Laptop Bataryası

Laptop Bataryası Fiyatları

296.572 farklı Laptop Bataryası için fiyatlar listeleniyor.

Fiyatı Düşen Laptop Bataryaları

Tümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Cinsiyet Renk

Laptop Şarj Aleti Laptop Ekran Laptop Klavyesi Laptop Cpu Fan Laptop Kasası Tablet Bataryası Tablet Ekranı Laptop Ekran Kablosu Laptop Şarj Soketi Laptop Adaptör Kablosu Laptop Menteşesi Laptop Anakart

Laptop Bataryası Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Laptop Bataryası Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Laptop Bataryaları hangileri?

Bugün Akakçe'de 296.572 farklı model arasında

En çok satan Laptop Bataryaları hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Laptop Bataryası:
  1. GK5CN-00-13-3S1P-0 Batarya Pil Orijinal
  2. Lenovo Ideapad 510-15ISK Batarya Orjinal Lenovo Pil
  3. Hp 15-da1083nt Batarya Pil Orjinal
  4. Hp HT03XL Batarya Pil
  5. Apple Macbook Pro 13" A1708 Batarya Pil

Laptop Batarya

Dizüstü bilgisayarlarda laptop batarya çeşitleri genellikle Lityum iyon pil yapısıyla dikkat çeker. Laptop bataryalar, bilgisayarın model ve marka bilgilerine göre farklı özelliklere sahiptir. Üretilen laptop batarya satış öncesi markalar tarafından çeşitli testlerden geçirilir. Böylece batarya içinde yer alan iyon taneciklerin verim kapasitesi ölçülür. Laptop pil kullanımı tak çıkar özelliği sayesinde oldukça pratiktir. Pil üzerinde yazılı olan özellikler, notebook batarya modeli hakkında teknik bilgiler içerir. “Laptop orijinal batarya nasıl anlaşılır?” sorusu, orjinal batarya çeşitlerinde ana gövde üstünde pilin üretim yeri ve hologramın bulunması gerekir şeklinde yanıtlanır. Bunun yanı sıra orjinal olmayan laptop batarya çeşitlerinin enerji verim değeri ve iyon tanecik kalitesi düşüktür.

Notebook batarya çeşitlerinin elektrik enerjisi tüketim değerleri birbirinden farklı olabilir. Üretici firmalardan veya bilgisayarın kullanım kitapçığından laptop batarya özellikleri hakkında teknik bilgi bulmak mümkündür. Bunun yanı sıra yoğun bilgisayar kullanımlarında laptop yedek batarya tercihi işlerin yarıda kalmasını engelleyebilir. Laptop yedek pil özelliklerinin cihaza uygun olması, bilgisayardan alınan verimi maksimum seviyeye yükseltir. Ayrıca merak edilen “Laptop pili kaç volt?” sorusu ise laptop bataryasının türüne göre farklı cevaplara sahiptir. Siz de bilgisayarınıza en uygun laptop batarya çeşitlerini inceleyebilir, gün içinde işlerinizin aksamasını engelleyebilirsiniz.

Pratik Kullanıma Sahip Laptop Batarya Çeşitleri

Üretilen laptop bataryaları tak çıkar özelliği ve hafif yapısı sayesinde pratik kullanım imkânı sağlar. Batarya laptop modellerinin genellikle arka bölümüne takılarak kullanılır. Geniş kullanım alanına sahip laptop batarya çeşitleri dizüstü bilgisayarlara enerji sağlayarak, uygulamaların ve programların çalışmasında etkilidir. Ayrıca notebook batarya ürünleri olmadan dizüstü bilgisayarları kullanmak iş performansının düşmesine neden olur. Bunun yanı sıra bazı laptop bataryalar, hızlı şarj özelliği ile kullanıcıların dikkatini çeker. Hızlı şarj özelliğine sahip en iyi laptop batarya markası ise dizüstü bilgisayarın kullanım alanı ve teknik özelliklerine göre değişebilir. Bunun yanı sıra sıkça araştırılan “Laptop batarya ömrü ne kadardır?” sorusunun cevabı olarak notebook bataryaları, kullanım şekline göre ortalama 2 yıl çalışma ömrüne sahiptir.

Ancak doğru şekilde şarj edilen ve yoğun kullanılmayan notebook batarya ömürleri daha uzun süreye sahip olabilir. Ayrıca “Laptop batarya pili kaç volt?” sorusu araştırıldığında laptop bataryaların ortalama 10.8 - 14.4 Volt arasında değere sahip oldukları görülür. Bunun yanı sıra laptop batarya çeşitlerinin kullanım ömürleri dizüstü bilgisayarın teknik özelliklerine göre de değişebilir. “Laptop pil ömrü ne kadardır?” sorusuna üretici firmalar genellikle çeşitli şarj döngüleri ile yanıt verir. Siz de laptop batarya çeşitlerini kullandığınız dizüstü bilgisayarlar için en uygun ethernet kartı çeşitlerine hemen Akakçe ile göz atabilirsiniz.

Laptop Batarya Modellerinin Öne Çıkan Özellikleri Nelerdir?

