Zeytin

Zeytin Fiyatları

1.649 farklı Zeytin için fiyatlar listeleniyor.

Market alışverişini de Akakçeden yap!
Marmarabirlik Zeytin Öncü Zeytin Kaanlar Zeytin Katırlı Köyü Zeytin Tukaş Zeytin Fora Zeytin

Aktüel Broşürlerden Zeytinler

  • Zeo Az Tuzlu Siyah Zeytin 800 g M-SA10145,50 TL
  • Carrefour Doğal Siyah Zeytin 800gCarrefourSA47,90 TL
  • Zeo Siyah Zeytin 1000 g S-XSA10151,90 TL
  • Zeo Siyah Zeytin 500 g XS-2XSA10121,95 TL
  • Zeo Baharatlı Yeşil Zeytin 400 g XS-2XSA10122,50 TL
  • Zeo Siyah Zeytin 500 g L-MA10127,95 TL
  • Zeo Siyah Zeytin 900 g XL-LA10167,90 TL
  • Zeo Biberli Yeşil Zeytin 400 g 3XL-2XLA10121,50 TL
  • Çukurbahçe Kooperatifi Doğal Siyah Zeytin 500 gMigros34,25 TL
  • Aytaç Yağlı Siyah Zeytin 2XS-3XS 351-410 Kalibre 1 kgSeç Market34,95 TL

kg En Ucuz Zeytinler

Çok Satanlarkg En UcuzEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatDiğerEn Yüksek PuanEn Yeniler

1 kg5 kg10 kgLXLSiyahYeşilKavanozTenekeKuru SeleMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Özellikler Türü Çeşit Ambalaj Türü Tuz Seçeneği Ebat Çekirdek Türü Sos Türü Yöre Miktar Ürün Puanı

Çotanak Ayçiçek Yağı FiyatlarıPeynirEzmeBalKahvaltılık GevrekPekmezSütTereyağıTahinMarmarabirlik ZeytinÖncü ZeytinCem Zeytin Zeytin

Zeytin Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Zeytin Sıkça Sorulan Sorular

Zeytin

Zeytin kahvaltı sofralarından sıklıkla tercih edilen bitkisel bir gıdadır. Kahvaltı sofralarında seçildiği gibi, pek çok çeşit yemek ve salata içerisinde de kullanılır. Son derece lezzetli ve elverişli bir besin özelliği taşıyan besinler, ağızlarda hoş bir tat bırakır. “Zeytin ne demek?” diye merak edenler, bu ürünlerin iştah açıcı bir bitki türü olduğunu rahatlıkla fark edebilir. Bunun yanı sıra zeytin yararlı besinler arasında yer aldığı için çoğu kişi tarafından tercih sebebidir. Özellikle kahvaltı sofralarında kendine önemli bir yer edinen zeytinler, farklı çeşit ve aromalara sahiptir. Siyah, yeşil, konserve ve gemlik tipi zeytin gibi seçenekler arasından damak tadınıza uygun seçim yapabilirsiniz. Yumuşak bir yapıya ve hafif bir tadı olanlar, sofraları zenginleştirir. En iyi zeytin markası ve zeytin marka tavsiyesi için Akakçe’yi inceleyerek, kendinize en uygun olan seçeneği tercih edebilirsiniz.

Zeytin Çeşitleri

En kaliteli zeytin, bin yaşına kadar yetişen ağaçlardan toplanarak elde edilir. Bu zeytinler sofralık, kahvaltılık ya da yağlık olarak tanımlanır. Sofralık zeytin seçenekleri, yağ içerir ve kalori değerleri diğerlerine göre daha yüksektir. Son derece besleyici bir özelliğe sahip olan sofralık doğal çeşitleri; kalsiyum, potasyum, sodyum, magnezyum, demir gibi minerallere sahiptir. Sofralık zeytin çeşitleri dendiğinde ise akla ilk olarak siyah ve yeşil renkli seçenekleri gelir. Yeşil ya da siyah renge sahip olan zeytinler aslında aynı ağaçta yetişir ancak toplanma mevsimleri farklıdır. Yeşil ya da yaş zeytin çeşitleri; kırma ya da çizme zeytin gibi seçeneklerle alıcılara sunulur. Bu zeytin, olgunlaşmadığı için yeşil renktedir. Tamamen olgunlaşan zeytinler ise siyah renge sahiptir. Her iki zeytin çeşidi de lezzet bakımından kullanıcıların beğenisini kazanır ve bu sebeple de sofralarda sıklıkla tercih edilir.

Kahvaltı sofralarının olmazsa olmaz yiyeceği olan zeytinler, lezzet bakımından son derece etkili bir özelliğe sahiptir. Marmarabirlik, Öncü, Yavuzlar, Pınar gibi markalar, ürünlerini son derece kaliteli bir şekilde işler ve tüketime hazır hale getirir. “Zeytin nedir, boyutları ne kadardır?” diye merak edenler, ürünleri diledikleri gramajlar ile satın alabilir. Örneğin; 500 gramlık konserve yağlı zeytin çeşitleri, farklı ambalajlar ile alıcılara sunulur. Tüketimi son derece basit olan bu zeytinler, kolay bir şekilde saklama avantajı sunduğu için de tercih sebebidir. Dileyen kullanıcılar, teneke kutularda satılan zeytinleri de tüketebilir. Teneke kutular, yüksek gramaja sahip olduğundan genellikle geniş ailelerin ya da ticari işletmelerin tercihidir. Zeytinlerin boyutları ise çeşidine ya da özelliğine göre farklılık gösterir. Küçük, büyük zeytin seçenekleri arasından tüketim alışkanlığınıza bağlı olarak seçim yapabilirsiniz.

