına dikkat etmek kullanıcıların faydasına olacaktır. Nike Air modelleri ve binlerce spor ayakkabı modelleri için akakce.com ve Akakçe Mobil uygulaması üzerinden 6 aylık fiyat grafiğinde fiyatları inceleyebilir, ihtiyacınız olan ayakkabı modelleri için fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Nike Air Fiyatları

Ayakkabılar gerek günlük rutin işlerde gerekse spor yaparken ayak sağlığına doğrudan etki eden bir unsurdur. Ayak yapısına göre bir ayakkabı tercih etmek öncelikle dikkat edilmesi gereken bir nokta olsa da ayakkabının dış ve iç yüzeyinde hangi maddelerin kullanıldığı, tabanında nasıl bir teknolojiye sahip olduğu da bir o kadar önemlidir. Üretici firmalar son yıllarda ayakkabı tabanında kullanılan materyallere yönelik daha fazla geliştirmeler uygulamaktadır. Bu geliştirmelerin öncüsü olan Nike Air fiyatı model ve cinsiyete göre farklılık gösterebilmektedir. Kullanıcılar bu teknolojiye sahip ayakkabı modellerini genellikle Nike Air erkek ve Nike Air kadın şeklinde aratmaktadır. Akakçe’de Puma Roma modellerinden Nike Air Jordan basketbol ayakkabısına, voleybol ayakkabısından kaykay ayakkabısına binlerce ayakkabı çeşidi için fiyat karşılaştırması yapabilir, sizin için en iyi spor ayakkabıya en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz!