Webcam

Webcam Fiyatları

384 farklı Webcam için fiyatlar listeleniyor.

Logitech Webcam Everest Webcam Razer Webcam Piranha Webcam A4 Tech Webcam Monster Webcam

Fiyatı Düşen Webcamlar

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz Webcamlar

Tümü

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Çözünürlük StandardıFull HD
 • Çözünürlük Standardı4K
 • Çözünürlük StandardıHD
 • Çözünürlük1920x1080 px
 • Çözünürlük2688x1520 px
 • Kamera Çözünürlüğü3.0 MP
 • Kamera Çözünürlüğü4.0 MP
 • ÖzelliklerYayıncı
 • Fiyatı0 - 1.500 TL
 • Fiyatı1.500 - 2.500 TL
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 16 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 1.500 TL 1.500 - 2.500 TL 2.500 - 3.500 TL 3.500 - 4.500 TL 4.500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTümünü GösterFotoğraf ÇözünürlüğüÇözünürlük StandardıOdak TürüMikrofon SayısıKamera ÇözünürlüğüÇözünürlükKullanım ŞekliGörüş AçısıBağlantı TürüMikrofon SeçeneğiKablo UzunluğuÜrün PuanıRenk
Temizle Ürünleri Gör (384)

Klavye Mouse Seti Mouse Pad Hoparlör Kesintisiz Güç Kaynağı Harddisk Kutusu Grafik Tablet USB Çoğaltıcı Kulaklık Aksesuarı Barkod Okuyucu Logitech Webcam Everest Webcam Razer Webcam

En Çok Karşılaştırılan Webcamlar

Webcam Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Webcam Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Webcamlar hangileri?

Bugün Akakçe'de 384 farklı model arasında

En çok satan Webcamlar hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Webcam:
 1. Logitech C922 Pro Stream 960-001088 Mikrofonlu Webcam
 2. Logitech C270 960-001063 Mikrofonlu Webcam
 3. Logitech Brio 4K Ultra HD 960-001106 Mikrofonlu Webcam
 4. Logitech C920 960-001055 Mikrofonlu Webcam
 5. Everest SC-HD03 Mikrofonlu Webcam

Webcam

Webcam ya da uzun haliyle web kamerası ses ve görüntü aktarımı yapmak için kullanılan bilgisayarların en önemli parçasıdır. Tasarımında video kameradan esinlenerek Cambridge Üniversitesi tarafından geliştirilmiş olan bu ürün, bilgisayarların en önemli çevre birimlerinden biridir. Birden çok kullanım alanına sahip olan webcam türleri, yerleşik ve bağımsız olmak üzere iki kısma ayrılır. Webcamın yerleşik modeli dizüstü bilgisayarlarda monte edilmiş şekilde bulunur. Diğer bir modeli olan bağımsız webcam ise objektif ünitesi, klips ya da stanttan meydana gelir. Bu webcam türü bilgisayarlara USB kablosu ile bağlanır. Bilgisayar donanım birimleri olan bu ürün günümüzde görüntü sağlamasının yanı sıra pek çok fonksiyonel özelliğe de sahiptir. Özellikle bazı meslek grupların dijitalleşmesi sonucunda webcama ilgi giderek artmaktadır.

Webcam Ne İşe Yarar?

Webcam kullanmanın asıl amacı haberleşme yapılırken görüntülü konuşmayı sağlamaktır. Webcam kamera, dijital kayıt araçları gibi bir kayıt belleğine sahip değildir. Bu nedenle web kamerasıyla elde edilen görüntü ya doğrudan kullanılır ya da kullanabilmek için bilgisayar diskine depolanır. Webcam elde ettiği görüntüyü monitör ile aktarır. Sonrasında istenildiğinde buradan alarak kullanılabilir. Webcam sayesinde internet üzerindeki programlar, bilgisayarınızdaki yazılımlarla ailenizle, arkadaşlarınızla görüntülü olarak konuşmalar yapabilir ya da dijital kamera özelliklerine sahip olan hd webcamlar sayesinde anlık görüntüler ya da ses kayıtları alabilirsiniz. Webcam photo özelliği sayesinde çekilen fotoğraf veya videolar internet üzerinden kolayca paylaşılabilir.
Günümüzde haberleşme ve iletişim özellikle internet ağı üzerinden yapıldığı için uzakta olan biri ile görüşmek hatta iş görüşmesi yapmak için bile webcamlara ihtiyaç duyulur. Son yıllarda izleyici kitlesinin artmasına da bağlı olarak bazı platformlardan canlı yayın yapanlar için bu kameralar vazgeçilmez bir donanım haline gelmiştir. Webcam kullanıcıları oyun oynarken ya da çekim yaparken görüntülerini bilgisayarın bağlı olduğu Wİ-Fİ aracılığıyla izleyicilerine ulaştırabilirler. Günlük yaşamda pek çok şey için kullanıldığında oldukça yeterli olan webcam ile klasik bir video kamera arasında bazı farklar vardır. En belirgin fark web kamerasıyla istediğiniz her yerde çekim yapılamıyor olmasıdır. Çünkü web kamerası çalışmak için mutlaka bir bilgisayara ihtiyaç duyar. Şarjlı modelleri bulunsa da webcamler özünde bilgisayara bağımlıdırlar.

