Darbuka

Darbuka Fiyatları

254 farklı Darbuka için fiyatlar listeleniyor.

Masterwork Darbuka Vatan Darbuka Mitello Darbuka Ses Darbuka Piarro Darbuka Manuel Raymond Darbuka

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 11Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Cinsiyet Ürün Puanı Renk

Bateri Vurmalı Çalgı Aksesuarı Kalimba Def Perküsyon Davul Trampet Piyano Gitar Masterwork Darbuka Vatan Darbuka Mitello Darbuka

Darbuka Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Darbukalar hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Darbuka:
  1. Masterwork Fıstık Yeşili Çatlamalı Darbuka
  2. Masterwork Yeşil Kırçıllı Darbuka
  3. Vatan 3002 Winlex Siyah Döküm Darbuka
  4. Masterwork Çömlek Darbuka Erzincan İşlemeli Siyah
  5. Profesyonel Özel Elle Sanatçı Tarafından İşlenen İşlemeli Darbuka

Darbuka

Müzik aletleri değişik sesleri ve kullanım tarzları ile birbirinden ayrılır. Yaylı, vurmalı, üflemeli gibi birçok çeşidi bulunan aletler profesyonel ve amatör sanatçıların ilgisini çeker. Ritimli sesler oluşturmak için ideal olan vurmalı çalgılar adından da anlaşılacağı üzere parmak ve ellerin yüzey üzerine vurulması ile kullanılır. Orta Doğu ve Balkanlar’da kullanılan müzik aletleri ebat, yapı malzemesi ve tasarım açısından sayısız çeşitliliğe sahiptir. Bacak üstünde ve arasında kullanılan modeller darbuka olarak bilinir. Dinamik sesleri ile hoş dinletiler için elverişli olan ürünler ile sanatınızı icra edebilirsiniz.
Gövde malzemesi, yüzey genişliği ve çapı bakımından geniş ürün yelpazesi ile sunulan modeller yaygın kullanıma sahiptir. Elleri ve parmakları belli bir açıda tutularak kullanılır. Oldukça hızlı ve uyumlu hareketler yaparak zevkli ezgiler ortaya çıkarabilirsiniz. Modele bağlı olarak çıkan tınılar değişiklik gösterebilir. Müzik tarzınıza göre farklı modelleri tercih edebilir, belli bir eğitim ile kullanım konusunda uzman olabilirsiniz. Mısır, Türk, Arap isimleri ile anılan modeller çıkardıkları ses tonları ile birbirinden ayrılır.

Darbuka Modellerinin Özellikleri

Müzik aksesuarları olmadan kullanılan müzik aletleri farklı tınılar oluşturmak için elverişli olan birçok çeşit ile kullanıcılara sunulur. ‘’Darbuka nedir?’’ sorusunun cevabı birçok kullanıcı için merak konusudur. Çıkardıkları sesler ve kullanım tarzları birbirinden farklı olan modeller şarkılara ritim tutmak için kullanılır. Alt ve üst alanı açık, açılı çömleklerin üst yüzeyinin deri malzemelerle kaplanması ile elde edilir. Parmaklar ile vurularak çalındığı için tamamen kişinin el becerisi ve yeteneği ön plana çıkar. Türk sanat müziği, Türk halk müziği, oyun havası gibi farklı tarzlardaki müziklerde sıklıkla kullanılır. Ürünlerin gövde kısımları çoğunlukla ahşap, porselen, cam, elyaf, bakır, alçı veya metal yapıya sahiptir. Anadolu, Mezopotamya ve Orta Asya uygarlıklarında sıklıkla kullanılan çalgılar arasında yer alır.
Geçmişi oldukça eskiye dayanmasına rağmen popülerliğini hala korumaktadır. Küçükten büyüğe herkesin keyifle dinlediği hoş sesi ile ön plana çıkar. Diz üzerinde konforlu şekilde kullanılabilir. Derinin oldukça gergin şekilde vidalar aracılığı ile sabitlenmesi, seslerin doğru tınılarda çıkması oldukça önemlidir. Türk musikisinde usul tutmak için elverişli olan çalgılar her yaştan kullanıcının çalması için elverişlidir. Ritim konusunda yetenekli olanların veya ilgi duyanların tercihi ürünler rahatlatıcı uygulamaları ile ön plana çıkar. Dar ve geniş iki ağır yapısı ile dikkat çeken çalgıların kullanımı belli bir eğitimin ardından veya kendi çalışmalarınız ile yapılabilir. Modellerin gövdeleri üzerinde yöresel ve geleneksel birçok işleme yer alır. Şık tasarımı sayesinde göz alıcı bir duruşa sahip olan ürünlerden kullanım alanınıza ve zevkinize hitap edenleri tercih edebilirsiniz.

Yaygın Kullanılan Darbuka Çeşitleri Nelerdir?

