Akü Takviye Kablosu

Akü Takviye Kablosu Fiyatları

3.460 farklı Akü Takviye Kablosu için fiyatlar listeleniyor.

Black+Decker Akü Takviye Kablosu Numerouno Akü Takviye Kablosu Autokit Akü Takviye Kablosu Stanley Akü Takviye Kablosu Gojo Akü Takviye Kablosu Buffer Akü Takviye Kablosu

Fiyatı Düşen Akü Takviye Kabloları

Tümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Uyumlu Araç

Karter Muhafaza Yağ Filtresi Hava Filtresi Buji Kablosu Direksiyon Aksamı Yakıt Filtresi Motor Aksamı Oto Uzaktan Kumanda Mekanik Aksam Black+Decker Akü Takviye Kablosu Numerouno Akü Takviye Kablosu Autokit Akü Takviye Kablosu

Akü Takviye Kablosu Sıkça Sorulan Sorular

Akü Takviye Kablosu

Aracın akü ömrü dolmadığı halde içerisindeki enerji tükenebilir. Bu durumda enerji aktarılması için iki araç arasında akü şarjının bağlanmasına yarayan araç takviye kablosu kullanılarak boş akü doldurulur. Yolda her an akü bitme ihtimali olduğu için bu kablo bagajlarda bulundurulmalıdır. Her üründe olduğu gibi akü takviye kablosu çeşitlerinde de kalite önemlidir. Kalitesiz, ucuz, sahte ürünler kullanıldığı takdirde araca büyük zarar verebilirsiniz. Uzunluk, kalınlık, amper gücü gibi birbirinden ayrılan takviye kabloları otomobil, motosiklet, tır, otobüs gibi birçok farklı aracın aküsüne özel üretilir. Akü aktarma kablosu ile akünün aynı amper değerinde olmasına dikkat edilmelidir. Kamyon, tır gibi araçlar için kullanılan uzun kablolarda elektrik aktarımı zor olduğu için, kalın modellerin tercih edilmesi gerekir. Böylece aküye enerji aktarımı hem hızlı hem de sağlıklı bir şekilde gerçekleşir. Akü transfer kablosunu kullanmadan önce her iki aracın da bütün elektronik aksamlarının kapalı olduğuna emin olmalısınız. Aksi takdirde araçlardaki birçok elektronik ürün kısa devre yaparak bozulabilir.

Akü Takviye Kablosu Seçimi

Aküler birbirinden farklı amper değerlerine sahiptir. Bu değişiklik akü kablosu üzerinde yer alan amper değerinin birçok farklı değere sahip olmasına neden olur. Her aracın çalışmasını sağlayan akünün amper değeri farklı olduğu için araca uygun değere sahip oto takviye kablosu satın alınması gerekir. Aracın amper değerini öğrendikten sonra takviye kablosu fiyat ve özelliklerini karşılaştırarak araca uygun olan ürünü bulabilirsiniz. Akü kablosu fiyatları ve özellikleri inceledikten sonra bakılması gereken bir diğer özellik kablonun kalınlık, uzunluk ilişkisine dikkat edilmesidir. Akü takviye kablosu 3 metre, 4 metre, 5 metre gibi farklı uzunlukları ve bu uzunluklara uygun kalınlıkları ile tercih edilmelidir. Birbirinden farklı uzunluklara sahip akü takviye kablolarının uzunlukları arttıkça elektriği taşıması zorlaştığı için kalın olan modelleri seçebilirsiniz. Kalın akü takviye kablosu sadece geçirgenliği ile değil sağlamlığı ile de ön plana çıkar. Tır, kamyon gibi büyük araçlar için 35-50 mm kalınlığa ve 5 metre uzunluğuna sahip uzun akü takviye kablosu seçilmelidir. Normal araçlar için ise 2-2,5 m uzunluğunda ve minimum 10 mm kalınlığındaki araba takviye kablosu modellerini tercih etmelisiniz.

Akü Takviye Kablosu Amper Değeri Nasıl Belirlenir?

Akülerin enerji kaynağı olan amper şiddetinin, takviye kablosu üzerindeki amper şiddeti ile aynı değere sahip olması çok önemli bir konudur. Her araçta kullanılan akü şarj kablosu çeşidinin sahip olduğu farklı bir amper şiddeti vardır. Motosiklet aküsü için bu değer 300-600 amper, araba akü takviye kablosu için 700-1200 amper, otobüs, kamyonet gibi büyük araçlar için ise 1200 ile 2400 amper arasında değişen takviye kabloları tercih edilmelidir. Depolama aracını doldurmak için alınan bu takviye kabloların amper seçimi doğru yapılmadığı takdirde aracın beyni olarak bilinen elektronik kontrol ünitesinde büyük sorunlara yol açabilirsiniz. 600 amper, 800 amper, 1000 amper, 1200 amper, 1500 amper, 2000 amper akü takviye kablosu modelleri araç çeşidine göre tercih edilmelidir. Araç akü şarj kablosu seçilirken kalitesiz ve düşük amper değerine sahip olan modeller seçilmemelidir. Düşük amper ile yapılan aktarım yeterli olmayacağı için aracı çalıştırmaz ve depolama aracının bozulmasına sebep olabilir. Bu yüzden akünün değerine uygun amper şiddetine sahip kaliteli ve yüksek değerli akü şarj takviye kablosu modelleri tercih edilmelidir.

