Kümes

Kümes Fiyatları

14 farklı Kümes için fiyatlar listeleniyor.

De Mobilya Kümes Mandu Kümes Oscar Kümes

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

1.000 - 1.500 TL 2.500 - 3.500 TL Marka
Filtrele
Fiyatı
- 0 - 1.000 TL1.000 - 1.500 TL1.500 - 2.500 TL2.500 - 3.500 TL3.500 TL üstü
Markası Ürün Puanı

Civciv SuluğuKuluçka MakinesiKanatlı YemiKümes AksesuarıKuluçka Makinesi AksesuarıFolluk ve AksesuarıSüt Sağma MakinesiKoyun Kırkma MakinesiBesi YemiDe Mobilya KümesMandu KümesOscar Kümes

Kümes Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Kümesler hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Kümes:
  1. De Mobilya Lüks Ahşap Tavuk Kümesi
  2. Mandu Ahşap 16 Tavuk Kapasiteli Tavuk Kümesi
  3. Mandu Ahşap 25 Tavuk Kapasiteli Tavuk Kümesi
  4. Arzu Wood Isı Yalıtımlı Ahşap Tavuk Kümesi
  5. Güvercin Kümesi İstanbul Kedi Evi-Barınak-Kedi Klubesi-Yuva

Kümes

Genellikle kuşların mevsim koşullarından ve yırtıcı türlerden korunaklı bir alanda yaşam sürmeleri gerekir. Böylelikle dış ortamdaki etkilerden uzakta koloni halinde veya tek bir şekilde yaşamlarına devam edebilirler. Evcil ve kanatlı türlerin uygun koşullarda büyümesi ve gelişmesi için modern çözümler üretilir. Her ırk ve adet için değişkenlik gösteren kümes ve kafesler hem iç hem de dış mekanlarda kullanıma elverişlidir. İhtiyacınıza hitap eden ürünleri kümes satın al butonuna tıklayarak sepetinize ekleyebilir, beğendiğiniz donanımlara sahip olanları alarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Farklı materyallere sahip ürünler arasından kümes hayvanlarınızın ihtiyacını ve adedini dikkate alarak seçim yapabilirsiniz. Her kullanıma özel ucuz kümes seçenekleri, ideal tasarımlarıyla çoklu kullanımlar için uygun fiyat aralığına sahiptir. Prefabrik veya hazır kümes satın almak için çevresel koşulları ve alanınızı belirleyip seçim yapmaya başlayabilirsiniz. Nem, sıcaklık gibi mevsim değişimlerinden hayvanlarınızın etkilenmemesi adına kapalı ve havadar kümesleri satın alabilirsiniz. Dayanıklı malzemelerden üretilen tavuk kümesi fiyatları ucuz alternatiflerle açık veya kapalı alanlarda etkin kullanım sağlayabilir. Et ve yumurta besiciliği için gerekli tüm ekipman ve aletlerle hayvanlarınız için ideal bir ortam yaratabilirsiniz. Hem ticari hem de hobi amaçlı kullanımlara hitap eden kaz kuluçka makinesi, civcivlerin oluşması için otomatik ısıtma sistemine sahiptir.

Kümes Modelleri Nelerdir?

Besiciliğe uygun hayvan türleri arasında tavuk, ördek, hindi, kaz, güvercin ve bıldırcın yer alır. Kümeste beslemeye elverişli olan bu ırklar, uygun şart ve koşullarda gelişimlerini tamamlarlar. Her kullanıma ve alana uygun olarak çeşitlenen kümes modelleri, farklı ırklar için ideal çözümler sunar. Kümes özelliğinin doğru seçilmesi, hayvanların verimini etkiler. Kümesler, kullanım alanlarına göre yetiştirme, yumurtlama, kesimlik ve piliç olmak üzere üç çeşide ayrılır. Bu seçimlerde yetiştirme ve üretim alanlarının ayrı tutulması gerekir. Portatif özelliklere sahip hazır kümes modelleri, mikrop ve bakterilere karşı steril bir ortam sunar. Sert ve poyraz rüzgarlarından koruma sağlanması adına hava geçirgenliği düşük olacak şekilde üretilir. Metal kümesler, paslanmaz ve kırılmaz özellikleri sayesinde yıl boyunca güvenli kullanım sağlar. Işıklandırma ve havalandırmalı donanımlara sahip tavuk kümesi modelleri, özellikleri ve işlevleri bakımından her alana uyum sağlar. Tavuklara en iyi barınma koşullarının sağlanması için çatı izolasyonlu ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Su geçirmez çatılı ve sert hava koşullarına uygun özellikteki tavuk kümesi, hayvanlarınız için ideal kullanım alanı sunar. Hijyen standartlarına uygun çözümler sunan tavuk yuvası, kafes hayvanları için temiz bir ortam sağlar. Beslediğiniz hayvanlardan üst düzey verim almak adına kümes özelliklerinin ihtiyaçlarınızı tam karşılamasından emin olmanız gereklidir. Çürüme, böceklenme ve küflenmelere karşı dayanıklı yapıya sahip olan güvercin kümesi, ısı yalıtımlı özelliği sayesinde hassas türlere özel seçimler sunar. Kümes içerisinde yem ve su için yeterli alan yer alır. Gelişim aşamasındaki ırklar için elverişli olan civciv kümesi, hem ideal boyutları hem de korunaklı alanları sayesinde huzurlu ve sağlıklı bir ortam sunar. Civcivlerin çitli ve korunaklı bir alanda sağlıklı gelişmesine yardımcı olabilirsiniz. Üretkenlik bakımından tercih edilen kaz kümesi, rutubet ve nem geçirmeyen özelliği sayesinde hayvanlar için havadar bir alan sağlar.

