Elektrik Sayacı

Elektrik Sayacı Fiyatları

25 farklı Elektrik Sayacı için fiyatlar listeleniyor.

Reklam
Arama Takip Listem Sepetim
Makel Elektrik Sayacı Luna Elektrik Sayacı Kohler Elektrik Sayacı Entes Elektrik Sayacı

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

150 - 250 TL 250 TL üstüMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 2Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası

Kaçak Akım RölesiElektrik SigortasıKontaktörHız Kontrol CihazıŞalterKumanda ButonuAvizeAmpulAkım Korumalı PrizMakel Elektrik SayacıLuna Elektrik SayacıKohler Elektrik Sayacı

Elektrik Sayacı Yorumları ve Önerileri

Elektrik Sayacı Sıkça Sorulan Sorular

Elektrik Sayacı

Tükettiğiniz elektrik enerjisi hakkında bilgi sahibi olabilmenize yardımcı olan elektrik sayaçları; bağlantı türlerine, kullanım alanlarına ve çalışma prensiplerine göre sınıflandırılıyor. Enerji miktarını Watt-Saat (Wh) olarak gösteren ürünler, birden fazla kişinin yaşadığı apartman gibi mekanlarda enerjiyi toplu ve adil bir şekilde dağıtabilme imkânı tanıyor. Elektrik tüketim oranınızı takip edebilmenizi sağlayan elektrik sayacı modelleri, enerji dağıtım şirketleri tarafından yapılan faturalandırma işlemlerini de kolaylaştırıyor. Üretilen gücün zaman içerisindeki kullanım miktarını ölçen cihazlar, akım tipine göre sunduğu alternatiflerle yaşam alanlarınız için doğru ürüne ulaşabilmenize yardımcı oluyor. Birbirinden farklı yapılara ve teknik özelliklere sahip olan pek çok elektrik sayacı Akakçe’de.

Elektrik Sayacı Nedir?

İhtiyacınız olan elektrik enerjisine ulaşabilme olanağı sunan aletler, üretilen enerjiyi saat bazında hesaplayarak tüketim oranınızı izleyebilmenize yardımcı oluyor. Enerjiyi eşit bir şekilde dağıtabilme imkânı veren elektrik sayaçları, fabrika ve benzeri alanlarda enerji miktarını ürün maliyetlerine aktarabilme olanağı da tanıyor. Kullanıcıların aktif ve reaktif tüketim bilgilerini hesaplayan ürünler, farklı referans voltajlarında ölçüm yapabilen çeşitli seçenekler sunuyor. Kimlik bilgileri, kalibrasyon tarihi, demant ölçüm süresi, geçerli tarife kayıt bilgileri, klemens kapak bilgileri gibi verileri içerisinde barındıran pek çok elektrik sayacı, kaçak ve benzeri durumlara karşı güvenli bir şekilde tasarlanıyor.

Elektrik Sayacı Özellikleri

Belirli voltajlar arasında ölçüm yapabilen elektrik sayaçları, teknik olarak akım trafolarının hassasiyetlerini koruyabilecek yapılarda üretiliyor. Çok az enerji harcayacak şekilde geliştirilen ürünler, şebekeden izolasyon da sağlayarak güvenli bir kullanım deneyimi sunuyor. Elektrik kesintileri sırasında bilgilerinizin kaybolmasını engellemek için pille desteklenen pek çok sayaç, farklı port sayılarında üretiliyor. Analog ve ekranlı bir şekilde kullanıma sunulan ürünler, demantmetre sistemine sahip modelleriyle de 10, 15, 30 ve 60 dakikalık gibi periyotlarda maksimum demant ölçümü yapabilmenize olanak tanıyor. Opsiyonel olarak alarm rölesi, pulse çıkışı ve manyetik alan sensörü gibi özellikleri bünyesinde bulunduran birçok ürün, genellikle -40 derece ile +80 derece sıcaklığa uygun üretiliyor.
Kullanıcıların beklentileri göz önünde bulundurularak geliştirilen elektrik sayacı özellikleri, çeşitli dış etkenlere karşı dayanıklı bir şekilde üretiliyor. Elektriğin kullanıldığı yaşam alanları için önemli bir yere sahip olan ürünler, bina dışı ve bina içine uygun olarak tasarlanıyor. Kaliteli ve verimli bir elektrik hizmeti alabilme olanağı sunan elektrik sayaçları, üzerine yerleştirilen özel seri numaraları sayesinde kesinti sırasında dağıtıcınızın durumu hızlı bir şekilde tespit edebilmesine olanak tanıyor. Elektrik tüketiminiz hakkında söz sahibi olabilmenize fırsatı sunan ürünler, daha fazla kontrol imkânı vererek kolaylık sağlıyor. Elektrik kullanımınızı sınırlandırabileceğiniz sistemlere sahip olan birçok sayaç, aylık faturalarınızdan tasarruf edebilmenize de olanak tanıyor. Kolay ve kullanışlı özelliklerde geliştirilen ürünler, haftalık veya aylık olarak raporlar alabilme imkânı vererek kaliteli bir deneyim sunuyor.