Webcam Özellikleri

Farklı markalar tarafından üretilen webcamlar pek çok özelliği içerisinde barındırır. Webcam satın almadan önce kullanım amacının belirlenmesi önemlidir. Çünkü webcamların kullanım amaçlarına göre özellikleri de farklılık arz eder. Webcamde dikkat edilmesi gereken özelliklerden biri çözünürlük değerinin kaliteli olmasıdır. Webcamden elde edilecek görüntünün istenen düzeyde olabilmesi için çözünürlüğü iyi olmalıdır. Piyasada bulunan uygun fiyatlı webcamlerin çözünürlüğü 640*480’dir. Bu yüksek bir düzey olmasa da internet yayınları için yeterlidir. Webcam çözünürlükleri 10240*4320’e kadar çıkmaktadır; bu da 44 megapiksel çözünürlüğe sahip demektir. Ancak örneğin, bir FHD webcam 1920*1080 çözünürlüğe sahiptir; yani bu 2 MP anlamına gelse de 2.0736 MP çözünürlüğe kadar yakalayabilir. Webcam 1 megapixel, webcam 3 mp, webcam 5 mp, webcam 8 megapixel olmak üzere çeşitli çözünürlüklere sahiptir. Çözünürlüğün yüksek olması görüntü kalitesi açısından önemlidir. Webcam çözünürlüğü arttıkça pixel oranları da artar. Bu nedenle 3 megapiksel çözünürlüğe sahip ürün alabilecekleri gibi 5 mp, 8 mp ürün de alabilirler. Bilgisayarında video veya fotoğraf çekmek isteyenler için hd webcamlar da yeterli olur. Ancak özellikle RightLight teknolojisi ile webcamlerin çözünürlük kalitesini deneyimleyenler oldukça memnun kalır.

HD Webcam Keyfini Yaşayın

Oyunseverlerin tercih ettiği webcamler yüksek çözünürlüğe sahip ve kaliteli video ve fotoğraf çekebilen HD webcamlerdir. Webcam 1080p Hd görüntü kalitesi kontrastlı ve parlak görüntüler almasını sağlar. Ultra Hd webcamler en gelişmiş webcamlerden olup hassas ayarları sayesinde bilgisayara aktarıldığında net ve kesintisiz görüntü sunarlar. Webcamın diğer bir önemli özelliği de resim yenileme hızıdır. Canlı akış sırasında ya da video görüşmesinde saniyedeki kare hızı yani FPS çok önemlidir. Çünkü videoyu gerçek zamanlı olarak iletebilmenizde bu hız kalitesi belirleyici olur. Özellikle webcamde olan görüntü bilgisayara kayıt yapılacaksa ip webcam tercih edilebilir. Webcam 4k 120 FPS de saniyede 120 görüntü sağlayarak görüntü kalitesini ortaya koyar. Aynı zamanda net olan ve donmayan görüntüler için bu değerin yüksek olması gerekir. Resim yenileme hızı internet hızı ile doğrudan orantılıdır. Webcam tavsiye almak isteyen kişiler öncelikle ihtiyacını belirlemelidir. Webcam özellikleri çeşitlilik arz etmektedir. 2k webcam kullanımı sıklıkla tercih edilir. Bunun yanı sıra, webcam 720p ve webcam 60hz tercih edilen özelliklerdendir.
Webcamın en önemli özelliklerinden biri de yüz tanıma özelliğinin bulunmasıdır. Bu özelliği sayesinde oturum açmak için parola yazmanıza gerek kalmaz, sadece kameraya bakmanız yeterli olur. Sıklıkla video konferans düzenleyen kullanıcılar ise business webcam serisini tercih eder. Bu sayede yüksek hızdaki ham görüntüyü işleyerek yüksek kalitede video konferans deneyimi sunar. Bütün bu özelliklerinin yanı sıra High speed web kamerası bilgisayara takıldığında yapılan görüşmelerin yüksek kalitede olmasına imkan sağlar. Görüşmelerin sonrasında kamera ayarlarınızda değişiklik yaparak kayıtlarınızı özelleştirebilirsiniz.Yüksek çözünürlüklü bir webcam güvenlik kamerası olarakta kullanılabilir. Webcamin ortamdaki diğer sesleri bastırarak kişinin sesine odaklanabilmesi kullanıcıların en çok beğendiği özellikleri arasında yer alır.

