Sevgililer Günü Hediyesi

Sevgililer Günü Hediyelerinde En Ucuz Fiyatlar

Sevgililer Günü Nasıl Ortaya Çıktı?

14 Şubat tarihsel olarak geçmişi oldukça eskilere dayanır. Bu gün sevgililer için kutlanan özel bir gün olmadan önce birçok tarihsel süreçten geçmiştir. Bir diğer adı Valentines Day olarak ingilizceden geçmiş olan bu günün kökeni inanışlara göre kesin olmamakla birlikte Roma Mitolojisine ve Katolik Kilise inançlarına kadar dayanır. Antik Roma tarihinde 15 Şubat bereket tanrısı adına kutlanan bir gündü. Bu kutlama gününden bir gün önce genç erkeklerin ve kızların isimleri yazılarak kura çekilerek, çift olurlardı ve kutlamayı bu şekilde geçirirlerdi. Doğurganlıklarının arttığına inanılan bu kutlama ilerleyen zamanlarda yerini bir inanışa göre M.S. 3. yüzyılda Roma döneminde yaşayan Rahip Valentine hastaları iyileştirirmiş ve onlara bahçesinden çiçekler verirmiş. Ordudaki askerlerin daha verimli bir şekilde savaşması için İmparator tarafından evlenmesi yasaklandı. Rahip Valentine ise evlenmenin kötü olmadığını, hayatın olağan bir durumu olduğunu düşünüyordu. Ardından gizlice askerlere nikah kıymaya başladı ve bunu öğrenen İmparator Claudius, Rahip Valentine’yi hapse attı ve ölüme terk etti. Valentine hapiste geçirdiği günlerde gardiyanın kızına aşık oldu ve idama giderken “Senin Valentine’ın” imzalı bir aşk mektubu gardiyanı kızına bıraktı. Ölümünden sonra 14 Şubat 496 yılında Papa Gelasius tarafından Rahip Valentine’ın onuruna kutlanan bir gün olarak ilan edildi. Aziz Valentine günü olarak kutlanan bu gün tüm dünyada Sevgililer Günü olarak kutlanmaya devam etmektedir. Bütün dünyada sevgililer için özel olan 14 Şubat tarihi yüzlerce yıl öncesine dayanır.

Akakçe ile Sevgiliye Hediye Zamanı!

14 Şubat 2021 Sevgililer Günü ne zaman sorusu çiftler tarafından oldukça merak edilir. Bu özel günü haftasonu kutlamak isteyenler için 14 Şubat 2021 tarihinin pazara gelmesi ile birlikte daha fazla vakit geçirebilecekler. Çiftlere özel olarak kutlanan bu romantik günde çiftler birbirlerine küçük, büyük hediyeler alarak sevdiklerini mutlu ederler. Tüm dünya tarafından özel olarak kutlanan Happy Valentines Day, bir diğer adı ile Sevgililer Günü hediyesi erkek için alınacak hediyeler konusunda eşler kararsızlık yaşar. 14 Şubat 2021 Covid-19 ile mücadele edilen bu günlerde, hafta sonu yasakları devam ettiği için çiftler evde plan yapmak zorunda kalmıştır. Bu yüzden 14 şubat hangi gün? sorusu bu yıl bu yıl çiftler için daha önemlidir? Sevgililer günü hediyesi verirken kişiler sevgililer günü sözü ile hediyelerini daha anlamlı haline getirebilirler. 14 Şubat hediyelerinde en çok zorlanılan erkek arkadaşa hediye fikirleridir. Erkeğe sevgililer günü hediyesi alırken, alınacak hediyeler arasında kulaklık, akıllı saat ve aksesuarlar en çok tercih edilenlerdir. Kadına Sevgililer Günü hediyesi fikirleri kolye, bileklik, çiçek ve kol saati en çok tercih edilen hediyelerdir. İlk zamanlarda kartpostallar ile kutlanan bu gün özelliğini kaybetmemiş ve sevgililer günü sözü ile kalıcılığını devam ettirmektedir. 14 Şubat indirimlerini Akakçe’den takip ederek sevdiğinize almak istediğiniz hediyeyi en uygun fiyatlar ile alabilirsiniz.

