Sunucu ve Server

Sunucu ve Server Fiyatları

1.718 farklı Sunucu ve Server için fiyatlar listeleniyor.

Reklam
Arama Takip Listem Sepetim
Dell Sunucu HP Sunucu Lenovo Sunucu MSI Sunucu Asus Sunucu Merlion Sunucu

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

32 GB64 GBKabin TipiTaşınabilirIntel XeonIntel Core i9GeForce RTX 3070GeForce RTX A50001 TB2 TBMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 10.000 TL10.000 - 12.500 TL12.500 - 15.000 TL15.000 - 20.000 TL20.000 TL üstü
Markası Türü İşlemci Hızı İşlemci Modeli İşlemci Nesli İşlemci Türü Bellek Sabit Disk SSD Ekran Kartı Ekran Kartı Tipi Ekran Kartı Modeli Ekran Boyutu Ekran Kartı Hafızası Ekran Çözünürlüğü İşletim Sistemi Ürün Puanı

KabinetSunucu Sabit DiskSunucu BelleğiKabinet AksesuarıSunucu İşlemciSunucu Power SupplyLaptop ve NotebookMonitörEkran KartıDell SunucuHP SunucuLenovo Sunucu

En Çok Karşılaştırılan Sunucular
Bunlara Da Bakabilirsiniz

Sunucu Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Sunucu Sıkça Sorulan Sorular

Server & Sunucu

Server, bilgisayar ağlarının önemli parçalarından biridir. Farklı markalar tarafından üretilen seçenekler, çeşitli özellikleriyle her türden ihtiyaca yanıt verir. Sanal sunucular ayrıca İngilizce, Virtual Private Server olarak tanımlanır. Bu sunucular fiziksel bir yapı içerisinde yer alır. Server PC donanımında önemli bir yere sahiptir. Şirketler başta olmak üzere okullarda, hastanelerde ve tüm iletişim altyapılarında kullanılır. Cazip fiyat seçenekleriyle de kullanıcıların beğenisini kazanan server çeşitleri; verilerin aktarılması ve veri güvende tutulmasında başarılı sonuçlar elde etmenize yardımcı olur. Genel olarak yüksek performansa sahip olan sunucu modelleri ile beklentilerinizi karşılayan bir deneyim yaşayabilirsiniz. Online veri bağlantısı kuran PC ağları ile veri akışını düzenleyen ve kolay hale getiren server sunucular, verilerin tamamını güven altına alır. Veri depolama başta olmak üzere tüm network işlemlerinde gereksinimlerinizi yüksek performansta karşılar. Beklentileri karşılayan özellikler sunan, güvenilir depolama yapabileceğiniz en ucuz ve en iyi server modelini, ürün seçeneklerini detaylı inceleyerek satın alabilir ve doğru özelliklerde satın aldığınız server ile PC donanımına önemli bir parça ekleyebilirsiniz.

Sunucu Nedir?

Sunucu nedir sorusunun yanıtına bakıldığında aslında iletişimin temelini oluşturan bilgisayar donanımı olduğunu görülür. Server kasa aslında sunucu olarak da anılır. Server ürünleri beraberlerinde pek çok aksesuarla kullanılırlar. Kabinetler bu aksesuarların en önemlisidir. Kabinetler, sunucuların bilgisayar ağlarından gelen ethernet kablolarını düzenler. Duvar tipi, yatay ve dikey olarak kullanılabilen kabinetler sunucularla kullanılabilmek için sağlam yapıda olur. Server ne işe yarar sorusu da şöyle cevaplanabilir. Server sunucu bir ağ üzerinde bulunan hizmetle kurulan tüm erişim süreçlerini yönetir. Bu yapı, donanımı ve veriyi bilgisayara sunan önemli bir parça olarak çalışır. Yani sunucu veriyi ve kaynakları paylaşmayı temsil eder. Sunucu özellikleri gereği farklı amaçlarda kullanılabilir. Bazı server isimleri belirlenmiş görevleri yerine getirir. Bazı uygulama sunucusu web uygulamalarını host etmek için kullanılır. Bu sayede de ağ kullanıcıları sunucuları yükleme gereği duymadan kullanabilirler. Web sunucular ise web sayfalarını host etmek için kullanılır. Bunun yanında dosya sunucuları da dosyaları bir ağ içinde paylaşmak için tercih edilir. Bu nedenle server özellikleri farklılık gösterir. Siz de mini server ve diğer çeşitleri detaylı olarak inceleyebilir ve temin edebilirsiniz.

Server Çeşitleri

Server çeşitleri sunmuş olduğu servislere göre isimlendirilir. Sunucu türleri aşağıdaki gibidir:

Bu sunucu çeşitlerini ihtiyacınız doğrultusunda belirli kriterlere dikkat ederek tercih edebilirsiniz. Sanal sunucular genel olarak, çok fazla alana ihtiyaç duyulmayan durumlar için kullanılır. Örneğin, web sitesi ya da e-mail gibi süreçlerde sanal sunucu kolaylıkla kullanılabilir. Ayrıca kurulum, yer, elektrik ve bakım gibi ek maliyetler gerekmediğinden son derece ekonomiktir.

