150 TL ile 250 TL Arası Tencere

150 TL ile 250 TL Arası Tencere Fiyatları

3.687 farklı 150 TL ile 250 TL Arası Tencere için fiyatlar listeleniyor.

Satıcı Marka 24 cmÇelik7 ParçaPilavSet

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Markası Kolay Sipariş Özellikler SatıcıToplam 122 satıcı. Malzeme Türü Ölçü Parça Sayısı Seri Seri Türü Ürün Puanı Renk
FiyatıFiltreyi kaldır0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü

BorcamTencere SetiTavaDüdüklü TencereÇaydanlıkSahanKek KalıbıFırın TepsisiMoka PotKaraca TencereTefal TencereGülsan Tencere

En Çok Karşılaştırılan Tencereler

En Çok İlgi Gören Tencereler

Bunlara Da Bakabilirsiniz

Tencere Yorumları ve Önerileri

En Ucuz 150 TL ile 250 TL Arası Tencere Fiyatları Hakkında

150 TL ile 250 TL Arası Tencere kategorisinde 3.687 farklı ürün bulunuyor. En çok satılan Çelik 150 TL ile 250 TL Arası Tencere fiyatı 44,85 TL'den başlıyor.

50 TL'ye kadar 232, 50 TL ile 150 TL arası 3.380, 150 TL ve üzeri 11.038 150 TL ile 250 TL Arası Tencere bulunuyor.

Şu anda 4.097 adet 150 TL ile 250 TL Arası Tencere indirimi var. İndirim oranları %5 ile %59 arasında değişmekte.

150 TL ile 250 TL Arası Tencere özellikleri arasında en çok tercih edilen Malzeme Türü Çelik, Granit, Ölçü 32 cm, Türü Pilav.

Alışverişçilerin en çok tercih ettiği 150 TL ile 250 TL Arası Tencere markaları, Karaca, Tefal, Gülsan, Özkent, Taç ve Emsan.

Tencere Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Tencereler hangileri?

Bugün Akakçe'de 14.251 farklı model arasında

En çok satan Tencereler hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Tencere:

  1. Karaca Bio Diamond 7 Parça Antibakteriyel Kulplu Seti
  2. Tefal Titanium Ingenio Expertise 12 Parça Büyük Tava Seti
  3. Gülsan Gls 3 Parça Granit Döküm Tava Seti
  4. Özkent K-521 Granit 3'lü 6 Parça Güveç Seti Rose Gold
  5. Taç 3405 Ultra Granit 30 cm Basık

Tencere

Mutfakta vakit geçirmeyi ve yemek yapmayı sevenler için en kullanışlı gereçlerin başında tencere çeşitleri gelir. Pişirme grubu mutfak gereçlerinden biri olan tencereler birbirinden farklı yemeğin yapılmasına yardımcı olur. Hem lezzetli hem de sağlıklı yemeklerin yapılmasını sağlayan ürünler pratik bir şekilde kullanılabilmeleriyle de tercih edilir. Kaliteli ve dayanıklı materyallerle üretilen modeller farklı boyutlarda tasarlanarak kullanıcılar için alternatif yaratılır. Tencerelerin hacimlerine göre et yemeklerinden pilava, bakliyattan sebze yemeklerine kadar farklı damak zevklerine hitap eden yiyecek grupları pişirilebilir. Markalar, tencere üretiminde farklı yemekler için çeşitli materyaller kullanır. Çelik, granit, seramik tencere çeşitleri en sık tercih edilen modeller arasında bulunur. Tencere markaları, yalnızca üretim materyalleri değil tasarım noktasında da çeşitlilik yaratır. Modern ve şık görünümlü ürünler klasik renklerin yanı sıra birbirinden canlı renk alternatifleriyle de sunulur. Genellikle tencere kapağı ve gövdeden oluşan ürünlerin temizliği de oldukça kolaydır. Tencere takımı ve parçalarını kullandıktan sonra suya tutarak pratik bir şekilde temizleyebilirsiniz. Özellikleri, tasarımları ve boyutları değişen tencerelerin fiyatları da değişiklik gösterir.

