Z Rot

Z Rot Fiyatları

16.478 farklı Z Rot için fiyatlar listeleniyor.

Toyota Z Rot Hyundai Z Rot Peugeot Z Rot Ford Z Rot Seat Z Rot Honda Z Rot

Fiyatı Düşen Z Rotlar

Tümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Uyumlu Araç Renk

Amortisör Takozu Teker Rulmanı Alt Tabla Helezon Yay Rot Başı Alt Tabla Burcu Viraj Demir Lastiği Amortisör Körüğü Rot Kolu Toyota Z Rot Hyundai Z Rot Peugeot Z Rot

Z Rot Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Z Rotlar hangileri?

Bugün Akakçe'de 16.478 farklı model arasında

En çok satan Z Rotlar hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Z Rot:
  1. TOYOTA AURIS COROLLA 2007-2019 / ÖN Z ROT SAĞ SOL TAKIM
  2. Toyota Corolla Sedan 1.6 2013-2019 Delphi Z Rot
  3. HYUNDAI i20 2008-2014 / ÖN Z ROT SAĞ SOL TAKIM (ORJIN MARKA)
  4. PEUGEOT PARTNER TEPEE Z ROT
  5. Ford Focus Iii 1.6 Ti 2011-2019 Delphi Z Rot Arka

Z Rot

Araçların hareket edebilmeleri ve dengede kalabilmeleri, güvenli sürüş için oldukça önemlidir. Kontrollü sürüşler yapabilmeyi sağlayan Z rot, araçların olmazsa olmazları arasında yer alır. Bu ürün, araçların hareket etmelerinde rol oynayan parçalardan birisidir. Virajlı yollarda giderken birleştirici bir görev gören parça, amortisör ve süspansiyonun birbirlerine bağlanmasını sağlar. Z rot sadece virajlarda değil, aynı zamanda fazla engebeli ve tekerlerin kaymasına sebep olabilecek yollarda da aynı işlevleri sergiler. Tekerlerin üstüne binen fazla yükü eşit miktarda dağıtmayı başaran model, direksiyon hakimiyetinin artmasına önemli bir katkıda bulunur. Kazaların büyük ölçüde önüne geçebilen bu parça, kullanıcıların hayatında oldukça önemli bir yer tutar. Viraj rotu olarak da bilinen parçaların bazı durumlarda arızalanması mümkündür. Arıza, virajları dönerken ürünün bağlantı noktalarından çıkan seslerle anlaşılabilir. Bu yüzden seslere oldukça önem vermeniz gerekir. Araç kullanıldıkça zaman içerisinde rot aşınma yapabilir, arızalanmasının sebebi budur. Aracın ön ve arka tarafında ikişer tane olmak üzere toplamda dört tane rot bulunur. Sadece biri bile arızalansa ürünün hemen değiştirilmesi gerekir. Direksiyon hakimiyetinin sağlanmasında rotlar büyük bir rol oynar. Birçok marka tarafından tasarlanıp üretilen modeller, güvenli ve konforlu bir yolculuk yapmanıza aracılık eder. Araçtan araca ürünlerin modeli ve boyutu farklılık gösterebilir. Bu yüzden seçenekler arasından bir parçayı tercih ederken aracınıza uygunluğuna dikkat etmeniz gerekir. Bir arızalanma durumu oluşursa aracınızın yetkili servislerinden yardım almanız önerilir. Böylelikle hem kendinizi hem de aracınızı güven altında tutma imkanınız oluşur. Birbirinden farklı model, boyut ve tasarıma sahip ürünler; kullanıcılar tarafından beğenilir.

Z Rot Modellerinin Çalışma Prensibi

Araba kullanırken virajlı yollara girildiğinde oluşabilecek dış çekim üzerinde etkisi bulunan ürünler, çalışma şekliyle herkesin güvenini kazanır. Viraj askı rotu, yollarda yaşanabilecek olumsuz durumlar ile karşı karşıya kalmanızı önleyen parçalar arasında yer alır. Z rot; aracın sahip olduğu dış lastiklere fazla ağırlık, iç lastiklere ise az ağırlık koyma görevini üstlenir. Aynı zamanda direksiyon hakimiyetini de belirgin biçimde artırır. Z rot ne işe yarar derseniz, bu parça dönüş sırasında aracın gövdesinin düz kalmasını ve tüm tekerlere eşit ağırlık dağıtılmasını sağlar. Araca uygulanan kuvvet bir taraftan diğer tarafa hareket ettirilince gövde dengede durabilir. Süspansiyonlara uygulanan kuvvet yukarı doğru itildiği için Z rotunda gerilme yaşanır. Bu gerilme, parça ve denge koluna iletilir. Kol, aracın diğer tarafında bulunan süspansiyona gerilimin geçmesini sağlar. Bu sayede aracın dengede ve düz bir şekilde kalması sağlanır. Araç hakimiyetinde büyük payı bulunan parçalar, sürücülerin her daim yardımına yetişir.

Z Rot Neden Önemlidir?

Aracın dengede kalması güvenli sürüş için oldukça önemlidir. Denge sağlanamazsa araç kullanımı zorlaşır ve olumsuz durumlarla karşı karşıya gelme ihtimaliniz artar. Bu olumsuzlukların önüne rotla kolayca geçmeniz mümkündür. Araba Z rotu sayesinde direksiyon hakimiyeti ve araç gövdesinde denge sağlanır. Özellikle virajlı ve çukurlu yollarda dengenin sağlanması gerektiğinden, Z rot araca uygulanan kuvveti eşit bir şekilde tüm tekerlere dağıtır. Böylece denge sağlama işlemi başarıyla gerçekleşir. Her müşteriye hitap eden Z rot, farklı çeşitlere sahiptir. Örneğin arka Z rot, aracın arka kısmından uygulanan kuvvetin eşit bir şekilde ön kısmına da uygulanmasını sağlayan rot çeşidi olarak bilinir. Kaliteli yapısı sayesinde öne çıkan modeli uzun süre boyunca kullanma şansınız mevcuttur. Modelin arızalandığını anladığınız zaman, hemen değiştirmeniz önerilir. "Z rot nedir?" sorusuna yanıt olarak sayılan özellikler, ürünlerin tercih edilmesinde önemli bir rol oynar. Kullanıcı memnuniyeti göz önünde bulundurularak üretilen parçalardan dilediğiniz modeli seçebilirsiniz.

Z Rot Kullanımında Nelere Dikkat Edilir?

Direksiyon hakimiyeti araç kullanımında hayati öneme sahiptir. Araç Z rotu ile hem direksiyon hakimiyetini sağlamanız kolaylaşır hem de aracınızın gövdesi dengede kalır. Ürünler; virajlı ve çukurlu yollarda ya da direksiyon hakimiyetinin güçleştiği durumlarda aracın dengeli duruşunu korur. Askı rotu virajlı yollarda giderken, aracın savrulma riskini minimum seviyelere indirger. Ancak bağlantı noktalarında kopmalar görülüyorsa ürünün arızalandığı anlaşılır. Arızalanmalar genellikle aşınma sonucu oluşur. Parçanın arızalandığını anlayabilmenizin bir diğer yolu da esneme anında gıcırtı seslerinin duyulmasıdır. Eğer arızalanan rotu yenisiyle değiştirmezseniz, direksiyon hakimiyetini de dengeyi de koruma şansınız kalmaz. Bu nedenle arızaların hızlıca çözüme kavuşturulması gerekir. Z rot markaları, birden fazla olacak şekilde alıcılara sunulur. Her marka kendine has bir şekilde rot üretimi yapar. Bu markaları inceleyerek parçaların sahip olduğu özellikler hakkında bilgi edinmeniz mümkündür. Dilerseniz daha önceden Z rot satın almış olan müşterilerin yorumlarını da okuyarak ürünler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Z Rot Fiyatları Nelerdir?

Z rotlar kaliteli yapıları ile oldukları kadar uygun fiyatlarıyla da sürücülerin beğenisini kazanır. Müşteriler ürünleri incelerken akıllarında Z rot ne kadar sorusu canlanır. Birden fazla marka tarafından üretilen parçaların fiyatlandırılması markadan markaya değişiklik gösterebilir. Ancak her marka alıcılara uygun olacak şekilde bir fiyatlandırma yapar. Askı rotu fiyatı her bütçeye uygun aralıklarda yer alır. Modellerin fonksiyonu ve dayanıklılığına göre belirlenen fiyatlar pek çok kişinin güvenini kazanır. Sağ sol Z rot, uygun fiyat seçeneklerine sahip modellerden biridir. Dört adet rota sahip olan araçta aynı şekilde montajlanan ürünler, geniş fiyat aralığında satışa sunulur. Her araç için seçilecek olan rotlar ve fiyat seçeneklerinde farklılıklar bulunur. Bu yüzden seçiminizi yaparken hem bütçe dostu hem de aracınızla uyumlu modellere yönelmeniz önerilir. Uygun fiyata sahip ürünler, müşteriler tarafından sıklıkla tercih edilir. Birden fazla modele sahip olan parçaları satın almadan önce özelliklerine göz gezdirmeniz ve ürünleri daha önce kullanmış olan müşterilerin önerilerini değerlendirmeniz doğru modeli tercih etmenizde sizlere yardımcı olur. Z rot fiyat seçeneklerini incelerken aynı zamanda AGM akü fiyatları hakkında da bilgi sahibi olmanız mümkündür.

Z Rot Çeşitleri Akakçe’de

Aracın ömrünü uzatan ürünler, aracı olumsuz durumlarla karşılaşmadan güvenli bir şekilde kullanmanıza olanak tanır. Aracın dengede kalabilmesi ve direksiyon hakimiyetinin sağlanabilmesi konusunda görev alan ön Z rot seçiminde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar mevcuttur. Bu noktalardan en önemlisi, aracınızın ve parçaların birbirine uyumunu saptamaktır. Her aracın rotu farklılık gösterdiğinden aracınıza uygun modeli doğru şekilde belirlemeniz büyük önem taşır. Aracı güvenli bir şekilde kullanabilmek için her şeyden önce direksiyon hakimiyeti sağlamanız gerekir. Bu hakimiyetin sağlanmasına aracılık eden parçalar, sürüş anında olumsuz durumlar ile karşılaşma ihtimalinizi ortadan kaldırır. Birden fazla markanın ürettiğiz rot çeşitleri arasından müşteriler tercihlerini yaparken en iyi Z rot markası seçeneğini değerlendirmeyi hedefler. Markanın ve ürünün sahip olduğu özelliklerin ayrı ayrı incelenmesi en iyi rotun bulunmasını kolaylaştırır. Araçlar için önemli bir diğer parça da yakıt filtresidir. Bu filtre sayesinde depoya konulan yakıtta yer alan yabancı maddelerin ayrıştırılması sağlanır. Böylece aracın zarar görmesi engellenir. Araçlarda sıklıkla kullanılan rotlar, Türkiye ve dünya genelinde popülerdir. İhtiyacınız olan rot modellerini Akakçe’de bulabilir, ürünleri görselleri ve fiyatlarıyla değerlendirebilirsiniz.