Yangın Hortumu

Yangın Hortumu Fiyatları

21 farklı Yangın Hortumu için fiyatlar listeleniyor.

Dalgıç Yangın Hortumu

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

20 m30 mMarka
Filtrele
Fiyatı
- 0 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 - 500 TL500 TL üstü
Markası Uzunluk

Yangın Tüpü Yangın Alarmı Yangın Dolabı Yangın Battaniyesi Matkap Vidalama Makinesi Kaynak Makinesi Taşlama Makinesi İç Cephe Boyası Mutfak Bataryası Avize Dalgıç Yangın Hortumu

Yangın Hortumu Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Yangın Hortumları hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Yangın Hortumu:
  1. Sealux Yangın Hortumu 1,5" Tl/Mt
  2. Yangın Hortumu 50 Bar TSE 1'' 20 m
  3. Sealux Yangın Hortumu 2,5" Tl/Mt
  4. YANGIN HORTUMU 2 1/2" - 20 MT - REKORLU - MOBIAK MARKA - İTHAL
  5. Genfi Yangın Hortumu 50 Bar 2 3/4" 70 mm Genfi (46-27) - Siyah

Yangın Hortumu

Ev, iş yeri, okul gibi kapalı alanlarda ya da açık mekanlarda her an karşılaşılabilen bir felaket olan yangın için önceden önlem alınması ve anında müdahale edilmesi gerekir. Yangını söndürmek için gerekli olan ekipmanlara sahip olmak felaketi en aza indirmeye yardımcı olur. Bu ekipmanlardan biri olan yangın hortumu ateşi söndürmede hayati role sahiptir. Yangın esnasında su ya da diğer söndürücü kaynaklar ile ateş arasında bağlantı sağlayan yangın hortumu, kaynaktaki maddeyi ateş ile buluşturmaya yarar. Bu sayede ateş kontrol altına alınarak söndürülür. Böylece can ya da mal kaybının önüne geçilmesi mümkün hale gelir. Kaynak ile ateş arasındaki mesafeyi kapatması sebebiyle yangın hortumu uzunluğu dikkat edilmesi gereken önemli bir ölçüdür. Bu nedenle yangın hortum çeşitleri arasında uzunluk ölçüleri değişiklik gösterir. Yeterli ölçüde bulunan hortum sayesinde yangına zamanında ve hızlıca müdahale edilebilir. İstediğiniz özelliğe ve ölçüye sahip hortumları Akakçe üzerinden kolayca inceleyebilir, yangınlara karşı siz de tedbirli olabilirsiniz.

Yangın Hortumu Çeşitleri

Yangın söndürme hortumu malzemesi, ölçüleri ve basınç değerleri ile farklı çeşitlerde üretilir. Yangın söndürme hortumları temel olarak alıcı ve verici hortum tipleri olarak ayrılır. Alıcı yangın hortumları, deniz, göl gibi su kaynaklarından ateş alanı için su almaya yarayan ürünlerdir. Büyük çaplı yangınlarda itfaiye tarafından kullanılması ile bilinir. İkinci tip çeşit olarak sunulan verici hortumlar ise su, köpük gibi söndürücü maddelerle yangına müdahale etmek için kullanılır. Yangın hortumları çeşitleri arasındaki bu ürünlerin iç, dış malzemeleri ateşe dayanıklı, her hava koşuluna uygun ham maddeye sahip olarak üretilir. İçi kauçuktan ve poliüretan olarak bilinen ısıya dayanıklı malzemelerden üretilen hortum çeşitleri oldukça fazla tercih edilir. Dış yüzeyleri darbelere karşı dayanıklı ipliklerle özel olarak üretilen kauçuk hortumlar mevcuttur. Yüksek basınca dayanıklı yapısıyla kauçuk yangın malzemelerinde sıkça kullanılır. Kauçuk yangın hortumu fiyatları boy, uzunluk, çap, basınç, renk gibi özelliklere bağlı olarak değişiklik gösterir. Sarı, kırmızı, beyaz, turuncu renklere sahip yangın hortumlarını kullanım alanlarına göre farklı özellikleriyle bulmak mümkündür.

Değişen İhtiyaçları Karşılayan Yangın Hortumları

Yangın hortumları sabit olarak, dolaplarda, araçlarda ya da özel mekanizmalarda korunup acil durumlar esnasında kullanılan yapıya sahip olduğu gibi seyyar olarak da bulunur. Seyyar yangın hortumu kullanımı pratik ve her yere taşınabilen özelliğiyle oldukça aranan bir üründür. Seyyar hortumların altında bulunan mekanizma ile her yere kolayca taşınabilen çeşitleri mevcuttur. Arabalı, kuleli, makaralı yangın hortumu çeşitleri olarak bilinen mekanizmalı ürünler sayesinde hortumu dilediğiniz alana taşıyabilir ve ihtiyaç anında kullanabilirsiniz. Arkadan sürülebilir özelliği ile hızlı, rahat bir kullanıma sahip arabalı ürünler yangına daha çabuk müdahale etmenize yardımcı olur. Farklı ağırlıklara sahip hortumları taşımakta da zorlanmaz ve bu sayede yangın esnasında duyulan telaşı en aza indirgeyebilirsiniz. Felaketlere karşı alacağınız önlemlerde almak istediğiniz özellikteki yangın hortumu kaç metredir diye merak edebilirsiniz. Kullanılacak alana uygun hortum uzunlukları değişiklik gösterir. Bina içi ya da dışı, açık alan gibi mekanlara bağlı olarak bulunması gereken hortum uzunlukları farklıdır. 15, 30 metre ölçülerde olduğu gibi yangın hortumu 50 metre ya da 60, 100 metre uzunluğuna dek her ihtiyaca uygun ölçülere sahip olarak bulunur. Yangın hortumu fiyatı için belirleyici kriterlerden biri de ürün ölçüsüdür. Yangın hortumu ölçüsü ne kadar olması gerektiğine karar vermek ürün seçiminde kolaylık sağlar.

