Fotokopi Kağıdı

Fotokopi Kağıdı Fiyatları

1.783 farklı Fotokopi Kağıdı için fiyatlar listeleniyor.

Copier Bond Fotokopi Kağıdı NSR Paper Fotokopi Kağıdı Gold Copy Fotokopi Kağıdı Svetocopy Fotokopi Kağıdı Navigator Fotokopi Kağıdı Mopak Fotokopi Kağıdı

paket En Ucuz Fotokopi Kağıtları

Tümü

Fiyatı Düşen Fotokopi Kağıtları

Tümü

ÇOK SATANLAR paketEN UCUZ EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT DİĞER EN YÜKSEK PUANEN YENİLER

 • Sayfa500 adet
 • Sayfa2500 adet
 • Ağırlık70 gr
 • Ağırlık80 gr
 • BoyutA4
 • BoyutA5
 • Fiyatı100 - 150 TL
 • Fiyatı150 - 250 TL
 • TipiGramajlı
 • TipiRenkli

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 100 TL 100 - 150 TL 150 - 250 TL 250 - 500 TL 500 TL üstü MarkasıTümünü GösterBoyutAğırlıkSayfaTipiÜrün PuanıRenkSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (1.783)

Fotoğraf Kağıdı Pos Rulo Kağıdı Eva Kağıdı Fon Kartonu Mukavva Sürekli Form Kağıdı Sticker Krapon Kağıdı Elişi Kağıdı Copier Bond Fotokopi Kağıdı NSR Paper Fotokopi Kağıdı Gold Copy Fotokopi Kağıdı

En Çok Karşılaştırılan Fotokopi Kağıtları

Fotokopi Kağıdı Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Fotokopi Kağıdı Sıkça Sorulan Sorular

En Ucuz Fotokopi Kağıdı Nasıl Alınır?

"En ucuz fotokopi kağıdı nasıl alınır?" diye merak eden kullanıcılar, Akakçe'den fotokopi kağıdı araması yaptıktan sonra tüm fotokopi kağıdı fiyatlarına ulaşarak en ucuz olan fiyatı tercih edebilir. ürünlerin son 6 aydaki fiyat değişimlerini de aynı sayfa üzerinden inceleyerek gerçek indirimlerden faydalanabilir.

Fotokopi Kağıdı Nedir?

Fotokopi kağıdı, A0'dan A8'e kadar farklı boyutlarda üretilen ve fotokopi makinesi, yazıcı gibi cihazların yanı sıra çeşitli yazma - çizme eylemlerinde kullanılan bir kağıt türüdür.

İndirimli Fotokopi Kağıtları hangileri?

Bugün Akakçe'de 1.783 farklı model arasında

paket en ucuz Fotokopi Kağıtları hangileri?

En çok satan Fotokopi Kağıtları hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Fotokopi Kağıdı:
 1. Copier Bond A4 80 gr 2500 Yaprak 5'li Paket Fotokopi Kağıdı
 2. NSR Paper Classic Geri Dönüştürülmüş A4 80 gr 2500 Yaprak 5'li Paket Fotokopi Kağıdı
 3. Copier Bond A4 80 gr 500 Yaprak Fotokopi Kağıdı
 4. Gold Copy Eco 400 A4 80 gr 2000 Sayfa 5'li Paket Fotokopi Kağıdı
 5. Gold Copy Eco 400 A4 80 gr Fotokopi Kağıdı

