Kahve

En Popüler Kahve Ürünleri

1 kg Espresso Kahve 1 kg Filtre Kahve 100 gr Türk Kahvesi 4 Numara Filtre Kahve Kağıdı 2 Numara Filtre Kahve Kağıdı 250 gr Filtre Kahve Espresso Çekirdek Kahve 500 gr Türk Kahvesi Çekirdek Filtre Kahve 250 gr Türk Kahvesi Öğütülmüş Filtre Kahve 2'si 1 Arada Kahve

Popüler Kahve Markaları

En Ucuz Kahve Fiyatları Akakçe'de!

Kahve içmek, toplumumuzda yaşayan çoğu insanın günlük rutin alışkanlıkları arasında yer alır. Bu alışkanlık dünden bugüne ülkemizde devam ederek bir çeşit geleneğe dönüşmüştür. Hatta kahve, çoğumuz için tüketimden ziyade bir tutku halini alarak, zihinsel aktivitelerin güçlenmesini sağlamasının yanı sıra vücutta pozitif etki uyandıran hoş bir içecektir. Kahvenin insanların enerjisini yüksek tutmaya yarayan gücü bilimsel olarak ispatlanmıştır.Tüm dünyada kabul görerek, kültürel ve sosyal ortamların oluşmasında da önemli bir etkiye sahiptir. Akakce.com bu kapsamda yapmak istediğiniz alışverişlerde işinizi kolaylaştırır. Sitenin kullanıcılara sağladığı en büyük fayda, tek bir sayfa üzerinde ilgilendiğiniz ürünleri görüp ona göre tercih yapmanıza imkân sağlamasıdır. Hatta bu tek sayfa üzerinde kahvenin hangi internet sitesinde en ucuz fiyata satıldığını görüp o sayfaya doğrudan yönlenebilirsiniz. Aradığınız en cazip kahve fiyatlarıakakce.com’da. Size düşen sadece site içerisinde incelemenizi yapıp istediğiniz ürünün siparişini vermek!

Kahve Çeşitleri

Bugünün dünyasında insanların sosyalleşme anlamında en çok tercih ettiği mekânlar kafelerdir. Kahve, familya adı kökboyasıgiller olan cofee cinsinden olan bir ağaç cinsidir. Söz konusu ağacın çekirdeklerinin kavrulup öğütülmesi sonucunda kahve ortaya çıkar. Kahve çeşitleri de öğütülen çekirdeklere aroma katılması ile ortaya çıkar. Bu kapsamda üretilmiş kahve çeşitleri Türk kahvesi, dibek kahvesi, filtre kahve, çözünebilir kahve, kapsül kahve, menengiç kahvesi gibi çoğaltılabilecek türlerdir. Akakce.com aracılığı ile kahve cinsleri, markası ve kahve fiyatı filtreleri uygulanarak objektif bir sıralama yapılabilir. Aynı zamanda site içerisinde kahve fiyatları kolayca sıralanabildiği gibi, en çok tercih edilen ve o anda kampanyada olan ürünleri görebilmeniz de mümkün. Hali hazırda % 63’ün üzerinde kampanya yapılan ürünler mevcuttur. Almak istediğiniz ürün ile ilgili kullanıcı yorumlarını görebilmeniz de seçim yapmanızda oldukça etkili olan hususlardan biridir. Kullanıcı yorumlarında genel olarak “ürünlerin tazeliklerinden memnun kaldım”, “kargo süresi çok hızlı idi”, “kahve fiyatı piyasanın çok altındadır” şeklinde yorumlar yapıldığı görülür. Üstelik kahvenizi pişirmek için espresso makinesi ve filtre kahve makinesi seçeneklerini değerlendirebileceğiniz gibi Türk kahve makinesi fiyatları da oldukça uygundur. Sitede alışverişi kolaylaştıracak uygulamalardan birisi de ürün fiyatlarının hangi dönemde değiştiği ile ilgili grafiklerin mevcut olması ve kullanıcıların alışveriş yaparken bu grafikleri inceleyebilmesidir.

Kahve Nerede Yetişir?

