Bilardo Masası

Bilardo Masası Fiyatları

15 farklı Bilardo Masası için fiyatlar listeleniyor.

Pongori Bilardo Masası Uzay Bilardo Masası

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 10.000 TL 10.000 - 15.000 TL 15.000 - 20.000 TL 20.000 - 30.000 TL 30.000 TL üstü Markası
Temizle Ürünleri Gör (15)

Çocuk Bisiklet Kaskı Dart Tahtası Dalış Maskesi Okçuluk ve Yay Ekipmanı Buz Pateni Masa Tenisi Filesi Boks Standı Boks Kaskı Boks Aksesuarı Şnorkel Pongori Bilardo Masası Uzay Bilardo Masası

Bilardo Masası Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Bilardo Masaları hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Bilardo Masası:
  1. Pongori Bilardo Masası - Bt 100 Us Decathlon
  2. MEGA Büyük Boy Bilardo Seti
  3. MEGA Yeşil Orta Boy Bilardo Seti
  4. ERAYSPOR Amerikan Bilardo Masası (Özel Dizayn)
  5. Uzay Model Özel Dizayn Bilardo Masası

Bilardo Masası

Bilardo matematik, geometri, fizik, psikoloji alanlarının kesiştiği akıl ve strateji üzerine bir spordur. Günümüzde kullanılan materyal ve yöntemler değerlendirildiğinde tarihinin milattan önceye dayandığı söylenebilir. Bilardo oynamak için bilardo masası, ıstaka, tebeşir, kösele, bant ve toplar gerekir. Amerikan ve Rus tipi olmak üzere iki tarzda oynanan oyun farklı yaş grupları ve kültürlerde ilgi görür. Oyundaki temel prensip, masa üzerindeki topları ıstaka ismi verilen uzun sopalar yardımıyla deliklere sokarak puan kazanmaktır. Bu durum her iki tarzda da belirli kurallar çerçevesinde yapılır. Bilardo iki kişi ile yapılan bir spordur. Oyunculardan biri topu deliğe soktuğu müddetçe sıra onda kalır. Başarısız vuruş sergileyen oyuncunun sırası karşı tarafa geçer. Yeni bir hobi edinmek isteyen kişiler ya da halihazırda bilardo oynamakta olanlar için ekipman temini oldukça önemlidir. Eğlence mekanları, oyun salonları bilardo oynanan alanlardan bazılarıdır. Oyuncuların seviyeleri ve oyun alanının imkanları değişkenlik gösterdiğinden bilardo masası boyutları üreticiler tarafından çeşitlendirilir. Ev içerisinde oynamayı tercih edenler için bilardo masası ev tipi modelleri de bulunur. Bilardo oynama becerinizi göz önünde bulundurarak bütçeye karar verebilir, seviyenizle uyumlu ürünleri listeleyebilirsiniz.

Bilardo Masası Ebatları

Dünya genelinde tercih edilen her spor dalında olduğu gibi bilardo oyununda da ekipman ölçüleri uluslararası standartlara göre belirlenir. Ancak oyunun türleri ve oyuncuların seviyeleri farklılık gösterebildiğinden bilardo masası ölçüleri kullanım amacı gözetilerek çeşitlendirilir. Bu sebeple bilardo masası fiyatları değişkenlik gösterir. Yeni başlayan oyuncular için kullanılan eğitim masalarında çoğunlukla en 81.5, boy 163 santimetredir. Snooker maçlarında da genellikle 172 santimetre en, 344 santimetre boya sahip büyük boy bilardo masası tercih edilir. Yarı maç masası olarak bilinen pool masa 117 santimetre en ve 234 santimetre boya sahip orta boy bilardo masası olarak geçer. 142 santimetre en ve 284 santimetre boya sahip bilardo masası profesyonel maçlarda tercih edilir. Bu yüzden bilardo masası almadan önce kullanım amacı belirlenmelidir. Oyuna yeni başlayanlar, acemilik sürecinde kullanabilecekleri bilardo masası ucuz fiyatlı modeller arasından seçim yapabilir. Bilardo masası özellikleri fiyatlarına bağlı olarak değişebilir. Sizin için en iyi bilardo masası keyifli ve konforlu oyun ortamını sunan üründür. Oyuna ilginizi ve seviyenizi değerlendirdikten sonra ekipmanları yerleştireceğiniz alanı da gözetmeniz gerekir. Kısıtlı bir ortama sahipseniz küçük bilardo masası modellerini inceleyebilirsiniz. Kullanılmadığı zaman dilimlerinde yer kaplamaması için katlanır bilardo masası tercih edebilirsiniz. Bulunduğunuz farklı ortamlarda da oyun keyfini sürdürebilmek için, kolay kurulan portatif bilardo masası alternatifleri arasından farklı boyut seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Ayrıca, hafif olması sayesinde taşıma kolaylığı sunan seyyar bilardo masası modellerine de bakabilirsiniz. Masa oyunlarını seviyorsanız, bilardonun yanı sıra pinpon oyununa da yönelebilirsiniz. Daha fazla hareket etmenize olanak veren oyun için gerekli olan pinpon masası ölçülerini inceleyerek seçim yapabilirsiniz.