Zeytin Faydaları

Sofralara lezzet, renk katan sofralık gıdalar, aynı zamanda hoş bir kokuya sahiptir. Zeytinler, sağlık açısından da son derece faydalı olduğundan kullanıcılar tarafından tercih sebebidir. Bu anlamda kullanıcılar; “Zeytin faydaları nelerdir?” diye merak edebilir. Zeytinlerin içeriğinde magnezyum, potasyum, sodyum, iyot, fosfor gibi mineraller mevcuttur. Bu mineraller, besleyici özellikte olduğundan, kişilerin bağışıklık sistemlerini güçlendirmeye yardımcı olur. Renkli zeytinler, aynı zamanda antioksidan özelliğine de sahiptir. Bu özelliğin ise vücut hücrelerini koruduğu bilinir. Zeytinler cilt sağlığı açısından da büyük bir önem teşkil eder. Özellikle siyah renkli zeytinler, içerdiği mineral ya da vitaminler ile cilt kırışıklıklarına iyi gelir. Bu sayede cildiniz her zaman parlak ve canlı görünür. Sindirim sistemini de düzenlemeye yardımcı olan bu zeytinlerin, düzenli olarak tüketimine özen gösterilmesi tavsiye edilir. Ürünleri, kahvaltı sofralarının yanı sıra hamur işi ve salatalarda da kullanabilirsiniz.

Farklı Kullanım Alanları ile Zeytin

Kahvaltılık ürünlerin başında yer alan zeytin seçenekleri; Ayvalık, Gemlik, Domat ve Edremit gibi bölgelerden özenle toplanarak, tüketime hazır hale getirilir. Gemlik tipi kahvaltılık seçenekleri, son derece kaliteli bir yapı özelliğine sahip olduğu için sofraların vazgeçilmezi arasında yer alır. Minik zeytin adıyla bilinse de etli bir yapıdadır. Aynı zamanda ince bir kabuğa da sahiptir. Son derece lezzetli ya da olgun özelliklere sahip olan bu çeşitler, çeşitli yemeklerin içerisinde de kullanılır. Örneğin; patates salatası gibi yemeklerin içerisinde dilediğiniz kadar siyah ya da yeşil renkte olanlardan ekleyebilirsiniz. Bu sayede salatalar son derece lezzetli bir hale gelir ve tüketimi keyifli bir şekilde yapılır. Dileyen kullanıcılar, kırmızı biber ile doldurulmuş olan zeytinleri de seçebilir. Kırmızı biberli seçenekler, kavanoz tipi ile satışa sunulur. Ürünler, çekirdeksiz olduklarından dolayı da tüketimleri son derece kolaydır.

Zeytin Çeşitlerinin Dikkat Çeken Özellikleri

Taze zeytin, vitamin ve mineralleri bakımından zengin bir besindir. Özellikle E vitaminini içerisinde bol miktarda bulunduran besinlerde A, D ve K vitaminleri de mevcuttur. E vitamininin, sindirim sistemine iyi geldiği bilinir. A vitamini ise gözleri korumaya yardımcı olduğu için tercih sebebidir. Zeytinlerin besin değeri özellikleri ürünlerin çeşit, gramaj, boyutuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Birçok kişi, zeytin kalori değerlerini de merak eder. 100 gramlık bir seçenekte, yaklaşık 100-150 kalori mevcuttur. Zeytinlerdeki doymuş yağ oranı da yine çeşide göre farklılık gösterebilir. İçerisinde bol miktarda vitamin ve mineral bulunduran besinler, her yaştan insan tarafından günün her anında tüketilebilir. Ancak gün içerisinde belirli bir sayıda tüketilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Zeytin seçenekleri özellikleri dolayısıyla en sağlıklı besinler grubunda yer aldığı için diyet listelerinde de eklenebilir.

Zeytin Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yemeklerde, salatalarda, kahvaltı sofralarında tercih edilen 1 kg zeytin ve diğer seçenekler, aynı zamanda sosların içerisine tercih edilerek de tüketilebilir. Ürünler, kullanım alanlarına bağlı olarak çeşitli özelliklere de sahiptir. Bu sebeple kullanıcılar, zeytin seçiminde bazı özellikleri göz önünde bulundurabilir:

Zeytin Fiyatları

Kullanıcılar, “En iyi zeytin hangisi?” diye merak edebilir. Besinlerin kaliteleri, üretildikleri markaya göre değişkenlik gösterebilir. Alıcılar, fiyat seçeneklerini öğrenmek ister, bu doğrultuda “Zeytin kilosu ne kadar?” diye sorar. Zeytin fiyatları modellerin çeşidine, üretim yerine, markasına ve boyutuna göre değişkenlik gösterebilir. Zeytin kg fiyatı bu doğrultuda belirlenir, satışa sunulur. Kullanıcılar, Zeytinin yanı sıra çay fiyatları ve salça fiyatları hakkında da fikir edinebilir. Zeytin kg ya da salça gibi seçenekler satın alınmadan önce yorumlar kategorisi de değerlendirilebilir. En iyi zeytin yorumları sayesinde satın almak istediğiniz seçenek hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olur. Ayrıca yorumlar, indirim ve kampanya gibi süreçler hakkında bilgi edinilmesini de sağlayabilir. Avantajlı fiyatlarıyla dikkat çeken çeşitleri incelemek için Akakçe’yi inceleyebilirsiniz.