Server Nasıl Kurulur?

Server ne demek sorusu kadar kurulumu da merak edilir. Sunucu nasıl kurulur sorusuna kurulum son derece pratik ve kolaydır yanıtı verilebilir. Ancak server cihazı kurulumunda bazı aşamalar vardır. Hazır imajların mevcut bulunan fiziksel sunucu açılması ile gerçekleşen kurulum son derece kolaydır. Hazır bir donanımla kurulan sunucu türlerinin kurulumunu 30 dakikada tamamlayabilirsiniz. Ardından mevcut sunucuda bulunan donanımlarınızı dilediğiniz miktarda sanal sunucuya ayırabilir ve dilediğiniz ekleme ve çıkarma işlemini yapabilirsiniz. Sunucu isimleri arasında yer alan bulut sunucu, kullanıcıların sanal sunucu donanımına her an her yerden erişim sağlama imkanı yaratır. Bu server sistemleri genel olarak küçük ve orta ölçekli firmalar tarafından tercih edilir ve bu orta ölçekli firmalar için beklentileri fazlasıyla karşılayan çözümler yaratır. Siz de bu sunuculardan edinerek tüm işlemlerinizi güven altına alabilir ve donanımın yüksek performanslı hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Server Nasıl Seçilir?

Server nasıl kurulur sorusu kadar nasıl seçilmesi gerektiği de merak edilir. Sunucu çeşitleri arasından seçim yaparken öncelikle sitenin kod altyapısı seçilmelidir. Sunucu seçiminde karar verilmesi gereken ilk şey olan sitenin kod altyapısı, gereksinimlere uygun yazılımsal bir altyapının seçilmesidir. Standart HTML yazılımlarında çalışan kod miktarı azdır. Bu nedenle bu tarz hizmetlerde kullanılan bellek ve işlemci de miktar olarak az olur. Bu türden hizmetler için düşük kapasite tercih edilebilir. Blog ve haber yazılımlarında güçlü bir kod altyapısı bulunur. Bu tarz hizmetler için orta kapasiteli olanlar tercih edilebilir. Günlük ihtiyaçlar ve bunun yanında uzun vadede duyulan ihtiyaçlar belirlenmeli ve buna göre bir sunucu seçilmelidir. Burada ziyaretçi yoğunluğuna dikkat edilmelidir. İşletim sistemi ve donanım özelliklerinin seçilmesi de önemlidir. Seçilecek işletim sisteminin proje yazılım diline uygun olması burada önem kazanır. Bunun yanında maliyet ve performans dengesi iyi ayarlanmalıdır. Yani en uygun fiyata en yüksek verim elde edilecek bir hizmet alınmalıdır. Uygun sunucu türünün bulunması da son derece önemlidir. Siz de detaylara dikkat ederek en doğru sunucu bilgisayar donanımını bulabilirsiniz. Bunun yanında birden fazla bilgisayarı tek bir yerden yönetme ihtiyacınız varsa KVM Switch modellerine göz atabilir ve beklentilerinize uygun olan modeli satın alabilirsiniz.

Server & Sunucu Fiyatları ve Kampanyaları Akakçe’de!

Server fiyatları markaya, türüne, işlemci hızına, işlemci modeline, işlemci türüne, belleğine, ekran kartı modeli ve özelliklerine, ekran boyutuna, ekran çözünürlüğüne göre farklılık gösterir. Her bütçeye hitap eden sunucu fiyatları bütçeniz doğrultusunda seçim yapmanızı kolaylaştırır. Hem en kaliteli hem de en ucuz sunucu arayışındaysanız Akakçe’yi kullanabilirsiniz. Server satın alma işlemlerinde size detaylı fiyat listesi sunan sistem sayesinde ihtiyacınız olan server sunucuyu kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Özel filtreleme bölümlerini seçerek de kriterlerinize uygun olan modelleri listeleyebilirsiniz. Beğendiğiniz ve kararsızlık yaşadığınız sunucular özelinde kullanıcı yorum ve değerlendirmelerine göz atabilirsiniz. Kullanıcılar kaleme aldıkları değerlendirmelerde sunucuların türü ve işlemci özellikleri hakkında detaylı bilgi edinmenizi sağlar. Aynı zamanda farklı markalar tarafından satışa sunulan ürünlerin kalitesi ve çalışma performansı hakkında bilgi edinmenize yardımcı olur. Bu nedenle sunucu satın alırken yorum ve değerlendirmelere mutlaka göz atmalısınız. Bunun yanında fiyat karşılaştırması özelliğini de kullanabilirsiniz. Böylelikle fiyat/performans değerlendirmesi yaptığınız bir online alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz. Ayrıca bilgisayar ve akıllı telefon gibi cihazlarda yer alan belge, fotoğraf veya videolarınızı saklayabileceğiniz harici harddisk ihtiyacınız için de Akakçe'nin sunduğu filtreleme ve karşılaştırma özelliğini kullanabilir ve harici harddisk fiyatları arasından sizin için en uygun olanı tercih edebilirsiniz.