Boya İnceltici ve Tiner

Boya İnceltici ve Tiner Fiyatları

495 farklı Boya İnceltici ve Tiner için fiyatlar listeleniyor.

Arama Takip Listem Sepetim
Filli Boya Tiner Genç Tiner Hayat Tiner Polisan Tiner Dyo Tiner Fawori Tiner

Aktüel Broşürlerden Tinerler

  • Pass Sentetik Tiner 200 grKoçtaş42,99 TL

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

2,5 ltYağlıMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 21Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Boyut Türü

Kapı BoyasıSprey BoyaBoya RulosuAstar BoyaEpoksi BoyaYol Çizgisi BoyasıBoya FırçasıBoya SökücüHışır ÖrtüFilli Boya TinerGenç TinerHayat Tiner

Bunlara Da Bakabilirsiniz

Tiner Yorumları ve Önerileri

Tiner Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Tinerler hangileri?

Bugün Akakçe'de 495 farklı model arasında

En çok satan Tinerler hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Tiner:
  1. FİLLİ BOYA KOKUSUZ TİNER D SENTETİK
  2. Genç Sentetik Tiner
  3. Selülozik Tiner 11lt
  4. Hayat Selülozik Tiner 2,5 lt
  5. Hayat Selülozik Tiner 11lt 1.sinif

Tiner

Günlük hayatta pek çok kişi “tiner ne demek?” sorusunun cevabını merak eder. Hem endüstride hem de günlük hayatta önemi büyük olan tiner, İngilizce karşılığı inceltici olarak bilinen bir kavramdan adını alır. Özellikle yağlı boyaların inceltilmesinde kullanılan bu kimyasal, yağlı boyaları çözme konusundaki yeteneği ile bilinir. Bu nedenle boya malzemeleri alınırken inceltici ürünleri de bunlarla birlikte alınır. Özellikle farklı zeminlere ve yüzeylere temas eden boyaların temizlenmesi için bu kimyasal kullanılır. Yağ bazlı boyaların yapısında bulunan bileşikler suda çözünmez. Bu durum yağlı boyaların su ile temizlenmesini ya da inceltilmesini imkansız hale getirir. Yağlı boyaların içine su eklenmesi durumunda su boyanın içinde çözünmez ve boyayı kullanılamaz hale getirir. Bu nedenle uygun kimyasallar kullanılarak inceltme işlemleri uygulanabilir. Boya çeşitlerinde görülen farklılıklara göre boya inceltici tiner kullanımında farklı ürünler tercih edilebilir. Alanında en iyi ürünleri üreten Pamukkale Boya, Dyo, Çınar, Hammerite, Sembol ve Filli boya gibi tiner markalarının en kaliteli ürünlerini uygun fiyata almak için Akakçe’yi tercih edebilirsiniz. Güvenilir ürünleri farklı boyut seçenekleriyle tercih ederken bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

Tiner Nedir?

Tiner sentetik ve akrilik boya gibi yağ bazlı boyaların inceltilmesinde kullanılır. Bu boyaları yapısında çözme kabiliyeti bulunan kimyasalın farklı çeşitleri bulunur. Pek çok kişi “tiner ne işe yarar?” sorusunun cevabını merak eder. Son derece etkili olan bu kimyasal boyama sırasında homojen bir uygulama yüzeyi elde etmek, boyanın yüzeyde tutunma kapasitesini arttırmak gibi amaçlarla kullanılır. Amaçlanan boya uygulamasına göre direkt olarak boyanın içine eklenebilir. Bunun dışında farklı uygulama şekilleri de mevcuttur. Özellikle ilk uygulama sırasında rulo ya da fırçanın dengeli şekilde boya alması için incelticiye batırılması gerekir. Amatör olarak boyama işleriyle uğraşan pek çok kullanıcıya ek olarak profesyonel boyacılar için temel ihtiyaçlardan biridir. Boyaların inceltilerek kullanılması aynı zamanda kullanılan boya miktarını da önemli oranda düşürür. Buna ek olarak boyanan yüzey ile boya arasında tutunmanın ve dengeli emişin sağlanması da önemlidir. Bu noktada uygulanan boyanın çok yoğun olması yüzeyin boyayı emmesini engeller. Yoğun kıvama sahip olan boyaların bir kısmı uygulama sonrasında yüzey üzerinden akarak kötü bir görüntü oluşturur. Bu durumu engellemek için bir inceltici kullanarak boyanın gerekli kıvama getirilmesi ve ardından yüzeye uygulanması gerekir. Bu durum başta evlerin duvarları olmak üzere tüm boyanan yüzeylerde geçerlidir.

