Araç Şarj Aleti

Araç Şarj Aleti Fiyatları

4.106 farklı Araç Şarj Aleti için fiyatlar listeleniyor.

Baseus Araç Şarj Aleti Ttec Araç Şarj Aleti Samsung Araç Şarj Aleti Spigen Araç Şarj Aleti Concord Araç Şarj Aleti Mcdodo Araç Şarj Aleti

Fiyatı Düşen Araç Şarj Aletleri

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz Araç Şarj Aletleri

Tümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

20 W30 W36 WHızlı ŞarjType-CType-C + USB3.1 A3.4 A0 - 50 TL 50 - 100 TL Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Özellikler Güç Amper Değeri Volt Değeri Kablo Türü Adaptör Türü Malzeme Türü Ürün Puanı Renk

Şarj AdaptörüŞarj KablosuŞarj AletiKablosuz Şarj AletiBatarya Şarj AletiCep TelefonuBluetooth KulaklıkAkıllı SaatPowerbankBaseus Araç Şarj AletiTtec Araç Şarj AletiSamsung Araç Şarj Aleti

En Çok Karşılaştırılan Araç Şarj Aletleri

Araç Şarj Aleti Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Araç Şarj Aleti Sıkça Sorulan Sorular

Araç Şarj Aleti

Akıllı telefonlar ve diğer mobil cihazların bataryalarını araç içinde doldurmak için üretilen araç şarj aleti çeşitleri hemen her cihaz ile uyumludur. Oto şarj aleti modelleri araçların çakmaklık girişine takılarak kullanılır ve cihazların ihtiyacı olan enerjiyi aküden alır. Sabit kabloya sahip olan araba telefon şarj aleti cihazları elektriği kablo aracılığıyla mobil cihazlara aktarır. Bazı modeller ise hem telefon tutucu hem de kablosuz kullanıma uygun araç içi şarj aleti olarak tasarlanır. Kullanıcıların farklı ihtiyaçlarına uygun seçenekler sunan araç şarj aleti çeşitleri telefon tutucu özelliğiyle güvenli sürüş, eller serbest çağrı yanıtlama, sesli komut ile navigasyon kullanma gibi ayrıcalıklar sunar. Quick Charge destekli araç telefon şarj cihazı çeşitleri ise telefonların ve tabletlerin bataryalarını güvenli ve hızlı şekilde doldurabilir. Siz de en iyi araç şarj cihazı modellerini uygun fiyatlarla almak isterseniz Akakçe'nin sunduğu fiyat sıralama özelliğiyle dilediğiniz cihaza ulaşabilir, avantajlı koşullarda sipariş oluşturabilirsiniz.

Araç Şarj Aleti Özellikleri

Güvenli kullanım sunması için tasarlanan araç şarj aleti ürününde akım koruma, aşırı şarj koruması ve alev almaz yapı gibi özellikler bulunur. Kablo ve cihaz ile birlikte gelen telefon araç şarj kiti çeşitleri telefonlarla uyumlu bağlantı kablosuna sahiptir. Araçların çakmaklık girişine takılır ve Qi teknolojisini desteklemiyorsa uygun konnektörlerle mobil cihazlara bağlanabilir. Qi kablosuz bağlantıları destekleyen tabletler, akıllı telefonlar, saatler ve Bluetooth hoparlörler ise araç şarj aleti ile uzaktan bağlantı kurarak batarya dolumu gerçekleştirir. Uzun seyahatlerde büyük bir avantaj sağlayan araç şarj aletleri USB, USB Type-C, lightning ve micro USB gibi soketlere sahiptir. Birden fazla cihazın bataryasını aynı anda doldurabilen çift USB çıkışlı araç şarj cihazı çeşitleri evrensel uyumluluk özelliğiyle dikkat çeker. Otomatik akım ayarlama teknolojisine sahip olan araç şarj aleti modelleri, araçtan gelen akımı telefonlara uygun hale getirebildiği için telefonların bataryalarına ve soketlerine zarar vermeden şarj eder.

Her tür araca uygun olarak tasarlanan oto çakmaklık USB şarj cihazları, zarif tasarımlarıyla yer kaplamadığı gibi sürüş esnasında araba kullanımına da engel olmaz. Araç içi telefon tutucularla uyumlu çalışan araba şarj aparatı kablo kirliliğini ortadan kaldıracak niteliktedir. Ayrıca, araç şarj aleti, kablo tutucu aksesuara bağlanarak kullanıldığından cihazların bataryaları dolmaya devam ederken navigasyonu kullanmak veya çağrı yanıtlamak/yapmak mümkündür. Pek çok akıllı cihaz için uygun akımı sağlayabilen araç şarj aletleri, çeşitli amper seçenekleriyle tablet, akıllı saat, Bluetooth kulaklık, hoparlör, kamera gibi cihazların da pillerini yeniden doldurabilir. Taşınabilir özelliğiyle öne çıkan araç şarj aleti çeşitleri, hızlı, güvenli, uzun ömürlü kullanım sağladıkları için yoğun ilgi gören araç içi aksesuarlar arasındadır. Araç içi şarj aleti tavsiye ve önerilerinde de sık rastlanan bu tasarımlar birden fazla bağlantıyı desteklemesiyle büyük kolaylık sağlar.

