Saç Makası

Saç Makası Fiyatları

1.230 farklı Saç Makası için fiyatlar listeleniyor.

Müjgan Saç Makası Solingen Saç Makası Nascita Saç Makası Alfa Saç Makası Trim Saç Makası Nakamura Saç Makası

Fiyatı Düşen Saç Makasları

Tümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

250 TL üstüMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası

Saç Dökülmesine Karşı ŞampuanTakma SaçSaç AçıcıSaç Bakım SetiBit ŞampuanıBit SpreyiSaç PudrasıKuru ŞampuanBigudiMüjgan Saç MakasıSolingen Saç MakasıNascita Saç Makası

Saç Makası Yorumları ve Önerileri

Saç Makası Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Saç Makasları hangileri?

Bugün Akakçe'de 1.230 farklı model arasında

En çok satan Saç Makasları hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Saç Makası:
  1. MUJGAN 4'lü Kuaför Makası Seti Jiletli Saç Usturası + Saç Inceltme Ara Makası + Kuaför Makası + Siyah Tarak
  2. Solingen Berber Makası 5517/5.5
  3. WELLY Jiletli Tarak Saç Usturası Hac Usturası Süper Kalite
  4. Nascita Profesyonel Kuaför Seti Saç Makası + Tarak Set02
  5. Kyraton Saç Kesme Makası 2 Parça, Profesyonel Saç İnceltme Makasları Diş Kesme Makası, Berber Kuaförlük Tekstüre Makas, Salon ve Ev İçin Premium Saç Kesme Makası.

Saç Makası

Rengi, şekli ve tasarımı ile insanların dış görünüşlerinde önemli bir yere sahip olan saçlar, doğru bakım yapıldığında güzelliklerini uzun süre korur. Saç makası, bakım ve tasarım işini profesyonel anlamda yapan berberlerin ve kuaförlerin en önemli aletleri arasında yer alır. Sadece profesyoneller değil, kendi saç kesim işlemini kendi yapmak isteyenler de saç tıraş makası çeşitlerini rahatça kullanabilirler. Farklı kesim teknikleri için farklı form ve büyüklükte üretilen saç makasları, tasarım süreçlerinin hızlı ve konforlu olmasına imkân tanır. Siz de yeni saç tasarımlarını yeni makaslar ile yapmak isteyen bir profesyonelseniz Akakçe parfüm, kozmetik ürünlerini ziyaret edebilir, beğendiğiniz modelleri uygun saç kesim makası fiyatları ile hemen sipariş verebilirsiniz.

Saç Makası Modelleri

Makasların temel üretim malzemeleri çeliktir. Bunun yanında demir saç kesme makası çeşitleri de kullanılmaya devam edilmektedir. Saç kesim makası modelleri genellikle seri üretim teknikleri kullanılarak üretilse de özel tasarımlara sahip ve elle üretilmiş olanlar da mevcuttur. Özel makaslar daha ziyade özel istekler ve ihtiyaçlara uygun olacak şekilde ve farklı malzemeler kullanılarak üretilebilir. Demir saç makası yapısı gereği paslanmaya daha meyillidir. Bundan dolayı bakımlarının daha düzenli yapılması ve kullanılmadığı zamanlarda yağlanması önemlidir. Eğer kişisel olarak bu tür ürünler kullanmayı tercih ediyorsanız uygun demir saç makası fiyatları sayesinde kolayca satın alabilirsiniz.
Normal kullanım için standart şekil ve forma sahip ürünler yanında taraklı saç makası çeşitleri de sık kullanılan modeller arasındadır. İnceltme amacına yönelik kullanılan bu ürünler, saç tasarımını olabildiğince az etkileyen kesim işlemleri için tercih edilir. Saç seyreltme makası olarak da tanımlanabilecek bu tür makaslar hem erkek kuaförlerinde hem de bayan kuaförlerinde kullanılır. Siz de farklı form ve işlevselliğe sahip en iyi saç kesim makası çeşitleri arasından seçim yaparak işinizdeki profesyonelliği bir adım yukarıya taşıyabilirsiniz.

