Polaroid Fotoğraf Kağıdı

Polaroid Fotoğraf Kağıdı Fiyatları

28 farklı Polaroid Fotoğraf Kağıdı için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

  • MarkasıPolaroid

Önceki Sayfa: 1 / 2 Sonraki

Filtrele
Filtrele
  • MarkasıPolaroid
Fiyatı 0 - 100 TL 100 - 150 TL 150 - 250 TL 250 - 500 TL 500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÜrün Puanı
Temizle Ürünleri Gör (28)

Polaroid Fotoğraf Albümü

En Popüler Polaroid Fotoğraf Kağıtları

Polaroid Fotoğraf Kağıdı Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Polaroid Fotoğraf Kağıdı hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Polaroid Fotoğraf Kağıdı:
  1. Polaroid Color I-Type Uyumlu 16'lı Film
  2. Polaroid Color Film for i-Type -( Renkli Film )
  3. Polaroid Color 600 I-type Uyumlu 8'li Film
  4. Polaroid Color Film For I-Type Color Frames
  5. Polaroid Color 600 Double Pack 16'lı Film

Polaroid Film

Şipşak fotoğraflar elde etmek için ihtiyaç duyulan Polaroid film ürünleri, çekilen fotoğrafın saniyeler içinde fiziksel çıktı olarak sunulmasını sağlar. “Polaroid” ismi aslında bir markayı temsil etse de zamanla anında baskı verebilen cihazları temsil ettiğinden her türlü şipşak fotoğraf makinesinde Polaroid filmleri kullanılır. Dünyaca ünlü markalar tarafından üretilen bazı kamera ve fotoğraf makineleri Polaroid film kullanımına uygundur. Bu, çekilen fotoğrafın çıktısını anında verdiğinden oldukça avantajlı kullanım sunar. Genellikle beyaz olan fotoğraf basılabilir filmler arasında renkli olanlar da vardır. Böylece kullanıcılar dilerse yakaladıkları kareleri renkli kağıtlar üzerine basabilir. Baskıda renkli Polaroid film çıktısında fotoğraflar bir çerçeve içerisinde olur. Böylece özel anlar için konseptli çıktılar hazırlanabilir. Öte yandan retro severler için tamamen siyah-beyaz fotoğraflara sahip olma avantajı sunan renksiz Polaroid film çeşitleri de vardır. “Polaroid film nerede bulunur?” ve “Polaroid 600 film nereden bulabilirim?” sorularının yanıtları ise Akakçe’de yer alır. Burada en uygun Polaroid fotoğraf makinesi kağıdı fiyatları ile alışveriş yapmak mümkündür.

Polaroid Film Özellikleri

Anında fotoğraf basabilen makinelerle kullanılan Polaroid filmleri, klasik film kağıtlarına göre farklı içeriklere sahiptir. Birkaç katmandan meydana gelen söz konusu filmler, uzun kırmızı oda aktivitelerini saniyeler içinde gerçekleştirerek fotoğraf çıktıları alma olanağı tanır. Dolayısıyla Polaroid fotoğraf kağıdı olarak da bilinen söz konusu filmler yerine klasik fotoğraf filmleri kullanılması mümkün değildir. Fotokopi kağıdı gibi baskı alınmasını sağlayan Polaroid film ürünleri, başarılı markanın bazı cihazlarına özel olarak üretilir. Bu da her Polaroid film ürününün her cihazda kullanılmasını engeller. Polaroid fotoğraf kağıdı boyutları da cihaz uyumluluğuna bağlı olarak ürün bazında değişiklik gösterir. Eski makineler olan Polaroid 600 serisi cihazlarda kullanılan Polaroid 600, 630, 635, 636, 640 film ürünleri, 107x88 mm, 76x79 mm, 79x79 mm ölçülerindedir. Ancak filmler ölçüleri çerçeveli ve çerçevesiz olarak farklılık gösterir. Öte yandan 600 model makinenin filmleri 636 ve 635 makinelere de uygundur. Ancak bu uyumluluk her cihaz ve film için geçerli değildir. Bu nedenle mevcut cihaza uygun film bulunamadığında diğer filmlerin ölçülerine göz atmakta fayda vardır.

Her bir Polaroid film çeşidi uygun oldukları makine modeline göre isimlendirildiğinden kullanıcıların ihtiyaç duydukları filmi bulması oldukça kolaydır. Öte yandan yeni nesil instant kameralarda kullanım amacıyla tasarlanan Polaroid film çeşitleri eski tip makinelerde kullanıma uygun değildir. Bunun nedeni ise yeni nesil kameralardaki baskı teknolojisinin eski tip kağıtlarda verimli çalışmamasıdır. Polaroid film ürünlerini öne çıkan bir başka özelliği ise raf ömrü dolmadan kullanılması gerektiğidir. Raf ömrünü tamamlamış olan Polaroid film ürünlerinde baskı kalitesinde değişimler meydana gelebileceği gibi baskı yapılamaz durumda da olabilir. Bu nedenle satın alma aşamasında son kullanma tarihine dikkat edilmesi oldukça önemlidir. Bununla birlikte Polaroid film ürünlerin uzun raf ömrüne sahip olduğundan böyle sorunların yaşanma ihtimali oldukça düşüktür. Dış etkenlere karşı korumalı bir kutu içinde kullanıcılara sunulan Polaroid film türleri, fazla yer kaplamaması nedeniyle küçük bir çanta içinde dahi kolaylıkla saklanabilir. Bu da kullanıcılara tatilden günlük gezilere, alışverişten doğa yürüyüşleri ne kadar pek çok durumda fotoğraf çekip baskı alma imkânı tanır.