Tencere Modelleri ve Özellikleri

Mutfakların vazgeçilmez gereçlerinden biri olan tencereler günümüzde farklı materyaller kullanılarak ve farklı tasarımlarla üretilir. Her materyal kendine özgü özelliklere sahiptir. En sık tercih edilen ürünlerin başında çelik tencereler gelir. Isı kaybını en aza indiren çelik tencere çeşitleri yemeklerin daha uzun süre sıcak kalmasını sağlar. Genellikle tabanlarına kaplama eklenen modellerin kapakları da tam olarak kapanabilmektedir. Geleneksel bakır tencere modelleri ise iletken özelliklerinin fazla olması sayesinde yemeklerin her seferinde hızlı ve eşit şekilde pişmesini sağlar. Bakır modellerin kullanımında dikkat edilmesi gereken nokta bu modellerde bulunan alaşımların ortaya çıkmaması için kalaylanarak kullanılması gerektiğidir. Özellikle son yıllarda sıklıkla tercih edilen granit modeller ise çizilmelere karşı dayanıklılığıyla öne çıkar. Yüksek ısıya da dayanıklı olan ve yemeklerin yapışmasını engelleyen modeller özellikle et yemekleri için tercih edilir. Teflon tencere modelleri de yapışmama özelliğine sahiptir. Az yağ ile pişmesi gereken yemekler için idealdir. Seramik modeller ise en sağlıklı tercihlerden biridir. Yağlı bir dokuya sahip olan modeller yüksek ısıya dayanıklıdır. Yapışmaz özellikteki modeller yiyeceklerin vitamin ve minerallerini korumalarını da sağlar. Saklama kabı olarak da kullanılan cam tencere modelleri ise yemekleri oldukça hızlı bir şekilde pişirmesiyle öne çıkar. Özellikle haşlamalar için tercih edilir. Bu farklı materyallerle üretilen modelleri inceleyerek ihtiyaçlarınıza uygun tencereyi belirleyebilirsiniz. Yemek pişirmeyi daha hızlı bir hale getirmek istiyorsanız düdüklü tencere modellerini de inceleyerek mutfak eşyalarınızla uyumlu ürüne uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Tencere Fiyatları

Lezzetli ve sağlıklı yemekler pişirmek için kullanılan tencerelerin fiyatları bazı etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Tencere fiyatları; ürünlerin boyutlarına, tasarıma, üretimde kullanılan materyallere, renklere, marka ve modele göre geniş bir yelpazede çeşitlenir. Profesyonel kullanıma uygun tencereler ve evlerde kullanılan modeller özellikle boyut olarak birbirinden farklıdır. Oldukça küçük boyutlu mini tencere modelleri ile 38 cm’e kadar üretilen büyük tencerelerin fiyatları birbirinden farklıdır. Küçük tencereler genellikle omlet ya da sos gibi daha basit yiyeceklerin pişirilmesinde kullanılır. Tasarım da bu noktada boyutlarla birlikte önem taşıyan noktalar arasında bulunur. Karnıyarık ya da pilav gibi yemeklerin pişirilmesi için çok derin olmayan geniş tencereler üretilir. Sulu et yemekleri ya da makarna gibi yemeklerde ise derin tencereler kullanılır. Üretim materyalleri ise fiyatlar üzerinde doğrudan etkilidir. Çelik, seramik, cam, granit, bakır, alüminyum, teflon ve porselen tencere çeşitlerinde farklı materyaller kullanılır. Her materyalin kendine özgü özellikleri olduğu için farklı materyallerle üretilen tencereler farklı yemekler için tercih edilir. Tüm bu faktörler tencere fiyatları üzerinde etkilidir. Hem yalnızca tek tencere ve kapaktan oluşan modelleri hem de farklı amaçlar için kullanıma uygun çeşitli boyutlardaki tencerelerden oluşan setleri inceleyebilir, tencere ve tencere seti fiyatları karşılaştırması yaparak bütçeniz doğrultusunda alışveriş yapabilirsiniz.