Elektrik Sayacı Çeşitleri

Kullanıldığı alana, akım tipine ve özelliklerine göre birçok çeşide sahip olan elektrik sayaçları, ihtiyacınız doğrultusunda seçim yapabilme fırsatı tanıyor. Akım tipine göre AC ve DC olarak adlandırılan ürünler, elektrik sisteminiz için doğru cihazı bulabilmenize yardımcı oluyor. AC akım tipine sahip olan elektrik sayaçları, alternatif akım özellikli tesisatlarda kullanılmak üzere üretiliyor. DC sayaç türleri ise doğru akım devrelerinde tercih edilen malzemeler arasında yer alıyor. Elektrik sayacı markaları tarafından belirli standartlar ve yönetmelikler doğrultusunda üretilen bu ürünler, enerji kaynaklarını güvenle kullanabilmenize yardımcı oluyor. Şartel gibi çeşitli malzemeler ile kolaylıkla bağlayabileceğiniz şekilde geliştirilen cihazlar, farklı giriş çıkışlarda da çeşitli alternatifler sunuyor.
Elektrik sayacı çeşitleri, mekanik ve elektronik olarak da ikiye ayrılıyor. Mekanik ürünler, enerji tüketimini içerisinde yer alan disk aracılığıyla ölçüyor. Üç zamanlı tarife hesaplaması için uygun olmayan bu cihazlar, genellikle eski tip elektrik tesisatlarında tercih ediliyor. Daha hassas bir ölçüm yapabilme imkânı sunan elektronik sayaç modelleri, akıllı elektrik sayaçları olarak da adlandırılıyor. Elektronik devreler aracılığıyla ölçüm yapan bu cihazlar, elektrik hatlarına direkt bağlanabiliyor. Uzaktan okuma, haftalık veya aylık takip edebilme ve elektrik tüketim kaydı alma gibi işlemleri rahatlıkla yapabileceğiniz pek çok akıllı sayaç, ölçüm sonucunu farklı uzaklıktaki noktalara iletebiliyor. LCD ve LED ekranlara sahip olan bu ürünler, belirlenen arıza kodları sayesinde herhangi bir arıza durumunda kolaylıkla müdahale edebilme olanağı tanıyor.
Genel olarak büyük tesis veya organizasyonlarda tercih edilen kartlı elektrik sayacı modelleri ise kontör sistemiyle çalışıyor. İleri teknolojiler kullanılarak üretilen ürünler, içerisinde yer alan mikroişlemcilerin akıllı kartlardaki bilgileri okumasıyla çalışıyor. Portatif bir yapıya sahip olan bu sayaçlar, elektriğe ayıracağınız bütçeyi daha kontrollü bir şekilde harcayabilmenize yardımcı olarak tasarruf edebilmenize katkı sağlıyor. Bağlantı türüne göre de sınıflandırılan ürünler, monafeze ve trifaze olmak üzere ikiye ayrılıyor. Tek fazlı olan monafeze sayaçlar, genellikle apartman ve ampul kullanımının fazla olduğu aydınlatma trafolarında tercih ediliyor. Üç fazlı olarak üretilen trifaze sayaçlar ise 400 Volt’a kadar gerilim taşıyabilen yapılarıyla enerji tüketiminin fazla olduğu alanlarda kullanılabiliyor.

Elektrik Sayacı Nasıl Seçilir?

Elektrik sayacı nedir? sorusu üretilen ya da tüketilen enerjiyi tespit eden bir ölçü aleti olarak cevaplanabilir. Bu ürünler arasından seçim yaparken hangi alana monte edeceğinize dikkat etmeniz gerekiyor. İç alanlara yerleştirmek için bir sayaç arıyorsanız aşırı ısınmaya dirençli cihazları tercih edebilirsiniz. Dış mekanlar için yağmur suyu ve benzeri dış etkenlere karşı korunan ürünleri seçerek çeşitli arızaların önüne geçebilirsiniz. Elektrik şebekenizin gücü doğrultusunda ürün tercihi yaparak daha iyi bir sonuç elde edebilirsiniz. Örneğin 380 Voltluk bir ağa bağlamak için 380 Volt elektrik sayacı modellerini seçebilirsiniz. Düşük güç tüketimine sahip olan akıllı sayaçları tercih ederek gereksiz enerji kullanımının önüne geçebilirsiniz. Tüm bu özelliklerin yanı sıra sayaç alırken dikkat etmeniz gereken birkaç kriter daha yer alıyor:

Elektrik Sayacı Fiyatları

Kullanım alanlarına, yön sayısına ve bağlantı çeşidine göre pek çok alternatif sunan elektrik sayacı fiyatları, kalitesine göre de değişiklik gösteriyor. Yaşadığınız ortamlara elektrik sistemi kurarken işinizi kolaylaştıran ürünler, her bütçeye hitap eden uygun fiyat seçenekleriyle ihtiyacınızı karşılıyor. 380 volt elektrik sayacı fiyatları ise modeline ve markasına göre değişiyor. Plastik ve çeşitli metaller ile üretilen ürünler, elektrik sisteminizi verimli bir şekilde kullanabilmenize yardımcı oluyor.
Mekanik elektrik sayacı fiyatı, elektroniklere göre biraz daha uygun olabiliyor. Kullanışlı bir yapıya sahip olan ürünler elektrik tüketim miktarınızı kolaylıkla öğrenebilme imkânı tanıyor. Faz sayısına göre çeşitli seçenekler sunan fiyatlar, aradığınız cihaza ulaşabilmenize yardımcı oluyor. 3 fazlı elektrik sayacı fiyatı, kullanım özelliklerine göre değişiklik gösteriyor. Siz de yapı market, oto, bahçe ana kategorisinde yer alan şalt malzemeleri kategorisinin hemen altında bulunan en uygun ve en ucuz elektrik sayacı modellerini Akakçe ile sipariş verebilirsiniz.