Sevgililer Günü Hediye Fikirleri

14 Şubat 2021 Sevgililer Gününün yaklaşması ile sevgiliye hediye telaşı başlar. Kimsenin kaçırmak istemediği bu özel günde çiftler birbirine en anlamlı hediyeyi almak isterler. Bu günü daha anlamlı hale getirmek ve sonrasında da hatırlamak isteyenler farklı hediye seçeneklerine yönelebilirler. Bu günlerde tekrar popülerleşen pikap sevgiliye alınabilecek güzel bir hediye fikridir. Dünyada romantizmin ve aşkın günü olan 14 Şubat Sevgililer Günü erkeğe hediyesinde kararsız kalanlar için, erkek kol saati, spor ayakkabı, oyun konsolu, cüzdan akıllı bileklik seçenekleri değerlendirilebilir. Aradığınız sevgililer günü ile ilgili aktüel ürün indirimlerini incelemek isterseniz Bim Aktüel ve A101 Aktüel sayfalarına göz atabilirsiniz. En güzel 14 Şubat Sevgililer Günü hediyelerini ve daha fazlasını akakce.com da bulabilirsiniz. Sevdiğinizi aldığınız hediyeler ile şaşırtmak ve baktıkça sizi hatırlayacağı bir sevgiliye hediye olmasını isterseniz kişiye özel hediyeleri de tercih edebilirsiniz. İsme özel alabileceğiniz kupa, ajanda, dolma kalem ile sevdiğinizi şaşırtarak kullandığında sizi hatırlamasını sağlayabilirsiniz. Anlamı oldukça büyük olan Valentines Day için karşınızdaki kişinin istediği hediyeleri daha anlamlı hale getirerek içerisine bir not yazarak sevginizi sözler ile kalıcı bir şekilde anlatabilirsiniz ve sevdiğinizi mutlu edebilirsiniz. Tüm dünyada sevgi ile kutlanan sevgililer günü hediyeleri bayana olduğunda, kolye, küpe, tek taş gibi aksesuarların veya parfüm seçeneğinin yanında her zaman ihtiyacı olan saç düzleştirici, robot süpürge, kadın kol saati, sneaker seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

14 Şubat Hediye Önerileri

14 Şubat hediye seçmenin en zor olduğu günlerden biridir. Çiftler birbirine verecekleri hediyeler konusunda kararsızlık yaşarlar ve sevgililer günü hediye fikirlerine ihtiyaç duyarlar. Bazıları anlamlı olmasını tercih ederken, bazıları hediye konusunda ihtiyaç durumuna dikkat eder. Sevgililer günü hediyesi erkeğe ve kadına farklı olarak değerlendirilebilir fakat kişiye özel olan hediyeler her iki cinsin de hoşuna giden hediyelerdendir. Erkeğe alınacak hediyeler arasında laptop çantası, özel kalem, spor ayakkabı, erkek kol saati, erkek parfüm veya akıllı bileklikleri tercih edebilirsiniz. Bunlar hem ihtiyaç duyulan hem de mutlu edecek hediyelerdendir. Sevginin gösterildiği bu günde kadınlar daha özel bir hediye beklerler ve anlamlı kadına hediye olarak kadın kol saati, cüzdan, altın kolye, omuz çantası, bluetooth kulaklık veya parfüm seçenekleri hem ihtiyaç duyulan hem de mutlu edebilecek hediyeler arasındadır. Romantizmin simgesi olan bu günde herkes sevdiğine en güzel hediyeyi alarak o günü her zaman hatırlamak ister. Bu yüzden sevgilinize alacağınız hediye dikkatli ve özenli bir seçim gerektirir. Sevginizi göstermenin zamanı olan Sevgililer günü hediyesi için en mutlu edecek hediyeyi yaptığı hobilere göre de seçebilirsiniz. Spor yapmayı seven sevgilinize koşu bandı, elektrikli kaykay, koşu ayakkabısı veya pilates topu alabilirsiniz. Sevdiğinize her zaman sizi hatırlatacak en güzel sevgililer günü hediyelerini seçerken sevdiği ve ihtiyacı olan ürünleri tercih edebilirsiniz.

