Ajanda

Ajanda Fiyatları

1.667 farklı Ajanda için fiyatlar listeleniyor.

Mabbels Ajanda Keskin Color Ajanda Gıpta Ajanda Scrikss Ajanda Meteksan Ajanda Mora Ajanda

Fiyatı Düşen Ajandalar

Tümü

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Yıl2022
 • Yıl2023
 • ÖzelliklerSert Kapaklı
 • Fiyatı0 - 50 TL
 • Kullanım AmacıAkademik
 • ÖzelliklerPlanlayıcı

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 50 TL 50 - 100 TL 100 - 150 TL 150 - 250 TL 250 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerYılKapak TürüDeri TürüTemaTipiKullanım AmacıZaman SeçeneğiAy SeçeneğiTarih SeçeneğiBoy SeçeneğiSayfa TipiKelime ile FiltreleÖlçüSayfa Boyutu
Temizle Ürünleri Gör (1.667)

Yılbaşı Ağacı Klasör Mürekkep Etiket Magazinlik Sunum Dosyası Delgeç Etiket Makinesi Zımba Makinesi Mabbels Ajanda Keskin Color Ajanda Gıpta Ajanda

En Çok Karşılaştırılan Ajandalar

Ajanda Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Ajandalar hangileri?

Bugün Akakçe'de 1.667 farklı model arasında

En çok satan Ajandalar hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Ajanda:
 1. Mabbels Harry Potter Ajanda 3
 2. 2K 5192 Ajanda Tarihsiz Kareli 14 x 20 cm Ajanda/Defter Hesap Makineli Suni Deri Organizer, Lila
 3. Keskin Color Spiralli Akademik Ajanda, 176 Yaprak, A5 ( 15x21 Cm),
 4. Liz Çiçek Tasarımlı Konuşan Tarihsiz Ajanda Model-3
 5. Keskin Color 2023/2024 Akademik Ajanda Pastel Flora

Ajanda

Kırtasiye ürünleri arasında fonksiyonel ve pratik özellikleri ile en çok tercih edilen ürünlerden biri olan ajanda, yıl içerisinde düzenli kullanılan bir defter türüdür. Genellikle yoğun iş programı veya planları olanlar için unutulmaması gereken önemli notların kaydedilmesinde kullanılır. Birçok farklı yapı ve özellikte modellere rastlanabilir. Ajanda ile ne yapılır sorusuna cevap arayanlar için çok sayıda farklı kullanım alanından söz etmek mümkündür. Eğitim, iş, ticari, sağlık takip defteri, planlayıcı gibi çeşitli amaçlarla kullanımına rastlanabilir. Temel amacı ise günlük işlerinizi düzene sokmak ve planlarınızı organize etmek olduğundan fonksiyonel bir kullanım için doğru bir sayfa yapısını tercih etmek önemlidir. Defterin formu, içeriği, kapak yapısı gibi özelliklerin yanında en ucuz ajanda fiyatları arasında karşılaştırma yaparak seçimde bulunabilirsiniz.

Ajanda Modelleri

Çeşitli özelliklere bağlı olarak farklı seçenek bulunur. Öncelikle ajanda ne demek diye merak eden kullanıcılar için genel bir tanımdan söz edilebilir. Ajanda önemli notların unutulmaması amacıyla kullanılan takvimli defter anlamına gelir. Ajanda modelleri birçok özelliğe bağlı olarak farklı isimlerle anılır. Kapsadığı dönem aralıklarına göre akademik ve 12 aylık seçenekler bulunur. Akademik ajanda, eğitim dönemine göre düzenlenir. Genellikle Ağustos veya Eylül ayları ile başlar ve bir sonraki yılın Eylül ayına kadar kullanılabilir. Akademisyenler ile öğrenciler için uygun olan bu ürünlerde eğitim amaçlı planlamalar yapılabilir. 12 aylık seçenekler ise Aralık ayından bir sonraki yılın Aralık ayını kapsar. Bazı defterlerde dönem aralıklarında 1 veya 2 aylık farklılıklar olabilir. İş, ticari veya günlük amaçlı planlamalarda kullanım sunabilir.

Sayfa yapısına ya da kullanım amacına bağlı olarak farklı seçeneklerle karşılaşılabilir. Sayfa yapılarına göre günlük, haftalık ve süresiz olmak üzere üç temel çeşitten söz edilebilir. Günlük modellerde her bir sayfa tek bir güne ayrılırken haftalık olanlarda tek bir sayfada haftanın 7 günü bir arada verilir. Her ikisi seçenek tarihli veya tarihsiz olarak tercih edilebilir. Tarihlide haftanın günleri tarih ile verilirken, tarihsiz modellerde sadece haftanın günleri belirtilir. Süresiz olanlarda ise haftanın günlerine ilişkin herhangi bir yazı bulunmaz. Ticari ajandalar aylık gelir ve gider çizelgeleri, vergi ödeme günleri gibi sayfalara sahip olduğundan iş için kullanılabilir. Askeri ajanda, askere gidenlerin günlük şeklinde anılarını, deneyimlerini yazmalarına imkan veren sayfa yapılarını tanımlar. Farklı seçenekleri aradığınız özelliklere göre inceleyebilirsiniz.

