Süt

Süt Fiyatları

665 farklı Süt için fiyatlar listeleniyor.

Market alışverişini de Akakçeden yap!
Alpro Süt Pınar Süt Birşah Süt Danone Süt Torku Süt Baltalı Süt

Aktüel Broşürlerden Sütler

  • Pınar Denge Laktozsuz Süt 1 litreCarrefourSA 22,90 TL
  • Pınar Denge Laktozsuz Süt 1 ltOnur Market 22,99 TL
  • Pınar Laktozsuz Yarım Yağlı Süt 1 lt Hakmar Express 22,50 TL
  • Pınar Süt 1 LtMopaş 24,50 TL
  • Pınar Süt Yağlı 1 lt Hakmar Express 24,50 TL
  • Pınar %1 Yağlı Süt 1 lBizim Toptan 17,95 TL
  • Danone Süt 6x180 ml ÇeşitleriMigros 28,95 TL
  • Torku Süt 1 LA101 23,95 TL
  • Nilky Bademli Şekersiz İçecek 1 lMigros 39,90 TL
  • İçim Rahat Laktozsuz Süt 1 L Migros 23,90 TL

lt En Ucuz Sütler

Tümü

Çok Satanlarlt En UcuzEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatDiğerEn Yüksek PuanEn Yeniler

180 ml200 ml1 ltTam YağlıYarım Yağlı6'lı12'li27'li0 - 50 TL İnekMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 28Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Özellikler Aroma Türü Süt Ömrü Laktoz Türü Şişe Türü Yağ Türü Miktar Adet Ürün Puanı

Balküpü 1 kg Küp Şeker5 lt Ayçiçek YağıBalKahvaltılık GevrekZeytinTereyağıTahinPekmezHelvaAlpro SütPınar SütBirşah Süt

En Çok Karşılaştırılan Sütler

Süt Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Süt Sıkça Sorulan Sorular

Süt

Sofraların olmazsa olmazlarından olan süt, onlarca farklı çeşidi ile tüketicilere sunulur. Hem direkt içilebilen hem de tariflerde kullanılabilen süt, enfes lezzeti ile hemen her yaş aralığından birey tarafından severek tüketilir. En iyi süt markaları seçenekleri arasından damak zevklerinize uyum sağlayan hayvansal ya da bitkisel alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Süt içmenin faydaları oldukça fazla olduğundan uzman önerisi ile günlük beslenme rutinine eklenebilir. Özellikle gelişme çağındaki çocuklar için tüketilmesi önerilen süt, sağlıklı gelişim ve büyüme için önemli bir yere sahiptir. 200 ml, 500 ml ya da 1000 ml olarak paketlenen ürünler arasında birbirinden farklı özelliklere sahip seçenekler bulunabilir. Hem direkt içmek hem de tariflerde kullanmak için siz de damak zevkinize uygun olan ürünleri kolay bir şekilde sipariş edebilirsiniz.

Süt Çeşitleri Nelerdir?

Tüketici sağlığını korumak ve çeşitli talepleri karşılamak adına sütler, çeşitli ürün gamlarında üretilir. En çok bilinen çeşitler arasında yağlı, yağsız ya da yarım yağlı olan seçenekler oldukça fazla talep görür. Özellikle diyet döneminde veya kilo koruma sürecinde olan bireyler için özel olarak üretilen yağsız ve az yağlı seçenekler, kontrollü bir tüketim imkanı sağlar. İnek sütüne ek olarak keçi, koyun veya manda gibi hayvanların da sütlerinden faydalanılır. Hayvansal içeriklerin bulunduğu süt çeşitlerinin yanı sıra bitkilerden elde edilen onlarca farklı alternatif, seçenekler arasında kullanıcıya sunulur. Bitkisel süt denince akla ilk gelen ürünler arasında içerisinde hayvansal protein barındırmayan badem, soya, hindistan cevizi, yulaf ve kaju bulunur. En pahalı süt seçenekleri arasında yer alan bitkisel alternatifler, özellikle hayvansal proteinlere karşı hassasiyeti olan tüketiciler için çok önemlidir.

