Tabu

Tabu Fiyatları

12 farklı Tabu için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • SeriTabu
 • Kullanıcı TürüYetişkin
 • Kullanıcı TürüÇocuk-Yetişkin
 • Oyuncu Sayısı2-4 Kişilik
 • Tüm Filtreler
Filtrele
Filtrele
 • SeriTabu
Fiyatı 0 - 100 TL 100 - 150 TL 150 - 250 TL 250 - 500 TL 500 TL üstü MarkasıTümünü GösterKullanıcı TürüSeriOyuncu SayısıÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (12)

Bil Bakalım Kim Kızma Birader Mangala Q Bitz Sapan Oyunu Tombala Oyunu Twister Oyunu Uno Zingo

Tabu İnceleme Videosu

Arkadaş ortamlarının sevilen oyunu Tabu'nun en yeni versiyonu Tabu XL'yi sizler için inceledik. Aşağıdaki 8 dakikalık videoyu izleyerek, "Tabu nasıl oynanır?" sorusunun cevabını ve Tabu kuralları ile ilgili bilgi edinebilir, en az 4 kişiyle oynanan yasak kelimeler oyunu Tabu’ya daha yakından göz atabilirsiniz.

En Çok Karşılaştırılan Kutu Oyunları

Tabu Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Tabu hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Tabu:
 1. Tabu XL 04199
 2. Tabu A4626
 3. Hasbro Tabu F5254
 4. Tabu - Renkli
 5. Tabu Junior 14334

Tabu

Araştırmalar grup olarak oynanan oyunların, insan belleği üzerinde olumlu etkiler yarattığını gösterir. Ayrıca etkileşimli bir grup oyununda, zihinsel kontrolün genişlediği görülür. Grup olarak oynanan ve bir parti oyunu olan Tabu; kelimelerin gücünü kullanarak zihinsel bir aktivite sağlayan eğlenceli bir oyundur. Takım oyunlarında; insan beyni sürekli çalışır, becerileri gelişir ve beynin performansı artar. Yetişkin ve çocuklarda takım oyunları oynamak; görev becerilerinden sosyal becerilere, iletişimden koordinasyona kadar birçok alanda fayda sağlar. Tabu oyunu ; hafıza, problem çözme, zaman yönetimi, dikkat, etkileşim ve takım gibi birçok kavramı içerir. Bu oyunda bellekten faydalanılarak akıl yürütmek ve zamanı iyi kullanmak gereklidir. Bu sayede zihin çalışır, üretir, hatırlar ve aktarır. Arkadaşlarınız veya ailenizle birlikte Tabu kelime oyunu oynayarak eğlenebilir, öğrenebilir ve zihinsel performansınızı geliştirebilirsiniz. Tabu kutu oyunu gibi oyunlarla birlikte satranç takımı fiyatlarını da inceleyerek sevdiğiniz ürünlere akakce.com üzerinden en uygun fiyat avantajlarıyla ulaşabilirsiniz.

