Çocuk Yatak Örtüsü

Çocuk Yatak Örtüsü Fiyatları

312 farklı Çocuk Yatak Örtüsü için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Kullanıcı TürüÇocuk
 • EbatBattal Boy
 • EbatÇift Kişilik
 • EbatTek Kişilik
 • RenkPembe
 • RenkGül Kurusu
 • Boyut180x240 cm
 • Boyut250x260 cm
 • Fiyatı0 - 500 TL
 • Fiyatı500 - 750 TL
 • ÖzelliklerKapitone
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 13 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • Kullanıcı TürüÇocuk
Fiyatı 0 - 500 TL 500 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL 1.500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTümünü GösterEbatKelime ile FiltreleParça SayısıKullanıcı TürüBoyutTemaKarakterlerKumaş TürüTümünü GösterÜrün PuanıRenk
Temizle Ürünleri Gör (312)

Çift Kişilik Yatak Örtüsü Tek Kişilik Yatak Örtüsü Battal Boy Yatak Örtüsü Gül Kurusu Yatak Örtüsü 4 Mevsim Yatak Örtüsü Antrasit Yatak Örtüsü Bambu Yatak Örtüsü Bej Yatak Örtüsü Beyaz Yatak Örtüsü Bordo Yatak Örtüsü Cars Yatak Örtüsü Çeyiz Yatak Örtüsü

En Çok Karşılaştırılan Yatak Örtüleri

Çocuk Yatak Örtüsü Sıkça Sorulan Sorular

Çocuk Yatak Örtüsü

Çocuk yatak örtüsü, yatağın üzerini örtmek için kullanılan ve daha derli toplu bir görünüm sağlamaya yarayan tekstil ürünüdür. Set ya da tekli olarak satılan çocuk yatak örtüsü seçeneklerini bazı kişiler çocukların üzerlerini örtmek için de kullanabilmektedir. Farklı kumaşlardan üretilen çocuk yatak örtüleri, hem odada bir şıklık ve uyum yaratmaya yararken hem de yorgan, yastık ve yatağın tamamını kapladığından dolayı hijyenik bir ortam sağlar. Çok sayıda farklı marka tarafından üretilen çocuk yatak örtüsü modelleri, birçok farklı renk ve desene sahiptir. Yetişkinler için tercih edilen modellere nazaran, tek kişilik çocuk yatak örtüsü çeşitleri daha renkli ve desenlidir.

Çiçek modellerinden çizgi film karakterlerine kadar birçok farklı modele sahip olan örtüler, erkek ve kız çocuk yatak örtüsü çeşitleri olarak iki kategoriye ayrılır. Özellikle çizgi film karakterlerinin yer aldığı çocuk yatak örtüsü çeşitleri, birçok çocuğun ilgi kaynağı haline gelmiştir. Çocukların ilgisini çeken bu çocuk yatak örtüsü seçenekleri sayesinde aileler, çocuklarına yalnız uyuma alışkanlığı da kazandırabilir. Bunun yanı sıra daha modern ve sade tasarıma uyum sağlamak adına geometrik tasarımlara sahip unisex modeller de mevcuttur. Çocuk yatak odasına hem derli toplu hem de şık bir görünüm kazandırmak isteyen aileler için çocuk yatak örtüsü modelleri set ya da tekli olarak sunulur.

Çocuk Yatak Örtüsü Modelleri Nelerdir?

Çocuklar için yatak örtüsü modelleri, her yaştan ve zevkten çocuğun hoşuna gidebilecek pek çok farklı modele sahiptir. Sektörde birçok farklı yatak örtüsü markası yer alır. Bu markalar kalitelerine göre birbirinden ayrılır. Bunun yanı sıra kız ve erkek çocuk yatak örtüsü modelleri de birbirinden farklıdır. Kız çocuk yatak örtüsü modellerinde genellikle pembe ya da mor renkleri tercih edilirken, erkekler için ise daha çok mavi, yeşil gibi renkler ön plana çıkar. Rengin yanı sıra popüler çizgi film ya da masal karakterinin yer aldığı çocuk yatak örtüsü çeşitleri, çocukların fazlasıyla ilgisini çeker.

