Vergisiz Bilgisayarlar

Vergisiz Bilgisayar Fiyatları Akakçe'de!

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat En Yüksek Puan En Yeniler

Önceki Sayfa: 1 / 9 Sonraki

Filtrele
Fiyatı
-
Markası Çözünürlük Formatı İşlemci Hızı İşlemci Çekirdek Sayısı İşlemci Önbelleği Ekran Boyutu Ekran Kartı Ekran Kartı Tipi İşlemci Modeli İşlemci Türü İşletim Sistemi RAM SSD Satıcı

Üniversite Öğrencilerine Vergisiz Bilgisayar

Bilgisayar fiyatlarındaki artışın ardından öğrencilere vergisiz bilgisayar desteği uygulamaya girdi. Açıköğretim öğrencileri hariç eğitimine devam eden üniversite öğrencilerini kapsayan teknoloji desteği ile 9500 TL altındaki bilgisayarlar vergi istisnasına girecek. Öğrenciler, seçtikleri bilgisayarın satış fiyatının %16,70’ine kadar vergi indirimi alabilecek. Yerli ve yabancı birçok üreticiye ait cihazın yer aldığı laptop modelleri arasından tercihinizi yaparak teknoloji desteğinden faydalanabilirsiniz.

Başta cep telefonu, laptop ve televizyon gibi önemli teknolojik ürünlerin fiyatlarına etki eden kur yükselişi, vergilendirme politikaları ile bir hesaplamaya girdiğinde ulaşılabilirlik çıtasının altında kalmaya başladı. Özellikle eğitim noktasında çok önemli bir yeri olan bilgisayar kullanımının azalmaması ve gençlerin teknoloji ile bağının kopmaması amacı ile devreye sokulan gençlere teknoloji desteği, vergisiz bilgisayar ve cep telefonu ile duyuruldu.

Üniversite öğrencileri başta olmak üzere velileri de ilgilendiren karar ile milyonlarca vatandaş vergisiz laptop şartları için araştırma yapmaya başladı. Öğrenci ve velilerin yanı sıra e-ticaret platformları ile teknoloji marketleri de çeşitli duyurular yoluyla bilgilendirme yapıyor. Üniversite öğrencilerine vergisiz bilgisayar uygulaması ile yüzlerce model laptop ve notebook arasından tercih yapılabilecek.

HP, Acer, Dell ve Asus gibi markalara ait cihazların da bulunduğu vergisiz bilgisayar modelleri arasından tercih yapabilirsiniz. Bununla birlikte Casper, Hometech ve Exper gibi yerli markaların da bazı modelleri öğrencilere vergisiz bilgisayar olarak satılabilecek. Yüzlerce modelin yer aldığı üniversite öğrencilerine vergisiz bilgisayar uygulaması ile dilediğiniz laptopa sahip olmak için liste içerisinde fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Vergisiz Bilgisayar Uygulaması Kimleri Kapsıyor?

Vergisiz bilgisayar nasıl alınır diye merak eden milyonlarca öğrenci ve veliyi ilgilendiren karar kapsamında; 26 yaşından gün almamış ve açıköğretim öğrencileri hariç Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan yükseköğretim öğrencilerinin tamamı vergisiz bilgisayar satın alabilecek. Resmi Gazete’de yayınlanan “Yükseköğretim Öğrencilerine Teknolojik Cihaz ve İnternet Desteği Verilmesine İlişkin Karar”ın ardından ayrıntıları netleşen destekten 1 Kasım 2023 itibarıyla faydalanılabilecek. Elektronik ortamda düzenlenen faturalar ile satın alım yapıldığında vergi istisnasından yararlanabilecek üniversite öğrencilerinin, en az iki yıl süreyle cihazı kullanmak zorunda olduğu da belirtildi. Listelenen şartların ihlali durumunda ise destek tutarı faizi ile geri alınabilecek.

Vergisiz bilgisayar şartları arasında yer alan bir diğer nokta da; satın alınan cihazın elektronik ortamda düzenlenen faturasının destekten faydalanan öğrencinin adına olmasıdır. Ayrıca faturada, öğrencinin Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası’nın da yer alması gerekiyor. Fatura üzerinde, Bakanlık tarafından istenen bilgilerin de yer alması gerekmektedir. Destekten yararlanmak isteyen öğrencilerin, bilgisayarı satın aldıktan sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait bilişim sistemi üzerinden başvuru yapmaları da gerekiyor. Bakanlığa yapılacak olan başvuruda; teknoloji desteğinden faydalanan öğrencinin kimlik bilgileri, adına açılmış banka hesabına ait IBAN numarası, fatura ayrıntıları ve satın alınan cihazın IMEI numarasının belirtilmesi de zorunlu alanlardan biri.

Vergisiz Bilgisayar Modelleri

Üniversite öğrencilerine vergisiz bilgisayar uygulaması kapsamında satın alınabilecek modeller de genel hatları ile belli oldu. Laptop vergi indirimi ile satış fiyatı 9500 TL ve altında olan tüm bilgisayarlar satın alınabilecek. Vergisiz bilgisayarlar arasından seçim yaparken satın alınacak laptop için, satış fiyatının en fazla %16,70’i kadar destek verileceği açıklandı.

Kapsam dahilinde satış yapabilecek vergisiz laptop markaları arasında ise birçok seçenek bulunmaktadır. Uluslararası firmalardan yerli markalara dek birçok tercih hakkının bulunduğu listede yüzlerce model yer almaktadır. Öğrencilere vergisiz bilgisayar satın almanın yolunu açan uygulama kapsamında tercih edilebilecek en popüler vergisiz bilgisayarlar:

Vergisiz Bilgisayar Fiyatları

Milyonlarca gencin ulaşabileceği bir aralıkta belirlenen vergisiz bilgisayar fiyatları, belirli modelleri içine almaktadır. 9500 TL’yi geçmeyen laptopları kapsayan uygulama ile birçok markanın giriş standardı laptop modellerini satın alabilirsiniz. Fiyat performans değerlendirmesi olarak bakıldığında, ihtiyaç düzeyinde bilgisayar kullananların beklentisini karşılayacak cihazlar destek kapsamında satılmaktadır.

Yüzde 16,70’lik istisna ile vergisiz bilgisayar sahibi olabilecek bir genç en fazla 1586 lira 50 kuruşluk destek alabilecek. Gençlere teknoloji desteği; vergisiz laptop ve cep telefonu satışını kapsarken, buradaki toplam destek miktarı ise kişi başı 5500 lira olarak belirlendi. Böylelikle 9500 liralık laptop alan bir gencin 3 bin 913 lira 50 kuruşluk daha vergi desteği kalmaktadır.