Tabu Hakkında Her Şey

Tabu bir takım oyunudur. İlk kez Tabu oynayacak kişiler için, tabu nasıl oynanır sorusunun cevabı karışık gelebilir. Aslında basit kuralları olan bir kelime oyunudur. Oyun en az 3 kişi ile oynanır. Fakat ikişerli gruplar halinde daha keyifli ve eğlenceli olacağı için, kalabalık oynanması tavsiye edilir. Başlangıç aşamasında, eşit sayıda kişiler arasında takımlar oluşturulur. Bir takımla diğer takım arasında kelime anlatımı ve tahmin etme söz konusudur. Tabu kartlarında anlatılacak olan kelime ve bu kelimeyi anlatırken söylenmemesi gereken kelime listesi yazar. Anlatan takımın yasak olan kelimeleri kullanmadan, kartta yazan kelimeyi diğer takıma anlatması gerekir. Yasaklı kelimeleri kullanmadan yaratıcı ipuçları verilir ve diğer takımın da tahmin etmesi sağlanır. Buradaki en eğlenceli kısım, bu anlatımın bir süre içinde olması gerektiğidir. Kelimeyi anlatmak için takımdan biri seçilir. Diğer takımdan da bir kişi anlatıcının yanında yer alır. Anlatan kişi yasaklı olan kelimelerden birini kullanıp kullanmadığı bu şekilde tespit edilir. Eğer yasaklı kelime kullanılırsa düdük çalınarak sonraki kelimeye geçilir. Kum saati dolana kadar bu süreç devam eder. Süre dolduğunda anlatma sırası diğer takıma geçer ve doğru tahmin edilen kelimeler için puan tablosu oluşturulur. Eğer yasaklı yani Tabu kelimeler söylenirse ceza puanı işletilir. Tabu kart ında yazan kelimeler anlatıcı için çok zorsa pas geçilebilir. Oyun başlangıcında takımlar arası bazı süreler kararlaştırılır. Ayrıca başlamadan önce kurallar mutlaka okunmalıdır. Zamana karşı yarışılan bu oyun, anlatan ve tahmin eden takım için de zihinsel bir alıştırma niteliği taşır. İki beyin aktivitesi de zihnin performansını olumlu yönde etkiler.

Tabu Çeşitleri

Eğlenceli, ilgi çekici, düşündürücü bir masa oyunu olan Tabu, birçok kitleye ve farklı yaş gruplarına göre çeşitlendirilir. Mantıksal düşünme ve zihin çalıştırma gibi alıştırmaları sağlayan en eğlenceli kelime oyunu statüsü kazanır. Tabu oynarken hatırlama ve tahmin etme yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca bu oyun, arkadaşlarınızla veya ailenizle eğitici ve kaliteli zaman geçirmenize yardımcı olur.Tabu; farklı yaş gruplarına hitap edecek şekilde çeşitlendirilir. Ortalama 8 yaşından itibaren çocukların oynayabileceği Tabu junior ; bu yaş grubundan başlayarak üzeri yaşların anlayabileceği kelimeleri içermektedir. Çocuklarınızın kendi yaş grubundaki arkadaşlarıyla eğlenceli, geliştirici ve kaliteli vakit geçirmesini istiyorsanız ideal bir oyundur. Bu oyun çocukların gelişimlerine yardımcı olmakla beraber yeteneklerini geliştirmeleri için de bir fırsattır. Kavramları ve kelimeleri, yasaklı kelimeleri kullanmadan anlatmaya çalışarak; dil becerilerini, odaklanmayı, el ve göz arasında koordinasyon kurmayı ve takım olmayı öğrenir ve geliştirirler. Ayrıca eğlenirken birçok şey öğrenebilir ve keşfedebilirler. Tabu junior’da 240 kart, düdük, oyun alanı, kum saati ve piyon bulunur.Eğlenceyi çocuklarınız ile birlikte deneyimlemek istiyorsanız Tabu aile boyu tercih edebilirsiniz. Ebeveynler için 130 farklı kart ve çocuklar için; bir soru ve 2 tabu kelimesi yer alan farklı kartlar içerir. Çocuklara uygun olması için biraz renklendirilmiş olan aile boyu Tabu’yu onlarla birlikte oynayabilir ve birlikte eğlenebilirsiniz.Tabu oyununun bir başka çeşidi olan Tabu XL ’da farklı olarak; klasik anlatımı kullanabilir, çizim yapabilir, Tabu kuklası kullanabilir ve maksimum 15 kelime kullanarak anlatım yapabilirsiniz. Dört farklı anlatım şekli ve farklı kurallarla zenginleştirilen bu oyunda, eğlencenin dozu biraz daha yüksektir. Partilerin vazgeçilmezi Tabu XL, 12 yaş ve üzeri yetişkinlere göredir.

