Klima Kumandası

Klima Kumandası Fiyatları

6.748 farklı Klima Kumandası için fiyatlar listeleniyor.

Reklam
Arama Takip Listem Sepetim

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

Klima GazıKlima İç ÜniteKlima Dış ÜniteKlima KumandasıKlima Drenaj PompasıMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Türü: Klima Kumandası Kaydet

Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Türü Klima Kumandası

Beko KlimaEn Ucuz Klima FiyatlarıKlima İç ÜniteKlima Dış ÜniteKlima Drenaj PompasıKlima GazıRegal Klima Kumandası Klima Yedek Parça

En Çok Karşılaştırılan Klima Yedek Parçaları
Bunlara Da Bakabilirsiniz

Klima Kumandası Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Klima Kumandası hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Klima Kumandası:
  1. AIRFEL AİRFEL KLİMA KUMANDASI
  2. ALTUS Klima Eşdeğer Kumanda
  3. York Klima Kumandası
  4. Vestel 32028581 Klima Kumandası
  5. BOSCH KLİMA KUMANDASI

Klima Kumandası

Klima kumandası modelleri, klimanızın işlevlerinden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayan temel cihazlardır. Soğuk ya da sıcak bir günde sıcaklığı yerinizden kalkmadan istediğiniz gibi ayarlamanıza olanak sağlayan ürünler, klimanızın özelliklerine bağlı olarak çok sayıda fonksiyonla donatılır. Tüm klimalar beraberinde bir kumanda ile birlikte gelse de orijinal kumandanız bozulduğunda ya da kaybolduğunda yenisini satın almanız gerekebilir. Her marka ve modeline uygun orijinal modellerin yanı sıra ortak kullanıma olanak tanıyan evrensel modeller de bulunur. Halihazırda kumandaya sahip olsanız bile ikinci bir kumanda satın alabilir, hasar riskine karşı kumandanızı yedekleyebilirsiniz. ‘‘Klima kumandası nerede satılır ve nereden alınır?’’ gibi soruların cevabı olarak tüm klima çeşitleri için en iyi kumandaları Akakçe’de bulabilirsiniz.

Tam Uyum Sunan Klima Kumandası Çeşitleri

Klima kumandaları orijinal ve ortak olmak üzere iki tipte üretilir. Orjinal kumandalar, klima üreticilerinin ürettiği ve klimanızla birlikte gelen ürünlerdir. Bu modeller klimanın özellikleriyle tam olarak uyumludur. Kumandanın üzerinde klima modlarını ve fan hızını seçebileceğiniz çeşitli düğmeler bulunur. Yeni klimaların kumandalarında genel olarak klimaya dair tüm bilgiler ekranda ayrıntılı bir şekilde yer alır. Oda sıcaklığı, fan hızı, salınım modu ve diğer klima modları ekranda görüntülenir. Marka ve modele bağlı olarak çoğu orijinal kumanda, genellikle markanın aynı kategorideki klima modelleriyle birlikte çalışacak şekilde tasarlanır. Orjinal kumandalar kullanıldığı klimanın türüne bağlı olarak bağımsız ya da klima duvar kumandası ile kontrol edilebilir. Daha büyük sistemler için merkezi klima kumandası gibi gelişmiş yönetim panelleri de bulunur. Standart modellerden farklı olan bu ürünler iç üniteleri yüksek verimlilikle çalıştırmayı olanaklı hale getirir.

Çok Yönlü Ortak Klima Kumandası Modelleri

Ortak klima kumandaları, kumanda üreticileri tarafından üretilen ve farklı markaların klimalarını çalıştırabilen OEM ürünlerdir. Klimanızın orijinal kumandası satışta yoksa ortak kumandaların sunduğu çok yönlü kullanım avantajından yararlanabilirsiniz. Bu modeller, ürün açıklamasında belirtilen tüm klima modelleri ile sorunsuz bir şekilde çalışır. Bununla birlikte kumandanın üzerinde yer alan tüm fonksiyonlar klimanızda çalışmayabilir. Kumandadaki herhangi bir modu çalıştırabilmek için klimanızın mutlaka o modu desteklemesi gerekir. Ortak klima kumandası modelleri işlevlerine bağlı olarak standart ya da akıllı olabilir. Akıllı klima kumandası modelleri, Wi-Fi desteği ile klimanızı evde olmadığınızda bile yöntebilmenize olanak tanır. Klimanız akıllı klima olmasa bile akıllı bir kumanda ile teknolojinin sunduğu sayısız avantajdan yararlanabilirsiniz.
‘’Akıllı kumanda nasıl çalışır?’’ sorusu, cihazın bağlantı seçenekleri üzerinden yanıtlanabilir. Akıllı kumandalar tipik olarak klimalara Wi-Fi özelliği kazandırır. Bu sayede telefonunuzdan ya da internet bağlantısına sahip herhangi bir cihazdan klimaya bağlanabilirsiniz. ‘‘Akıllı klima kumandası nasıl kullanılır?’’ sorusunun cevabı üründen ürüne değişir. Bununla birlikte çoğu model, Wi-Fi klima kumandası olarak kumanda üreticisinin sunduğu uygulama üzerinden uzaktan çalıştırılır. Akıllı klimaların en büyük faydası klimanızı istediğiniz her yerden yönetebilmenize olanak tanımasıdır. Standart açma kapama işlevi dışında ısıtma ve soğutma verimliliğini artıran çok sayıda özelliğe de sahip olabilirsiniz. Hava durumuna göre klima ayarlama, enerji tüketimi takibi, uzun süreli çalışma süresi programlama gibi yeni nesil klimalarda bulunan en iyi özelliklere akıllı bir kumanda satın alarak sahip olabilirsiniz.

