Servis Seti

Servis Seti Fiyatları

1.977 farklı Servis Seti için fiyatlar listeleniyor.

Nehir Servis Seti Valletta Servis Seti Tefal Servis Seti Karaca Servis Seti Gomax Servis Seti IKEA Servis Seti

Fiyatı Düşen Servis Setleri

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz Servis Setleri

Tümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

5 Parça6 ParçaMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Parça Sayısı Ürün Puanı Renk

Servis Maşası Servis Kaşığı Servis Kepçesi Servis Çatalı Saklama Kabı Mutfak Bıçağı Kavanoz Damacana Pompası Filtreli Sürahi Nehir Servis Seti Valletta Servis Seti Tefal Servis Seti

En Çok Karşılaştırılan Servis Setleri

Servis Seti Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Servis Seti Sıkça Sorulan Sorular

Servis Seti

Mutfakta zaman geçirmekten hoşlanan ve yemek yapmayı tutku derecesinde sevenler, sürekli kullandıkları mutfak eşyalarının da özel ve kullanışlı olmasını isterler. Kesmek ve doğramak için kullanılan bıçak setleri, kesme tahtası ve maşa takımları yanında servis gereçleri de mutfakların olmazsa olmazları arasında yer alır. Yemeği, doğru araçlar kullanarak görselliğini en iyi şekilde yansıtacak bir şekilde sunmanız, yemeği lezzetli pişirmeniz kadar önemlidir. Sofra servis seti, yemek sunumunun başarılı olması için gerekli olan yardımcı gereçleri içerir. Yemek yapmadaki başarınızı sunumda da göstermek için ihtiyacınız olan kullanışlı ve şık sunum servis seti modellerini Akakçe’de kolayca bulabilirsiniz.

Servis Setleri Ne İşe Yarar?

Servis setlerinden hem yemek yapım süreçlerinde hem de yapılan yemeklerin servis edilmesinde yararlanılır. Yemek servis seti, birden fazla parça içerir ve farklı yemek türlerinin servis edilmesinde kullanılır. İçerdiği parça sayısına göre 5, 6, 7 parça servis seti geniş mutfaklar için; 3’lü, 5’li, 6’lı servis seti ise daha küçük mutfaklar için idealdir. Salata servis seti, hem kış hem de yaz aylarında farklı sebzeler kullanılarak yapılan salataların masaya ve tabaklara servis edilmesine yardımcı olur. Salata kâsesi, salata kaşığı ve salata çatalı olarak üretilmiş set, salatanın herkes tarafından kolayca alınmasını sağlar.
Çorba, komposto gibi sıvı yemeklerin sunumunda kepçe servis seti kullanılarak çorba kâsesi ve meşrubat bardaklarına tam ölçülerine göre servis yapılabilir. Maşa servis seti, börek, çörek, kek, köfte gibi taneli yiyeceklerin kolayca servis edilebilmesinde kullanılır. Bunun yanında salata ve meze gibi yardımcı yemeklerin sunumu, bu iş için geliştirilmiş özel servis sunum seti çeşitleri ile kolayca yapılabilir. Servis maşa seti genellikle masaların ortasında yer alan salata ve meze tabakları içinden herkesin kendi yiyeceğini kolayca alabilmesi için kullanılır. Yemek servisi dışında başka servis gereçleri de yemek masalarının ayrılmaz parçalarıdır. Ekmeklik ve peçetelik gibi yardımcı servis gereçleri ile masa düzeninizi tamamlayabilir, sofralarınızı eksiksiz bir hâle getirebilirsiniz.

Servis Seti Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutfak gereçleri ve setlerin seçiminde öncelikli olarak dayanıklılık esas alınır. Kepçe, kaşık, çatal gibi mutfak gereçlerinin, sıcak pişirme süreçlerine uygun malzemeler ile üretilmiş olması önemlidir. Aynı zamanda çok sık yıkanacakları da göz önüne alınarak kolay çizilmeyen ve kimyasal temizlik malzemelerinden etkilenmeyen ürünler, sağlıklı kullanım elde edilmesini sağlar. Ayrıca servis setlerinizi uzun yıllar boyunca severek kullanmak için aşağıdaki hususları da satın alma sürecinde göz önünde bulundurmanız gerekir:

Servis Seti Modelleri

Servis setleri, kullanım amacı ve yerine göre onlarca farklı modele sahiptir. Porselen servis seti çeşitleri, sofralarında şıklığa önem verenler ve misafirlerini özel setler ile ağırlamak isteyenler tarafından tercih edilir. Benzer şekilde seramik sunum servis seti modelleri de doğum günü, evlilik yıl dönümü gibi özel günlerin gözde ürünleridir. Sıcağa dayanıklı olması sebebiyle çelik ve tahta servis seti modelleri, yemek pişirme ve sıcak yemeklerin sunulmasında tercih edilir. Ilık ve soğuk yemeklerin ve atıştırmalıkların servisinde ise plastik servis seti kullanılabilir. Çay saatleri gibi ara öğünlerde pasta, börek ve kek servisi için rahat bir kullanım sunan bu ürünler bulaşık makinesinde yıkanmaya da uygundur. Siyah silikon servis seti modelleri, kolay kullanım ve hafiflik arayanlara hitap eder.
Bambu servis seti, mutfaklarında doğal malzeme kullanmak isteyenlerin öncelikli tercihleri arasındadır. Bambu silikon servis seti ise iki malzemenin aynı üründe birleştirilmesi ile oluşturulmuş kullanışlı setlerdir. Bambu saplı silikon servis seti, kolay kavranabilen, ele oturan ergonomik sapları ile kolay kullanılan servis setleri arasındadır. Silikon servis seti kullananlar, sessiz bir kullanım da elde ederler. Silikon malzeme, yemeklerin karıştırılması işlemlerinde diğer malzemelere göre daha az ses çıkarır. Mutfak servis seti sepetli çeşitleri birden fazla servis gerecinin bir arada tutulmasını ve kolay ulaşılabilir olmasını sağlar. Kaşık servis seti gibi yemek yapmada sık kullanılan ürünleri tezgâh üzerinde bir arada tutan sepetli setler ile kaşık ve kepçeler her an elinizin altında olur.

Stantlı ve Askılı Servis Setleri

Stantlar, servis gereçlerini bir arada ve derli toplu tutmaya yarayan, özel dizayn edilmiş platformlardır. Stantlı servis seti modelleri ahşap, metal veya plastik malzemeler kullanılarak üretilir. Genellikle derin bir kabı andıran silindirik yapılı olanlar kadar kare veya dikdörtgen platforma sahip olanlar da mevcuttur. Stantlı servis gereçleri seti çeşitleri mutfak tezgâhlarının düzenli olmasına katkı sağlamasının yanında dekoratif görüntüleri ve renkleriyle de şık bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur. Bambudan üretilmiş olan servis kaşık seti çeşitleri için aynı malzemeden üretilmiş stantlar görsellik yanında uzun ömürlü bir kullanım da sağlar. Stantlı setler kadar kullanışlı ve şık olan askılı servis seti modelleri de çok tercih edilen setlerdir. Bu setler üzerinde sadece saplarında askı deliği olan servis gereçleri kullanılabilir. Servis gereçleri bu delikleri sayesinde askılı setlerin kancalarına asılabilir. Dekoratif görüntüye sahip askılı kaşık seti veya servis kepçe seti pratik kullanım arayanların tercihidir.
Tezgâh üstü platformlar yerine mutfak duvarına monte edilerek kullanılan kancalı askılıklar da pek çok kullanıcı tarafından tercih edilen modeller arasında yer alır. Üzerine asılacak mutfak gereci sayısı kadar askı kancasına sahip bu platformlar da gereçlere kolay ulaşım ve pratik kullanım sağlar. Bu askılıklar saplarında askı delikleri bulunan gereçler için uygundur ve farklı malzemeler kullanılarak üretilir. Ahşap servis seti gereçleri için ahşap malzemeler, çelik veya bronz servis seti gereçleri için metal malzemeler kullanılarak üretilen stantlar, tezgâhlar üzerinde önemli miktarda yer tasarrufu elde edilmesine yardımcı olur. Mutfak tezgâhınız küçükse diğer mutfak eşyalarına yer açmak ve tezgâh üzerinde rahat çalışabilmek için duvara monte edilebilen servis seti modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Servis Seti Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Yemek yapım sürecinde doğru ekipman kullanılması yemeğin lezzetine ve görüntüsüne etki eder. Doğru kepçe veya kaşık kullanılmaması ise küçük kazaların yaşanmasına sebep olabileceği gibi malzemelerin de zamanında ve doğru şekilde karıştırılamaması sonucunu doğurur. Servis dışında yemek pişirme süreçlerinde de kullanılabilen yanmaz servis seti çeşitleri, her türden yemeği usulüne uygun olarak pişirmenize yardımcı olur. Yemeklerin uygun kaşık, kepçe veya maşa ile servis edilmesi, işlemin doğru ölçülerde, hızlı ve dökülmeden yapılmasında etkilidir. Siz de hem gündelik kullanımınız için hem de misafirlerinize şık sunumlar yapmak için ihtiyaç duyduğunuz gereçleri uygun servis seti fiyatları ile Akakçe’den hemen sipariş verebilirsiniz. Ayrıca tercih edeceğiniz farklı ve şık tasarımlara sahip setler ile sofralarınızın ve mutfağınızın havasını değiştirebilirsiniz.