Tabu Alırken Dikkat Edilecekler

Eğlendirirken düşündüren Tabu, hem yetişkinlere hem de çocuklara göre çeşitlendirilmiş bir oyundur. Yetişkin ve çocukların birlikte oynayabileceği versiyonları da bulunur. Çocuklar ile birlikte aile boyu oynanabilen versiyonunda, yetişkin ve çocuklar arasındaki bilgi farkı göz önüne alınarak tasarlanır. Bol bol kahkaha atarak mutlu olmanızı sağlayan bu oyunu alırken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Öncelikle oyunu çocuklarınız için mi yoksa arkadaşlarınız ile birlikte oynamak için mi alacağınızı belirleyebilirsiniz. Çocuklarınızla beraber oynamayı da tercih edebilirsiniz. Daha önce Tabu oynadıysanız geliştirilmiş ve yenilenmiş kelimeler bulunan yeni versiyonunu da seçebilirsiniz. Yeni kelime eklenen bu versiyonu hemen deneyebilirsiniz.Daha önce hiç Tabu oynamadıysanız binden fazla soru kelimesi ve 260 Tabu oyun kartları bulunan standart versiyonunu seçebilirsiniz.Tabu; arkadaş toplantılarında mükemmel bir aktivitedir ve çok iyi vakit geçirmenizi sağlar. Takım olmanın önemini ve birlik olarak mücadele etmenin farkındalığını oluşturan bu oyun; iletişim becerilerinizi geliştirerek fayda sağlar.

Tabu İndirim ve Kampanyaları

Tabu; birçok egzersiz ve faydayı bir arada yapmanıza olanak tanıyan keyifli bir oyundur. Eğlenirken kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Ailenizle birlikte oynayabileceğiniz Tabu, çocuklarınızla etkileşim kurabileceğiniz ideal bir etkinliktir. Ayrıca aile olarak bağlarınızın kuvvetlenmesine de olanak tanır. Zihninize egzersiz yaptırmanın mükemmel bir yolu olan bu oyun, kelime dağarcığınızın da gelişmesine yol açar. Bilmediğiniz kelimeleri öğrenerek yeni bilgiler edinebilir, oynadığınız kişilerin de yeni kelimeler öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Zaman karşı yarışarak, zamanı nasıl yönetmeniz gerektiğini ve heyecan baskısı altında hızlı davranma becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Bilgi ve etkileşimin eğlence ile birleştirildiği oyunun kampanyalarını takip edebilir, En ucuz kutu oyunu fiyat avantajını akakce.com sitesinden yakalayabilirsiniz. İndirimlerle sunulan Tabu çeşitleri ne ulaşabilir ve güvenle satın alabilirsiniz.

Tabu Fiyatları

Tabu fiyat ları; yetişkin, çocuk ve aile boyu oyuncu segmentine göre çeşitlendirilir. İçeriklerinin de oyuncu profiline göre hazırlandığı bu oyunda, kartlar özenle seçilerek sunulur. Binlerce kelime ve yasaklı kelime bulunan oyun, 12 yaş ve üzeri herkes için uygundur. Çocuklar için özel tasarlanan Tabu junior, 8 yaş ve üzeri çocuklara göre hazırlanmıştır. Kalabalık toplantılarda eşit sayıda takım oluşturularak çok keyifli zaman yaratılabilir. Parti, yılbaşı ve doğum günü gibi etkinliklerde tercih edilen bir oyundur. Eğlenceli bir doğum günü hediyesi de olan bu oyun; faydalı ve keyifli bir armağandır. Tabu en ucuz çeşitleriyle göz önünde bulundurulduğunda fiyat-fayda performansı yüksek ve bütçe dostu olan bir oyundur. Tabu kelime oyunu; eğlenceyi ve öğrenmeyi seven kişiler için mükemmel bir aktivitedir. Takım olma duygusunun gelişimi ve etkileşimin pozitif etkisine, kelimelerin gücünü kullanarak kolayca ulaşabilirsiniz. Kendiniz, arkadaşlarınız ve çocuklarınız için indirimli dönemleri takip ederek satın alabilirsiniz.