Klima Kumandası Tuşları ve Desteklenen Modlar

"Klima kumandası nasıl kullanılır?" gibi klima kumandası kullanımına dair soruların cevabı marka ve modele göre değişse de tüm üreticiler için standart olan bazı modlar bulunur. Klima kumandası sıcak modu ve soğuk modu tuşu en çok kullanılan modlardır. Tercihe bağlı olarak ısı modları oda sıcaklığını belirlediğiniz seviyeye kadar düşürür ya da artırır. Sıcaklık istenilen dereceye geldikten sonra soğutma / ısıtma işlemi durur ve sadece fan çalışmaya devam eder. Otomatik tuşu klimanızın belirli bir sıcaklık değerinde otomatik olarak çalışmasını sağlar. Sıcaklıkta bir değişiklik olmaması için klima belirli aralıklarla çalışır. Fan hızı gibi ayarlar otomatik olarak gerçekleşir. Bazı modellerde istenilen sıcaklık değerine ulaştıktan sonra klimayı kapatma gibi ek özellikler de bulunur. Otomatik kapanmanın en önemli faydası enerji tasarrufu sağlamasıdır. Turbo tuşu sıcaklığın en kısa sürede düşmesi için kullanılan popüler modlardan biridir. Genellikle hava çok sıcak olduğunda hızlı bir serinlik için bu mod tercih edilir. Bununla birlikte klimanın çok yoğun çalışması nedeniyle bu mod en yüksek enerji tüketimine sahiptir. Uzaktan klima kumandasındaki fan tuşu, kompresörler ile oda sıcaklığına müdahale etmeden, havanın sadece belirlenen açıda fanla hareket ettirilmesi ile serinlemesine yardımcı olur. Nem alma tuşu, hava sıcaklığının çok fazla olmadığı ancak nemin rahatsız edici boyutlara ulaştığı durumlarda kullanılır. Hava sirkülasyonu ile ortamdaki fazla nem emilerek dışarı atılır. Eco tuşu otomatik tuşuna benzemekle birlikte, bu modda belirli bir sıcaklığa ulaşmak için fan ve kompresör verimli şekilde kullanılır.

Öne Çıkan Diğer Klima Kumandası Özellikleri

Klima kumandalarında ısı ve nem seviyesini ayarlamak için tercih edilen mod tuşları dışında fanın hızını, yönünü, çalışma süresini ayarlamaya olanak tanıyan aşağıdakiler gibi çok kullanışlı tuşlar da bulunur:

Klima Kumandası Fiyatları ve Kampanyaları

Klima kumandası fiyatları ürünün orijinal, ortak ya da akıllı olup olmamasına göre değişiklik gösterir. Fiyat açısından en pahalı ürünler genellikle orijinal kumanda çeşitleridir. Klima yedek parça olarak satışa sunulan orijinal ürünler, klima üreticisinin sunduğu kaliteli bileşen ve tam uyumluluk güvencesine sahiptir. Ortak kumandalar, orijinal modellere kıyasla daha ucuzdur. Akıllı klima kumandası fiyatları, ürünün içerdiği bileşenlere ve kullandığı teknolojiye bağlı olarak değişiklik gösterir. Genel olarak akıllı klima kumandası kullanımı açısından fonksiyonlar arttıkça ürünün fiyatı da artar. Çoğu ürün güçlü Wi-Fi sensörleri ve gelişmiş uzaktan yönetim seçenekleri ile standart ortak kumanlara kıyasla daha pahalıdır. Genel olarak ister inverter klima kumandası ister iyonizer klima kumandası fiyatları olsun, kumandanın sağladığı konfor ve klima kullanma deneyimini geliştirmesi açısından ideal performans dengesine sahiptir. Klimanızın marka ve modeline uygun en iyi klima yedek parça çeşitlerini elektronik kategorisinde, klima, ısıtıcı soğutucu kategorisinde, klima yedek parça kategorisinin içindeki klima kumandası kategorisinde bulabilirsiniz. Akakçe avantajlarıyla sunulan indirimli fiyatlar ve kolay ödeme seçenekleri ile beğendiğiniz klima kumandasını hemen satın alabilirsiniz.