Araç Şarj Aleti Modelleri

Çoklu bağlantı seçenekleri ve hızlı enerji akımı sunan araç çakmaklık şarj aletlerinin çok sayıda çeşidi bulunur. Şarj göstergesi ekranı, çağrı yanıtlama tuşu gibi farklı özelliklerle donatılan araç şarj aleti gereçleri, sürüş güvenliğini ön planda tutacak şekilde tasarlanır. Evrensel bağlantı özelliğine sahip Type-C araç şarj aleti birden fazla mobil cihaz için uygundur. Ayrıca, konnektör uçlarının her zaman doğru bir şekilde takılmasına izin veren simetrik şekle sahiptir. Böylece sürücü gözünü yoldan ayırmadan tek hareketle şarj kablosunu alete bağlayabilir. Işıklı araç şarj aleti ise karanlıkta görmeyi kolaylaştıran ince LED ışıklara sahiptir. Göz yormayan LED'ler araç şarj aleti soketlerinin ve ekranının karanlıkta da görünebilir olmasını sağlar. Kalabalık seyahatlerde büyük bir kolaylık sağlayan çift girişli araç şarj aleti, birkaç farklı mobil cihazı ya da iki telefonun pilini aynı anda doldurarak önemli zaman tasarrufu sunar. Diğer çoklu araba şarj aleti modelleri ise zaman tasarrufunun yanı sıra farklı cihazlar için uygun konnektör içerdiğinden uyum sorununu ortadan kaldırır.

Elektrik akımını ayarlayarak telefonun modeline göre enerji sağlayan araba oto çakmaklık USB araç şarj cihazı ürünleri, standart ve QC hızlı şarj özelliğine sahiptir. Söz konusu aletler farklı akım seçenekleri sunduğundan "Araç şarj cihazı kaç amper olmalı?" sorusuna net bir yanıt vermek mümkün değildir. Bununla birlikte 1 amper ve 5 Watt çıkışa sahip araç şarj aleti modelleri ile standart mobil cihazları şarj etmek mümkündür. Öte yandan telefon QC teknolojisini destekliyorsa 2 amper veya daha yüksek bir araç şarj aleti kullanılmalıdır. Daha yüksek amper değerine sahip 3.1A araç şarj aleti modelleri ise geriye dönük uyumluluğa sahip olduğundan cihazları 2,4 amperlik araç çakmaklık şarj aleti sayesinde şarj etmek mümkündür. Akım korumalı araç şarj aletleri ürünleri, cihazların bataryalarının maksimum kaç amperle dolması gerektiğini çözümleyen özel bir teknolojiye sahiptir. Ayrıca, mobil cihazlar hızlı dolumu destekliyorsa araç şarj aleti yüksek enerji akımı sağlayarak batarya dolumunu kısa sürede tamamlar.

Araç Şarj Aleti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sürüş sırasında pratik bir kullanım sunmasıyla dikkat çeken araç şarj aletleri, uyumluluk sorunu olmaması için teknik ve tasarım özellikleri incelenerek tercih edilmelidir. Satın alma aşamasından önce dikkat edilmesi gereken özellikler ise konnektörler, amper değerleri, dolum göstergesi, LED ışık, çoklu bağlantı olarak sıralanır. Telefon kılıfı ile kullanılabilen ve Qi teknolojili kablosuz şarj özelliğine sahip olan araba şarj aleti modelleri, evrensel uyumuyla öne çıkar. Dolayısıyla uyum sorunu yaşanmadan pek çok mobil cihaz ile kullanılabilir. Genel olarak araç şarj aleti satın alırken dikkat edilmesi gerekenler ise şu şekilde sıralanır:

Araç Şarj Aleti Fiyatları

Yerli ve yabancı markaların farklı türlerini ürettiği araç şarj aletleri, genel olarak uygun fiyatlı aksesuarlardır. Araç şarj aleti fiyatları ise konnektör türü/sayısı, ek fonksiyonlar, üretim malzemesi, tasarım, LED aydınlatma varlığı, dijital ekran boyutu, desteklenen teknolojiler ve uyumluluk gibi etkenlere göre belirlenir. Bu nedenle hızlı şarj desteği sunan araç çakmaklık şarj aleti ile bu teknolojiyi desteklemeyen araç şarj cihazı arasında fiyat farkı vardır. Benzer şekilde birden fazla konnektöre sahip olan araç USB şarj aletleri ve tek soketli araç şarj aleti fiyatları aynı düzeyde değildir. Öte yandan markanın farklı olması da tıpkı kablolu kulaklık fiyatları gibi araç şarj aleti fiyatlarını da etkiler. Ancak türü, tasarımı ve fonksiyonları fark etmeksizin tüm araç içi kullanıma uygun şarj aletleri, kampanya dönemlerinde indirimli fiyatlarla kullanıcıların beğenisine sunulur. Bu tarz fırsatlar daha bütçe dostu koşullarda araç şarj aleti satın alma şansı sunar. Siz de yeni bir araç içi telefon şarj cihazı arayışındaysanız Akakçe yardımıyla farklı markaların ürünlerine ulaşabilir, fiyat kıyaslamaları yaparak avantajlı koşullarda sipariş oluşturabilirsiniz.