Kaçak Akım Rölesi

Kaçak Akım Rölesi Fiyatları

1.706 farklı Kaçak Akım Rölesi için fiyatlar listeleniyor.

Akakçe ile çok sesli alışveriş! Keşfet
Siemens Kaçak Akım Rölesi Entes Kaçak Akım Rölesi Viko Kaçak Akım Rölesi Schneider Kaçak Akım Rölesi Günsan Kaçak Akım Rölesi Sigma Kaçak Akım Rölesi

Fiyatı Düşen Kaçak Akım RöleleriTümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Markası
Fiyatı0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü

Elektrik SigortasıKontaktörHız Kontrol CihazıElektrik SayacıŞalterKumanda ButonuAvizeAmpulAkım Korumalı PrizSiemens Kaçak Akım RölesiEntes Kaçak Akım RölesiViko Kaçak Akım Rölesi

En Çok İlgi Gören Kaçak Akım Röleleri

Bunlara Da Bakabilirsiniz

Kaçak Akım Rölesi Yorumları ve Önerileri

Kaçak Akım Rölesi Sıkça Sorulan Sorular

Kaçak Akım Rölesi

Elektrik kaçaklarının önüne geçen kaçak akım rölesi çeşitleri, yaşam alanlarınızı güvenli bir şekilde tasarlayabilmenize yardımcı oluyor. Faz ve nötr arasında oluşan akım farkının yükselmesiyle devreye giren ürünler, elektrikle çalışan aletlerinizin bozulmasını engelliyor. Kaçak akım rölesi markaları tarafından kullanıcıların beklentileri göz önünde bulundurularak geliştirilen malzemeler, birbirinden farklı özellikleriyle aradığınız modeli bulabilmenizi kolaylaştırıyor. Yüksek akımın elektrik sisteminize zarar vermesini engelleyen ürünler, daha büyük maliyetlerle karşılaşmanızın da önünde geçiyor. Otomatik olarak devreye giren kaçak akım koruma rölesimodelleri, ampul patlaması ve yangın çıkması gibi sorunlara karşı önlem alabilmenize yardımcı oluyor. Farklı amper değerlerinde üretilen pek çok kaçak akım rölesi Akakçe’de sizi bekliyor.

Kaçak Akım Rölesi Nedir?

Elektrik anahtar devrelerine yerleştirilen kaçak akım rölesi tipleri, faz ve nötr arasında oluşan eşitsizlik esnasında devreye giriyor. Peki, detaylı olarak ele almak gerekirse kaçak akım rölesi nedir ve kaçak akım rölesi ne işe yarar? Müstakil ev, apartman, fabrika ve benzeri ortamlara özel üretilen bu ürünler, elektrik akımının çeşitli nedenlerden dolayı iletken kısımlara girmesiyle devreye giriyor. Ayarlı ve elektronik kaçak akım rölesi gibi seçenekler sunan malzemeler, hatalı monte edilen iletkenlerden kaynaklı sorunları da önleyebilmenizi sağlıyor. Portatif özelliklere sahip olan pek çok ürün, kontrol kalemi ve pense gibi aletlerle birkaç adımda monte edilebiliyor. 3x63, 4x50, 4x125 kaçak akım rölesi gibi farklı faz sayılarında ve anma akımlarında üretilen malzemeler, yaşam alanlarınıza en uygun anahtarı bulabilmenizi kolaylaştırıyor. Bu doğrultuda “Kaçak akım koruma rölesi nedir?” sorusu kısaca elektrik kaçaklarınızı önleyebilmenize yardımcı olan bir anahtar olarak cevaplanabilir.

Kaçak Akım Rölesi Çeşitleri

Farklı elektrik tesisatlarına özel olarak üretilen röleler, evinizi ya da iş yerinizi güvenli bir şekilde inşa edebilmenize yardımcı oluyor. Bu ürünler mA değerine, amper değerine, kutup sayısına ve teknik özelliklerine göre sınıflandırılıyor. 30, 40, 100, 300 mA kaçak akım rölesi gibi seçenekler sunan ürünler, kullanacağınız alanın elektrik altyapısına göre seçim yapabilme imkânı tanıyor. Peki, 300 mA kaçak akım rölesi ne işe yarar? 300 mA röleler, genellikle yalıtım hatası sonucu oluşabilecek yangın risklerini önlemek için tercih ediliyor. Bu ürünler arasında yer alan monofaze kaçak akım rölesi modelleri, monofoz elektrik tesisatlarına uygun olarak üretiliyor. Tek fazlı kaçak akım rölesi çeşitlerinden biri olan bu ürünler, genellikle ev ve tek girişli tesisatlarda tercih ediliyor. 3 ya da daha fazla faza sahip olan tesisatlar için geliştirilen trifaze kaçak akım rölesi modelleri; 63, 100, 125, 160, 250 amper kaçak akım rölesi gibi alternatifleri de beraberinde getiriyor.
Elektrik kaçağını önlemek ve elektrikle çalışan cihazların zarar görmesini engellemek, kaçak akım rölesi faydaları arasında yer alıyor. Farklı büyüklükteki kablolara uygun olarak üretilen birçok kaçak akım rölesi bağlantısı, portatif yapılarda tasarlanıyor. Dijital kaçak akım rölesi modelleri, akım değerini LCD ya da LED ekran aracılığı ile öğrenebilme imkânı tanıyor. 16, 25, 30, 40, 50 amper kaçak akım rölesi gibi seçenekler sunan ürünler, elektrik açma kapatma sigortalarıyla benzer yapılarda tasarlanıyor. Kombi, klima, buzdolabı, çamaşır makinesi gibi cihazları, yüksek ve alçak voltajlardan koruyabilmenizi sağlayan daire için kaçak akım rölesi modelleri ise yanmaz termoplastik materyaller kullanılarak üretiliyor. 2 faz ve 3 faz kaçak akım rölesi gibi seçenekler sunan ürünler, ihtiyacınız doğrultusunda seçim yapabilme imkânı veriyor.

