Oyun Tableti

Oyun Tableti Fiyatları

224 farklı Oyun Tableti için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • ÖzelliklerOyun
 • Dahili Hafıza64 GB
 • Dahili Hafıza128 GB
 • Ekran Boyutu10 inç
 • Ekran Boyutu10.1 inç
 • RAM4 GB
 • RAM8 GB
 • Çıkış Yılı2022
 • Çıkış Yılı2023
 • Fiyatı0 - 4.000 TL
 • Fiyatı6.000 - 8.000 TL
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 10 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • ÖzelliklerOyun
Fiyatı 0 - 4.000 TL 4.000 - 6.000 TL 6.000 - 8.000 TL 8.000 - 12.000 TL 12.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTümünü GösterDahili Hafızaİşlemci Çekirdek Sayısıİşletim Sistemi VersiyonuSeriNesilİşletim SistemiÇıkış YılıKelime ile FiltreleAğırlıkEkran Yenileme HızıArka Kamera ÇözünürlüğüArka Kamera SayısıEkran TeknolojisiPil KapasitesiHızlı Şarj GücüŞarj SüresiKullanım SüresiBluetooth VersiyonuWi-Fi VersiyonuHoparlör TipiEkran BoyutuEkran ÇözünürlüğüEkran KartıEkran Kartı ModeliEkran Kartı Tipiİşlemci Modeliİşlemci Nesliİşlemci TürüRAMÜrün PuanıRenkSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (224)

İphone 15 Satın Al Asus Rog Ally Poco X5 Pro Gaming Anakart Gaming Laptop Oyuncu Kulaklığı Gaming Ekran Kartı Oyuncu Klavye Mouse Set Oyuncu Kasası Gaming Klavye Oyuncu Monitörü Oyuncu Telefonu

En Çok Karşılaştırılan Tabletler

Oyun Tableti Sıkça Sorulan Sorular

Oyun Tableti

Mobil oyunları sorunsuz ve akıcı bir şekilde oynayabilmek amacıyla kullanılan oyun tableti modelleri, kullanıcılara diledikleri yerde oyun oynama olanağı tanır. Taşınabilir olmasıyla öne çıkan tabletlerin gaming konseptine sahip versiyonları olan oyun tabletleri, Wi-Fi 5 ve 6 bağlantı teknolojilerinin yanı sıra Bluetooth, LTE gibi teknolojileri de destekler. Böylece kullanıcılar diledikleri zaman diledikleri yerde online oyunlar oynayabilir. Mobil oyunların yüksek sistem gereksinimlerini karşılayacak bileşenlere yer verilen oyun tableti çeşitleri, ileri seviye kullanıcılarının profesyonel çalışmalarını da yürütebileceği niteliktedir. Bununla birlikte pek çok teknoloji ürününde olduğu gibi oyun tableti çeşitlerinde de başlangıç, orta, ileri seviye kullanıcılara hitap eden cihazlar bulmak mümkündür. Oyun telefonları ve bilgisayarlarına kıyasla ulaşılabilir fiyat düzeyiyle öne çıkan söz konusu bilgisayarlar arasında hemen her bütçeye uygun bir cihaz bulunur. Siz de uygun fiyatlı oyun tableti ürünlerine Akakçe yardımıyla kolayca ulaşabilirsiniz.

Oyun Tableti Özellikleri

Mobil oyun oynamaya uygun bileşenlere ve ekran özelliklerine sahip olmasıyla benzerlerinden ayrılan oyun tabletleri, günlük kullanımdan ofis işlerini yürütmeye kadar pek çok aktiviteye uygun ürünlerden oluşur. Söz konusu bilgisayarların öne çıkan özelliklerini açıklamadan önce “Oyun tableti ne demek?” ve “Oyun için hangi tablet alınır?” gibi soruları yanıtlamakta fayda vardır. Oyun tableti olarak adlandırılan cihazlar kısaca “oyun oynanabilen tabletler” şeklinde tanımlanabilir. Mobil oyunların sistem gereksinimleri birbirinden farklı olduğundan bu tabletlerin ortalama bileşenlerini sıralamak mümkün değildir. Dolayısıyla oyun için tablet seçimi yaparken oynanacak oyunlar, oyun oynama süresi, beklentiler ve ihtiyaçların tamamının dikkate alınması gerekir. Örneğin, dış mekanlarda uzun saatler boyunca kesintisiz oyunlar oynayabilmek için her şeyden önce birden fazla bağlantı teknolojisini destekleyen ve yüksek batarya kapasitesine sahip oyun tableti türlerine öncelik verilmelidir. Ayrıca bu mini bilgisayarda IPS gibi yansıma yapmayan paneller bulunması da gerekir.

Gaming konsepti olan ve sahip olduğu bileşenler sayesinde oyun da oynanabilen oyun tableti çeşitlerinde genellikle iyi bir işlemci/çip bulunur. Üç boyutlu çizim yapma başta olmak üzere ağır uygulama kullanılması gereken çalışmalara da elverişli olan iyi oyuncu tableti cihazları, zengin multimedya özellikleri sayesinde eğlence üssü gibi çalışır. Oyun tableti cihazları yüksek çözünürlüklü dahili kamera, 2 TB’a varan yüksek depolama alanı, her durumda online olabilmeyi sağlayan bağlantı teknolojileri, surround ses aktarımı yapan yeni nesil hoparlörler, deformasyona dirençli ekran ve dahili mikrofonla çok yönlü kullanımı destekler. Ayrıca, bilgisayar monitörü ile bağlantı kurabilmeyi mümkün kılan USB, HDMI portları, hızlı şarj/kablosuz şarj özellikleri, 8 inç ila 12.9 inç arasında değişen ekran boyutları ve aksesuar kullanımına uygun olmasıyla konforlu bir kullanım sağlar. İleri seviye cihazların yanı sıra daha az depolama kapasitesine, küçük ekrana ve bağlantı seçeneklerine sahip başlangıç seviyesi oyun tableti çeşitleri de vardır. Örneğin, küçük çocukların zeka geliştirici oyunları oynayabilmesi, sayıları, harfleri öğrenebilmesi amacıyla tasarlanan başlangıç seviyesi oyun tableti modelleri ile ileri seviye olanlar arasında önemli farklılıklar bulunur.

