Tenis Topu

Tenis Topu Fiyatları

498 farklı Tenis Topu için fiyatlar listeleniyor.

Wilson Tenis Topu Busso Tenis Topu Artengo Tenis Topu Delta Tenis Topu Dunlop Tenis Topu Avessa Tenis Topu

Fiyatı Düşen Tenis Topları

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz Tenis Topları

Tümü

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

Önceki Sayfa: 1 / 21 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 100 TL 100 - 150 TL 150 - 250 TL 250 - 500 TL 500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÜrün Puanı
Temizle Ürünleri Gör (498)

Tenis Ayakkabısı Boks Kaskı Tenis Raketi Tenis Aksesuarı Elektrikli Scooter Scooter Boks Eldiveni Masa Tenisi Raketi Palet Wilson Tenis Topu Busso Tenis Topu Artengo Tenis Topu

Tenis Topu Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Tenis Topları hangileri?

Bugün Akakçe'de 498 farklı model arasında

En çok satan Tenis Topları hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Tenis Topu:
  1. Wilson 24 Kutu Us Open Tenis Topu Vakum Ambalajda WRT106200
  2. Wilson Us Open Tenis Topu Vakum Ambalajda 3'lü WRT106200
  3. 3 Adet Kaliteli Antrenman Tenis Topu Sarı Sekme Garantili
  4. Busso CB 30 Tenis Topu
  5. Busso Cb-10 12'li Tenis Topu

Tenis Topu

Tenis topu, tenis sporu için tasarlanmış bir toptur. Tenis topları yarışmalarda floresan sarı olarak kullanılsa da eğlence için oynanan oyunlarda farklı renkleri tercih edilebilir. Tenis topları, aerodinamik özellikler ve lifli keçe de dahil olmak üzere, beyaz ve eğrisel oval şeritle tasarlanır. Boyut, ağırlık, deformasyon ve sıçrama gibi Tenis topu özellikleri son derece önemlidir. Bu özellikler Uluslararası Tenis Federasyonu 6,54 – 6,86 cm ve 56.0 – 59.4 gram olarak belirlenmiştir. Sarı ve beyaz, onaylanan tenis tonu renkleridir. Hava ile doldurulan tenis toplarındaki keçe yüzey, sürüklenmeyi azaltıp topa daha iyi uçuş özellikleri kazandırarak etkili bir oyunu mümkün kılar.
Geçmişi 1100'lü yıllara kadar uzanan tenis sporu, zamansız bir klasiktir. Kalp sağlığınızı artırmanın, dengenizi ve koordinasyonunuzu artırmanın, vücudunuzdaki her kası çalıştırmanın ve kalori yakımını hızlandırmanın yollarından biri olan teniste kullanılan tenis topu son derece önemlidir. Tenis topları, sıçramasını sağlamak için basınçlı gaz enjekte edilen ve dayanıklılık için yüzeye yapıştırılan sentetik bir keçe ile sarılmış iki parçalı bir kauçuk kabuktan oluşur. Wilson, Avessa, Delta, Altis, Head ve Selex gibi tenis topu markaları tarafından üretilen toplar özellikleri ve kaliteleriyle profesyonel oyunu mümkün kılar. Tenis topları ilk zamanlarda görünürlüğü artırmaya yardımcı olmak için sahanın rengine bağlı olarak beyaz veya siyahtı. Bununla birlikte, 1972'de ITF sarı tenis toplarını tanıttı, çünkü televizyonda görülmesi önemli ölçüde daha kolaydı. Günümüzde tenis topu renkleri, yeşil, mavi, kırmızı, pembe, renkli, sarı, turuncu olarak çeşitlilik gösterir. Bununla birlikte, en yaygın tenis topu türü sarı ya da floresan sarıdır.

Tenis Topu Çeşitleri

Tenis topları hobi amaçlı, profesyonel ve şampiyonluk olmak üzere üç farklı kategoriye sahiptir. Tenis başlangıç topu olarak kullanıma uygun olan hobi amaçlı tenis topları bu spora yeni başlayan yetişkinler için uygundur. Bu tenis topları diğerlerine göre daha az basınca sahiptir. Bu özelliği nedeniyle de daha yumuşak bir yapıdadır ve daha yavaş oyunlar için idealdir. Ayrıca antrenman, eğitim tenis topu olarak da kullanılır. Profesyonel tenis topu modelleri ise kullanılacak saha özelliklerine göre seçilmesi için üç farklı tipte üretilir. Orijinal tenis topu arayışında olanların tercih etmesi gereken bu tenis topları uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir. Ayrıca basınç seviyesi nedeniyle daha hızlı maçlarda kullanılabilir. Genel olarak 3'lü tenis topu halinde kullanılan bu topları çoklu paketler halinde tercih edebilirsiniz. Yumuşak, basınçsız, lastikli, tüylü, yapışkanlı tenis topu çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Tenis Topu Özellikleri

