Kabinet

Kabinet Fiyatları

1.008 farklı Kabinet için fiyatlar listeleniyor.

Arama Takip Listem Sepetim
S-link Kabinet Legend Kabinet Rack Kabinet Formrack Kabinet Ager Kabinet Lande Kabinet

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

Dikili TipDuvar TipiMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 42Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 750 TL750 - 1.000 TL1.000 - 1.500 TL1.500 - 2.500 TL2.500 TL üstü
Markası Tipi

KlimalarSunucuSunucu Sabit DiskSunucu BelleğiSunucu İşlemciKabinet AksesuarıSunucu Power SupplyLaptop ve NotebookMonitörS-link KabinetLegend KabinetRack Kabinet

Bunlara Da Bakabilirsiniz

Kabinet Yorumları ve Önerileri

Kabinet Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Kabinetler hangileri?

Bugün Akakçe'de 1.008 farklı model arasında

En çok satan Kabinetler hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Kabinet:
  1. S-lınk 4u Soho Rack Kabin 19 Inc W-530mm D-400mm Kabinet N11.1366
  2. Legend 4U W-530MM Kabinet
  3. Rack Kabin Soho 7U 53X40X32Cm S-Link Kabinet
  4. Legend 4u Kabinet
  5. Formrack RK-12U6060 12U 600X600 mm Dikili Tip Kabinet

Kabinet

Kabinet, network donanımlarına kolay ve güvenli bir şekilde erişmek, cihazlarını korumak için kullanılan en önemli network bileşenlerinden biridir. Kaliteli ürünler cihazlarınızı çevresel faktörlere koşullarına karşı korurken, konfigürasyonlar için ihtiyaç duyduğunuz kolay erişim ortamını da yaratır. Bu amaçla indoor ve outdoor kabinet olmak üzere kapalı ya da açık ortamlarda kullanılabilen, çeşitli koruma sınıflarına sahip çok sayıda ürün seçeneği bulunur. Kabinet modelleri ve tasarımları hakkında bilgi sahibi olmak, hem donanım hem de ağ güvenliği için en iyi ürünleri seçmenize yardımcı olur. 3U, 4U, 5U, 6U, 7U, 9U kabinet gibi küçük sunucu kabinlerinden, büyük rack kabinlere kadar gerek kalitesi, gerek fonksiyonel özellikleri ile fark yaratan en iyi modelleri Akakçe’de bulabilirsiniz.

Rack Kabin ya da Kabinet Nedir?

"Kabinet ne demek" ya da "Server kabinet nedir?" gibi sorular network sistemleri söz konusu olduğunda en sık sorulan sorular arasında yer alır. Kabinet, rack kabin, sunucu kabini ya da server kabini bilgisayarlar, sunucular, monitörler, kvm anahtarları, bağlantı panelleri, ağ ekipmanı, üretim ve diğer elektronik ekipmanların muhafazası için tasarlanan depolama ürünleridir. Teknoloji, finans, üretim, tıp ve ekipmanların dikey olarak depolanmasından yararlanabilecek hemen hemen her türlü kurumsal ortamda kullanılır. 12U, 16U, 24U, 26U, 42U kabinet gibi çeşitli ebatlarda depolama çözümleri sunan ürünler herhangi bir ağın son derece önemli bir bileşenidir.
Kaliteli kabinetler endüstri standardı EIA-310 (19 inç) ile uyumlu olarak, donanımı barındırmak için yüksek kaliteli spesifikasyonlara göre üretilir. En iyi kabinet modelleri estetik, erişilebilirlik, güvenlik, yönetilebilirlik ve hepsinden önemlisi termal performans için tasarlanır. Veri merkezlerinde ve sunucu odalarında kullanılan kabinetlerde bulacağınız tipik özellikler arasında; cam, perforeli veya masif kapı seçenekleri, kolay kablo erişimi için tam yandan giriş, ön ve arka ayarlanabilir panel rayları, dikili tip kabinetler için tekerlekler yada dengeleme ayakları yer alır.

En İyi Network Kurulumu için Kabinet Nasıl Seçilir?

Ekipmanın nasıl bağlanacağını ürün seçimini doğrudan etkilediği için, herhangi bir modele karar vermeden önce ürün yapılandırmasını planlayarak işe başlayabilirsiniz. Server kabin seçiminde güç, güvenlik, estetik ve bütçe gibi kriterleri de göz önünde bulundurmalısınız. Kabinet güvenliği, farklı ürün tasarımları ile birçok şekilde sağlanabilir. En az güvenli biçimleriyle, yalnızca çerçeveden oluşan modeller ekipmana engel oluşturmayan serbest bir depolama çözümü sunar. Koruma açısından en güvenli modeller olarak kabul edilen modeller ise dört taraflı kapılar, paneller ve çoklu kilitlerle maksimum güvenlik sağlar. Konforu ve güvenliği birleştiren en iyi modeller, kolay görüntüleme erişimi sağlayan temperli, füme camdan yapılan kapılarla donatılır. Kilitli yan panellere sahip ürünler ihtiyaç halinde kolayca çıkarılabilir. Bu sayede hem güvenli depolama hem de donanıma hızlı erişim sağlar. Hangi güvenlik düzeyine ihtiyacınız olduğu, network ekipmanınızın maruz kalabileceği potansiyel tehditlere bağlıdır.
Rack kabinler çeşitli düzeylerde uyarlanabilme yeteneği sağlayan dikey raylar, fanlar, elektrik prizleri gibi kullanışlı aksesuarlarla gelir. İhtiyaçlarınıza göre elektronik kabinet modelleri uzaktan yönetyim seçenekleri ve özelleştirilebilen yapısıyla maksimum performans elde etmenize olanak tanır. Tüm bilgisayar ekipmanlarında olduğu gibi sunucuların da en iyi şekilde havalandırılması gerekir. Sunucular tipik olarak havayı önden çekip ve arkadan çıkaracak bir hava akışı ile tasarlanır. Kötü havalandırma cihazların arızalanmasına ya da çalışmayı durdurmasına neden olabilir. Saygın kabinet markaları tarafından üretilen kaliteli kabinlerde ekipmanda oluşan ısıyı almak için tavanda fanlar yer alır. Ayrıca ön kapıda özel havalandırma seçenekleri de bulabilirsiniz.

