Tente

Tente Fiyatları

1.298 farklı Tente için fiyatlar listeleniyor.

Sunfun Tente Çakır Tente Bosu Tente IKEA Tente Mandu Tente Best Tente

Fiyatı Düşen Tenteler

Tümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

Su GeçirmezMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 500 TL500 - 750 TL750 - 1.000 TL1.000 - 1.500 TL1.500 TL üstü
Markası Özellikler Kullanım Yeri Malzeme Türü

Bahçe Mobilya Takımı Bahçe Salıncağı Hamak Bahçe Sandalyesi Bahçe Dolabı Bahçe Şemsiyesi Bahçe Masası Bahçe Şezlongu Bahçe Minder-Puf Sunfun Tente Çakır Tente Bosu Tente

Tente Sıkça Sorulan Sorular

Tente

Tente balkon uygulamaları başta olmak üzere binaların güneşe ve yağmura maruz kalan açık bölmelerinde en çok tercih edilen ekipmanlardan biridir. Hem estetik hem de gölgelik olarak mekanlarınızı güzelleştiren tente modelleri ile bunaltıcı yaz sıcaklarına karşı koruma sağlayabilir, serin ve gölgelik alanlar yaratabilirsiniz. Plastik tente gibi en ucuz tente modellerinden maksimum hava dolaşımı sağlayan mikro delikli ürünlere kadar ihtiyaçlarınız için tasarlanmış en iyi ürünleri Akakçe’de bulabilirsiniz.

Tente Nedir?

Tenteler balkon, teras ya da çardak gibi çeşitli alanları hava koşullarının etkilerinden korumak için tasarlanmış örtülerdir. Güneşlik tente modelleri güneşten koruma sağlar ve ısı düzenlemesi ile rahat edebileceğiniz bir sıcaklık seviyesinin korunmasına yardımcı olur. Günün en sıcak saatlerinde güneşlik ürünlerle terasınızın ya da bahçenizin keyfini çıkarabilir ve gölgede dilediğiniz gibi serinleyebilirsiniz. Ayrıca yaşam alanınızı genişletmek için pratik çözümlerden yararlanabilirsiniz.
Balkon için tente çeşitleri genellikle pencerelerin üzerine kurulduğundan, güneşe maruz kalmayı azaltabilir ve evinizi serin tutmaya yardımcı olabilir. Her bütçeye hitap eden erişilebilir balkon tente fiyatları ile rahatlığı şıklıkla birleştiren modeller yağmurlu günlerde de aynı derecede kullanışlıdır. Birçok model saçak olarak adlandırılan kısa gölgeliklerle tasarlanır. Desenli, özel şekilli ya da düz kenarlı saçak modelleri bulabilirsiniz. Saçaklar sabit modellerin yanı sıra şemsiye tente ve çadır tente gibi portatif tente modellerinde estetik nedenlerden çok, güneş alçak konumda olduğunda ek koruma sundukları için tercih edilir.

En İyi Tente Modelleri ve Özellikleri

Tam kasetten yarım kasetli çeşitlere, çevirme koluna sahip mafsallı tentelerden sabit pergolalara kadar farklı korunma ihtiyaçları için çok sayıda tasarım bulunur. Güneşten ya da yağmurdan korunaklı bir nokta oluşturmak için gerekli olan ürünler, montaj tipine bağlı olarak manuel olarak veya bir motor aracılığıyla açılıp kapatılabilir. Manuel tenteler en uygun maliyetli seçenektir ancak ürünün boyutunu dikkate almanız gerekir. Ürün ne kadar büyükse kolu çevirmek o kadar zorlaşır. Bununla birlikte manuel tasarımların çok önemli avantajları vardır. Daha küçük ebatlarda ya da uygun mafsallı tente fiyatları arıyorsanız manuel modeller en iyi seçenektir. Bir düğme (kablolu) veya uzaktan kumanda (radyo alıcısı) ile kontrol edilen elektrikli modeller, en üst düzeyde kullanıcı konforu sağlar ve elle katlamaya kıyasla harika bir alternatif sunar.
Elektrikli modellerin rüzgar veya güneş sensörleri gibi bir dizi kullanışlı eklenti seçeneği sunduğunu da belirtmek gerekir. Dahası, ürüne aydınlatma gibi elektrikle çalışan aksesuarlar bile ekleyebilirsiniz. Açılma şekline göre bahçe çardak tente ve balkon tente modelleri çok sayıda stile sahiptir. Katlanır tente çeşitleri genellikle motorlu ve iskeletli bir ray sisteminden oluşur. Çift açılır tente gibi ayaklı tente modelleri herhangi bir yapıdan bağımsız olarak kendi iskelet sistemi ile ayakta durur. Özellikle ticari uygulamalarda bu model büyük bir esneklik sunar. Açılır tente modelleri tam kasetli ve yarım kasetli olarak üretilir. Ürünün nereye kurulduğuna ve ne sıklıkla kullandığınıza bağlı olarak kaset türü dikkate almanız gereken önemli bir faktördür. Kaset seçimi genellikle bütçeye bağlı olsa da ek işlevler satın alma kararınızı etkileyebilir. Yarım kasetli modeller yalnızca kumaş örtüyü korur. Geri çekilebilir kollar kasanın altına katlanır. Tam kasetli modeller ayrıca kolları da korur. Teras tente uygulamaları gibi tamamen açık alanlarda tam kasetli modeller tüm yapının elementlere karşı korunmasını sağlar. Balkon için tente olarak tam kasetler ayrıca mekanizma ve donanım kasanın içine gizlendiğinden yarım kasetlerden daha şık bir görünüme sahiptir.