14 Şubat 2021 Sevgililer Günü İndirimi

Sevgililer günü indirimini takip ederek hediyelerinizi en uygun fiyatlar ile alabilirsiniz. Hediye almak her zaman zor bir iştir. Herkes alınan hediyenin beğenilmesini isterken fiyat olarak aynı ürüne daha fazlasını ödemek istemez. Sevgili hediyeleri her zaman özenle ve dikkatle seçilen hediyelerden olmuştur. Sevgililer günü hediyesi bayan için ve erkek için daha heyecanlı bir durumdur. Sevgililer gününe hediye almak isteyenler önceden sevgiliye hediye alıp hazırlanmak isterseniz ve indirimleri takip ederek en uygun fiyatları yakalayabilirsiniz. Sevgililer günü hediyesi erkek için fikirleri için daha çok teknolojik ürünler akla gelir. 14 Şubat hediyesi çiftleri mutlu eden özel bir hediyedir ve bu romantik Happy Valentine Day’e anlam katar. 14 Şubat hediyeleri erkekler için ve kadınlar için seçilmesi karar vermesi zor olan bir özel gün hediyesidir. Sevgililer günü fikirleri için akakçe.com’u inceleyerek sevgililer günü indirimini takip edebilirsiniz. Bu özel günde sevdiğinize en güzel hediyeyi en uygun fiyatlar ile alarak sevdiğinizi mutlu edebilirsiniz. Yıl içerisinde tekrar olmayan romantizmin ve sevginin simgesi olan sevgililer gününde, sevginizi göstermenin tam zamanı.

Sevgililer Günü Hediyesi Sıkça Sorulan Sorular

14 Şubat Sevgililer Günü ilk olarak nasıl ortaya çıktı?

14 şubat sevgililer günü her yıl tüm dünyada kutlanan özel bir gündür. İlk kutlanmaya başlandığı an ise oldukça eski zamanlara dayanmaktadır. Rivayete göre, Roma'da belirli bir zaman diliminde erkeklerin evlenmesi yasaklanmıştır. Ancak Aziz Valentine, aşıklara gizlice nikah kıymaktadır. Bu durumun öğrenilmesi üzerine 14 Şubat günü idam edilen Aziz Valentine'nin anısına bu tarih binlerce yıldır sevgililer günü olarak anılmaya devam edilmiştir.

Özel bir 14 Şubat Sevgililer Günü hediyesi nasıl seçilmelidir?

Harika bir sevgililer günü hediyesi seçerken cinsiyet, karşı cinsin hobileri ve ilgi alanları gibi hususlar dikkate alınmalıdır. Karşı cinsin beklentisine göre kimi zaman bir tek taş yüzük kimi zaman dev bir oyuncak ayı tercih edilebilir. Bu özel günü her iki taraf için de anlamlı kılacak hediyelere akakce.com üzerinden sahip olabilirsiniz.

14 Şubat Sevgililer Gününde sevgiliye hediye önerileri nelerdir?

Sevgililer günü için kullanıcılar kimi zaman binlerce ürün arasından bir seçim yapmakta zorlanabiliyor. Bu gibi durumlarda ise genellikle sosyal çevreden tavsiyeler alınırken aynı zamanda internet üzerinden de sevgililer günü hediye önerileri araştırmaları yapılabiliyor. Sevgililer günü önerilen en popüler hediyeler ise şu şekilde karşımıza çıkıyor;

14 Şubat sevgililer günü erkeğe alınacak hediyeler;

Kadınlar için en çok önerilen hediyeler;

Sevgililer Günü Hediyeleri alırken nelere dikkat edilmelidir?

Sevgililer günü hediyesi almadan önce dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. İnternet üzerinden yapacağınız alışverişler için kargo teslim tarihi, seçilen ürünün orjinalliği ve ürünün 14 Şubattan önceki fiyatı bunlardan bazılarıdır. Akakçe'de aradığınız her ürünün 6 aylık fiyat karşılaştırmasını görebilir, sizin için en iyi 14 şubat hediyesine en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

14 Şubat Sevgililer günü alternatif hediye fikirleri nelerdir?

İnternet alışverişçileri kimi zaman klişe olmuş hediyelerin dışında daha farklı hediyeler tercih etmek isteyebiliyor. Bu gibi durumlarda kişiye özel hediyeler tercih edilebilir. İsme özel tasarımlar veya nostaljik ürünler alternatif bir hediye arayışı içerisinde olanlar için son dönemlerde oldukça popülerdir.