Dermaroller

Dermaroller Fiyatları

1.435 farklı Dermaroller için fiyatlar listeleniyor.

ZGTS Dermaroller DRS Dermaroller Eklips Dermaroller For You Gold Dermaroller Beemedic Dermaroller Evene Dermaroller

En Yüksek Puanlı Dermarollerlar

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Markası Ürün Puanı
Fiyatı0 - 25 TL25 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 TL üstü

Yüz Temizleme CihazıYüz Masaj AletiSiyah Nokta Temizleme AletiDermapenPlazma PenKomedonDiş FırçasıSaç Kesme MakinesiSaç Kurutma MakinesiZGTS DermarollerFor You Gold DermarollerJanssen Dermaroller

En Çok İlgi Gören Dermarollerlar

Bunlara Da Bakabilirsiniz

Dermaroller Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Dermaroller Sıkça Sorulan Sorular

Dermaroller faydaları nelerdir?

Dermaroller, ciltteki genişleyen gözeneklerin küçülmesinde etkilidir. Ciltte anti-aging etkisi yaratmaktadır. Ayrıca cilt lekeleri ve saç derisi bakımının yanı sıra göz altı bölgeleri ve selülit oluşumunu engellemektedir.

Dermaroller ne sıklıkla kullanılmalı?

Dermaroller kullanım sıklığı uygulanan bölge ve iğne boyutuna göre değişkenlik göstermektedir. Saç için ilk kez kullanımda haftada bir veya iki haftada bir kullanım önerilmektedir. Kırışıklıklar ve yüzeysel skarlar için haftada bir kez kullanım tavsiye edilirken, 1 mm'den uzun iğnelerde çatlak ve derin vücut skarları için üç haftada ya da ayda bir kez kullanım önerilmektedir.

En çok satan Dermarollerlar hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Dermaroller:
  1. ZGTS Titanyum Altın 540 İğne 0,50 mm
  2. 540 İğneli 0.5 - 1 mm Derma Roller Saç Cilt Yüz Tarak
  3. 540 Titanyum İğneli 1 MM
  4. ZGTS Titanyum Altın 540 İğne 2,50 mm
  5. Dr.pen Ayarlanabilir Dermastamp Titanyum 140 İğneli Derma Stamp Saç İçin

Dermaroller Nedir?

Cildimiz, günlük yaşamın getirdiği, stres, hava kirliliği ve daha pek çok faktörden etkilenir. Bu etkenler kimi zaman cilt üzerinde geçici birtakım problemlere yol açarken dikkat edilmediği taktirde de bu etkiler ne yazık ki kalıcı olabilir. Profesyonel bir cilt bakımına zaman ayırmak ise her zaman mümkün olmayabilir. Bu nedenle insanlar, evlerinde bireysel olarak yapılabilecek cilt bakım cihazlarına yönelir. Bu cilt bakım ürünleri arasında kullanımı en yaygın olan ürünlerden birisi de Dermaroller yani iğneli taraktır.
Dermaroller, üzerinde mikro iğneler bulunan ve bu mikro iğneler yardımıyla uygulanan bölgeyi uyararak cilt yenilenmesi sağlayan bir cilt bakım cihazıdır. Bu mikro iğneler cilt üzerinde oldukça küçük delikler oluşturur ve vücuda sanki orada bir yara varmış gibi sinyal gönderir. Bu sayede uygulanan bölgeye hücre akışı olur ve daha sağlıklı bir cilt görünümü sağlanır. Dermaroller kullanımı, Uzak Doğu’da binlerce yıl öncesine dayanır. Üzerinde mikro iğnelerin bulunduğu silindir şeklindeki bu alet, cildin birçok bölgesinde kullanılır. Genel olarak kolajen ya da cilt bakım kremlerinin derinin altına daha rahat nüfuz edebilmesi için kullanılmakla beraber, evde bireysel olarak da rahatlıkla uygulanabilir.
Dermaroller başlığında bulunan iğneler dönerek hareket eder. İğne boyları ve kalınlığı uygulanacak bölgeye göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle kullanılacak bölge ile iğne derinliğine dikkat edilmelidir. Göz çevresine yapılacak uygulamada derin ve kalın iğneler kullanılmamalıdır. Dermaroller özellikle son yıllarda cilt gençleştirme ve saç kaybı tedavilerinde kullanılmaktadır.

Dermaroller Kullanımı

Dermaroller kullananlar uygulamaya geçmeden önce birtakım hazırlıklar yapmalıdır. Öncelikle uygulanacak bölgenin temiz olmasına dikkat edilmelidir. Cilt temiz değilse, temizlendikten sonra cildin dezenfekte edilmesi oldukça önemlidir. Uygulama yapılmadan önce, Dermaroller uygulanacak bölgeye krem sürülebilir. Ayrıca cihaz iğnelerinin de steril edilmesi gerekir. Bir dezenfektan yardımı ile iğneler kolayca dezenfekte edilebilir. İğneleri temiz kullanmak, ürünün daha uzun ömürlü kullanımını sağlarken oluşabilecek cilt rahatsızlıklarını da engeller. İğne derinliğinin 1 mm’den fazla olduğu kullanımlarda mutlaka bir uzman görüşü alınmalıdır. Dermaroller gelişigüzel uygulanmamalıdır. Uygulamadan en iyi sonucu alabilmek için, yalnızca dikey ve yatay olarak taramak değil aynı bölgeye çapraz olarak (sol yukarıdan aşağıya doğru ve sağ yukarıdan aşağıya doğru) uygulanmalıdır. Burada önemli olan nokta ise Dermaroller yönünün, cilt ile temas halindeyken değiştirilmemesidir. Aksi taktirde ciltte yaralanmalara ya da tahrişe neden olabilmektedir. Uygulama sırasında, cilt gerilmemeli ve Dermaroller aşırı bastırılmamalıdır. Tercihe göre mikro iğnelerin açtığı küçük deliklere, daha iyi bir sonuç alabilmek için serum ya da ampul uygulamaları yapılabilir. Uygulama yapılan bölgede hafif kızarıklıklar belirebilir. Bu durumun çok normal olduğu unutulmamalı, söz konusu kızarıklığın 6-12 saat arasında geçebileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Bu nedenle Dermaroller kullanımı için tavsiye edilen aralık uykudan 1-2 saat önceki zaman olarak yorumlanmaktadır.