Polaroid Film Çeşitleri

En-boy ölçüleri, kalınlık, renk tonu ve ek özellikler açısından birbirinden farklı çok sayıda Polaroid film kağıdı vardır. Bunlar arasında en yoğun ilgi görenler Polaroid 100, 500, 650, 780, 1000 film çeşitleridir. Söz konusu Polaroid filmleri, uyumlu oldukları makinelerin mode kodları ile isimlendirilir. Örneğin, Polaroid film 1000 olarak adlandırılan kağıtlar, markanın retro 1000 şipşak kamerası ile çalışır ve SX-70 Intregral filmlerle aynı özelliklere sahiptir. Polaroid 600 fotoğraf kağıdı ise en zor bulunanlar arasındadır. Oldukça eski olan Polaroid 600 makinesinden çıktı alabilmek için gerekli olan bu kağıtlar, çerçevesiz 79x79 mm ölçülere sahiptir. Sık aranan bir başka film ise 780 kodlu cihaza özel üretilen Polaroid 780 film kağıdı modelleridir. Bunlar, Polaroid film 600, 700, 780, 779 cihazları için üretilen filmlerle de çalışır. Dolayısıyla Polaroid 600, 780 film satın alırken söz konusu iki filmin birbiri yerine kullanılabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Renkli baskı alabilen Polaroid Instant Color film gibi modeller arasında sadece fotoğrafın değil çerçevenin de renkli olmasını sağlayanlar vardır. Bununla birlikte özel üretim küçük boyutlu Polaroid fotoğraf makinesi kağıdı bulmak mümkündür. Markanın uyumlu cihazları ile kullanılabilen bu filmler arasında görüntü alanı 47x46 mm olanlar bulunur. Siyah - beyaz fotoğraflar asma olanağı tanıyan ve nostalji severlerden yoğun ilgi gören Polaroid film modellerinin ambalajında “Color” yerine “B&W” yazar. Siyah-beyaz nostaljik baskılar almak isteniyor ise uyumlu ölçeklerdeki Polaroid film B&W modelleri arasından seçim yapılmalıdır. Öte yandan Polaroid film çeşitleri farklı miktarda poz içeren ambalajlar halinde kullanıcıların beğenisine sunulur. Dolayısıyla bazı Polaroid film modellerinde 8 adet poz bulunurken bazılarında ise 16 poz vardır. Ancak Polaroid film modelleri arasında çoklu paket seçenekleri olduğundan kullanıcıların tek seferde dilediği miktarda poz satın alabilir.

Polaroid Film Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Instant veya şipşak olarak bilinen fotoğraf makineleri ile çekimler yapılabilmesi amacıyla üretilen Polaroid filmleri, sade, nostaljik, eğlenceyi, neşeli, canlı, sepya gibi sayısız fotoğraf için baskı alınmasını sağlar. Polaroid film satın almadan önce ilk olarak Polaroid film ölçüleri dikkate alınmalı ve cihaza uygun filmler tercih edilmelidir. Uygun film edindikten sonra Polaroid film kullanımı için eğlenceli ve pratik bir süreç sunar. Polaroid film kullanımı ve söz konusu teknolojinin sunduğu avantajları şu şekilde sıralamak mümkündür:

Polaroid Film Fiyatları

Farklı makinelerle kullanıma uygun olan farklı ölçülerde ve renklerde Polaroid filmleri bulmak mümkündür. Söz konusu fotoğrafçılık aksesuarlarının zengin bir seçki sunması, kullanıcılara dilediği Polaroid film çeşidini uygun fiyata bulabilme kolaylığı sağlar. Genel olarak ulaşılabilir düzeyde olan Polaroid kamera film fiyatları, ölçü, renk, ek özellikler, uyumlu makine ve ürün sayısına göre değişiklik gösterir. Bu sebeple Polaroid fotoğraf makinesi modeline de uygun olması gereken, Polaroid 300, 600, 635, 636, 1000 film fiyatları birbirinden farklıdır. Benzer şekilde yeni nesil cihazlarla uyumlu Polaroid 780 film fiyatı ve eski cihazlar için üretilen Polaroid film fiyatları arasında da farklılıklar bulunur. Renkli ve siyah-beyaz Polaroid film fiyat açısından aynı düzeyde değildir. Ayrıca farklı miktarda film içeren paketler de vardır. Dolayısıyla “Polaroid film ne kadar?” sorusuna net bir yanıt vermek mümkün değildir. Öte yandan Polaroid fotoğraf makinesi film fiyatları çeşitli kampanyalar sayesinde daha bütçe dostu hale gelebilir. Siz de ucuz Polaroid film satın almak için Akakçe’ den yardım alabilir, bütçenize en uygun olan filmi seçerek hemen sipariş oluşturabilirsiniz.