9. Sınıf Matematik Ders Kitabı

9. Sınıf Matematik Ders Kitabı Fiyatları

341 farklı 9. Sınıf Matematik Ders Kitabı için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

TürkçeMatematikFen Bilimleri6. Sınıf7. Sınıf0 - 50 TL 50 - 100 TL DenemeSoru BankasıSetMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 15Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Sınıf: 9. Sınıf Dersler: Matematik KaydetTemizle

Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Özellikler Sınıf 9. Sınıf Dersler Matematik Türü

1. Sınıf Matematik Kitabı10. Sınıf Matematik Ders Kitabı11. Sınıf Matematik Ders Kitabı12. Sınıf Matematik Ders Kitabı2. Sınıf Matematik Kitabı3. Sınıf Matematik Ders Kitabı4. Sınıf Matematik Kitabı5. Sınıf Matematik Deneme5. Sınıf Matematik Kitabı6. Sınıf Matematik Deneme6. Sınıf Matematik Ders Kitabı8. Sınıf Matematik Deneme Sınavı

En Çok Karşılaştırılan Yardımcı Ders Kitapları

9. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sıkça Sorulan Sorular

9. Sınıf Matematik Ders Kitabı

Her insanın hayatta başarmak istediği hedefleri vardır. Bunlardan bazıları kariyer alanındaki hedeflerdir. Kariyer hedeflerinize ulaşmak için ilerlediğiniz yolda birçok sınavla karşılaşırsınız. Bunlar Liseye Geçiş Sınavı, Üniversiteye Geçiş Sınavı, Yüksek Lisans sınavları, dil sınavları gibi aşamalardır. Lisedeki çalışmanız ve kazandığınız üniversite, hedefinize giden yolda önemli bir adımdır. Üniversite sınavında 4 yıl süren bütün lise müfredatından sorumlu olursunuz. Bu noktada temeli sağlam atmanız gerekir. 9. sınıftan başlayarak öğrendiğiniz bilgiler sizin için oldukça önemlidir. Temel dersler arasında matematik, dil ve anlatım bilgisi, fizik, kimya, biyoloji, edebiyat gibi dersler vardır. Sayısal bölümleri tercih etmek istiyorsanız bu derslere dikkat etmeniz gerekir. 9. sınıf matematik ders kitapları sayesinde öğrendiğiniz bilgiyi çok önceden pekiştirebilirsiniz. Birçok yayının her seviyeye uygun olarak hazırlanmış birbirinden farklı kitapları bulunur. Kendinize uygun kitapları seçerek doğru tercihler yapabilirsiniz.Yalnızca kötü olduğunuz dersler için değil kendinizi ileriye götürmek için de bu kitaplardan yararlanabilirsiniz. Gireceğiniz yazılılara ve deneme sınavlarına dokuzuncu sınıf matematik kitabı çeşitleri ile rahatça hazırlanabilirsiniz.

9. Sınıf Matematik Ders Kitabı Çeşitleri Nelerdir?

Yardımcı ders kitapları konu anlatımlı, soru bankası ve çözümlü cevapları olanlar olmak üzere üçe ayrılır. Soru bankalarının yaprak test biçiminde çeşitleri de vardır. Lisenin temeli olan 9. sınıfta hem konuyu iyice anlamak hem de sorularla pekiştirmek gerekir. Konu anlatımlı olan kitaplarda işlediğiniz konunun kısa özetleri ve formülleri bulunur. Derste anlamadığınız yerleri anlamak için veya daha detaylı bilgi almak için 9. sınıfa uygun konu anlatımlı olanları inceleyebilirsiniz. 9. sınıf matematik çözümlü soru bankası ise çözdüğünüz sorularda yapamadıklarınız olduğunda kolayca çözümünü öğrenebilmek için idealdir. Yanınızda sorabileceğiniz kimse bulunmadığı takdirde soru çözümlerine bakarak yeni çözüm yolları öğrenebilirsiniz. Yaprak testleri özellikle okulun olmadığı yaz aylarında öğrendiklerinizi pekiştirmek için kullanabilirsiniz. İnce olmaları sebebiyle hızlı bir sürede bitirebilmenize uygundur. Böylece kısa sürede birçok dersin konu tekrarını gerçekleştirebilirsiniz. 9. sınıf matematik ders kitabı seçiminizi ders çalışma şeklinize uygun olarak belirleyebilirsiniz.