Dermaroller Faydaları ve Zararları

Mikro iğneleme tekniği olarak adlandırılan Dermaroller, son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. Cihaz, ciltteki kolajen üretimini artırmanın yanı sıra kullanılan cilt bakım ürünlerinden daha fazla fayda sağlanmasına imkan tanımaktadır. Uygulamada asıl amaç cildi ölü tabakadan uzaklaştırarak cildin yenilenmesi ve yeni hücrelerle birlikte cilde anti aging (yaşlanma karşıtı) katkı sağlamaktır.
Cilt için yapılan her uygulamada olduğu gibi Dermaroller kullanımı da yanlış uygulandığı durumlarda birtakım cilt sorunlarına neden olabilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi de ürün üzerinde bulunan mikro iğnelerin titanyum olmasıdır. Titanyum iğnelerin her birinin eşit uzunlukta olması gerekmektedir. Özellikle yüz bölgesi için maksimum iğne uzunluğu 1 mm’yi geçmemelidir. Başlıca Dermaroller faydaları arasında, kan dolaşımını artırarak cilt yenilenmesinin sağlanması, selülit oluşumunu engellemesi, daha parlak bir cilt görünümü, uygulama sonrası uygulanacak ürünlerden daha fazla fayda alınması, çatlak oluşumu ve cilt lekelerini gidermesi gelmektedir. Ancak her üründe olduğu gibi yanlış kullanım ya da alerjik reaksiyonlar nedeniyle Dermaroller’ın da birtakım yan etkileri bulunabilmektedir. Özellikle açık tenli bireylerde kızarıklık ve tahriş yanlış kullanıldığı taktirde daha fazla olabilir. Nadiren de olsa, cilt yeteri kadar temizlenmezse ya da cihaz yeteri kadar dezenfekte edilmezse birtakım enfeksiyonlar belirti gösterebilmektedir. Sık aralıklarla uçuk çıkaran insanlarda, işlem sonrası uçuk enfeksiyonu geniş bir alana yayılabilir. İşlem sonrası bu gibi durumların önüne geçmek için buz veya soğuk maske ilgili bölgeye uygulanabilir, K vitamini içeren kremler tercih edilebilir.

Dermaroller Saç için Kullanılır mı?

Özellikle cilt bakımında son yıllarda sıklıkla kullanılan Dermaroller, saç bakımında da kullanılabilmektedir. Bu konu hakkında kullanıcıların aklına “Dermaroller gerçekten faydalı mı, Dermaroller saç için kullanılır mı, Dermaroller saç için kaç mm olmalı?” gibi sorular gelmektedir.
Ürün saç için kullanıldığında iğne uzunluğu önem teşkil etmektedir. Bunun için uygun aralık 0.25 mm ile 0.50 mm iğne kullanımı tavsiye edilmektedir. Dermaroller, saç için daha uzun iğnelerle kullanıldığı taktirde saç derisine zarar verebilmektedir. Ayrıca saç derisinde daha önce geçirilmiş bir rahatsızlık bulunuyorsa, bu deriye Dermaroller uygulanması tavsiye edilmemektedir. Bu durumun haricinde özellikle dökülmenin yoğun olduğu bölgeye uygun bakım yağları sürüldükten sonra nazikçe masaj yaparcasına uygulama yapılmalıdır. Uzmanlar tarafından haftada 1 ya da 2 haftada 1 kez kullanım önerilmektedir. Bu ürünün doğru kullanılması büyük bir önem teşkil etmektedir. Eğer mümkünse mutlaka bir uzman görüşü almanın faydalı olacağı belirtiliyor. Saç için kullanımın ardından cihaz titizlikle dezenfekte edilmeli, saç derisinin güneş ile temasından kaçınılmalıdır. Cihaz üzerindeki mikro iğneler, dökülme olan bölgede uyarıya sebep olacağı gibi saç telinin kalınlaşmasına da neden olabilmektedir. Cilt uygulamasında olduğu gibi saç için de aşırı bastırmadan kaçınılmalıdır. Ayrıca bu uygulama, morarma, şişme, yanma hissi gibi problemlere neden olabilmektedir. Bu nedenle kullanmadan önce mutlaka bir uzman görüşüne başvurulmalıdır.

Dermaroller Fiyatları

Dermaroller fiyatları, oldukça uygun olmakla birlikte ürün içeriğine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Set halinde veya serumla birlikte satılan ürünler, haliyle daha yüksek fiyatlarda olmaktadır. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta ürün iğnelerinin titanyum yapıda olmasıdır. Aksi durumda cilt üzerinde veya saç derisinde birtakım sorunlara sebebiyet verebilmektedir. Bir Dermaroller almaya karar verdiyseniz, akakce.com üzerinden fiyatları karşılaştırıp en iyi ürüne en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Ayrıca tam bir cilt bakımı için yüz temizleme cihazı ve siyah nokta temizleme aleti ürünlerine de göz atmayı unutmayın!