Tenis topu özellikleri arasından en önemlisi boyutları ve ağırlığıdır. Profesyonel oyunlarda kullanılan en yaygın tenis topları 6,54 - 6,86 cm (2,57 - 2,70 inç) arasında değişen bir çapa sahiptir. Tüm profesyonel ve eğlence tenis toplarının standart ağırlığı ise 56.0 - 59.4 gram arasındadır. Tenis topu numaraları oyuncuların diğer kortların yanında oynarken tenis toplarını takip etmelerine yardımcı olur. Tenis topları genellikle bu amaç için aynı numaraya sahip üçlü top şekilde gelir. Kort tenis topu modelleri hobi amaçlı ve eğitim amaçlı kullanıma uygun olarak daha az basınçlı şekilde üretilir. Bu özelliğiyle oyunun hızı ideal bir şekildedir. Bunun yanında profesyoneller için üretilen tenis topu modelleri yüksek basınç ile doludur ve hızlı bir oyun gerektirir. Tenis topları, aşınmalara ve darbelere dirençli bir yapıda tasarlanır. Böylelikle sayısız maçı mümkün kılar.

Tenis Topu Nasıl Seçilir?

Tenis topları aynıymış gibi görünse de bazı farklılıklara sahiptir. Çoğu tenis topu kauçuk çekirdek ve keçeden oluşur. Bir topun hızını, sıçramasını ve dayanıklılığını değiştiren bu iki malzemenin bir arada kullanılmasıdır. Ancak her durumda tenis topu çeşitleri arasından hangisinin oyununuz için doğru olduğunu bilmek güç olabilir. Tenis topu satın alırken dikkat etmeniz gerekenler aşağıdaki gibidir:

“Bu özelliklere sahip tenis topu nerede satılır?” diye merak ediyorsanız bu sorunun yanıtını Akakçe ile bulabilirsiniz ve tüm tenis malzemeleri çeşitlerine göz atabilirsiniz.

Tenis Topu Yorumlarında Öne Çıkan Özellikler

En iyi tenis topu seçimini yapmak isteyen kullanıcılar ürünler özelinde yapılan yorum ve değerlendirmelere göz atmak ister. Gerçek kullanıcı deneyimlerini aktaran bu değerlendirmeler tenis toplarını performansı özelinde tanıtır. Seviyenize uygun tenis antrenman topu arıyorsanız bu yorum ve değerlendirmelere göz atabilirsiniz. Kullanıcı yorumları, tenis topu boyutları ve boyut özelinde yapılması gereken ürün seçimi hakkında da bilgi edinmenizi sağlar. Kullanıcılar yorumlarında geri gelen tenis topu çeşitlerini de değerlendirir. Kullanıcıların yorumlarında sıklıkla vurguladığı nokta da seviyeye uygun tenis topunun seçilmesi gerektiğidir. Böylelikle tenis oyununu sakatlanma riski yaşamadan oynayabilirsiniz. Kullanıcılar üretici markalar özelinde de görüş bildirir. Bu yorumlarda markanın tenis topunda sunduğu dayanıklılık, kalite ve performans değerlendirilir. Seviyenize en uygun tenis topunu bulmak ya da çocuğunuza tenis topu satın almak istiyor olabilirsiniz. Yapmanız gereken top seçiminde kullanıcı yorumlarına göz gezdirmektir.

Tenis Topu Fiyatları

Tenis topu fiyatları topun türüne ve kalitesine göre farklılık gösterir. Bu nedenle tenis topu almadan önce oyun seviyesi ve ihtiyaçlar mutlaka gözden geçirilmelidir. Her seviye ve her bütçe özelinde seçenekler sunan kort tenis topu fiyatları bu bakımdan geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eder. Çoğu kullanıcı tenis topu en ucuz fiyat seçeneklerine ulaşmak ister. En ucuz tenis topu araştırması için en doğru adres Akakçe’dir. Tüm tenis toplarını sizin yerinize araştıran ve detaylı özelliklerle fiyat listesi şeklinde sunan sistem aynı zamanda bu ürünler özelinde fiyat karşılaştırması yapmanıza da olanak tanır. Bu sistemi kullanarak seviyenize en uygun olan tenis toplarını satın alabilirsiniz. Ayrıca aynı sistem, masa tenisi fiyatları hakkında da kapsamlı bir araştırma yapmanıza da olanak tanır. Bu sistemi kullanarak hem bütçenize hem de seviyenize göre bir seçim yapabilirsiniz.