Kukla

Kukla Fiyatları

1.215 farklı Kukla için fiyatlar listeleniyor.

Circle Toys Kukla Beleduc Kukla Tox Kukla IKEA Kukla Kızılkaya Oyuncak Kukla Babycim Kukla

Fiyatı Düşen Kuklalar

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz Kuklalar

Tümü

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 100 TL 100 - 150 TL 150 - 250 TL 250 - 500 TL 500 TL üstü MarkasıTümünü GösterTürüKarakterlerYaş AralığıRenk
Temizle Ürünleri Gör (1.215)

Bebek Kitabı Oyuncak Telsiz Oyuncak Helikopter Köpük Balon Oyuncak Top Emekleme Oyuncağı Parti Maskesi Eşleştirme Kartları Oyuncak Gemi Circle Toys Kukla Beleduc Kukla Tox Kukla

Kukla Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Kuklalar hangileri?

Bugün Akakçe'de 1.215 farklı model arasında

En çok satan Kuklalar hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Kukla:
  1. Circle Toys Ahşap 6'lı Aile Kukla Seti
  2. Bozkırlı Karagöz Hacıvat Kukla
  3. Beleduc El Kuklası Baykuş
  4. Tox Minik Dostlarımız 4 Parça El Kukla Seti
  5. İnsanlar Parmak Kukla Seti 10 Parça

Kukla

En sevilen oyuncaklar arasında yer alan kukla, farklı yaş gruplarına uygun şekilde üretilir. Dolayısıyla hem bebekler hem de küçük çocuklar için farklı özelliklere sahip kukla modelleri bulmak mümkündür. Bununla birlikte yetişkinlere hitap eden ve profesyonel kullanım gerektiren kukla türleri de vardır. Sahne sanatlarında çeşitli gösteriler yapmak amacıyla kullanılan söz konusu kukla türleri, çocuklar için tasarlanan kukla oyuncak modellerine kıyasla farklı şekilde kullanılır. Miniklere anlatılan masalları ve hikayeleri canlandırma olanağı tanıyan Kermit kukla gibi tasarımlar, hayal gücü gelişimine katkı sağlaması ile dikkat çeker. Öte yandan pek çok anne - baba, çocuklarıyla vakit geçirirken kukla figürlerinden faydalanır. Oyuncak formunda olanlardan profesyonel kukla türlerine kadar tüm tasarımlara Akakçe yardımıyla ulaşmak, fiyat karşılaştırmaları yaparak uygun fiyatlı kukla satın almak mümkündür.

Kukla Özellikleri

Çok fazla çeşidi olduğu için farklı özelliklere sahip olan kukla oyuncakları genellikle farklı hikayeleri canlandırmak için kullanılır. Anlatılanı görsellerle destekleyerek daha etkili kılma avantajı sunan kukla ürünleri, özellikle çocukların hayal gücünü destekleyecek niteliktedir. Söz konusu oyuncakların tüm özelliklerini sıralamadan önce “Kukla nedir? ve “Kukla ne demek?” sorularını yanıtlamak gerekir. Kukla, hareketli veya hareketsiz uzuvlara sahip olan insan ve hayvan figürleri olarak tanımlanır. Türü ne olursa olsun hikaye anlatmak için kullanılan söz konusu oyuncaklar, hitap ettiği yaş grubuna özel olarak üretilir. Başka bir ifadeyle çocuklar için kukla ile yetişkinlere hitap eden kuklalar birbirinden tamamen farklıdır. Bu nedenle kukla almadan önce, hangi yaş aralığına uygun olduğuna dikkat edilmelidir.

Üretim malzemesi olarak pelüş başta olmak üzere çeşitli kumaşlar, ahşap ve plastik kullanılan kukla figürleri, sayısız konsept ile kullanıcıların beğenisine sunulur. Bununla birlikte amigurumi, porselen, sünger, bez kukla gibi farklı malzemelerden üretilenleri de bulmak mümkündür. Hayvan, insan, bitki, uzaylı gibi çok sayıda figür seçeneği sunan kukla türleri ve özellikleri, hitap ettiği kullanıcı kitlesine göre değişir. Örneğin; ahtapot, balık, sincap, uğur böceği, kelebek kukla gibi tasarımlar daha çok küçük çocuklara uygundur. Bununla birlikte bez bebek kukla olarak tasarlanan ve çocukların istedikleri zaman içine elini sokarak hareket ettirebileceği oyuncaklar da bulunur. Klasik oyuncaklara kıyasla empati kurma ve canlandırma avantajı sunan kukla türleri, sosyalleşme imkânı da sunar. Bu sebeple bez veya pelüş kukla satın alarak miniklerin sosyal becerilerinin ve yaratıcılığının gelişimine katkı sağlamak mümkündür.

Kukla Çeşitleri

Çocuklar ve yetişkinler olmak üzere iki farklı grup için üretilen kukla türleri, kendi içinde farklı özelliklere sahiptir. Bununla birlikte her iki gruba da uygun olan kukla çeşitleri vardır. Eklemli, sopalı kukla olarak adlandırılan figürler, ipler ile iplerin bağlı olduğu sopalar aracılığı ile hareket ettirilir. Bu tarz kukla türleri ile hikayeler anlatmak, olayları canlandırmak oldukça kolaydır. Ancak söz konusu figürleri yönetmek ve yönlendirmek pratik gerektirir. Ağzı hareket eden kukla olarak adlandırılan ise vantrologlar için üretilen özel ürünlerdir. Bu figürler çok farklı görünümlerde ve farklı yüz ifadelerine sahip olabilir. Örneğin; kovboy veya korsan görünümlü vantrolog kuklalar vardır. Dolayısıyla vantrolog kukla satın alırken tasarımcının oluşturduğu konsept de göz önünde bulundurulmalıdır.