Bilardo Masası Seçiminde Püf Noktalar

Oyunun keyfini çıkarabilmek ve konforlu vuruşlar yapabilmek için bilardo ekipmanları seçiminde titiz davranılmalıdır. Orijinal bilardo masası oyundaki en kritik ekipmanlardan biridir. Masanın yapımında kullanılan mermer yaklaşık olarak 5 santimetre olmalıdır. Uluslararası standartlara uygun olması adına, masanın yerden yüksekliğinin 75-80 santimetre aralığında olması gerekir. Mobilya gövdesinin ağaçtan veya sağlam çelik materyalden üretilmesi, masanın kullanım ömrünü uzatan detaylardandır. Ayrıca, masanın havuz kısmının materyali de oyunun seyri açısından önem arz eder. Bu sebeple ürünün malzemelerini inceleyerek seçim yapabilirsiniz. Yarışma ve turnuvalar için profesyonel çeşitleri tercih ederken masa ayaklarının yükseklik ayarı yapılabilir nitelikte olmasına dikkat etmelisiniz. Bilardo masasının boy uzunluğu, en uzunluğunun iki katı olmalıdır. Oyun havuz kısmında oynandığı için, topların istemsiz ilerlemesine veya yönlerinin sapmasına sebep olacak herhangi bir şey ürün yüzeyinde bulunmamalıdır. Pool masası, maç masası ve eğitim masası türlerinden bilgi ve deneyiminize uygun olanı seçebilirsiniz. Bilardo masası fiyat etiketleri de ürün seçiminde önemli bir kriterdir. Bilardo masası satın almadan önce Akakçe’ye göz atarak farklı markaların fiyat tekliflerini değerlendirebilir, bütçenize en uygun ürüne kolayca ulaşabilirsiniz.

Bilardo Masası Çeşitleri

Bilardo oyunu, cepli bilardo ve 3 top bilardo olarak ikiye ayrılır. Bu iki tarz farklı kurallara sahiptir. Bu sebeple bilardo masası markaları farklı özelliklere sahip masalar tasarlar. Oyunun en önemli ekipmanı olan bilardo masası ebatları ve materyal yapısı açısından farklılık gösterir. Bilardo masası satış sitelerini incelemeden önce seviyenize göre ihtiyaçlarınızı ve masadan beklentilerinizi belirleyebilirsiniz. Listelediğiniz kriterlere göre arama yaptığınızda aradığınız ürüne daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Cepli bilardo için gerekli olan snooker bilardo masası havuzunda belirli aralıklarla delikler bulunur. İki kişilik oynanan oyun, isteğe bağlı olarak atışların sırayla gerçekleştiği iki takım ile birlikte de oynanabilir. Diğer modellerin aksine bu masalarda bantların nemini alan rezistans sistemi yoktur. Bazı cepli snooker masası modellerinde sporcuların oyun performansını artırmak adına küpeşte kısmı daha geniş tasarlanır. Böylece, toplar delik küpeştelerine çarpar ve geri dönmesi önlenir. Bilardo masası kurulumu, ürünün materyal kalitesi kadar önem arz eder. Montajı doğru yapılmayan mobilyalarda oyun sırasında teknik aksaklık yaşanabilir. Farklı tarzdaki ürünlerin kurulumu değişiklik gösterebilir. Bu sebeple alışveriş öncesinde bilardo masası nasıl kurulur diye araştırma yapmanız gerekebilir. İnternetteki arama motorlarına bilardo masası kaç para yazarak ev ya da işletme için tercih edebileceğiniz ürün seçeneklerini görebilirsiniz. Ürün özelliklerini detaylı olarak inceleyebilir, snooker bilardo masası fiyatları arasında karşılaştırma yapabilirsiniz.