Kahvenin keşfi ile ilgili toplumda yaygın olan görüş Etiyopya’lı bir çobana dayandığı yönündedir. Etiyopya’nın yüksek dağlarında keçilerini otlatan bir çoban, keçilerin bir meyveyi yediklerini görmüş ve kendisi de ne olduğunu merak edip bu enteresan meyveyi tadarak manastıra götürür. Olanları anlattıktan sonra bulduğu keşfin kendisine enerji verdiğini söyleyen çoban, kahvenin manastırda kullanılmaya başlanmasına vesile olur. İlk etapta özellikle akşam ayinlerinde manastırda kahve içilmeye başlar. Böylece ürün kısa sürede tüm Arap yarımadasına, 17. Yüzyıldan itibaren de tüm Avrupa ülkelerine yayılır. Kahve o dönemde tüccarların da ilgisini çeker ve hızlı bir şekilde ticaretini yapmaya başlarlar.
Kahve nerede yetişir sorusu bu konuda birazcık ilgisi olan herkesin kendi kendine sorduğu ve araştırdığı bir konudur. Günümüzde kahvenin en yaygın üretildiği ülke,150 yıldır bu unvanı kimseye vermeyen Brezilya’dır. Brezilya’da tarım alanlarının çoğu Panana, Sao Paulo ve Gerais bölgelerinde yer alır ve bu bölge ülkenin güneydoğusunda bulunduğu için kahve üretimine uygun iklim şartlarının hâkim olduğu bir yerdir. Brezilya çekirdeklerini diğer ülkelerin çekirdeklerinden ayıran en önemli özellik, kuru ayırma sürecinin kullanılmasıdır. Ülkede yıllık ortalama 2.5 milyon ton kahve üretildiğini belirtmekte fayda vardır. Kahve üretimi Brezilya ile de sınırlı kalmaz. Vietnam, Kolombiya, Endonezya, Honduras, Hindistan kahve üretiminin dünyada en fazla yapıldığı ülkeler arasındadır. Kahve ağacı özellikle bol yağış alan bölgelerde, yağışın yanında kuru bir mevsim özelliğinin de olduğu, sıcaklığın daha çok 20 ila 30 derece arasında seyrettiği iklim alanlarında yetişir. Sıcaklık kesinlikle 8 derecenin altına düşmemelidir. Bu sıcaklığın altında söz konusu ağaç hastalanır ve meyve veremez. Hatta sıcaklık 5 derece ve altına düşerse ağaç yaşayamaz.

Kahve Ne Zaman İçilmeli?

Bazı insanlar sabahları kahve içmeden gözünü dahi açamaz. Peki, faydalı olması ve vücutta sağladığı olumlu etkiden optimum düzeyde istifade etmek için kahve ne zaman içilmeli? Yapılan bilimsel araştırmalar ışığında kahvenin en uygun içim aralığının 08-09, 12-13, 17:30-18:30 saatlerinin haricindeki zaman dilimleri olduğunu ortaya koyar. İnsanın biyolojik saati dediğimiz kavram vücudun birçok işlevini düzenleyen bir mekanizmadır. Biyolojik saat, vücutta kortizol adlı hormonun salgılanmasından da sorumludur. Bu hormon, stres hormonu da eklendiğinde gün içinde bol miktarda salgılanır. Kortizol hormonu sabah 08-09 saatleri arasında vücutta en yüksek seviyeye çıkar.Vücudun verdiği tepki sizi dinç tutmak ve uyandırmak için doğal bir mekanizma anlamında gelişir. Bu sebeple kahve ne zaman içilmeli sorusunu vücudun tepki mekanizmasını göz önünde tutarak cevaplamak gerekir. Vücutta bol miktarda kortizol hormonunun salgılandığı zaman aralığında kahve içmek, hormonun salgılanmasına olumsuz etki eder. Doğal olarak bu zaman dilimlerinde kahve çeşitleri tüketmek olumlu bir etki yaratmaz. Uzmanlar sabahları kahve içmek için en uygun zaman diliminin sabah saat 9 olduğunu ifade ederler. Uyanır uyanmaz kahve içmeniz hem canlı ve dinç görünmenize olumsuz etki eder hem de kahveye karşı bağışıklığınızı artırır. Yani kalkar kalmaz kahve içen insanlar zamanla çok fazla kahve tükettiklerini anlarlar.