Tente Kumaşı Türleri

Balkon tente ya da çardak tente için doğru boyuta karar verdiğinizde, alana ve ihtiyaçlarınıza uygun bir kumaş türü seçmeniz gerekir. Malzemenin özellikleri ve kalitesi tentenin UV direnci ve ısı tutma seviyesini belirler. Ürünler polyester, akrilik ve mikro hava delikli kumaşlar olmak üzere genellikle üç ana kumaş türünden birine sahiptir. Su geçirmez tente modellerinde kullanılan polyester kumaş UV ışınlarına karşı hassastır. Bununla birlikte gölgelik tente fiyatları açısından uygun maliyetli bir seçenektir. Renk açısından kullanıcılara geniş bir seçenek yelpazesi sunan polyester ürünler, net bir görüşe ihtiyaç duyulan alanlarda şeffaf tente ve şeffaf tente perde gibi işlevsel ürün çeşitlerine de sahiptir. Akrilik tente branda kumaşı UV ışınlarına çok dayanıklıdır ve su kullanılarak kolayca temizlenebilir. Malzeme çürümeye karşı dayanıklıdır. Bu sayede dış mekan kullanımı için ideal olan yüksek performans ve dayanıklılık sunar. Bununla birlikte havalandırma yeteneği sınırlıdır. Mikro hava delikli branda tente kumaşları, kalite söz konusu olduğunda bir numaralı tercihtir. Bu malzeme UV ve yırtılmaya karşı dayanıklıdır, çürümez ve su kullanılarak kolayca temizlenebilir. Ek bir avantaj olarak mikro hava delikli kumaş ısıyı hapsetmez ve iyi bir hava sirkülasyonu sağlar.

Tente Nasıl Seçilir?

Tente gölgelik amacıyla, sizi güneşten korumak için tasarlanan bir ekipmandır. Gölgelik tenteden en iyi performansı almak için öncelikle boyuta karar vermelisiniz. Ürün boyutu, kaplamak istediğiniz alanın boyutuna bağlı olmakla birlikte ürün ölçümlerine uygulanacak birkaç temel kural vardır. Ürün korunması istenen alandan daha büyük ve herhangi bir pencere veya kapıdan daha geniş olmalıdır. Standart teras için tente güneşlik modelleri genellikle en az 3 metre genişliğindedir. Teras tente fiyatlarını hesaplarken güneşin gün içinde değişen konumuna göre güneş ışınlarına maruz kalma seviyesini de göz önünde bulundurmalısınız. Etkili bir UV koruması için örtmek istediğiniz alana bağlı olarak gereken gölge miktarını yaklaşık da olsa tahmin etmeniz gerekir. Çevrim içi olarak ücretsiz kullanılabilen çeşitli gölge uygulamaları ile güneş, gündoğumu ve günbatımı pozisyonlarını ve zamanlarını konuma göre görselleştirebilirsiniz. Ürün boyutunu hesaplarken aşağıdaki temel ölçümleri dikkate alabilirsiniz:

Tente Fiyatları ve Kampanyaları

Tente modelleri ve fiyatları, marka ve modele göre sabit tenteden portatif tentelere kadar farklı mekanlara özgü kumaş ve mekanizma seçenekleri ile satışa sunulur. Tente fiyatları tentenin kumaşına ve mafsal ya da pergola sistemine göre değişiklik gösterir. Sabit ve manuel modeller genellikle en uygun fiyatlı ürün seçeneğidir. Motorlu ve uzaktan kumandalı branda tente fiyatları daha pahalıdır. Diğer yandan motorlu ürünlerin sunduğu kolaylık, katlanır tente fiyatları ve performansı açısından mükemmel bir denge sunar. Özellikle ticari alanlar gibi geniş tentelerde motorlu mekanizma neredeyse bir zorunluluktur. Açılır tente fiyatları ürünün nasıl açıldığına bağlı olarak farklı fiyat listelerine sahiptir. Tek açılır modellere kıyasla çift açılır tente fiyatları daha pahalıdır.
Tenteler kapı üstü tente gibi sabit yapılara kurulan modellerin yanı sıra tente şemsiye gibi kendi iskelet mekanizmaları ile herhangi bir yere bağlı olmadan da kurulabilir. Şemsiye modelleri kolayca hareket ettirilerek bahçe mobilyası gibi değerli eşyalarınızı koruyacak şekilde farklı konumlara hareket ettirilebilir. Seyyar tenteler, tente çadır ve katlanır, çadır tente gibi kolayca kurulup sökülebilen kompakt tasarımlara sahiptir. Genellikle PVC malzemeden yapılan ve ucuz tente çadır fiyatlarına sahip olan bu modelleri piknikler, davetler ve düğünler gibi açık hava etkinlikleri için en iyi ürün seçeneği haline getirir. Kamp alanlarında kullanmak için tasarlanan kamp gölgelik tente modelleri genellikle yan tente olarak araca, çadıra ya da uygun yükseklikteki herhangi bir nesneye sabitlenebilir. Tenteler gibi güneşten koruyan bahçe ürünleri tüm yapılar ve açık alanlar için kullanışlı ve uygun maliyetli koruma çözümü sunar. Farklı ebatlar ve renk seçeneği ile satışa sunulan en iyi hazır tente modellerini yapı market, oto, bahçe ana kategorisinde, bahçe kategorisinin içindeki bahçe mobilyaları kategorisinin hemen altında yer alan tente kategorisinde bulabilirsiniz. Güneşten korunmak ve açık havanın tadını çıkartmak için en dayanıklı ve en şık branda modellerini Akakçe ayrıcalıkları ile sunulan en iyi fiyat avantajlarıyla şimdi satın alabilirsiniz.