Telefon Bataryası

Telefon Bataryası Fiyatları

26.663 farklı Telefon Bataryası için fiyatlar listeleniyor.

General Mobile Telefon Bataryası Samsung Telefon Bataryası Deji Telefon Bataryası LG Telefon Bataryası Nokia Telefon Bataryası Lenovo Telefon Bataryası

Fiyatı Düşen Telefon Bataryaları

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz Telefon Bataryaları

Tümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

AppleSamsungXiaomiiPhone 6 / 6SiPhone 6 Plus / 6S PlusiPhone 7 / 8iPhone 7 Plus / 8 PlusMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Uyumlu Marka Uyumlu Model Ürün Puanı

Samsung S23Cep Telefonu EkranıCep Telefonu KasasıSIM Kart YuvasıCep Telefonu Flex KabloCep Telefonu KamerasıCep Telefonu Şarj SoketiCep Telefonu HoparlörüCep Telefonu İç KulaklığıGeneral Mobile Telefon BataryasıSamsung Telefon BataryasıDeji Telefon Bataryası

En Çok Karşılaştırılan Telefon Bataryaları

Telefon Bataryası Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Telefon Bataryası Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Telefon Bataryaları hangileri?

Bugün Akakçe'de 26.663 farklı model arasında

En çok satan Telefon Bataryaları hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Telefon Bataryası:
  1. Xiaomi Redmi Note 8 BN46 Pil Batarya Orjinal
  2. Xiaomi Mi 9T BP41 Batarya Pil Orijinal
  3. Apple iPhone 7 Batarya Pil
  4. APPLE IPHONE 6S ORJİNAL BATARYA
  5. Apple İphone Xs Orijinal Batarya Pil

Telefon Bataryası

Akıllı telefonların günlük hayatta önemli bir yer edinmesiyle telefon bataryaları için de kapasite değeri ve şarj hızı büyük önem kazanır. Uzun süreli kullanım durumunda telefon bataryalarında kapasite kaybı yaşanabilir. Bu kapasite kaybı sebebiyle telefonun günlük batarya performansının düşmesi durumlarında telefon bataryası edinerek eski bataryanın değiştirilmesi performans artışı sağlar. Bu nedenle LG, Samsung, Nokia, ZTE gibi markalar tarafından üretilen bataryalar ile akıllı telefonunuza uyumlu orijinal telefon bataryası Akakçe’de bulunabilir. Orijinal modelle uyumlu olacak şekilde üretilen bu parçalar, telefonun maksimum performans sağlaması için önemlidir. Üstelik orijinal bataryalar, akıllı telefonun üretildiği marka tarafından tüm gereksinimleri sağlayacak şekilde tasarlandığı için uzun yıllar boyunca kullanıma uygundur. Aylar sonrasında bile bataryanın kapasite kaybı düşük oranlarda kalır ve yıllarca sorunsuz şekilde kullanılabilir.

Telefon Bataryası Çeşitleri

Telefon bataryaları arasındaki ayrım en net olarak kapasite değerine göre yapılabilir. Telefon bataryalarının depolayabildiği enerji miktarını belirten bu kapasite, telefonun tam dolu bir batarya ile performans sergileyebileceği maksimum süreyi belirlediği için önemlidir. Telefon markaları ve modelleri arasında bulunan batarya kapasiteleri farklılık gösterdiği için ekstra telefon bataryası alırken bu kapasite değerine dikkat etmek gerekir. Kapasite değerine ek olarak kullanılan bataryanın boyutları da önemlidir. Telefonda batarya girişine uyum sağlayan, batarya bölümü ile uyumlu boyutlara sahip olan modelin tercih edilmesi gerekir. En iyi telefon bataryası ürününü seçerken tüm bu parametrelerin göz önünde bulundurulması gerekir. Bu nedenle telefon bataryalarını incelerken hemen her ürünle uyumlu olan modeller yer alır. Bir batarya birden fazla telefon modeline uyumlu olabildiği gibi sadece tek bir telefon modeli için üretilmiş de olabilir. Bu nedenle telefon bataryası almadan önce hangi telefon modelleriyle uyumlu olduğuna dikkat etmek gerekir.
Telefon bataryalarında çeşitlilik sağlayan durumlardan biri de bataryanın teknik özellikleridir. Bataryaların bir kısmı hızlı şarj desteğine sahiptir. Hızlı şarj özelliği gösteren bataryaların üretici firma tarafından bu özelliğinin belirtilmesi önemlidir. Ayrıca kablosuz şarj desteğine sahip olan telefonlar için de bu özelliği destekleyen bataryalar bulunabilir. Bataryaların önemli bir kısmı kullanıcı tarafından kolaylıkla değiştirilse de belirli modellerde batarya değişimi yapmak için teknik bilgi gereklidir. Bu gibi modellerde uzman kişiler tarafından değişim yapılması hem cihazın korunması hem de kullanıcıya zarar gelmemesi adına önemlidir.