Tiner Türleri

Yapılan uygulamaya göre farklı tiner çeşitleri tercih edilebilir. Doğru inceltici türünün kullanılması son derece önemlidir. Bu noktada inceltici ürünleri arasında da önemli farklılıklar bulunur. Uygun boya sınıfına göre çeşitlilik kazanan bu incelticilere örnek olarak ksilen, neft ve toluen gibi kimyasallar gösterilebilir. Tiner gtip ürünleri bu şekilde farklı kimyasalların birleşiminden üretilir. Boya türlerini ve uygulama şekillerini çok iyi bilmeyen amatör kullanıcılar “boya inceltici nedir?” sorusunun cevabını merak edebilir. Bu kullanıcıların farklı inceltici çeşitleri arasında ayrım yapabilmek için uzmanlardan tavsiye alması önemlidir. İnceltici türleri bu ürünlerin üretiminde kullanılan tekniklere göre farklılık gösterir. Tiner selülozik olarak bilinen incelticiler selüloz özünden üretilir. Sentetik incelticiler ise tamamen laboratuvar üretimi olan kimyasallar kullanılarak elde edilir. Bu ürünlerin çeşitlenmesinde önemli olan bir diğer nokta ise paket boyutlarıdır. Tiner 1 lt gibi pratik boyutlara sahip ürünler genel kullanıcılara hitap etse de daha büyük ürünler de rahatlıkla bulunabilir. Özellikle profesyonel şekilde boyacılık ile uğraşan kullanıcılar için 3 litre tiner ya da tiner galon seçenekleri kolaylıkla bulunabilir.

Tiner Boyutları

Akrilik boya inceltici olarak da bilinen bu kimyasalların kullanımında pek çok farklı boyut tercih edilebilir. Tiner teneke modelleri ile büyük boyutlu paketler özellikle profesyonel kullanıma yönelik olarak alınabilir. Tiner 5 lt gibi boyutlar ise tine kullanım sıklığına göre değerlendirmeye uygun, büyük paketleri oluşturur. Yaklaşık olarak bir teneke tiner 12 lt hacmindedir. Bu ürünler daha çok yoğun kullanım yapan ustalar için iyi bir seçenek olsa da daha amatör şekilde düşük miktarlarda kullanım yapan kişiler için tiner 2 lt seçenekleri tercih edilebilir. Yine özel olarak ihtiyaç duyulan selülozik tiner 3 lt gibi ürünler de uzun süreli kullanım için tercih edilebilir. Boya inceltici tiner ne kadar uzun süre beklerse beklesin bozulmaz. Özellikle sentetik olarak üretilen incelticiler satın alındıktan yıllar sonra bile ilk günkü kadar etkili olur. Bu durum özellikle tiner teneke fiyatı daha avantajlı olacak şekilde bulunduğu için önemlidir. Bu sayede büyük paketlerde satılan incelticileri uygun şekilde alarak uzun süre boyunca kullanmak mümkün olur.

Tiner Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Boya türlerinde görülen farklılık her boya için kullanılması gereken inceltici türünde de önemli farklılıklara yol açar. Bu farklılıklar sebebiyle inceltici seçiminde pek çok noktaya ekstra özen göstermek gerekir. Önemli özelliklerin belirlenmesi ve inceltici almadan önce değerlendirilmesi doğru ve kaliteli bir boya uygulaması için çok önemlidir. Bu sayede boyanın yüzeyi en iyi şekilde tutması ve harika bir görünüm sunması sağlanır. Yağlı boya inceltici ürünleri arasında seçim yaparken başlıca dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekilde sıralanabilir:

Tiner Fiyatları ve Avantajları

İnceltici ürünlerinin kullanımı iki farklı şekilde çok önemli avantaj sağlar. Bunlardan biri boyaların en doğru akışkanlığa getirilmesidir. Yüksek akışkanlığa sahip olan boyaların viskozitesi düşüktür. Bu durum boyanın yüzeyde tutunmasını engeller ve akmasına sebep olur. Tam tersi olarak düşük akışkanlığa sahip olan boyaların viskozitesi çok yüksektir. Bu nedenle yoğun boyalar yüzey üzerinde hiç akış gösteremez ve rulo üzerine yoğun şekilde yapışır. Uygulama sırasında dengesizlik oluştuğu gibi duvar üzerindeki boyanın da kuruması çok uzun zaman alır ve boyanın yüzey ile tutunmasını engeller. Tüm bu sorunları engellemek için boyanın kıvamını ayarlamak üzere inceltici kullanılır. İnceltici kullanımının en önemli bir diğer avantajı ise kaza ile oluşan hatalı boyaların çıkarılmasıdır. Bu noktada son derece etkili olan incelticiler kurumuş boyaları bile çözerek boyama işleminden uzun süre sonra dahi olsa etkili sonuç verir. Boyama yapmak isteyen pek çok amatöre ve profesyonel kullanıcı “tiner nerede satılır?” sorusunun cevabını merak edebilir. En iyi inceltici ürünleri en uygun fiyat seçenekleriyle Akakçe’den alınır. Siz de yapı market, oto, bahçe ana kategorisi içerisinde yapı, inşaat malzemesi kategorisinde yer alan boya, boya malzemeleri kategorisinin hemen altında tiner fiyatları ve markalarını bulabilirsiniz. Boyama sırasında gereken malzeme ve ekipmanlara ek olarak yalıtım malzemeleri gibi pek çok alanda kaliteli ürünleri en ucuz fiyata bulabilirsiniz. Üstelik yıl içinde sık sık düzenlenen kampanyaları takip ederek, ihtiyacınıza uygun ürünleri farklı filtreler uygulayarak bulma ve satın alma fırsatını kaçırmayın!