Balata Spreyi

Balata Spreyi Fiyatları

469 farklı Balata Spreyi için fiyatlar listeleniyor.

Würth Balata Spreyi 404 Balata Spreyi Selsil Balata Spreyi Best Balata Spreyi Müller Balata Spreyi Akfix Balata Spreyi

Fiyatı Düşen Balata Spreyleri

Tümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

0 - 50 TL Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 20Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası

Motor Temizleyici Oto Şampuan Döşeme ve Deri Temizleyici Araba Boyası Lastik Parlatıcı Torpido Temizleyici Far Temizleme Demir Tozu Temizleyici Jant Temizleyici Würth Balata Spreyi 404 Balata Spreyi Selsil Balata Spreyi

Balata Spreyi Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Balata Spreyleri hangileri?

Bugün Akakçe'de 469 farklı model arasında

En çok satan Balata Spreyleri hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Balata Spreyi:
  1. Würth 500 ml Fren Balata Temizleme Spreyi
  2. 404 500 ml Fren Balata Temizleyici Sprey
  3. Selsil 500 ml Fren Balata Temizleme Spreyi
  4. Best CR 1002 500 ml Fren Balata Temizleyici
  5. 404 Fren Balata Temizleme Spreyi 5 adet 500 ML

Balata Spreyi

Araçlarda fren sisteminde biriken kirleri ve lekeleri temizlemesi için üretilen balata spreyi, özel formülü sayesinde hızlı etki gösterir. Bu özel solüsyonun içeriği hakkında bilgi vermeden önce “balata spreyi nedir?” ve “fren balata spreyi ne işe yarar?” sorularına yanıt vermekte fayda vardır. Balata spreyleri, sürüş güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak ve fren sisteminin her zaman maksimum performans göstermesini desteklemek amacıyla kullanılan bir çeşit temizleyicidir. Tüm fren sistemi elemanlarını çıkarmadan temizleme olanağı tanıyan başarılı temizlik ürünü en ince yerlere dahi ulaşabilmesi için sprey olarak kullanıcıların beğenisine sunulur. farklı alanlarda da faydalanılan balata spreyi, yağ ve pas çözebildiği için el aletlerinden büyük sistemlere kadar pek çok alanda kullanılır. Çeşitli ambalaj alternatifleri sunan balata spreyi, ulaşılabilir fiyat seçenekleriyle öne çıkar. “Balata spreyi nerede satılır?” sorusunun yanıtı ise Akakçe’de bulunur. Burada pek çok markanın balata spreyi ürününe ulaşmak, fiyat sıralaması yaparak ucuz balata spreyi çeşitlerini görüntülemek mümkündür.

Balata Spreyi Özellikleri

Özel formülleri sayesinde oldukça hızlı sonuç vermesiyle dikkat çeken balata spreyleri, öncelikli olarak fren sisteminin doğru şekilde çalışmaya devam edebilmesi amacıyla üretilmiş olsa da çok yönlü bir kullanım sağlar. Dolayısıyla “balata spreyi ne işe yarar?” sorusunun öne çıkan yanıtı “fren sistemi elemanları üzerinde biriken toz, kir, pas gibi yabancı maddelerin ortadan kaldırılmasını sağlamak” olur. “Balata spreyi nerelerde kullanılır?” sorusunun yanıtı ise fren sisteminden çok daha fazladır. Genel olarak yağ, kurum, toz, pas ve benzeri kirleri temizleyebilen balata spreyi, el aletlerinin bakımında ve temizliğinde de tercih edilir. Balata spreyi kullanım alanları arasında araçların ve cihazların motor sistemleri de yer alır. Pası sökebilen, yağı temizleyebilen ve motor sistemlerine zarar vermeyen balata spreyi, butil glikol adlı bileşen sayesinde etki gösterir. Uçucu olduğu için kalıntı oluşturmayan bu bileşen, “balata spreyi ile motor temizlenir mi?”, “balata spreyi pas söker mi?”, “balata spreyi yağ çıkarır mı?” gibi soruların tamamına olumlu yanıt verilmesini sağlayacak etkiler gösterir.

Kalıntı bırakmadığından motor temizliğinde kullanılabilen, yağı ve pası parçalayarak ortadan kaldırabilen balata spreyi çeşitleri genellikle aseton ve silikon içermez. Ancak nadir de olsa söz konusu iki bileşeni içeren balata spreyi çeşitleri de bulunur. “Balata spreyi boyaya zarar verir mi?” sorusuna yanıt verebilmek için balata spreyi içindekiler kısmına dikkat etmek gerekir. Aseton içerikli olan balata spreyleri boyanın çözünmesine neden olabileceği için boyalı alanlara uygulandığında deformasyon oluşturabilir. Ancak, aseton içermeyen balata spreyi boyalı yüzeylere uygulanabilecek niteliktedir. Bu durum uzmanların balata spreyi tavsiye ve önerilerinde de sıkça vurgulanır. Balata spreyi zararları ise uygulama yüzeyi veya sistemlerini değil insan cildini etkiler. Markası ve türü ne olursa olsun tüm balata spreyi ambalajlarında belirtildiği üzere cilde veya göze temas etmeyecek şekilde kullanılması önerilen söz konusu temizlik gereçleri, cilde/göze temas ettiğinde ise bol su ile yıkanmalıdır. Ayrıca uçucu içeriklere sahip olduğundan balata spreyi kullanımının dış mekanlarda veya hava sirkülasyonu bulunan alanlarda yapılması önerilir.