En Sağlıklı Tencere İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tencere seçiminde öncelikle kullanım alışkanlıklarını göz önünde bulundurmak gerekir. Mutfakta genel olarak hangi yiyecek gruplarının pişirildiği ve kaç kişilik yemek yapıldığı büyük önem taşır. Örneğin, evlerde en çok kullanılan tencerelerden biri olan çelik tencereler hemen hemen tüm yemek gruplarında kullanılabilir. Bununla birlikte, süt ısıtmak ya da sos yapmak için de küçük boyutlu emaye ya da teflon tencere modelleri tercih edilir. Pilavlık tencere modelleri genellikle çok derin olmayan ve geniş modellerdir. Derin tencereler ise sulu yemeklerin yapımını kolaylaştırır. Yüksek ısıya ve yanmalara karşı çok dayanıklı bir tencere almak istiyorsanız döküm, granit ve seramik tencere modellerini tercih edebilirsiniz. Cam ve teflon modeller de yapışmaz özelliğe sahip olsalar da çok yüksek sıcaklıklarda kullanılmayabilir. Bazı materyaller sürekli kullanıma bağlı olarak zaman içinde aşınır ve insan sağlığına zararlı hale gelir. Bu anlamda, bakır ve alüminyum tencere modellerinin aşınmamasına özen göstermek gerekir. Boyutlar da dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Kalabalık aileler için büyük tencereler, çiftler ya da tek başına yaşayanlar için de standart 24 cm tencere modelleri yeterlidir. Bu noktalara dikkat ederek seçeceğiniz tencereye daha kolay karar verebilirsiniz.

Ucuz Tencere İçin İndirim ve Kampanyalar

Her öğünde farklı ve sağlıklı yemekler pişirmek isteyenler için en kolay yollardan biri tencere kullanmaktır. Özellikle kalabalık gruplar için miktar olarak da fazla yemek büyük ve derin tencerelerde tek seferde pişirilebilir. Genellikle sulu et ve sebze yemekleri için kullanılan derin tencerelerin yanı sıra farklı yemek grupları için de çeşitli boyutlarda tencere bulmak mümkündür. Pilavdan çorba çeşitlerine, makarnadan karnıyarığa kadar pek çok yemeği tencerede pişirebilirsiniz. Günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle elektrikli tencere kullanımı da yaygınlaşmıştır. Elektrikli tencerelerle bu yemeklerin yanı sıra pizza ve börek gibi yiyecekler de hazırlanabilir. Özellikle yüksek ateşte pişen yemeklerde ise yanma ve yapışma olmaması amacıyla uygun tencerelerin kullanılması gerekir. Döküm, çelik, seramik, emaye tencere gibi çeşitli materyallerle üretilen ürünler farklı yiyecekler için uygundur. Geniş bir fiyat aralığında kullanıcılara sunulan tencere çeşitleri markaların belli dönemlerde düzenlediği kampanyalarla daha avantajlı fiyatlara sahip olur. Siz de ihtiyaçlarınıza uygun tencereyi indirimli fiyatlarla satın alabilmek için kampanya dönemlerini takip edebilir ve ucuz tencere çeşitlerine sahip olabilirsiniz.

Dayanıklı ve Kaliteli Tencereler Akakçe’de!

Evlerde neredeyse her gün yemek pişirmek amacıyla kullanılan tencerelerin uzun yıllar boyunca kullanılması için dayanıklı ve kaliteli materyallerle üretilmesi gerekir. Bu nedenle, markalar özellikle üretim materyallerinin sağlam olmasına dikkat eder. Kolay kolay eskimeyen ve deformasyonlara karşı oldukça dirençli olan paslanmaz çelik, oksitlenmeyen yapısıyla sıklıkla tercih edilir. Aynı zamanda sağlıklı yemekler pişirmek için de materyallerin kaliteli olması gerekir. En sağlıklı tencere çeşitleri arasında çelik, cam, seramik ve granit bulunur. Bu materyaller tamamen doğal oldukları için aşınma ve çizilmelerde bile sağlığa zararlı kimyasal maddeler açığa çıkmaz. Bununla birlikte bakır, teflon ve emaye ürünler çizildiklerinde çeşitli alaşımlar ortaya çıkarır. Bu nedenle bu ürünlerde yemek yaparken metal kaşıklar kullanılmaması gerekir. Çizilen ürünlerde yemek yapmak ise oldukça sakıncalıdır. Onlarca markanın dayanıklı ve kaliteli tencere modelini inceleyerek ve fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Aynı zamanda sofralarınızı güzelleştirmek için sofra sunum ürünlerini de inceleyebilir ve misafirlerinize hem lezzet şöleni hem de görsel şölen yaratabilirsiniz.