Kaliteli Saç Makası ile Profesyonel Saç Kesimi

Saç makasında kalitenin en önemli belirleyicisi, makasın üretildiği çeliğin kalitesidir. Kaliteli çelikten üretilmiş makaslar, çabuk deforme olmayan ve gerektiğinde bilenerek keskinleştirilen uçları sayesinde kuaförlerin işini kolaylaştırır. İyi bir saç makası ve yeteneğin bir araya gelmesi saç tasarımının da daha üst seviyelere taşınmasına yardımcı olur. Saç tasarımı sektörü sürekli kendini geliştiren dinamik bir sektördür. Her geçen gün yeni saç renkleri ve stilleri ortaya çıkar ve pek çoğu geniş kitleler tarafından beğenilerek kullanılır. Toplum tarafından benimsenen yeni tasarımların yayılma süreci de çok hızlı olabilir ve herkes bu yeni saç modeline sahip olmak ister. Bu hızlı tempoya yetişebilmek ise profesyonel saç makası modellerine sahip olmak ile mümkün olabilir.
Saç tasarım ve kesim işlemleri sırasında işlem türüne bağlı olarak birden fazla makas kullanmak gerekir. Standart kesim işleri için belirli türlerde saç makası tavsiye edilse de profesyoneller, edindikleri tecrübeler ışığında kendi makas türlerini kendileri belirler. Burada kişisel tercihler ön plana çıkarak makasın ele oturması, dengesi, çeliğinin kalitesi gibi faktörler belirleyici olur. Siz de işinizde edindiğiniz profesyonelliği devam ettirmek ve geliştirmek için uygun saç makası fiyatları sayesinde makas setinizi yenileyebilirsiniz.

Saç Makası Seçim Kriterleri Nelerdir?

Saç makaslarında ergonomi önemli bir seçim kriteridir. Saç makası profesyonel anlamda kullanan kuaför ve berberler, neredeyse tüm günlerini ellerinde makasla geçirirler. Bu denli uzun kullanım da doğal olarak parmakların çok yorulmasına sebep olabilir. Sap kısımları doğru malzemeler ile üretilmiş ve ergonomik tutuşa sahip makaslar rahat ve uzun süre kullanım imkânı sunar. Bunun dışında aşağıdaki hususları da göz önünde bulundurmak gerekir:

Seçkin Tasarımlar İçin Doğru Saç Makası Kullanımı

Profesyonel kullanıma uygun kuaför saç kesme makası çeşitleri aynı gibi görünse de bazı detaylar ile birbirinden ayrılan birkaç türe sahiptir. Bunlardan en çok bilineni saç ara makası, saçları belli bir oranda kesen makas türüdür. Ara makas kullanılarak saçlarda yumuşak bir görünüm elde edilir. Saç inceltme makası, belirli bir tasarıma sahip saçlarda belirli oranlarda düzenleme ve kısaltma işlemi için kullanılır. Saç kesme işleminin çok yönlü ve detaylı bir işlem olduğu düşünülürse farklı işler için tasarlanmış berber saç makası çeşitleri olması da doğaldır. Birden fazla makası bir arada bulunduran saç makası seti satın alarak tüm kesim ve bakım süreçlerinde yardımcınız olacak profesyonel bir ekipmana sahip olabilirsiniz.
Saç makası, kişisel olarak da kullanılabilen bakım ve kozmetik ürünleri arasında yer alır. Elektrikli saç makası, saçlarını evde kesmek isteyenlerin veya kısa saç sevenlerin tercih ettiği üründür. Şarj edilerek kullanılan bu ürün sayesinde saçların belli bir uzunlukta hızlıca kesilmesi, favorilerin kısaltılması gibi işlemler yapılabilir. Evlerde kullanımı yaygın olan bebek saç makası ise belli bir yaşa kadar bebek ve çocukların saçlarının evde tıraş edilmesine imkân tanır. Elektrikli makasların hassas uçları bu iş için idealdir. Düzeltme ve kısaltma gibi işlemler için ise küt uçlara sahip bebek saçı makası tercih ederek daha emniyetli bir kullanım elde edebilirsiniz.

Saç Makası Bakımı Nasıl Yapılır?

Her ne kadar demir ve çelik gibi dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilmiş olsalar da saç kesme makasları da zaman içinde keskinliklerini kaybeder. Keskinlik dışında vida ayarlarında meydana gelen bozulmalar da kesim sürecini olumsuz etkiler. Bu nedenlerden ötürü profesyonel saç makası çeşitlerinin belirli periyotlarla bakımının yapılması kullanım ömrünü artıracaktır. Keskinliğini kaybetmiş bir makas saçların kesilmesine değil, kırılmasına sebep olabileceğinden uçlarının doğru yöntemler ile bilenmesi gerekir. Makasın sıkılık seviyesinin her kullanım öncesinde kontrol edilmesi önemlidir. Doğru sıkılık seviyesinde olmayan makasları kullanmak uçlarının körelmesine sebep olabilir.
Her kullanım sonrasında makasın temizlenerek yağlanması uzun ömürlü olmasını ve keskinliğini uzun süre korumasını katkı sağlar. Belirli bir süre kullanılmayacak makasların yağlanarak kutularında veya bir bez içerisinde muhafaza edilmesi oksitlenme riskini azaltır. Kullanım öncesinde yapılması gerekenler de en az bakım kadar önemlidir. Her kullanım öncesinde makasın temizlenmesi, kesilecek saçların da olabildiğinde temiz olmasına dikkat edilmesi gerekir. Siz de ister kişisel ister profesyonel kullanım için ihtiyaç duyduğunuz makas setine, Akakçe saç bakım ürünleri kategorisi altından, uygun saç kesme makası fiyatları ile kolayca sahip olabilirsiniz.