9. Sınıf Matematik Ders Kitabı Konuları Nelerdir?

Müfredat, belirli dönemlerde MEB tarafından incelemeler sonucunda değişikliklere tabi tutulur. Özellikle sayısal derslerin konularının öğrencileri zorlamasından kaynaklı olarak matematik ders kitabı 9. sınıf öğrencileri için hafifletilerek müfredat içerisindeki detayları azaltılabilir. Ancak temelde işlenen konular aynıdır. Mantık, kümeler, denklem ve eşitsizlikler, üçgenler, veri sayma ve olasılık üniteleri 9. sınıf matematik ders kitabı konuları olarak liseye girişte anlatılır. Bu konular kendi içerisinde detaylara ayrılır. Örneğin üçgenler konusunda dik üçgen ve trigonometri, temel kavramlar, eşlik benzerlik, üçgenin yardımcı elemanları, üçgenin alanı gibi alt başlıklar bulunur. Alt konuları detaylı olduğu için tek bir lise 1 matematik kitabı alabileceğiniz gibi konuların tek tek ele alındığı fasikül şeklinde ayrılmış olan kitapları da tercih edebilirsiniz. İhtiyacınıza uygun kaynak seçimi dersi sevmenizi sağlar. Böylece severek çalıştığınız derste başarılı sonuç elde edebilirsiniz. Bütün konuları bitirdiğinizde denemeler çözerek genel bir konu tekrarı gerçekleştirerek, eksiklerinizi fark edebilirsiniz. Deneme fiyatları yayınevleri tarafından her bütçeye göre ayarlanır. Bu sayede özellikle tatil zamanlarında bolca deneme çözerek rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

9. Sınıf Matematik Kitabı Önerileri

Ülkemizde anadolu, fen, anadolu öğretmen, sağlık, spor lisesi, güzel sanatlar lisesi, sosyal bilimler lisesi, mesleki ve teknik anadolu lisesi gibi farklı liseler ve bir de dini eğitime ağırlık veren anadolu imam hatip liseleri mevcuttur. Öğrenciler aldıkları puanlara, ve ilerlemek istedikleri alanlara göre bu liselere yerleşirler. Her öğrencinin hedefi, seviyesi ve çalışma isteği farklıdır. Bu noktada kendinize en uygun olan kitabı bulmanız çalışma sürecinde ihtiyaç duyduğunuz faydayı sağlar. Farklı bir ortama geçtiğiniz 9. sınıf döneminde okula alışma çabalarının yanı sıra derslerinize de sıkı sıkı sarılmanız gerekir. Özellikle Fen veya Anadolu Lisesi öğrencisiyseniz sayısal bölümler tercih edeceğiniz için matematik öncelikli derslerdendir. Bu noktada zorlayıcı olan 9. sınıf matematik ders kitabı fen lisesi seviyesine uyarlanmış çeşitleri sizin için uygundur. Yeni çözüm yöntemleri geliştirmeniz için hazırlanmış soruları içeren deneme sınavlarını ve test kitaplarını tercih edebilirsiniz. 9. sınıf matematik soru bankası önerileri öğretmenleriniz seviyenizi tespit ettikten sonra verebilir. Ayrıca soru bankası önerilerine kullanıcı yorumlarından da ulaşabilirsiniz. 9. sınıf Anadolu Lisesi matematik ders kitabı çeşitleri ise yine yüksek hedefi olan öğrencileri zorlu sınavlara hazırlar. Anadolu liselerinde hem sayısal bölümlere hem de eşit ağırlık bölümlerine hazırlanan öğrenciler bulunur. Mühendislik, tıp, diş hekimliği, mimarlık gibi bölümleri tercih etmeniz için sayısal derslerinize ağırlık vermeniz faydalı olur. 9. sınıf imam hatip matematik ders kitabı çeşitleri ise kendi içinde seviyelere ayrılır. Farklı liselerde olsanız bile sayısal veya eşit ağırlık bölümlerine hazırlanmak istiyorsanız seviyenize uygun kitapları tercih ederek ilerlemeniz çalışmanız sırasında destekleyici olur..