Fotokopi Kağıdı

Fotokopi kağıdı, yoğunlukla fotokopi makineleri ve fotokopi özelliği olan yazıcılar ile yapılan baskılarda kullanılır. A0’dan A8’e kadar farklı boyutlarda sunulan Fotokopi kağıtları arasında en çok tercih edilen ve global bir standart olarak kabul edilen ise A4 modelidir. Yerel kırtasiyelerde düşük adetli olarak da satılan fotokopi kağıdı çeşitleri, genelde top şeklinde satılır. 1 top fotokopi kağıdı ise 500 yaprağa denk gelir. Kırtasiye, ofis gibi çalışma ortamlarında sık ihtiyaç duyulan kırtasiye malzemelerinin başında geldiğinden dolayı koli ile satışları yaygındır. Fotokopi kağıdı 5’li paket koli ürünleri ise toptan fotokopi kağıdı satışlarında sıklıkla tercih edilen çeşitler arasında yer alır. Fotokopi kağıdı kolisi içerisinde genellikle 5 top fotokopi kağıdı bulunur. Bu da toplamda 2500 yaprak fotokopi kağıdına tekabül eder.

Fotokopi kağıtları cihazın fonksiyonuna göre çift taraflı baskı için de uygundur. Kağıt tasarrufu sağlamak adına çift taraflı kullanmak hem maliyet açısından avantajlıyken hem de ağaçları korumak için faydalıdır. Ev, ofis, okul fark etmeksizin her zaman ihtiyaçların başında gelen fotokopi kağıtları, belgelerinizi, yazılarınızı, evraklarınızı kayıt altına alıp saklamak için tarihin en eski ve hala geçerliliğini koruyan aracıdır. Belgelerinizi kayıt altına almak ve her zaman saklamak için “söz uçar, yazı kalır” deyimini fotokopi kağıtları ile kullanabilirsiniz.

Fotokopi Kağıdı Çeşitleri Nelerdir?

Fotokopi kağıtları kendi içinde pek çok çeşide ayrılır. Bu çeşitler kullanım alanlarına ve ürünlerin kalitesine göre farklılık gösterir. Bu noktada kağıtların gramajları ilk dikkat edilen özelliklerden biridir. Fotokopi kağıtları arasında en yaygın olarak tercih edilen ağırlık seçeneği 80 gramdır. Fotokopi kağıtlarındaki gramaj kağıdın 1 m²’sinin ağırlığını belirtir. 80 gr dendiğinde kağıdın 1 m²’sinin ağırlığının 80 gram olduğunu gösterir. Fakat fotokopi kağıdının gramajı ürünün kalitesi hakkında fikir veren bir veri değildir. Gramajı, fotokopi kağıdının kalınlığı ve tokluğu anlamında değerlendirilebilir. Fotokopi kağıtları 70 gramdan başlayıp 300 grama kadar farklı ağırlıklarda üretilir. Gramaj seçimi yaparken fotokopi kağıdını kullanmak istediğiniz alana göre ağırlık seçimi yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Örneğin 300 gram kağıtlar parlak kuşe olarak geçer ve standart 80 gramlık bir fotokopi kağıdına göre çok daha kalın ve tok kağıtlardır. Kullanım alanı da buna göre şekillenmiştir. Afiş, el ilanı, katalog gibi baskılarda gramaj olarak tok kağıtlar tercih edilebilir.

Neredeyse herkes fotokopi kağıtlarını beyaz olarak tercih etse de renkli fotokopi kağıtları da vardır. Kullanım amacınıza uygunsa bu kategoriye dahil olan ürünleri tercih ederek daha şık çıktılar alabilirsiniz. Kırmızı, mavi, yeşil, sarı, pembe, turuncu gibi neredeyse aradığınız tüm renkler için fotokopi kağıtları bulabilirsiniz. Bu fotokopi kağıtlarının standartlaşmış olan kağıtlardan en büyük farkı çoğunlukla fiyatıdır. Standart bir fotokopi kağıdına göre daha pahalı olsa da ulaşılamaz rakamlarla ifade etmek de doğru olmaz. En ucuz fotokopi kağıdı fiyatlarını incelemek için ise Akakçe siz yardımcı olur. Tüm websitesi ve satıcılardan topladığı fiyatları tek bir panel üzerinden size sunarak Türkiye’deki en uygun fiyatları sizin için dakikalar içinde yakalar.