Laptop batarya çeşitleri dayanıklı materyaller kullanılarak üretilir. Üretilen notebook batarya çeşitleri dayanıklılığın yanı sıra Lityum iyon pil kalitesiyle de dikkat çeker. Notebook bataryaları, teknik özellikleri ve pil kapasitesine göre farklı boyutlarda üretilir. Ayrıca laptop bataryalar genellikle mat siyah renklere sahiptir. Diğer laptop batarya özellikleri ise şu şekilde sıralanır:

Laptop Batarya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Notebook batarya pili seçiminde, modelin güç kapasitesi ve tüketim özelliklerine dikkat etmek dizüstü bilgisayarın performansında etkilidir. Laptop pili yüksek kapasiteye sahip modellere iş ve oyun bilgisayarlarında rastlamak mümkündür. Bazı orijinal laptop batarya çeşitleri hızlı dolum özelliğiyle ön plana çıkar. Ayrıca dizüstü bilgisayara uygun laptop batarya pili seçimi sayesinde uzun süreli kullanımlarda oluşan sorunların önüne geçmek mümkündür. Notebook batarya pili güç oranı ise bilgisayarın kullanım yoğunluğuna göre bir anda düşebilir. Düşük iyon gücüne sahip laptop batarya pili kullanılması sonucunda bilgisayar işleri yarıda kalabilir. Bu durumu engellemek için laptop bataryalar arasından, mobil tüketim değerleri yüksek ürünlerin seçilmesi faydalı olabilir. Tam dolum şarj işlemi sırasında dizüstü bilgisayarın kapalı olması, Lityum iyon taneciklerin doğru enerjiyle dolmasına yardımcı olur. Böylece laptop batarya çeşitlerinin kullanım ömrünün uzaması sağlanabilir. Laptop batarya modellerini kullandığınız dizüstü bilgisayarların ağ güvenliğini sağlamak için en uygun firewall fiyatları hakkında Akakçe üzerinden hemen bilgi sahibi olabilirsiniz.

Laptop Batarya Kullanım Alanları

Laptop bataryalar, ev veya ofis dizüstü bilgisayarlarında sıklıkla kullanılır. Taşınabilir özelliğe sahip dizüstü bilgisayar batarya kullanımı sayesinde kesintisiz işlem yapmaya imkân sağlar. Laptop bataryası çeşitleri arasından uygun seçim, iş performansının artmasında etkilidir. Ayrıca notebook batarya kullanımı ve değişiminin yaygınlaşması, markaların çeşitli teknik özelliklere sahip güç kaynağı üretiminde etkili olmuştur. Laptop batarya kullanımı, pratik ve kolay olma özelliğiyle ön plana çıkar. Tak çıkar özellikli bataryalar dizüstü bilgisayarlara güç sağlamayı hızlı hale getirir. Sıkça merak edilen “Laptop batarya bozulduğunu nasıl anlarız?” sorusunun cevabı, bozulan laptop bataryaları, adaptöre takılı olmayan pillerin birkaç saat içinde bitmesiyle anlaşılabilir, şeklinde yanıtlanır. Yenisiyle değiştirilmesi gereken eski batarya uygun imha koşullarıyla yok edilmelidir.

Dizüstü bilgisayarlarda “Laptop pili nasıl değiştirilir?” sorusu ise yeni bataryanın eskisinin yerine takılması şeklinde yanıtlanır. Laptop batarya çeşitlerinin bağlantı noktaları veya yuva özellikleri birbirinden farklıdır. Bunun için bilgisayarın kullanım kılavuzunun incelenmesi laptop batarya değişim işlemine yardımcı olabilir. Ayrıca laptop pili uygun koşullarda ve sıcaklık değerlerinde kullanılmalıdır. Böylece laptop pilinin uzun yıllar tam verimle çalışması mümkündür. Merak edilen “Laptop pili nasıl kullanılmalı?” sorusu için ürün hakkındaki yorum bölümlerinden, kullanım kılavuzundan ve bataryayı üretici firmadan yardım alınabilir. Bunun yanı sıra laptop bataryasının sıkça şarj edilmesi veya pil güç oranının sıfıra inmesi sonrası dolum yapmak, bataryanın kullanım ömrünü ve kalitesini düşürür.

En Uygun Laptop Batarya Fiyatları

Laptop batarya fiyatları modelin teknik özelliklerine ve Lityum iyon yapısına göre değişebilir. Ayrıca “Laptop pili ne kadar?” sorusunun cevabı da bataryanın kullanıldığı dizüstü bilgisayarın model özelliklerine göre değişebilir. Notebook pil fiyatları kampanya dönemlerinde en uygun etiketlerle bulunabilir. Kampanya dönemlerinde laptop pil fiyatları avantajlı etiketlerle kullanıcı beğenisine sunulur. Ayrıca dizüstü bilgisayar batarya fiyatları, üretici markaya ve pilin Lityum iyon kalitesine göre değişiklik gösterir. Bunun yanı sıra laptop batarya pili fiyatları, ürünün güç değeri ve hızlı şarj olma özelliğine göre belirlenir. Laptop batarya tavsiye ve kullanıcı deneyimleri hakkında ürünlerin yorum bölümlerini incelemek fayda sağlayabilir. “Laptop batarya ömrü nasıl uzatılır?” sorusu ise laptop batarya ömrünü uzatmak için pilin yeniden kalibre edilmesi ve uzun süre boş kalmasının önlenmesi gerekir şeklinde yanıtlanır. Siz de ufak çaplı araştırma sonrası en uygun laptop batarya çeşitlerine ulaşabilir, programlama veya video montaj işlerinizin yarıda kalmasını önleyebilirsiniz.