Webcam Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Webcam alırken çözünürlüğünün kaliteli olmasına, FPS hızının yüksek olmasına, görüş alanının geniş olmasına, dijital yakınlaştırmasına, otomatik odaklamasına ve web kameranın sensör kalitesine dikkat edilmelidir. Çünkü mercek ve sensör kalitesinin iyi olması yapılan çekimin netliğini de etkiler. Webcamın cam merceği ve kızılötesi sensörü sayesinde loş ışıkta ya da karanlıkta video çekmek daha kolaydır. Webcamlerin true color renk teknolojisi bulunan lifecam özelliği sayesinde her türlü ışık ortamında mükemmel görüntü kalitesi sunar. Yeni nesil teknolojik ürünlerde olan hareket algılama özelliği bulunduğu için en küçük bir hareketliliği bile algılayıp kayda başlayabilir. Bu özelliği sayesinde webcam güvenlik kamerası gibi kullanılabilir. Tıpkı güvenlik kamerası gibi etrafında olan biten en küçük detayı ve hareketliliği çeker. Bilgisayar webcamını daha rahat kullanmak istiyorsanız; kablosuz webcam tercih edebilirsiniz. Böylece hem kablo kargaşası yaşamazsınız hem de bütçenize ekstra masraf açmamış olursunuz. Aldığınız webcami altında bulunan esnek kıskaçları ile bilgisayar ekranının üst kısmına sabitleyerek yüzünüzün ve gövdenizin net olarak görünmesini sağlayabilirsiniz.
Webcam kullanımında önemli olan unsurlardan biride mikrofondur. Webcam mikrofonlu olan modeli satın aldığınızda sizin ayrıca harici mikrofon almanızı da ortadan kaldıracaktır. Webcam alırken cam lens kullanıldığına dikkat edilmelidir. Çünkü lens tipleri webcam performansını büyük oranda etkiler. Cam lens kullanılan bilgisayar webcamleri plastik lensli olanlara oranla daha yüksek düzeyde görüntü elde edilmesini sağlar. Aldığınız webcamlerin bilgisayarınızın işletim sistemi ile uyumlu olmasına da dikkat etmelisiniz. Webcam PC ile bağlı çalıştığı için işletim sistemimin uyması önemlidir.

Webcam Fiyat ve Avantajları

Webcam fiyatları kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan biridir. Webcam fiyat aralığı kullanıcıların tercih edeceği webcam modeline, webcamin kalitesine özellikle webcamin teknik özelliklerine göre değişiklik gösterir. Webcamin fiyat aralığını belirleyen özellikler arasında webcamin çözünürlüğü, resim yenileme hızı, hareket sensörü, renk derinliğine sahip olması, bağlantı özelliği, yüz tanıma özelliği gibi pek çok esas bulunur. Oyunseverler yüksek çözünürlüklü bilgisayar webcami tercih ederken, video konferans düzenleyenler ise yüksek hızda veri akışı sağlayan HD webcam tercih ederler. HD webcamler saniyede 30 kare veri aktararak canlı görüşmeler yapma olanağı sağlar. Kullanıcılar bütçesine göre webcam tercihi yaparak istediği webcami alabilir. Webcam satın almak için Akakçe’yi ziyaret edebilirsiniz. Akakçe’de herkesin bütçesine uygun webcamler bulunur.