Kağıt Bant

Kağıt Bant Fiyatları

2.036 farklı Kağıt Bant için fiyatlar listeleniyor.

Dayson Kağıt Bant Bay-Tec Kağıt Bant Hegi Kağıt Bant Ve-Ge Kağıt Bant Sgs Kağıt Bant Boss Kağıt Bant

Fiyatı Düşen Kağıt Bantlar

Tümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası

Çift Taraflı Bant Tamir Bandı Elektrik Bandı Cırt Cırt Bant Kaydırmaz Bant Alüminyum Bant Selobant Bez Bant Yer İşaretleme Bandı Dayson Kağıt Bant Bay-Tec Kağıt Bant Hegi Kağıt Bant

Kağıt Bant Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Kağıt Bant Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Kağıt Bantlar hangileri?

Bugün Akakçe'de 2.036 farklı model arasında

En çok satan Kağıt Bantlar hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Kağıt Bant:
  1. Dayson - Maskeleme Bandı Dayson 36MM x 35MT - 36 mm
  2. Dayson Maskeleme Bandı
  3. Bay-Tec Maskeleme Kağıt Bant 18 mm
  4. Hegi Maskeleme Bandı 12x30 mt
  5. Vege Maskeleme Bandı 48 Mm.

Maskeleme Bandı

Boya maskeleme bandı; boyacı bandı ya da ressam bandı olarak bilinen çeşitleriyle, çok sayıda uygulama için kullanılan yaygın bir bant türüdür. Bant; basınca duyarlı bir yapışkan ve yırtılması kolay bir destek malzemesinden ve genellikle ince bir kâğıttan oluşur. Bantlar çok çeşitli kullanım ve uygulamalara uyacak şekilde, birden çok genişlik ve renk dâhil olmak üzere farklı türlerde mevcuttur. Bununla birlikte, bantlar genellikle boya işlerinde düz çizgiler oluşturmak ve boyanmaması gereken alanları korumak için kullanılır. Hem hobi uygulamaları hem de profesyonel boyama işleri için maskeleme bandı çeşitlerini Akakçe’de bulabilirsiniz.

Maskeleme Bandı Çeşitleri ve Özellikleri

Maskeleme kağıt bant modelleri çeşitli uygulamalar ve ortamlar için çok sayıda farklı türe sahiptir. Bant türlerini sınıflandırmak için genellikle, imalatlarında kullanılan ince yapışkan malzeme tabakası göz önünde bulundurulur. Bantlar akrilik, silikon ve kauçuk veya kauçuk reçine olmak üzere üç farklı tabakaya sahip olabilir. Kauçuk esaslı maskeleme bandı, genel amaçlı uygulamalarda yaygın olarak kullanılır. Güçlü yapışma özelliğine sahiptir. Bununla birlikte, kauçuk esaslı yapıştırıcı, alternatiflere kıyasla daha düşük bir sıcaklık direncine sahiptir. Akrilik esaslı maskeleme bandı, aşırı sıcaklıklarda ve daha zorlu ortamlarda kullanıma uygundur. Çok yönlü ve uyarlanabilir bir malzeme olarak, donma sıcaklığından yaklaşık 150 °C'ye kadar değişen sıcaklıklarda kullanılabilir.
Silikon bazlı maskeleme bandı da benzer şekilde aşırı sıcaklıklarda kullanım için idealdir. Bu tip, en iyi sıcaklık direncini sunar. Destek malzemesinin krep kağıdı veya benzer bir yanıcı varyant olmaması koşuluyla, silikon yapışkan 260 °C'ye kadar yüksek sıcaklıklara dayanabilir. Maskeleme bantlarında, boyut ve genişlik tipik olarak milimetre (mm) cinsinden ölçülür. Daha dar bant genişlikleri, küçük alanları, köşeleri ve dar alanları maskelemeyi çok daha kolay hale getirir. Öte yandan, daha geniş bantlar, daha geniş alanları kaplamak ve örneğin boya damlamalarına veya sıçramalarına karşı ek koruma sağlamak için en uygunudur.

Maskeleme Bandı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En iyi maskeleme bandı türü, kullanım amacınıza ve birkaç ana faktöre bağlıdır. Bazı bantlar belirli uygulamalar veya ortamlar için en iyi sonucu elde etmenizi kolaylaştırırken, diğerleri boyama için temiz çizgiler veya belirli yüzeylere yapışma sağlamak için tasarlanmıştır. Bandın yapışkanlığı büyük ölçüde bandın kalitesine ve kullanılan malzemeye bağlıdır. Farklı tipler, farklı yapışkanlık seviyelerine sahip olabilir. Yüksek yapışma özelliği maskeleme bantları için çoğu durumda kalite göstergesi değildir. Örneğin hassas bir yüzeyle veya yeni boyanmış malzemelerle çalışırken daha az yapışma kabiliyetine sahip bantları kullanmanız gerekir. Tersine, dokulu yüzeylere veya aşırı sıcaklıklarda bant uygularken daha yüksek seviyede yapıştırıcıya ihtiyaç duyulur.
Standart dekorasyon uygulamalarına benzer şekilde bant, sprey boyama sırasında da kullanılabilir. Boyayı kullanmaya başlamadan önce her zaman püskürtmeyle boyanacak tüm alanı tamamen maskelediğinizden emin olun. Bu sayede işlem boyunca birçok kez durma ve başlama ihtiyacını ortadan kaldırabilirsiniz. Uygulamanız gereken bant miktarı, kullanacağınız boya ve sprey boya tabancası veya makineye bağlı olarak değişiklik gösterir. Genel bir kural olarak, daha küçük alanları püskürtmeyle boyamaya yönelik daha hassas makineler daha az bant gerektirir. Dikkate alınması gereken bir diğer faktör sprey boya uygulama becerinizdir. Profesyonel uygulamalar daha az bant gerektirirken, ilk kez sprey boyama yapacak kullanıcıların aşırı püskürtme riskine karşı korunmak için daha fazla alanı maskelemesi gerekebilir.