Bilardo Masası Fiyatları

Bilardo masası ne kadar sorusuna oyun türüne bağlı olarak farklı cevaplar verilebilir. Bilardo masa fiyatları birçok kritere göre değişiklik gösterir. Bilardo masası küçük boyuttaki modeller çoğunlukla eğitim için kullanılır. Ayrıca, küçük yaştaki oyuncular için çocuk bilardo masası tasarlanır. Boyut fiyatı etkileyen bir nokta olduğundan çocuk bilardo masası fiyat seçenekleri daha uygundur. Bilardo masası büyük boyuta sahip modeller snooker maçlarında tercih edilir. Herhangi bir masa üzerine konulabilen minyatür bilardo masası, genellikle 31 santimetre en ve 51 santimetre boya sahiptir. Oyuna ilgi duyan ancak yeterli alana sahip olmayan kişiler için ideal bir seçim olabilir. Mini boyutlardaki bu masa, gerçek mobilyalara oranla çok uygun fiyat seçenekleri barındırır. Havuz kısmı tamamen cam materyalden oluşan cam bilardo masası diğer masalara nazaran daha hassas yapıdadır. Ayrıca, yoğun bir ağırlığa sahip olan ürün taşıma için uygun değildir. Ucuz bilardo masası arayan kişiler cam materyalden yapılan ürünleri tercih etmemelidir. Ahşap bilardo masası şık görünümü ve sağlam yapısıyla özellikle işletmeler için tercih edilebilir bir üründür. Bozuk para ile çalışan jetonlu bilardo masası fiyatları bakımından diğer ürünlerden ayrılır. Farklı bir çalışma prensibine dayalı olan bu masa daha yüksek fiyatlarla satışa sunulur. Bilardo masası Amerikan tarzda 127 santimetre en ve 254 santimetre boyda üretilir. Eğlence mekanlarında sıklıkla kullanılan Amerikan bilardo masası 6 ayaklıdır. Profesyonel bilardo masası fiyatları müsabakalar için tasarlandığından eğitim ürünlerine nazaran daha pahalı olabilir. Rus bilardo masası fiyatları değişkenlik gösterebilir, küçük deliklere sahip bu masa bilardo ekipmanları arasında yüksek fiyatlı seçeneklerden biridir.

Bilardo Masası ile Evde Oyun Keyfi

Üç top ile oynanan ve havuz kısmında herhangi bir delik bulunmayan deliksiz bilardo masası oyun türüne göre çeşitlenir. Bant ve çuha özelliği ürünün farklılık göstermesinde belirleyicidir. 3 top bilardo masası çeşitlerinde çuhanın altında nemi almak için bir rezistans sistemi bulunur. Bazı üç top bilardo masası modellerinde bu sistem ayarlanabilir özelliktedir. Bu durum üç top bilardo masası fiyatları üzerinde etki gösterir. Sıcaklık ve nem kaynaklı performans düşüklüğünü önlemek için ısıtmalı bilardo masası modellerini de inceleyebilirsiniz. Bilardo masası 3 top oyununda ortak bir sayı belirlenir ve o sayıya ulaşana kadar oyun sürer. Üç top ve üç bant bilardo masası aynı özelliklere sahiptir. Sadece oyunun oynanış biçimi ile ilgili birtakım farklılıklar vardır. 3 bant bilardo masası ölçüleri profesyonel maçlarda kullanılan masalar ile aynıdır ve 142 santimetre en ile 284 santimetre boy ölçüsüne sahiptir. 3 bant bilardo masası fiyatları materyal kalitesine ve ürün özelliklerine göre değişiklik gösterir. Ev tipi 3 top bilardo masası çeşitleri daha küçük boyutlarda da üretilir. Eve bilardo masası almak isteyen kişilerin oyun oynamaya yeterli bir alan açmaları gerekir. Kısıtlı alanlara sahip kişiler için çok fonksiyonlu yemek masalı bilardo masası çeşitleri üretilir. Kapandığında üst yüzeyinde yemek yenebilen yemekli bilardo masası, kapağı açıldığında oyun için hazırdır. Yemekli ev tipi bilardo masası fiyatları diğer ev tipi masalara göre daha yüksek seçeneklere sahip olabilir. Ev için tasarlanan bilardo masası orta boy sınıfındadır. Ev bilardo masası, 4 ya da 6 ayaktan oluşabilir. Ev tipi bilardo masası ölçüleri genellikle 140 santimetre en ve 200 santimetre boya sahiptir. Boyutları standartların altında kaldığından ev türleri diğer ürünlere nazaran daha ekonomik seçeneklerle müşterilere sunulur. Ev tipi bilardo masası, sağlam yapısı ile uzun yıllar kullanılabilir. Bilardo masası kaç lira sorusu alternatiflere göre çeşitlenir. Örneğin; gerçek bilardo masası fiyatları ev tipi ürünlere göre yüksektir. Ayrıca, evdeki alanı da daraltabilir. Ufak bilardo masası modelleri ile alandan tasarruf ederek oyunun keyfini çıkarabilirsiniz. Mini bilardo masası seçeneklerinin yanı sıra, evinizi daha eğlenceli bir hale getiren masa oyunlarını ve dart tahtası modellerini de inceleyebilir, bütçenize uygun bir seçim için filtreleri kullanabilirsiniz.