Telefon Bataryası Özellikleri

Telefon bataryası almak için birden fazla sebep bulunabilir. Kolaylıkla değiştirilebilir bir bataryaya sahip olan cep telefonu modelleri için yedek batarya konumunda olacak şekilde ekstra bir batarya edinmek mümkündür. Bu gibi yedek parça konumundaki bataryalar hem gün içinde yoğun telefon kullanımı olan kullanıcılar hem de uzun süreli aralıklarla şarj imkanı olan kullanıcılar tarafından tercih edilebilir. Bu şekilde gün içinde şarj bitmesi gibi durumlarda tam kapasite dolu olan yedek batarya kullanılabilir. Aynı zamanda uzun süre boyunca şarj imkanı bulunmayan bir ortamda da telefon kullanımı sınırsız hale getirilebilir. Bu yedek bataryalar telefona yerleştirilerek şarj edilebildiği gibi harici bir şarj cihazı kullanılarak da şarj edilebilir. Bu şekilde tüm bataryaların gün başında tam kapasite olarak dolu olması sağlanır ve cep telefonunun gücü hiçbir zaman kesilmez. Tüm bunlara ek olarak telefon bataryası ömrü tamamlanmış olan kullanıcılar da kendi telefonları ile tamamen uyumlu bir ürün alarak kolayca değişim sağlayabilir. Bu bataryalar telefonun markası ile aynı olabildiği gibi sadece cep telefonu yedek parça ve aksesuar üretimi yapan markalar tarafından üretilmiş bataryalar da tercih edilebilir.

Telefon Bataryası Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Telefon bataryasının ömrü kullanıcılar arasında değişiklik gösterebilir. Bu durum telefon bataryasının kullanım şekli ile doğrudan alakalıdır. Üretici firmalar bataryaların ideal kullanım durumunda beklenen optimum ömrü için garanti verir. Bu garanti kapsamında telefon bataryasının beklenmeyen şekilde arızalanması dışında oluşan arızalar üretici firmanın verdiği garanti kapsamı dışındadır. Bu nedenle telefon bataryalarının daha uzun ömürlü olması için kullanım şartlarına büyük özen göstermek gerekir. Bu kullanım şartlarından ilki, bataryanın yani telefonun orijinal şarj aleti ile şarj edilmesini gerektirir. Batarya içinde bulunan şarj hücrelerinin korunması için belirli bir hızda ve sabit akım değerinde şarj edilmesi gerekir. Bu durum ancak batarya için üretilmiş uyumlu şarj aleti ile mümkün olabilir. Bu nedenle orijinal şarj aleti kullanılarak şarj edilmesi batarya ömrü için önemlidir. Buna ek olarak telefonun kullanımı sırasında da dikkat edilmesi gereken durumlar bulunur. Bu durumlara örnek olarak da telefonun şarj sırasında kullanılması verilebilir. Telefonun şarj sırasında kullanılması durumunda bataryanın çok hızlı şekilde ısındığı gözlenebilir. Bu gibi ısınmalar bataryanın kapasitesini kalıcı şekilde düşürebileceği için kaçınılması gereken durumlardan biridir.

Telefon Bataryası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Telefon bataryası seçerken en önemli nokta bataryanın orijinal olmasıdır. Bunun dışında bulunan boyut gibi parametreler genellikle kullanıcının tercihinden bağımsızdır. Telefon ile uyumlu olan bataryalar genellikle telefon modeline göre kullanıcılara sunulur. Bu nedenle bataryanın kullanılacağı telefon modeli ile uyumlu olan bataryanın alınması gerekir. Bu kritere dikkat etmeden daha yüksek kapasitelere sahip bir bataryanın alınması durumunda önemli sorunlar yaşanabilir. Bu sorunların başında batarya boyutu sebebiyle uyumsuzluk gelir. Boyut sıkıntısına ek olarak telefon bataryası pinleri arasında uyumsuzluk gözlenebilir. Telefon üzerinde bulunan batarya girişi ile batarya üzerinde bulunan pin sayısındaki uyumsuzluk bataryanın telefonu çalıştıramamasına sebep olur. Bu gibi uyumsuzluk sorunları ile karşılaşmamak için telefon modeli ile uyumlu olan bataryaların tercih edilmesi önemlidir. Ayrıca telefon bataryasının kullanım ömrünü doldurması durumunda telefon bataryası şoklama gibi işlemler uygulanması tehlikeli olduğu için tercih edilmez. Buna alternatif olarak uyumlu ve orijinal bir batarya alarak değişim yapılması gerekir. Batarya seçiminde önem arz eden unsurlar kısaca şu şekilde özetlenir:

Telefon Bataryası Fiyat Seçenekleri

Telefon bataryası için fiyat seçenekleri birden fazla parametreye göre farklılık gösterir. Telefon bataryasının yüksek kapasiteye sahip olması telefon bataryası fiyatı için daha yüksek değerlerin görülmesine sebep olur. Buna ek olarak hızlı şarj ve kablosuz şarj gibi teknolojiler kullanılan ürünler de daha yüksek fiyat etiketi ile kullanıcı karşısına çıkar. Bu nedenle çok sayıda seçenek barındıran bu kategorideki ürünleri hem ihtiyaçlarınıza hem de bütçenize uygun şekilde filtreleyerek bulabilirsiniz. Telefonunuz için en uygun modeli almadan önce aynı ürün için verilen farklı fiyatları görebilir, bu fiyatlar arasından istediğinizi seçebilirsiniz. Bu şekilde aynı ürün için daha yüksek ücretler ödemeden, fiyat/performans oranı en iyi olan ürünü tercih edebilirsiniz. Yılın farklı dönemlerinde düzenlenen birbirinden avantajlı kampanyaları görebilir, bu kampanyalardan yararlanarak uygun fiyatlı telefon bataryası ürünlerini Akakçe’den satın alabilirsiniz. Telefonunuz için daha iyi performans sağlayacak yeni bir batarya almak için fırsatları kaçırmayın!