Kümes Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Hayvanların sağlıklı bir şekilde gelişim gösterebilmesi için kümeslerin havalandırmalı, aydınlatmalı ve mevsim koşullarına göre ideal sıcaklıkta olması gerekir. Bu özellikleri karşılayan ürünlerle hayvanlarınızı dış koşullara karşı güvenle koruyabilirsiniz. İdeal bir kümes nasıl olmalı sorusuna yanıt olarak çatı ve duvar izolasyonlu cevabı verilebilir. Parazitlerin üremesine karşın kafeslerin iç ve dış temizliğinin kolayca halledilebileceği materyallerin tercih edilmesi gerekir. Barınakların kuru, havalandırmalı ve aydınlatmalı olması, hayvanlar için oldukça önemlidir. Kümes içerisinde hayvan sağlığını olumsuz etkileyebilecek zararlı bileşenler, nem ve pis kokuların yer almaması hayati önem taşır. Kümes ölçüleri, beslenen hayvan sayısına uygun genişlikte olacak şekilde çeşitlenir. Dayanıklı ve uzun ömürlü kullanımlara sahip kümesler hem küçük hem de büyük ırklar için ideal donanımlar sunar. Kümes şekilleri, hayvanların beslenme koşullarına ve yetişme özelliklerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Hayvanların serbestçe dolaşımına olanak tanıyan ürünler, tek katlı veya iki katlı olarak değişebilir. İster açık isterseniz de kapalı alanda beslenme sağlayan modern kümes seçimleriyle hayvanlarınızın gezinme ihtiyacına cevap verebilirsiniz. Küçük ve ideal boyutlara sahip hobi tavuk kümesi, boş zamanlarınızda az sayıda hayvan yetiştirmenizi sağlar. Ahşap veya plastik materyallerdeki küçük kümes seçimleriyle hobinizi maliyeti düşük bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Kümes Nerelerde Kullanılır?

Kümesler genellikle tarım arazilerinde veya otluk alanlarında tercih edilir. Hayvanların etinden veya yumurtasından yararlanmak adına farklı özelliklerde kümes çeşitleri bulunur. Hem görsel hem de kullanım açısından her ihtiyaca uygun olan ahşap kümes, farklı hava koşullarına dayanıklılığı sayesinde güvenle tercih edilebilir. Ahşap kümesler, özellikleri dolayısıyla bahçelerde hobi amaçlı kullanım sağlar. Yerden yüksekte alan sunan küçük kümes, ideal boyutları sayesinde az sayıdaki hayvan için yeterli barınma sağlar. Kolay temizlenebilir özellikteki plastik kümes, hayvan sayısının fazla olduğu durumlarda rahatlık sağlar. Plastik malzemeli barınaklar, portatif özelliği sayesinde kolay taşıma imkanı sunar. Su geçirmez tahtadan kümes, vernikli ahşap koruyucu yapısı sayesinde dış mekanlarda ideal kullanım sağlar. Dekoratif özelliği ve çoklu kullanımı sayesinde her ihtiyaca hitap eden üçgen kümes, yüksek çatısıyla geniş bir alan sunar. Siz de her kuş türüne uygun özelliklere sahip ürünler arasından besicilik için gerekli kümesleri rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kümes Nasıl Kullanır?

Her alana uygun olarak çeşitlenen kümesler, zeminin yapısına bağlı olarak farklı şekillerde kullanılabilir. İster zemine monteli isterseniz de portatif yapıdaki modeller arasından kullanım kolaylığını ön planda tutan seçimler yapabilirsiniz. Kuruluma gereksinim kalmadan kullanım sağlayan hazır kümes sayesinde iş yükünüzü hafifletebilirsiniz. Taşınabilir özellikteki portatif kümes, hayvanların farklı mevsim koşullarından etkilenmemesi adına konumunun değiştirilmesini sağlar. Hem iç hem de dış mekanlarda tercih edilen seyyar kümes ürünler, yer değişimini kolaylaştırmak için hafif materyallerle imal edilirler. Betonarme olarak inşa edilen prefabrik kümes seçimleri, hayvan sayısının fazla olduğu alanlarda toplu kullanım sağlar. Hazır kümes fiyatları ve kullanım şekillerine bağlı olarak tercihlerinizi belirleyebilirsiniz.

Kümes Fiyatlarını Akakçe’den İnceleyin!

Farklı özellikteki barınaklar, hayvanların temel ihtiyaçlarının karşılanması için sağlıklı ortamlar yaratır. Kümes hayvanları için ideal yaşam alanı sunan ürünlerle ister hobi isterseniz de ticari amaçlı seçimler yapabilirsiniz. Her kullanıma hitap eden kümes fiyatları ve özellikleri, tercih edilen tasarıma göre değişkenlik gösterir. İdeal boyut ve genişlikteki güvercin kümesi fiyatları, her bütçeye göre uygun seçimler sunar. Sağlam profilleriyle sağlam bir şekilde monte edilen demir kümes fiyatları ile alanınıza özel korunaklı seçimler yapabilirsiniz. Kilit sistemli ve telli olan dört köşe alanlar, hayvanların hareket edeceği ve aynı zamanda kendilerini güvende hissedebilecekleri bir ortam yaratır. Ahşap, plastik ve metal tavuk kümesi fiyatları, ürünlerin materyal yapısına, özelliğine ve dekoruna özel olarak şekillenir. Bütçenize özel seçimlere yer veren ucuz kümes fiyatları, hayvanlarınız için gerekli alanı ve korumayı sunar. Yaz ve kış aylarında üstün koruma sağlayan çadır kümes fiyatları bakımından her kullanıma ve ihtiyaca özeldir. Dilerseniz kümes teli fiyatları ve özelliklerini inceleyerek bütçenize uygun ürünleri Akakçe üzerinden satın alabilirsiniz.