Renkli Maskeleme Bandı Modelleri

Renkli maskeleme bandı çeşitleri beyaz ve şeffaf gibi standart renklerden, daha özel uygulamalar için tasarlanmış parlak renklere kadar neredeyse istediğiniz her renkte mevcuttur. Beyaz, maskeleme bandı için en popüler renktir. Çok çeşitli günlük uygulamalar için ideal olan beyaz bant, profesyonellerin yanı sıra hobi ya da kendin yap meraklıları tarafından da sıkça kullanılır. Ev tipi maskeleme bandı olarak adlandırılan bant çok yönlü kullanıma olanak tanır. Şeffaf maskeleme bandı olarak da bilinen aydınger görünmez bant çeşitleri ise zeminin görünmesi gereken, genellikle masaüstü projeler gibi daha özel uygulamalar için tercih edilir.
Mavi maskeleme bandı, ressam bandı olarak da bilinir. Genellikle kauçuk yapıştırıcılar içerir. Geleneksel maskeleme bandı genellikle uzman ressam bandından daha az yapışkandır. Bununla birlikte ressam bandı ya da mavi bant, daha özel uygulamalar için yüksek kaliteli ve temiz boya hatları oluşturmak için kullanılır. Boyanın akmasını ve kolayca soyulmasını önlemek için tasarlanan mavi bant çeşitlerine kıyasla standart maskeleme bandı çok daha genel amaçlı bir üründür. Sarı ya da yeşil renkli polyester maskeleme bandı, profesyonel boya uygulamaları başta olmak üzere, otomotiv endüstrisinde sıklıkla tercih edilen renktir. Sarı bant, parlak rengi sayesinde düşük ışıkta bile oldukça görünür. Arka planda öne çıkarak boyama için kılavuz işlevi görür.

Maskeleme Bandı Nasıl Kullanılır?

Maskeleme amaçlı kullanılan bant çeşitleri çok yönlü kullanıma uygun olmakla birlikte sıklıkla boya işlerinde kullanılır. Bandın kullanımı oldukça basit olsa da herhangi bir yüzeyde bantla çalışmadan önce bazı düzenlemeler yapmanız gerekir.
Maskeleme bandını boya işleri için kullanırken, aşağıdaki adımlara dikkat etmek en iyi sonuçları almanıza yardımcı olabilir:

Kaliteye bağlı olarak, bant çıkarıldıktan sonra geride az da olsa yapıştırıcı kalıntısı kalabilir. Standart maskeleme bandı yerine ressam bandı kullanarak temiz sonuçlar elde edebilirsiniz. Ek olarak uygulamadan önce yüzeyi iyice temizleyerek, bandı önerilen süreden daha uzun süre yüzeyde bırakmamaya dikkat ederek ve özel olarak tasarlanmadığı sürece yüksek sıcaklıklarda bandı kullanmamaya dikkat ederek yapıştırıcı izlerinin oluşmasını önleyebilirsiniz. Hızlı ve pratik bir temizlik için sprey temizleyici ürünleri tercih edebilirsiniz.

Maskeleme Bandı Fiyatları ve Kampanyaları

Maskeleme bandı fiyatları, bant boyutlarına, malzemesine ve özelliklerine göre değişiklik gösterir. Örneğin su geçirmez kaplama malzemesi ile üretilen ağır hizmet tipi bantlara kıyasla, sulu boya maskeleme bandıgibi çeşitler daha ucuz olma eğilimindedir. Bant fiyatları bandın su geçirmezlik özelliklerinden de etkilenebilir. Bazı tipler daha uygun fiyatlı ancak suya karşı dirençli değildir. Bazıları ise oldukça sağlamdır ve zorlu açık hava uygulamalarında kullanım için tasarlanmıştır. Maskeleme bantları tamamen su geçirmez ya da suya dayanıklı olacak şekilde üretilebilir. Çoğu ressam bandı temiz ve keskin hatlar sağlamaya yardımcı olmak için tipik olarak su geçirmezdir.
Maskeleme bantları fiyat listesinden bağımsız olarak her zaman hafif ve çıkarılması kolay olacak şekilde tasarlanır. Bu nedenle çoğu tür yüzeye çok güçlü bir şekilde tutunmaz. Bandın mukavemeti, esas olarak kalınlığına ve kaplama malzemesine, yapışkanın mukavemeti ise kullanılan baz malzemenin türüne bağlıdır. Daha güçlü bir çözüme ihtiyacınız varsa, maskeleme bandı yerine söz konusu projeye bağlı olarak koli bandı veya ambalaj bandı daha uygun bir alternatif olabilir. İster evde ister profesyonel amaçla kullanım için olsun bütçenize hitap eden en iyi bant çeşitlerini indirimli Akakçe fiyatlarıyla şimdi satın alabilirsiniz.