U Ölçüleri ile Kabinet Modelleri ve Özellikleri

Tipik olarak kabinlerin yüksekliği "U" olarak ifade edilen özel bir boyut sistemi ile ölçülür. Bu nedenle Kabinetlerdeki U nedir? sorusu sıkça sorulur. U değeri, tüm rafa montaj özelliğine sahip (rack mount) ekipmanlar için standart bir ölçüdür. Bir U 44, 45 mm yüksekliğindedir. Örneğin 16U kabinet yüksekliği sadece iç ölçü olarak 711,2 mm’dir. Tipik olarak, 24 bağlantı noktalı bir switch 1U boyutunda olacaktır. Kabine rafa monte edilemeyen bir ekipman yerleştirmek istiyorsanız, bunun boyutunu da eklemeniz ve yaklaşık U değeri cinsinden bir boyut elde etmek için yüksekliği 44,45 mm'ye bölmeniz gerekir. Rack mount olmayan donanımın bir raf üzerine yerleştirilmesi gerekir.
16U kabinet ölçüleri için U değeri sadece kabinin iç alanını ifade eder. Bu nedenle kabinin ofiste ya da sunucu odasındaki alana uygun olduğundan da emin olmalısınız. Örneğin, 42U kabinet ölçüleri açısından size 1867 mm'lik bir iç alan sağlayacaktır, ancak kabin, kablo girişi, fan tepsileri ve tabii ki kriko ayakları veya tekerlekleri için yer açmak için harici olarak çok daha büyük olacaktır. Bu genellikle 250 ila 300 mm arasında ekstra yükseklik anlamına gelir. Sorunsuz kurulum için 42U'luk bir kabini yerleştireceğiniz yerde minimum 2120 mm çalışma yüksekliğine sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. 7U kabinet ölçülerinde bir ürün genellikle 600 mm ve 800 mm genişliğinde konfigürasyonlarda sağlanır. Hangi yapılandırmayı seçerseniz seçin, rafa monte donanım için standart montaj 19 inçtir. “12U kabinet kaç cm?’’ soru, ölçüleri açısından benzer şekilde 19’’ olarak yanıtlanabilir. 600 mm genişlik ve 800 mm genişlikteki sunucu rafı arasındaki temel fark, kablo yönetimi için yer ayrılmasıdır. Kablolarla birlikte çalışmak için daha fazla alana ihtiyacınız varsa 800 mm genişliğinde bir ürün tercih edebilirsiniz.

Kabinet Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kabinet seçerken şimdi ve gelecekteki ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde, genişletilebilir çözümlere sahip olmak, yetersiz alan durumunda ortaya çıkabilecek, yüksek değişim maliyetlerinden kaçınmanıza yardımcı olur. Doğru kabineti seçmek için ilk adım, ihtiyaçlarınızın ne olduğunu tam olarak belirlemek ve ardından bu ihtiyaçları karşılayacak muhafazayı bulmaktır. Kurmanız gereken ekipmanı, raflara kaç parça ekipman yerleştirileceğini, ekipmanın birbirine ve ağa nasıl bağlanacağını göz önünde bulundurarak genel bir bakış açısı elde edebilirsiniz. Daha sonra aşağıdaki özelliklere göre ürünleri karşılaştırabilir ve geniş bir ürün yelpazesinden en iyi ürünler için alışveriş yapabilirsiniz.

Kabinet Fiyatları ve Kampanyaları

Rack kabinet fiyatları duvar tipi kabinet modellerden, dikili tip kabinlere kadar çok geniş bir aralığa sahiptir. Örneğin apasite açısından daha küçük olan duvara monte 9U kabinet fiyatları, , daha büyük olan dikili tip 42U kabinet fiyatları ile karşılaştırıldığında daha uygun olabilir. Boyut dışında ürünün kalitesi, özellikleri ve ek aksesuarları da fiyat açısından belirleyicidir. Elektronik modeller gibi uzaktan erişimi olanaklı hale getiren ürünler, sadece çerçeveden meydana gelen açık kasa ürünlerle karşılaştırıldığında daha farklıdır. ürünün fan, elektrik bağlantısı ve özel erişim seçenekleri de fiyatı etkileyen diğer faktörlerdir.
Kabinet fiyatları ürünün indoor ya da outdoor olmasına göre farklılık gösterir. Yüksek koruma sınıfı seçenekleri ile üretilen dış ortam kabinet modelleri, indoor 12U kabinet fiyatlarına göre genellikle çok daha pahalıdır. Bununla birlikte ürünlerin sunduğu maksimum koruma ve güvenlik, depolanan ürünlerin değeri düşünüldüğünde çoğu sistem için makul seviyededir. İster birkaç switch, ister gelişmiş bir sunucu odası olsun networkünüz için aradığınız ürünleri elektronik kategorisinde, bilgisayar, donanım kategorisindeki sunucu ve donanımları kategorisinin içinde yer alan kabinet kategorisinde bulabilirsiniz. Saygın kabinet markaları tarafından üretilen en iyi ürünleri, Akakçe ayrıcalıkları ile sunulan indirimli kabinet fiyat listesi ve online alışveriş kolaylığı şimdi satın alabilirsiniz.