Balata Spreyi Çeşitleri

Çeşitli markalar tarafından üretilen ve farklı şekillerde isimlendirilen balata spreyleri, genellikle frenle balata temizlemek amacıyla üretildiğinden fren balata temizleme spreyi olarak bilinir. Ancak balata disk temizleme spreyi de aslında aynı formüle sahip olan bir temizleme ürünüdür. Fren balata spreyi, metal, seramik ve cam yüzeylerin tamamına uygun bir temizleyicidir. Uyumlu olduğu yüzeye uygulandığında tozlar, yağ kalıntıları, pas lekeleri gibi pek çok atık maddenin giderilmesini sağlar. Üstelik bunu oldukça kısa bir sürede gerçekleştirir. Bu hızlı sonuç verme özelliği sayesinde yoğun ilgi gören balata spreyi, ufak formül farklılıklarına sahip birkaç ürünü temsil eder. Bunlardan biri yağsız balata spreyi ürünüdür. Yağsız balata spreyi yağ içermeyen kontak temizleme spreyleri gibi çalışır. Balata tozu spreyi olarak da bilinen temizleyici ürünler arasında direkt sprey kutusunda sunulanlar ile solüsyon halinde olanlar vardır.

Sprey kutusunda olan balata spreyi çeşitleri, direkt uygulama alanına sıkılarak etki etmesi beklenir. Solüsyon olan ve 10 litre, 30 litre gibi büyük gramajlı olarak kullanıcılara sunulan balata spreyleri ise sprey şişelerine doldurularak veya uygulama alanına damlatılarak kullanılır. Genel amaçlı temizleme ürünü olarak da bilinen balata spreyi çeşitlerine değişen miktarlarda sahip olmak mümkündür. Spreyli teneke kutuda olanlar ise genellikle 500 ml solüsyon içerir. 500 ml balata spreyi ürünlerine tekli veya çoklu olarak sahip olmak mümkündür. Kullanım sıklığı dikkate alınarak tercih edilmesi önerilen ambalaj seçenekleri arasında 60 litre fren-balata temizleme sıvısı olarak adlandırılanlar da yer alır. Balata spreyi çeşitleri hem içerik hem gramaj açısından çok fazla seçenek sunduğundan en iyi balata spreyi olarak tek bir ürünü göstermek mümkün değildir. Öte yandan bu geniş ürün seçkisi oto alarm fiyatları gibi balata spreyi fiyatlarının da geniş bir aralığa sahip olmasını sağlar. Böylece her kullanıcı kendi ihtiyaçlarını karşılayan ve bütçesine uygun olan balata spreyi çeşidini kolaylıkla temin edebilir.

Balata Spreyi Kullanımı

Zahmetsiz bir kullanım süreci sağlayan balata spreyleri, frenin yanı sıra motor gibi sistemlerinin kirlerinden arınmasını sağlar. Bu nedenle küflerin neden olduğu sürtünmeyi azaltarak sürtünme nedeniyle çıkan sesleri de ortadan kaldırır. Dolayısıyla “balata spreyi sesi keser mi?” sorusuna olumlu yanıt vermek mümkündür. Balata temizleme spreyi çeşitlerinden maksimum fayda sağlamak için doğru uygulama yapmak oldukça önemlidir. Bu süreçte spreyin yüzeyde bekleme süresinden spreyin uygulanma mesafesine kadar pek çok şeye dikkat etmek gerekir. “Balata spreyi nasıl kullanılır?” ve “balata spreyi ne kadar bekletilmeli?” sorularının yanıtlarını da içeren balata spreyi kullanımı aşamaları şöyle sıralanabilir:

Balata Spreyi Fiyatları

Hem yerli hem de yabancı balata spreyi markaları tarafından üretilen balata spreyleri, çok yönlü kullanımına kıyasla uygun fiyatlı olmasıyla dikkat çeker. Hemen her bütçeye sahip olan kullanıcı için ulaşılabilir olan fren balata spreyi fiyatları, marka, gramaj, ek içerik gibi etkenlere göre değişiklik gösterebilir. Örneğin, sprey kutusunda sunulan 500 ml balata temizleme spreyi fiyatı ile plastik kutuda sunulan 10 litrelik fren balata temizleme spreyi fiyatı arasında önemli farklılıklar bulunur. Bununla birlikte farklı markaların ürettiği balata spreyi fiyat açısından farklı seçenekler sunabilir. Çeşitli dönemlerde düzenlenen kampanya ve indirim fırsatları sayesinde en ucuz balata spreyi fiyatları ile alışveriş yapmak mümkündür. Çünkü böyle dönemlerde akü şarj cihazı fiyatları gibi balata spreyi fiyatları da düşer. Bu da hem bütçe tasarrufu sağlamak hem daha düşük fiyatla daha fazla miktarda balata spreyi alabilmek avantajı sunar. Siz de en uygun balata spreyi çeşitlerine ulaşmak ve avantajlı koşullarda sipariş oluşturmak için Akakçe’den yardım alabilir, fiyat sıralaması özelliğini kullanarak en ucuz balata spreyi modellerini görüntüleyebilirsiniz.