Oyun Tableti Modelleri

Marka, kapasite, hitap ettiği kullanıcı kitlesi gibi etkenlere göre tasarlanan oyun tabletleri, tamamen farklı bileşenlerden oluşabilir. Oyun tableti cihazlarında kullanılan işlemciler veya akıllı çipler, cihazların çalışma performansını direkt olarak etkiler. Dolayısıyla yeni nesil mobil oyunlar oynanacaksa yeni nesil işlemciye/çipe sahip oyun tableti ürünlerinin tercih edilmesinde fayda vardır. Uzmanların oyun tableti tavsiye ve önerilerinde de işlemci seçimi vurgulanır. İşlemcinin dışında panel türü ve ekran genişliği de oldukça önemlidir. IPS, HD IPS, LCD, TDDI, TFT şeklinde panellere yer verilen oyun tableti çeşitlerinde ekran boyutları 8 inç, 10 inç, 11 inç, 12.9 inç gibi birbirinden farklıdır. Ekranı daha büyük ve çerçevesi ince olan oyun tableti modelleri, kullanıcılara daha geniş bir oyun alanı sağlar. Genellikle Android ile iOS işletim sistemleri yüklü olarak kullanıcıların beğenisine sunulan oyun tableti çeşitleri arasında Harmony OS, Google Chrome OS, Windows benzeri farklı işletim sistemine sahip olanları da bulmak mümkündür. Oyun tableti cihazlarının kullanım kolaylığı ise işletim sistemine göre değişiklik gösterir.

Ekran boyutuna bağlı olarak farklı ölçülerde üretilen oyun tableti ürünlerinin ağırlığı da birbirinden farklıdır. Ortalama 260 gr olarak tasarlanan oyuncu tableti çeşitlerinde kasa rengi model bazında değişiklik gösterir. Siyah, beyaz, kemik, gri, gümüş, antrasit gibi klasik renk seçeneklerinin yanı sıra pastel tonlarda veya canlı kırmızı renkte oyun tableti bulunabilir. Oyun tableti cihazları performans, kullanım alanları, kullanım süresi ve tasarım açısından çok fazla seçeneğe sahiptir. Bu sebeple “En iyi oyun tableti hangisi?” sorusuna herkes için geçerli olan bir yanıt verilemez. Kullanıcıların kendilerine en uygun oyun tableti modelini bulabilmesi için hem kullanım alışkanlıklarını hem tabletten beklentilerini belirlemesi gerekir. Örneğin, tabletle oyun oynamanın yanı sıra modelleme yapmayı planlayan kullanıcılara uygun en iyi oyun tableti, yeni nesil bileşenlere ve görüntüleme teknolojilerine sahip olan geniş ekranlı cihazlardır. Küçük çocukların kullanabileceği en iyi çocuk oyun tableti ise göz yormayan mavi ışık filtrasyonlu başlangıç seviyesi cihazlar olur. Uzmanların oyun için tablet önerisi de mavi ışık filtreli modeller yönündedir.

Oyun Tableti Kullanımı

İşletim sistemi yüklü halde gelen gaming tablet ürünleri, birkaç ayar yapıldıktan sonra kullanıma hazır hale gelir. Oldukça pratik kullanımlı bilgisayarlar olan oyun tabletleri ile daha çok aktivite yapabilmek ve cihazların kullanım ömrünü korumak amacıyla bazı hususlara dikkat etmekte fayda vardır. Uzmanların oyun için tablet tavsiye ve önerilerinde de yer verdiği bu hususlar şu şekilde sıralanabilir:

Oyun Tableti Fiyatları

Hem yerli teknoloji markaları hem dünyaca ünlü yabancı markalar tarafından üretilen oyun tabletleri, kullanıcıların farklı beklentilerini karşılayacak zengin bir yelpazeye sahiptir. Bu seçenekler sayesinde hemen her bütçeye hitap eden fiyatla satışa sunulan bir oyun tableti bulmak mümkündür. Genel olarak ulaşılabilir olan oyun tablet fiyatları, üretici markanın yanı sıra işlemci, depolama alanı, bağlantı teknolojileri, ekran boyutu, panel teknolojisi, ek fonksiyonlar, dahili kamera türü, GPU, batarya kapasitesi, şarj teknolojisi gibi pek çok özelliğe göre belirlenir. Dolayısıyla 8.3 inç ekranlı oyun tableti ile 12.9 inç ekranlı oyuncu tableti fiyatı arasında önemli farklılıklar bulunur. Benzer şekilde A13 bionic çip ile A15 bionic çip bulunan oyun için tablet modelleri arasında da fiyat farklılıkları vardır. Öte yandan 64 GB depolama alanlı ve 512 GB depolama alanlı oyun tableti çeşitleri de fiyat farkı olan cihazlardır. Tüm bunların yanı sıra en ucuz oyun tablet fiyatları, kampanya dönemlerinde kullanıcılara uygun koşullarda alışveriş yapma imkânı tanır. Siz de en ucuz oyun tableti çeşitlerine ulaşmak içim Akakçe’nin fiyat sıralaması özelliğini kullanabilirsiniz.