Yangın Hortum Modelleri

Bez yangın hortumu oldukça fazla tercih edilen bir ürün olmasıyla öne çıkar. Genellikle kauçuktan ve özel iplik dokuma ile üretilen bez hortumlar dayanıklı yapıya sahiptir. Kullanımları da oldukça kolay olması bez yangın hortumu özellikleri arasında yerini alır. Ucunda bulunan aparat sayesinde kaynak ile bağlantı kurulan bez hortum ince yapıya sahip olmasıyla ihtiyaç anında hızlıca kullanıma hazır hale getirilir. Bez hortumların uzunluğu, çapı farklılık arz ederken katlanabilir yapıda olması ile istenilen yere sorunsuz şekilde sığabilir özelliktedir. Yangın bez hortum fiyatları uzunluk ve kalitesine göre değişiklik gösterir. PVC yangın hortumu oldukça fazla aranan bir başka ürün çeşididir. Tekli ve çiftli olarak sarılan içi PVC kaplı yangın hortumları kullanırken bakımlarına özen göstermek gerekir. Yangın hortumu fiyatları arasında yer bulan PVC, bez ya da kauçuk ürünler, özellikleri birbirinden farklı olarak bulunur. Ayrıca arabalı yangın hortumu fiyatları ile tek satılan ürünler arasında da fiyat değişikliği vardır.

Yangın Hortumu Kullanım Ve Bakımı

Yangın hortumlarını özenle kullanmak ve bakımlarını düzenli olarak yapmak hem daha iyi performans almak hem de uzun süre kullanabilmek için önemlidir. Kullanım alanlarına uygun alınacak 1 inç, 2 inç, 3 inç yangın hortumu dışını, söndürme işlemi bittikten sonra su ile yıkayarak temizlemek gerekir. Temizledikten sonra hortumlar direkt güneş ışığına konulmadan ve hiçbir işlem görmeden doğal alanda kurumaya bırakılır. Hortumların içi herhangi bir tıkanıklığa ya da yabancı maddeye karşı kontrol edilerek temiz olduklarından emin olunur. Söndürme işlemi sırasında patlamaları ya da yırtılmaları halinde kullanılmaz hale geleceğinden ötürü yangın hortumlarını sarmaya geçmeden ve saklamaya kaldırmadan önce kontrol etmekte fayda vardır. Zarar gören ürünlerin mümkünse tamiri ya da değişimi yapılır. Yangın söndürme hortumu, sağlam olduğuna emin olunduktan sonra sarılır. Tercihen tekli ya da çiftli sarılabilen hortum, korunacağı alana özenle yerleştirilerek kullanıma hazır halde bekletilir. 100 metre yangın hortumu sarımı zor olacağından, döner mekanizmalar ile işlem daha kolay yapılır. Felaketlerden önce ve sonra alınacak önlemler arasında ikaz levhaları önemli yere sahiptir. Çeşitli görsellerle ve yazılarla kişileri uyarıcı niteliğe sahip olan uyarı levhaları arasında yangın ile ilgili ürünler de bulunur. Yangın söndürücü, yangında ilk kurtarılacak eşya gibi belirteçlere sahip levhaların yanı sıra yangın sırasında yapılacakları gösteren ürünleri alarak da yangın tedbirlerinizi maksimum düzeye ulaştırabilirsiniz. Bu hazırlıklar beklenmeyen felaketlere karşı daha kontrollü olmanıza yardımcı olur.

En Uygun Yangın Hortumu Fiyatları

Yangın hortumu ev ve iş yerilerinde bulunması gereken önemli ekipmanlardan biridir. Bununla beraber yüksek katlı alanlarda bulunması gereken bir diğer önemli ekipman ise güvenlik filesidir. Yüksek katlı binalarda herhangi bir tehlike anında güvenlik filesi serilerek düşme sonucu oluşabilecek zayiatın önüne geçilmesi mümkündür. İnşaat alanlarında da sıkça kullanılan güvenlik filesi fiyatları arasından en uygun ürünü bulabilir ve olası bir tehlikeden korunabilirsiniz. Gerekli ekipmanlar arasında önemli bir işlevi bulunan yangın hortumları çeşitli özellikte ve fiyatta olmasıyla kullanıcıların ilgisini çeker. Tercihe göre 65'lik, 85'lik yangın hortumu ürünler ve daha fazlası Akakçe’de sizi bekler. Malzemesine, basınç dayanıklılık değerine ve ölçüsüne göre en ucuz yangın hortumu belirlenerek incelenir. Örneğin aradığınız bir ürün olarak 2 inç, 85'lik yangın hortumu fiyatları farklı rakamlar içerir. Seçim öncesinde ihtiyaç duyduğunuz hortum boyunu dikkatle hesaplamanız faydalı olur. Böylece hangi fiyatın bütçenize uygun olduğunu belirleyebilir, ürüne yapılan yorumları okuyup karar verebilirsiniz. Bu sayede yangına karşı hazırlığınızı büyük ölçüde tamamlayabilirsiniz.