İnek sütünün içerisinde bulunan proteinleri sindiremeyen bireyler için doğal süt çeşitleri arasında bulunan alternatifler tercih edilebilir. Bitkisel içeriklerin bazıları direkt içilebileceği gibi bazıları ise sadece tariflerin içerisinde kullanılabilir. Alerjik bünyeye yatkın olan çocuk ve yetişkinler için sütün içerisindekiler kısmı mutlaka incelenmelidir. En iyi süt markası seçeneklerini inceleyerek taleplerinize ve sağlık koşullarına göre hayvansal ya da bitkisel alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Hazır süt çeşitleri geniş bir yelpazede sunulduğundan fiyatlarda farklılıklar gözlemlenir. Ucuz süt satın almak için indirim dönemleri takip edilebilir. Ayrıca ürünün özel bir maya yardımı ile mayalanması sonucunda elde edilen kefirin pek çok faydası bulunur. Yediden yetmişe her yaş grubundan tüketicinin kullandığı kefir, meyveli ve sade olmak üzere birkaç farklı grupta satışa sunulur. Kefir fiyat seçenekleri için Akakçe’yi inceleyebilirsiniz.

Süt Kalorisi

“Sütü nasıl içmeliyiz?” sorusunun cevabı kişinin damak zevkine göre farklılık gösterir. Sade ya da çeşitli eklemeler yapılarak tüketilebilir. Süt kalori olarak düşük olsa da kontrollü tüketilmesinde fayda görülür. Kilo verme sürecinde olan bireylerin en çok merak ettiği sorular arasında “süt kaç kalori?” yer alır. Süt besin değeri oldukça yüksek bir gıda olsa da kalorisi düşüktür. Hayvansal ve bitkisel olmak üzere sütün özellikleri ve çeşitleri kalorinin azalmasında ya da artmasında etkin rol oynar. Tarifler için büyük önem taşıyan “Bir litre süt kaç bardak?” diye merak edenler için 1 litre süt 200 ml’lik 5 bardağa eşittir. Standart su bardağının ölçüsünü baz alarak tam kıvamında tarifler hazırlayabilirsiniz.

Ara öğünde tercih edilebilecek olan 250 ml süt, ideal boyutu sayesinde hem çantada taşınabilir hem de yanına lifli bir gıda eklenerek ana öğüne kadar tokluk süresini uzatabilir. “Küçük süt kaç ml?” sorusunun cevabı 200 ml olarak verilebilir. Yetişkinler için sade süt tüketilmesi önerilse de isteğe göre çocuklar için ufak süt seçeneklerinde meyveli olan alternatifler değerlendirilebilir. “Sütün kilosu ne kadar?” diye merak ediyorsanız kategori içerisindeki seçeneklere göz atabilir ve paket süt fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sütün Faydaları Nelerdir?

Sofraların olmazsa olmazları arasında yer alan süt, tariflere kattığı lezzete ek olarak faydalarıyla da ön plana çıkar. Özellikle gelişim çağındaki çocuklar için oldukça önemli olan sütler, kararında kullanıldığı takdirde oldukça faydalıdır. “Sütün faydaları nelerdir?” sorusunun cevabı şu şekilde sıralanabilir:

Süt Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Süt hem yetişkinler hem de çocuklar için oldukça faydalı bir besin olsa da tüketim sırasında kontrollü davranmak gerekir. Gerek tarif içerisinde gerek direkt içerken dikkat edilmesi gerekenler arasında şunlar sıralanabilir:

Süt Fiyatları

Çocuklardan yetişkinlere kadar pek çok kişinin severek tükettiği süt, çeşitli markalar tarafından üretilir. Süt fiyatları ürünün markasına, içeriğine ve gramajına göre farklılık gösterir. “Süt ne kadar?” diye araştırdığınızda karşınıza pek çok farklı sonuç çıkar. Süt litre fiyatı, genel olarak ideal aralıklarda yer aldığından çeşitli bütçeler tarafından ulaşılabilir. Küçük süt fiyatları kiloluk olanlara göre daha fazla olabilir. 5 litre süt fiyatı, ürünün hayvansal ya da bitkisel olmasına göre de farklılık gösterebilir. “Süt kaç TL?” diye merak ediyorsanız Akakçe seçeneklerine göz atabilirsiniz. Küçük süt paketlerini satın alınarak ara öğünler pratik bir şekilde yapılabilir. En ucuz süt siparişleri için indirim dönemleri takip edilebilir. Süt siparişi verdikten sonra hem kendiniz hem de sevdikleriniz için enfes tarifler hazırlamaya başlayabilirsiniz.