Kaçak Akım Rölesi Modelleri ile Güvenli Alanlar

Ayarlı kaçak akım rölesi modelleri ise fonksiyonel olarak akım ayarı yapabilme fırsatı sunuyor. Zaman ayarı yapabilmenize de olanak tanıyan ürünler, nötr hattı ile boşaltılamayan akımı keserek çalışıyor. Elektrik panolarına uygun boyutlarda tasarlanan sigorta kaçak akım rölesi modelleri, uluslararası standartlar dikkate alınarak üretiliyor. 300 mA kaçak akım koruma rölesi ve 4 kutuplu kaçak akım koruma rölesi gibi birçok alternatife sahip olan ürünler, elektrik kaçağına bağlı can ve mal kayıplarının önüne geçebilmenize yardımcı oluyor. İç ve dış alanlara uygun seçenekler sunan ana pano kaçak akım rölesi modelleri, çeşitli dış etkenler dikkate alınarak tasarlanıyor. Şimşekli havalara dayanıklı yapılarda üretilen bağışık tip kaçak akım rölesi ise genel olarak akımı yüksek tesisatlarda tercih ediliyor.
Bu ürünler hata algılama türlerine göre AC tipi, A tipi, F tipi, S tipi ve B tipi şeklinde de sınıflandırılıyor. AC tipi ve A tipi kaçak akım rölesi modelleri, ev ya da benzeri küçüklükte alanlarda kullanılıyor. 25A, 32A, 63A, 80A, 160A, 400A kaçak akım rölesi gibi seçenekler sunan ürünler, yarı doğru akıma duyarlı yapılarda üretiliyor. 20.000 Hz değerine kadar dayanıklı özelliklerde geliştirilen B tipi kaçak akım rölesi modelleri, güneş enerji sistemleri ve elektrikli araç şarj istasyonları gibi alanlarda kullanılıyor. A tipi rölelerin gelişmiş bir türü olan F tipi kaçak akım rölesi çeşitleri, yüksek akımdan etkilenmeyecek yapılarda üretiliyor. Konut ve plaza gibi mekanlarda tercih edilen bu ürünler; 2x40, 2x25, 4x25a, 3x40 kaçak akım rölesi gibi seçenekleri de beraberinde getiriyor. Si tip kaçak akım rölesi modelleri ise elektronik balastların yoğun kullanıldığı alanlarda ve hız kontrol sistemlerinde tercih ediliyor.

Kaçak Akım Rölesi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

“Kaçak akım koruma rölesi ne işe yarar?” sorusu “Elektrik tesisatınızda akım farkından kaynaklanan sorunların önüne geçebilmenizi sağlar.” şeklinde cevaplanabilir. Yaşam alanlarınız için en iyi kaçak akım rölesi modelini seçebilmeniz için birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekiyor. Fabrika ve sanayi tesisleri için ayarlanabilir bu ürün çeşitlerini alarak akım ayarını istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Ev için kaçak akım rölesi alırken bir fazlı kaçak akım rölesi modellerini tercih edebilirsiniz. Bu ürünler arasında seçim yaparken aşağıda yer alan kriterleri de dikkate alarak doğru malzemeye ulaşabilirsiniz:

Kaçak Akım Rölesi Fiyatları

Faz sayılarına ve mA değerlerine göre pek çok seçenek sunan kaçak akım rölesi fiyatları, ihtiyacınız doğrultusunda seçim yapabilmenizi kolaylaştırıyor. Viko, Schneider ve ABB kaçak akım koruma rölesi gibi çeşitli markalar tarafından üretilen ürünlerin fiyatları kutup sayısına göre de değişiyor. ABB kaçak akım rölesi fiyatları, 300 mA ve 400 mA gibi değerler doğrultusunda birçok alternatif sunuyor. 25, 32, 40, 80, 125 amper kaçak akım rölesi fiyatı ise kalitesine göre değişiklik gösteriyor. Dijital elektrik ve asansör kaçak akım rölesi fiyatı, teknik özelliklerine göre birçok seçeneği beraberinde getiriyor.
30A trifaze kaçak akım rölesi fiyatı ve trifaze 40A kaçak akım rölesi fiyatı ise uygun fiyatlı alternatifleriyle aradığınız modeli bulabilmenizi kolaylaştırıyor. 4x25, 4x40 kaçak akım rölesi fiyatı, 3 faz, 100 amper ve 40A kaçak akım rölesi fiyatı ise beklentileriniz dikkate alınarak belirleniyor. Siz de “Kaçak akım rölesi ne kadar?” sorusuna cevap arıyorsanız Akakçe’ye göz atabilirsiniz. Yapı market, oto, bahçe ana kategorisinde yer alan şalt malzemeleri kategorisinin hemen altında bulunan ürünlere ulaşarak fiyat karşılaştırmaları yapabilir, seçtiğiniz röleyi kolaylıkla satın alabilirsiniz.