Fotokopi Kağıdı Boyutları

Fotokopi kağıdı çeşitleri arasında önemli konulardan biri de kağıtların boyutlarıdır. Fotokopi kağıtlarının boyutları A ve B ölçüleri ile belirtilir. B ölçüsü yaygın kullanılan bir kağıt ölçülendirme birimleri arasında yer almaz. B0, B1, B2 ve B3 şeklinde ölçeklenen B kağıtların boyutları ise şu şekildedir:

A ile boyutlandırılan kağıtlar ise Türkiye’de ve dünyada evrensel fotokopi kağıdı ölçüleri olarak kabul edilir. A0’dan A8’e kadar boyutlanan kağutlar arasında en yaygın kullanılanlar ise A3 ve A4 boyutlu kağıtlardır. A fotokopi kağıtlarının boyutları ise şu şekildedir:

Fotokopi Kağıdı Kullanım Alanları

Fotokopi kağıtları pek çok farklı alan ve amaçla kullanılabilirler. Yaygın olarak lazer yazıcı ya da mürekkep püskürtmeli yazıcılar aracılığı ile alınan çıktılarda kullanılır. Bu yazıcıların desteklediği fotokopi kağıdı türleri vardır. Herhangi bir yazıcı ile her fotokopi kağıdına uygun baskı almak mümkün değildir. Ayrıca yazıcının ayarlarını kağıdın gramajına göre önceden ayarlamalısınız. Genel olarak tüm yazıcılar standart olarak 80 gr kağıt ağırlığını baz alsa da siz daha hafif ya da daha ağır bir kağıda baskı yapacaksınız bunu öncesinde ayarlayarak daha kaliteli ve düzgün çıktılar alabilirsiniz. Pek çok kağıt boyutunu destekleyenler ise fotokopi makinesi çeşitleri olarak sayılabilir. Bu makinelerde de yine kullanılacak fotokopi kağıdının özelliklerine göre öncesinde ayarlar yapılarak çıktı alınması faydalı olacaktır.

Fotokopi kağıdı boyutları ve gramaj detayları hakkında seçim yaparken kağıdı kullanım amacınıza ve kullanacağınız cihaza göre seçim yapmak problemsiz bir süreç geçirmeniz için faydalı olacaktır. Örneğin resmi evraklar için fotokopi kağıdı almak istiyorsanız standart fotokopi kağıdı 80 gram kağıtlar işinize yarayacaktır. Fakat fotokopi kağıtlarını afiş vs. gibi özel baskılar için kullanmayı düşünüyorsanız hem gramaj olarak hem boyut olarak daha büyük kağıtları tercih etmelisiniz. Ayrıca aldığınız fotokopi kağıdına baskı yapabileceğiniz cihazınız kağıt ve gramaj boyutlarıyla uyumlu olmasına dikkat edin.

Fotokopi Kağıdı Fiyatları Akakçe'de!

Fotokopi kağıdı fiyat olarak herkesin ulaşabileceği seviyelerde olsa da satıcılar ve markalar arasında fiyat farkları olabilir. Fotokopi kağıdı en ucuz seçenekleri için Akakçe’yi tercih ederek tüm satıcıların fiyatlarını tek bir sayfadan inceleyerek top kağıt fiyatları ve seçeneklerini görebilirsiniz. Böylece Türkiye’deki ucuz fotokopi kağıdı çeşitleri hakkında en doğru bilgiye ulaşarak bütçenizi korumak mümkün hale gelir. Fotokopi kağıdı alışverişinizi kullanım sıklığınıza göre 1 paket fotokopi kağıdı olarak yapabileceğiniz gibi daha uygun fiyata fotokopi kağıdı koli seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. En uygun fiyat / performans ürünü fotokopi kağıdı çeşitlerini Akakçe’den bularak avantajlı alışverişin tadını çıkartabilirsiniz.