Zengin bir ürün yelpazesi sunan profesyonel kukla türlerinin yanı sıra parmak kuklası gibi tamamen minikler için üretilen oyuncaklar da bulunur. Her bir parmak için bir kukla figürünün yer aldığı 5 parçalı bu set oyuncaklar, daha çok 0 - 6 yaş arası çocuklar içindir. Genellikle keçeden yapılan parmak kukla hayvan veya insan görünümünde olabilir. Masal kitaplarındaki hikayelere hayat vermek için kullanılan bu mini figürler sayesinde çocuklara rakamlar, hayvan isimleri, renkler, meslekler gibi pek çok şey öğretilebilir. Bununla birlikte kullanıcının kendi tasarladığı veya kullanıcı ile aynı görünüme sahip kuklalar da üretilir. Özellikle kullanıcı ile aynı görünüme sahip olanlar, benzersiz bir hediye alternatifi sunar. Dolayısıyla unutulmaz bir hediye için kişiye özel kukla siparişi vermek mümkündür.

Kukla Modelleri

Hem yerli hem de yabancı markalar tarafından üretilerek kullanıcılara çok fazla seçenek sunan kukla modelleri, çeşitli oyunlar, eğitim, sahne gösterileri, yılbaşı ve Cadılar Bayramı etkinliklerine uygun olarak tasarlanır. Hayalet, vampir, iskelet gibi görünümlere sahip korkunç kukla modelleri daha çok konseptli partiler ile Cadılar Bayramı etkinliklerinde dekor olarak kullanılır. Bununla birlikte Noel Baba, geyik, elf görünümlü yılbaşına özel ahşap veya pelüş kukla modelleri bulmak mümkündür. Hem dekor hem de eğlence aracı olarak tasarlanan bu tür kuklalar arasında sadece miniklere uygun olan eğlenceli ve sevimli görünümlere sahip kukla bebek modelleri yer alır. Tüm bunların yanı sıra okul öncesi yürüyen kukla gibi kendiliğinden hareketli olan ve küçük çocuklara oyun arkadaşı olarak alınabilecek oyuncaklar da üretilir.

Zengin renk, desen, şekil seçenekleri sunan söz konusu oyuncaklar arasında mavi, pembe, benekli, mor, turuncu kukla gibi modeller yer alır. Bununla birlikte herhangi bir canlı formunda olmayan alışılmışın dışında kukla tasarımları da bulunur. Sadece yüzü ve kol - bacak gibi uzuvları olan üçgen, kare kukla oyuncakları, farklı yüz ifadelerine sahiptir. Öte yandan çocukların duyguların yüzdeki yansımalarını görebilmeleri için utangaç kukla gibi özel konseptli ürünler de vardır. Gülen, meraklı, ağlayan kukla gibi farklı türleri de bulunan bu oyuncaklar, miniklerin üreteceği pek çok senaryoyu canlandırmak için kullanılabilir. Yürüteç kullanan bebeklere özel olarak üretilen kıskaçlı kukla modelleri de vardır. Bazı yürüteçlerde oyun alanının çevresine tutturulan bu oyuncaklar, bebekleri oyalamak, eğlendirmek ve sakinleştirmek için idealdir. Yürüteç fiyatları değerlendirilip çocuğunuz hareket halindeyken de kukla gösterilerinize devam edebilirsiniz.

Kukla Avantajları

Farklı yaş gruplarına hitap eden ve pek çok farklı eğlence sunan bu oyuncaklar özellikle küçük çocuklarla iletişim kurmak ve yeni şeyler öğrenmelerini sağlamak için tercih edilir. Yaş gruplarına uygun olacak şekilde üretildikleri için küçük, büyük kukla satın almadan önce üretim malzemesi başta olmak üzere özelliklerine dikkat edilmesi önerilir. Aynı şekilde profesyonel kukla satın almadan önce doğru ürünü bulabilmek için boyasından giysilerine, eklemlerinden diğer hareketli parçalarına kadar titizlikle incelenmesi tavsiye edilir. Ürün seçimi kadar kullanım şekli de önemlidir. Çünkü, özellikle çocuklar için tasarlananlar, doğru kullanıldığında önemli bir eğitim aracına dönüşebilir. Söz konusu oyuncakların miniklere sağladığı avantajlar ve katkılar şu şekilde sıralanabilir:

Kukla Fiyatları

Çok sayıda marka ve sanatçı tarafından üretilen kukla türleri, zengin ürün seçkisi sayesinde oldukça geniş bir fiyat aralığı sunar. Dolayısıyla kukla fiyatları hemen her bütçe için uygundur. Bununla birlikte, üretim malzemeleri, hitap ettiği yaş aralığı, fonksiyonları, konsepti, boyutları ve marka farkı gibi pek çok faktör, fiyatları etkileyecek niteliktedir. Örneğin; yetişkinler için üretilen profesyonel kukla fiyatları ile miniklere uygun olan konuşan kukla fiyatları birbirinden farklıdır. Dekor olarak tasarlanan porselen kukla ile el yapımı olan kişiye özel kukla fiyatları arasında da önemli farklar bulunur. Bununla birlikte mama sandalyesi fiyatlarını inceleyebilir, çocuğunuza yemek yedirirken kukla gösterisi yapabilirsiniz. Siz de çocuğunuz veya kendiniz için bir kukla arayışındaysanız, “Kukla nereden alabilirim?” sorusunun da yanıtı olan Akakçe’den yardım alabilirsiniz. Burada, ürünleri yakından inceleyebilir, fiyatları karşılaştırarak kukla siparişi verebilirsiniz.