9. Sınıf Matematik Ders Kitabı Çeşitleriyle Başarı Nasıl Artırılır?

Ortaokul sonrası, ileride yapmak istediğiniz mesleği belirlemek için ilk adımları attığınız süreçtir. İlk olarak hangi mesleği yapmak istediğinizi ve bu meslek için hangi bölümlerden hazırlanmanız gerektiğini tespit etmelisiniz. Sonrasında eğer sayısal bölüm tercih edecekseniz bu bölüme uygun bir çalışma tarzı benimsemelisiniz. 9. sınıftan itibaren her konuyu iyice öğrenerek ilerlemeniz gelecek yıllarda rahat etmenizi sağlar. 9. sınıf ders kitabı matematik, biyoloji, fizik dersleri için ayrı ayrı veya tüm dersler kitabı olarak tek parça halinde satılır. Bu dersler sayısal bölümlerin temel taşıdır. Bu yüzden özellikle sayısal konular üzerine hazırlanmış olan birçok kitap bitirmeniz gerekebilir. Eğer 9. sınıf önemsemezseniz ileriki yıllarda temeliniz eksik olduğu için sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu yolda, size lise 9. sınıf matematik ders kitabı seçenekleri yardımcı olur. Güncel sınavların soru tiplerine uygun olan soruları çözebilir takıldığınız konularda 9. sınıf matematik ders kitabından yardım alabilirsiniz. Son dönemin popüler olan okuduğunu anlama ve uzun problemleri çözebilme kabiliyetlerini de kazanmanız derslerde ve sınavlarda kolaylık sağlar. Rakiplerinizin önüne ancak çok çalışarak geçebilirsiniz. Ders kitabı matematik 9. sınıf öğrencileri için bir rehberdir ve size yol gösterir. Çözdüğünüz soru sayısını artırarak kendinizi sürekli geliştirebilirsiniz. Böylece soru dağarcığınız da aynı oranda artar. Yeni sorular gördüğünüzde pek çok kez gördüğünüz çözüm yöntemlerini kolayca hatırlayarak cevaplayabilirsiniz.

9. Sınıf Matematik Kitapları Uygun Fiyatlarla Akakçe’de

9. sınıf öğrencilerin liseye alıştıkları süreçtir. Bu süreçte arkadaşlıklardan ve sosyal ortamlardan etkilenebilirsiniz. Ancak 9. sınıf gibi kritik bir süreçte ne kadar çok soru çözerseniz ve konuları ne kadar iyi öğrenirseniz ileriki sınıflarda çok daha rahat bir sınav süreci geçirebilirsiniz. Kolayca erişebileceğiniz çok çeşitli matematik 9 ders kitabı seçenekleri vardır. Kitabın yayınevine, soruların basım kalitesine, soruların zorluğuna, soru ve sayfa sayısına, üniversiteye geçiş sınavlarında karşınıza çıkan sorulara ne kadar benzer sorular bulundurduğuna göre kitapların fiyatları da değişir. Akakçe üzerinden dönem içerisindeki fiyatları farklılıklarını inceleyerek karşılaştırabilirsiniz. Kampanya zamanlarını takip ederek okul başlamadan önceki süreçte bile sizin için fiyatı uygun olan kaynakları alabilirsiniz. Eğer sınava hazırlanan bir eşit ağırlık öğrencisiyseniz sizin için oldukça önem arz eden YKS coğrafya kitaplarına da göz atabilirsiniz. Ayrıca kullanıcı yorumlarını okuyarak kitapların zorluk dereceleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.