Özellikle Mickey Mouse, Bugs Bunny ve Barbie gibi klasik Disney karakterleri sıklıkla lisanslı çocuk yatak örtüsü desenleri olarak kullanılır. Bunun yanı sıra minik taraftarlar için Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzon takımlarına özel tasarlanan lisanslı modeller de sık sık satın alınır. Hem kız hem de erkekler için uygun olan unisex modellerde ise genellikle baykuş, panda, penguen, tavşan, sincap gibi çeşitli hayvan modelleri yer alır. Aileler çocuk yatak örtüleri arasından seçim yaparken, bütünlük sağlaması açısından odanın dekorasyonuna uyup uymadığına dikkat eder. Bunun için bazı modern tasarımlara sahip çocuk yatak örtüsü seçenekleri de bulunur. Bu modellerde karakterden çok nötr tonlar ve geometrik şekiller kullanılır.

Çocuk Yatak Örtüsü Ebatları

Çocuk yatak örtüsü seti, çocuk odasında dekoratif amaçlı tercih edilir. Tüm kılıflardaki modellerin birbiriyle aynı olması, odada uyumlu bir ambiyans yaratır. Çocuk yatak örtüsü, tek kişilik yataklara göre tasarlanır. Bundan dolayı tek kişilik yatak örtüleri ile çocuklar için üretilenler hemen hemen aynıdır. Fakat yine de farklı ebatlarda çocuk yatak örtüsü çeşitleri bulmak mümkündür. Sık sık tercih edilen çocuk yatak örtüsü ölçülerinden biri 180 x 220 cm’dir. Buna ek olarak 160 x 220 ve 140 x 220 cm ölçülerinde çocuk yatak örtüleri bulmak da mümkündür.

Ebatlar genellikle seçilen markaya göre değişiklik gösterebilir. Markalar genellikle belli boyutlarda ürettikleri yatak örtülerini takım halinde satarlar. Yatak örtüsüne ek olarak set içerisinde yastık kılıfı da bulunur. Kimi takımlarda kırlent kılıfı ve çarşaf da mevcuttur. Setler içerisindeki yastık kılıfları ise genellikle 50 x 70 cm boyutlarında üretilerek, hemen hemen her çocuk yastığına uyum sağlar. Markalara göre farklı boyutlarda, içeriklerde üretilen çocuk yatak örtüsü setleri ve pike takımı modelleri arasından seçim yapmak için Akakçe üzerinden karşılaştırma yapabilirsiniz. Üstelik kullanıcı yorumlarını okuyarak daha fazla bilgi sahibi de olunabilir.

Çocuk Yatak Örtüsü Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çocuk yatak örtüsü seçimi, kaliteli bir uyku ve oda dekorasyonu açısından önem taşır. Erkek ve kız çocuk yatak örtüsü çeşitleri; kumaşı, deseni, boyutu ve rengine göre birçok farklı modele sahiptir. Çocuk yatak örtüleri arasından seçim yaparken ailelerin dikkat etmesi gereken püf noktalar şunlardır:

Çocuk Yatak Örtüsü Fiyatları

Çocuk yatak örtüsü fiyatları, markaya, modele, boyuta ve tercih edilen kumaş türüne göre değişiklik gösterebilir. Yerli ve yabancı olmak üzere birçok farklı marka tarafından bu alanda üretim gerçekleştirir. Bambu, pamuk, yün ya da polyester olmak üzere çok sayıda farklı materyalden yapılmış çocuk yatak örtüleri vardır. Kumaşın içeriğinde bulunan materyalin kalitesine göre de fiyatlar farklılık gösterir. Ayrıca çocuk yatak örtüsü ölçüleri ne kadar tek tip olsa da bazı markalarda daha küçük ya da büyük ölçülü olanlar da mevcuttur. Bu etken de yine fiyat seçeneklerini farklılaştırır.

Bunun yanı sıra yazlık ve kışlık olmak üzere ayrılan çocuk yatak örtüsü modelleri de fiyat açısından değişiklik gösterebilir. Desen ve renk bakımından birbirinden ayrılan erkek ve kız çocuk yatak örtüsü modelleri fiyatı da desenin büyüklüğüne ya da baskı kalitesine göre değişir. Dolayısıyla çocuk yatak örtüsü alırken birden fazla fiyat seçeneği ile karşılaşmanız normaldir. Akakçe üzerinden fiyat ve marka karşılaştırması yaparak, aynı zamanda kullanıcı yorumlarını okuyarak çocuğunuza en uygun kız, erkek çocuk tek kişilik yatak örtüsünü bulabilirsiniz. Aynı zamanda hem yazlık hem de kışlık modelleri ile dikkat çeken bebek battaniyesi çeşitlerine de göz atabilirsiniz.