Şık Ajanda Tasarımları

Ajandaların içeriği, kullanım amaçları kadar dış kapak ve renk seçenekleri ile de cazip formları bulunur. Zevkinizin yanı sıra kullanım şeklinize uygun olarak farklı ajanda defter tasarımları arasında tercih yapabilirsiniz. Klasik ve düz kapaklardan hoşlanan kullanıcılar için ajanda siyah, kahverengi, lacivert gibi renklerde seçilebilir. Renkli ajanda olarak pastel tonlardan canlı renklere kadar birçok farklı seçenek bulunur. Hareketli ve eğlenceli görünüm arayanlara çiçekli, hayvan figürlü, yıldız, kahve veya meyve temalı dış kapaklar uygun olabilir. Konsept tasarımlar olarak Harry Potter, Friends, Game of Thrones gibi film ve dizi karakterli ürünlere rastlanabilir. Atatürk görselleriyle özlü sözlerini içeren ajanda Türkiye temalı görünüm arayanlara önerilebilir. Tek bir tasarıma bağlı kalmak istemeyenler, kapak değişimini mümkün kılan yenilenebilir ajanda seçeneklerine göz atabilir.

Tasarımda etkili olan bir diğer özellik kapağın malzemesi ile cilt şeklidir. Yumuşak ve sert karton kapaklı ürünlerde kırmızı ajanda seçenekleri canlı renklerden hoşlananlara uygun olabilir. Deri kapaklar, klasik görünüm ile beraber iş amaçlı kullanım arayanlara cazip gelebilir. Deri dokusuna sahip daha uygun alternatif olarak suni deri kapaklı ürünlere de bakılabilir. Organizer ile hesap makinesi bulunan setler, takım halinde tasarımlar arayan kullanıcılar için şıklığı ile öne çıkabilir. Profesyonel görünüm kazandıracak ofis malzemelerine ihtiyaç duyanlar için bu setler uygun olabilir. Spiralli kapaklar, günlük kullanımda daha pratik bir form olarak seçilebilir. Keten kapaklı, iplik dikişli defterler ise kullanışlı olduğu kadar zarif tasarımlardan hoşlananlar için vazgeçilmez olabilir. Aradığınız görünüme sahip ürünü Akakçe üzerinden ajanda defter fiyatları arasında kıyaslama yaparak belirleyebilirsiniz.

Ajanda Kullanımı Detayları

Arzu ettiği performansı elde etmek isteyenler ajanda ne için kullanılır sorusuna cevap bularak doğru bir karar verebilir. Yıl içerisindeki tüm planların, önemli notların yazılması, özel günlerin hatırlatılması ajandaların en yaygın kullanım şeklidir. Ancak son zamanlarda ajandalar bir anı veya hayat serüveni defteri olarak da kullanım şekillerine sahiptir. Bullet journal olarak bilinen bu defter sıfırdan oluşturulabileceği gibi haftalık veya günlük seçeneklerde de uygulanabilir. Gün içerisinde yapılan tüm günlük aktivitelerin not edildiği bu defterler planları oluşturma ve takip etme amacıyla kullanılır. Yıllık veya aylık olarak alışkanlıklar, yapılacaklar, hedefler belirlenerek not edilebilir. Zamanla yaşanan değişimler kolaca takip edilebilir. Etiketler, görseller yapıştırılarak zevkinize göre sayfa tasarımları oluşturabilirsiniz.

Genel hayat düzenleyici kullanımın yanı sıra daha spesifik kullanım şekilleri sunan değişik defterlerle de karşılaşılabilir. Ders programları, dönem notları, sınav tarihleri gibi başlıkların yer aldığı sayfalar, ortaokul ve lise öğrencileri için kullanışlı olabilir. Sağlığını düzenli olarak takip etmek isteyenler, günlük yemek ve su tüketimi gibi aktiviteleri kaydetmek için de kendi tasarımlarını oluşturabilir. Bu bilgilerin kaydedilmesine imkan veren iç tasarıma sahip modellere de bakılabilir. Ayrıca kitap, film, gezi gibi keyifli etkinlikleri not etmek için de uygun seçenekler bulunur. Tüm bu farklı kullanım şekilleri tek bir defterde takip edilebileceği gibi ayrı ayrı defterlere de yönelmek mümkündür. Kullanım şeklinizi göz önünde bulundurarak en uygun ajanda fiyatları arasından bir seçim yapabilirsiniz.

Ajanda Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ajanda içeriği ve tasarımına yönelik kararlarda kullanım amacı ile defter yapısına ilişkin özellikleri göz önünde bulundurmak önemlidir. Bu özellikleri dikkate alarak özenli bir seçim yapmanız tüm yıl boyunca verimli bir kullanım elde etmenize yardımcı olacaktır. Seçiminize katkı sağlayacak bazı ajanda önerileri şu şekilde sıralanabilir:

Ajanda Fiyatları

Ajanda fiyatları arasında karşılaştırma yaparken birçok faktörü göz önünde bulundurmak faydalı olabilir. Ajanda boyutları, kapak malzemesi, sayfa kalitesi bu faktörlere örnek gösterilebilir. Büyük boyutlu olarak 17x24 cm ve 20x28 cm seçeneklerine rastlanabilir. En küçük boyut olarak ise 9x14 cm cep boy modeller örnek gösterilebilir. Fiyatlar boyuta göre farklılaşsa da ürünün kapak malzemesi de fiyat üzerinde belirleyici olabilir. Gerçek deri kapaklı tasarımlar, tüm modeller arasında en üst sıralarda yer alır. Ürünler organizer, kalem gibi ürünlerle beraber avantajlı fiyatlarla set halinde satın alınabilir. Tematik konseptli tasarımlarda içeriğe bağlı olarak çeşitli fiyatlarla karşılaşılabilir. Gramajı yüksek olan sayfalar birçok kalem çeşidi ile uyumlu olduğundan en kaliteli sayfalar olarak görülür. İhtiyacınıza uygun ajanda en ucuz fiyat ve set seçenekleri ile Akakçe yardımıyla değerlendirilebilir.