Darbuka müzik aleti, farklı kullanım alanlarına uygun birçok model ile kullanıcılara sunulur. Gövde malzeme yapısı ile birbirinden ayrılan çeşitlerin ölçüleri de farklı seçeneklere sahiptir. Büyük, cam, ışıklı, orijinal, profesyonel darbuka modelleri sıklıkla tercih edilenler arasında yer alır. Cam modelleri şeffaf görünümleri ve ağır yapıları ile ön plana çıkar. Işıklı modeller ise ritme bağlı olarak ışık saçarak oldukça farklı bir kullanım sunar. Amatör ve profesyonel kullanıcılara özel çeşitler de bulunur. Profesyonel kullanıma uygun modeller çoğunlukla gerçek deri üst yüzeyleri ile ön plana çıkar. Darbukaların deri modelleri ton ve tını bakımından kullanıcısına farklı bir deneyim yaşatır.
Döküm gövde yapısına sahip çeşitleri adından da anlaşılacağı üzere dökme demir kullanılarak imal edilir. Sentetik deri ile kaplanan çalgılar üst çap ölçüleri ile birbirinden ayrılır. Çeşitli müzik eserlerinde solo olarak çalınan ürünler, birçok profesyonelin favorileri arasında yer alır. Mısır’a ait modeller çoğunlukla topraktan üretilir. Çömlek olarak da bilinen modeller doğal deri yapıları sayesinde oldukça doğal bir ses tınısına sahiptir. Doğal malzemelerden elde edildiği için ortam koşulları çalgının formunun ve çıkardığı sesin değişmesine neden olabilir. Sıklıkla tercih edilen modellere Akakçe’de müzik enstrümanları ve aksesuarları kategorisi içinde yer alan vurmalı çalgılar kategorisinden ulaşabilir, beklentilerinizi karşılayan ürünleri tercih edebilirsiniz. Darbuka önerisi için ürünlerin yorumlarına göz atabilir, farklı kullanıcıların deneyimlerini inceleyerek hangi ürünü satın alacağınız konusunda fikir edinebilirsiniz.

Kullanışlı Darbuka Ölçüleri

Profesyonellik seviyesi ve müzik tarzına bağlı olarak darbuka boyutları değişiklik gösterebilir. Belli standartlarda üretilen modeller, çalma tarzına bağlı olarak boyutları sayesinde birçok alternatife sahiptir. Darbuka 8 3/4 inch, 10 inch, 6 inch çeşitleri sık tercih edilenler arasında yer alır. Ölçülerin belirlenmesinde modellerin üretim tarzları ve yapı malzemeleri de oldukça belirleyicidir. Örneğin, döküm malzemelerden üretilen enstrümanlar 35 cm çember çapına sahiptir. Çömlek modeller ise 22 cm deri ölçüleri ile ön plana çıkar. 3 numara darbuka modelleri çoğunlukla profesyonel kullanıcılar tarafından tercih edilir. Geniş yüzeye sahip ürünler parmakların ve ellerin bir arada kullanılması için idealdir.
Yeni başlayan kullanıcılar için daha küçük boyutlara sahip modeller elverişli olabilir. Ritmik kompozisyonları kolaylıkla tamamlamanıza yardımcı olan çalgılar ile hoş tınılı eserler ortaya çıkarabilirsiniz. 13,5 cm ile 28 cm arasında değişen ölçüler enstrümanların üst bölmesinin çap boyutunu ifade eder. Dizinizin üzerine rahat oturmasını sağlamak için ideal boyutları tercih etmek oldukça önemlidir. Kullanım seviyenize uygun olmayan küçük veya büyük modeller istediğiniz ses tonunu çıkarmanıza engel olabilir.

Darbuka Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çalması oldukça keyifli olan ürünler birçok alternatife sahip olduğu için kullanıcılar çoğunlukla modeller arasında seçim yaparken zorlanabilir. Özellikle enstrümanı kullanmaya yeni başlıyorsanız rahat şekilde öğrenebileceğiniz ürünleri tercih etmek oldukça önemlidir. Darbuka satın alırken dikkat etmeniz gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

Ellerinizi ve parmaklarınızı rahat şekilde kullanabilmek için aletlerin ölçülerini göz önünde bulundurabilirsiniz. Zevkli tasarımları ile ön plana çıkan modeller klasik tarzların yanı sıra modern hatlara da sahiptir. Tarzınızı ve kişisel zevklerinizi yansıtan ürünleri tercih ederek daha keyifli bir kullanım elde edebilirsiniz. Canlı renklerle süslenmiş modeller ile icra ettiğiniz sanatı göz alıcı şekilde yansıtabilirsiniz.

Darbukaların En Ucuz Fiyat Seçenekleri

Darbuka fiyatları marka, model, ebat, yapı malzemesi ve tasarıma bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Darbuka markaları arasında Extreme, Manuel Raymond, Masterwork, Vatan gibi markalar yer alır. Hakiki deri kullanılarak imal edilen modeller ile daha basit malzemelerden üretilen çeşitlerin fiyatları birbirinden farklı olabilir. Uygun fiyatlı müzik aletleri arasında yer alan çalgılardan bütçenize ve beklentilerinize hitap edenleri tercih edebilirsiniz. Örneğin, darbuka deri fiyatları cam olan modellerden farklı seçeneklere sahiptir. Darbuka fiyatlarının ucuz seçeneklerine Akakçe üzerinde ulaşabilir, ürünlerin özelliklerini ve piyasa fiyatlarını kolaylıkla karşılaştırabilirsiniz. Darbukaların ucuz çeşitlerini hızlı şekilde belirleyerek ürünlere avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.
Hem kullanımı hem de çıkardığı sesler ile diğer çalgılardan ayrılan darbuka, keyifli tarzı ile birçok kullanıcının favorileri arasında yer alır. Enstrümanı profesyonel şekilde kullanıyor veya öğrenmek istiyorsanız markalar tarafından sunulan kaliteli çeşitlere göz atabilir, darbuka alarak sanatınızı icra etmeye hemen başlayabilirsiniz.