Akü Takviye Kablosu Taşımanın Önemi

Değişken nedenlerden dolayı aküler 5-6 yılda bir ömrü tükenen araçlardır. Akülerin bitme sebepleri arasında öncelikli olarak kış aylarında araçların düşük devirde kullanılması, kalorifer, silecek sistemleri, arka cam ve ayna rezistansların fazla çalıştırılması sayılabilir. Bu nedenlerle aküye fazla yük biner ve bu da ürünün ömrünü azaltır. Ayrıca kış aylarında akünün donması gibi problemler de ön plana çıkar. Mevsimsel nedenler dışında genel olarak aracın far, radyo veya diğer elektronik aksamlarının araç çalışmazken açık bırakılması, uzun süre çalıştırılmaması, aküsünü şarj eden aksamın bozulması bitmesine sebep olan nedenlerdendir. Akülerin ne zaman biteceğini düşük yanan farlar, marşa basıldığında çıkan cılız sesler gibi olaylardan anlayabilirsiniz. Bu olaylar şehir merkezi gibi kalabalık yerler yerine otobanlarda yolun ortasında yaşanırsa bagajlarda profesyonel akü kablosu bulundurulması sorununun çözülmesine yardımcı olur. Bagajlarda bulundurulması gereken bir kaliteli akü takviye kablosu ile başka bir araçtan veya aküden enerji aktarabilirsiniz.

Akü Takviye Kablosu Alınırken Öne Çıkan Noktalar

Araç akü takviye kablosu seçilirken birbirinden farklı araçlarda kullanılması, uzunluk, kalınlık gibi farklı modellere sahip olması gibi dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Kablonun kalınlığına ve maksimum gücüne dikkat edilmelidir. Kamyon, tır gibi büyük araçlar için alınan 2-2,5 metrelik ve 600 amperlik bir takviye kablosu işe yaramayıp aküye zarar verir. Ayrıca dıştan kalın gibi görünen kabloların içinde normalden az tel kullanılmamasına dikkat edilmelidir. Aküler kadar önemli bir aksam olan lastiklerin bakımı iyi yapılmadığı takdirde araca gereksiz yük bindirilir ve bu da ömrünü azaltır. Bu yüzden satın almadan önce lastik fiyatları ve modelleri iyice araştırılıp incelenmelidir. Takviye kablolarının mandallarının kırılmayan bir yapısı olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde aktarım sırasında kopan mandallar yüzünden boş olan akü yarım kalır ve aracın aksamları zarar görebilir. Araç takviye kablosu fiyatları seçim yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer noktadır. En iyi akü takviye kablosu bütçenize göre ortalama fiyatlı ve yüksek amper değerine sahip olan modeller arasından seçilebilir. Akü ara kablosu fiyatları amper değeri, uzunluk, bakır kalitesi gibi özelliklere göre farklılık gösterir.

Her Bütçeye Uygun Akü Takviye Kablosu Akakçe’de!

Akü takviye kablosu fiyatları üretildiği malzeme, içerisindeki bakır sayısı gibi farklı özelliklere göre değişkenlik gösterir. Akü takviye kablosu nerede satılır şeklinde İnternet üzerinden araştırıldığında Akakçe her bütçeye uygun takviye kablosunu karşılaştırır ve listeler. Akü takviye kablosu en ucuz ve en pahalı olan modellerini buradan inceleyebilirsiniz. Akü takviye kablosu ne kadar sorusuna kablolar hakkında araştırılarak bilgi sahibi olunabileceği gibi çevreden gelen önerilerle de öğrenilebilir. Akü takviye kablosu tavsiye ve önerilerini inceleyerek akünün bitmesine karşı önlem alabilirsiniz. Akü şarj kablosu fiyatları birçok farklı nedenden değişiklik gösterdiği için detaylı araştırma yapılarak karar verilmesi ihtiyaç duyduğunuz performansa sahip olmanızı sağlar. Yeterli araştırma yapılmazsa araç ile takviye kablosu arasında uyumsuzluklar yaşanabilir. Takviye kablosunun gücü yeterli olmayabilir. Yalnızca akü takviye kablo fiyatları üzerinden karşılaştırılıp alınan ürün araca zarar verebilir. Her araca uygun değerlerle ölçülere sahip akü aktarma kablosu fiyat ve önerilerine göre inceleyebilir, bagajlara ekleyebilirsiniz.