Akıllı Ev Sistemleri

En Popüler Akıllı Ev Sistemleri Ürünleri

Onvo TV Hi Level TV TV Markaları 140 Ekran TV Beyaz Akıllı Güvenlik Sistemi Beyaz Akıllı Priz Beyaz Akıllı Sensör Siyah Akıllı Güvenlik Sistemi Siyah Akıllı Priz Siyah Akıllı Sensör

Popüler Akıllı Ev Sistemleri Markaları

Akıllı Ev Sistemleri

Evlerde kullanılan akıllı sistemler ev sakinlerinin konforunu arttırmak için son derece önemlidir. Bu sistemler evde bulunan pek çok donanımın uzaktan kontrol edilmesini, farklı komutlar ile yönetilmesini sağlar. Uzaktan yönetilen akıllı ev sistemleri kullanıcıların konforunu arttırmanın yanında farklı avantajlara da sahiptir. Özellikle evlerde bulunan ve tüm cihazların elektrik ihtiyacını karşılayan prizlerin uzaktan kontrol ile açılabilir ve kapatılabilir olması güvenlik önlemlerini arttırmak için de çok önemlidir. Bu sistemlerin sahip olduğu kodlanabilir özellikleri sayesinde akım dalgalanmaları önlenebilir, önemli ve değerli elektronik eşyaların düzensiz akım sebebiyle bozulması engellenebilir. Üstelik akıllı ev otomasyon sistemlerini kullanmak için evde bulunan elektrik tesisatında köklü bir değişiklik yapmak gerekmez. Akıllı priz gibi pek çok farklı fonksiyona sahip olan cihazların kullanımı için ön hazırlık gerekmez ve pratik şekilde tak çalıştır mantığı ile kullanılabilir. Standart prizin üzerine bağlanabilen bu cihazlar akım kaynağı ile cihaz arasında akıllı bir sistem kurulmasını sağlar. Birbirinden farkı ürünlerle kullanıcılara en iyi seviyede hizmet veren akıllı ev sistemleri markalarından Xiaomi, S-link, TP-link, Philips ve Dark gibi markaların en iyi ürünleri Akakçe’de bulunabilir.

Akıllı Ev Sistemleri Ne İşe Yarar?

Evlerde kullanılan teknolojilerin artmasıyla birlikte “Akıllı ev sistemleri nedir?” sorusunun cevabı pek çok kullanıcıyı meraklandırır. Evlerde kullanılan bu akıllı sistemlerin kurulumu ve kullanımı için herhangi bir şekilde tesisat hazırlığına gerek yoktur. Öyle ki bu sistemler yeni inşa edilmemiş evlerde de kullanılabilir. Akıllı ev elektrik sistemlerinin kullanılabilmesi için evlerde elektrik tesisatının kurulmuş olması yeterlidir. Bu şekilde akıllı sistemleri oluşturan pek çok donanım bağımsız ve sorunsuz şekilde kullanılabilir. Akıllı ev otomasyon sistemleri kendi içinde farklı alanlara ayrılır. Bu alanlar sistemin kullanım amacı ve kullanım şekline göre farklılık gösterir. Örnek olarak evlerde kullanılan akıllı sistemler yoğun olarak ev güvenliğini sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bu sistemler herhangi bir olumsuz durumu engellemek için kullanıcıları bilgilendirir ve gerekli durumlarda evde bulunan cihazlara müdahale eder. Bu müdahale işlemi özellikle elektrikli cihazların enerjisini keserek sağlanır. Bu şekilde kaçak akım ve benzeri durumlarda evde bulunan elektrikli aletlerin zarar görmesi ya da farklı kazalara sebep olması engellenir.

Akıllı Ev Sistemleri Çeşitleri

Kablolu ve kablosuz akıllı ev sistemleri farklı kategorilere ayrılır. “Akıllı ev otomasyon sistemleri nedir?” sorusunu cevaplamak için tercih edilen sistem çeşitlerini iyi şekilde bilmek gerekir. Bu ayrım özellikle sistemin kullanım amacına ve kullanım şekline göre çeşitlenir. Bu noktada tercih edilen akıllı sistemler şu şekilde sıralanabilir:

Tercih edilen en iyi akıllı ev sistemleri farklı alanlarda faaliyet göstererek kullanıcıların hayatını daha kolay hale getirmeyi hedefler. Buna örnek olarak akıllı sistemlerin içinde ev temizliği için kullanılan ürünler özellikle kullanıcıdan bağımsız şekilde temizlik işlemlerini gerçekleştirir. Bu cihazlar tamamen otomasyon mantığına dayalı şekilde çalışır ve önüne çıkan engellerden kaçınmak için rotasını değiştirebilir. Bu şekilde evin zeminlerinde bulunan tüm kirleri rahatlıkla temizleyebilir. Üstelik kullanıcının belirleyeceği şekilde günün farklı zaman dilimlerinde bu görevini yerine getirebildiği gibi temizliğe tüm gün boyunca da devam edebilir. Temizlik için tercih edeceğiniz akıllı robotunuzu işe giderken çalıştırarak geldiğinizde evinizi tertemiz bulabilirsiniz. Üstelik farklı şekillerde kullanılan kablosuz akıllı ev sistemleri fiyatları son derece avantajlı seçeneklerle sunulur.

Akıllı Ev Sistemleri Özellikleri

Evlerde kullanılan akıllı sistemlerin sahip olduğu özellikler geniş bir yelpazede farklılık gösterir. Akıllı ev sistemleri tavsiye seçenekleri bu noktada kullanıcıların seçimlerini kolaylaştırmak adına son derece önemlidir. Akıllı ev sistemleri kombi gibi ısıtma cihazlarının kontrol edilmesini sağlayarak evin akıllı şekilde ve kablosuz bağlantı sayesinde ısıtılmasını sağlayabilir. Bu sayede eve gelmeden önce evinizi ısıtabilir, geldiğinizde evinize sıcak şekilde girebilirsiniz. Akıllı ev sistemleri yorum seçeneklerinde bulunan pek çok farklı sistem ile kullanımlarınızı kişiselleştirebilir, istediğiniz konfigürasyonlara en uygun seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Bu şekilde farklı kombinasyonlar ile oluşturulan sistemler için pek çok kullanıcının kafasında “Akıllı ev sistemleri ne kadar?” sorusu canlanabilir. Bu gibi sistemlerin fiyatları tamamen kullanıcının tercih edeceği özelliklere ve alt elemanlara bağlıdır ve tercihe göre ekonomik ya da pahalı sistemler kurmak kullanıcının elindedir. Bu şekilde sadece belirli özellikleri devreye sokacak şekilde kurulan ucuz akıllı ev sistemleri ile son derece düşük bir başlangıç maliyeti oluşturabilirsiniz. İlerleyen süreçlerde sisteminizi genişletebilir, yeni elemanlar ile daha karmaşık ve kullanışlı bir sistem haline getirebilirsiniz.

Akıllı Ev Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Akıllı sistemler genel olarak evlerde kullanıma uygun olacak şekilde tasarlansa da bu sistemlerin kullanıcı tercihine göre birbirinden farklı ortamlara kurulması da mümkündür. Bu şekilde değerlendirilen farklı elemanları bir araya getirerek iş yerinize ve ofisinize de kurabilirsiniz. Evinizde bulunan akıllı sistemleri kullanarak ev sinema sistemi ve televizyonunuzu eşleştirebilir, uzaktan kontrol edebilirsiniz. Bu sistemleri ofis ve iş yerinde kullanmak isterseniz temizlik ya da ısıtma gibi akıllı imkanlarda faydalanabilirsiniz. Ofisinize girmeden önce ısıtma sistemine erişerek ortam sıcaklığını istediğiniz seviyeye getirebilirsiniz. Bu işlem ile ortamda bulunan klima ya da kombi gibi elemanlar çalışmaya başlayarak ortamı sizin istediğiniz sıcaklığa kısa süre içinde getirir. Benzer şekilde akıllı temizlik sistemlerini kullanarak her gün ofisinizde harika bir temizlik yapabilirsiniz. Üstelik tüm bu temizlik sırasında ofiste bulunmanıza bile gerek yok. Ofisinizden ayrılırken akıllı temizlik sistemlerini devreye sokarak temizlemesi gereken alanı ya da çalışması gereken süreyi girebilirsiniz. Girdiğiniz görev tamamlanana kadar temizlik işlerine devam eden temizlik robotu daha sonra otomatik olarak durur. Bu işlemi her gün tekrarlayarak günlük temizlik işlerinden kurtulabilirsiniz.

Akıllı Ev Sistemleri Fiyatları

Evlerde ve ofislerde kullanılan akıllı ev sistemlerin fiyatları son derece önemlidir. Bu sistemlerin kurulumu için gereken maliyetler tamamen kullanıcının beklentilerine ve isteklerine bağlıdır. Tercih edilen sistemin çok sayıda fonksiyonu ve geniş bir erişiminin olması beklenen durumlarda gelişmiş akıllı sistem elemanlarından çok çeşitli ve çok sayıda edinmek gerekebilir. Bu gibi durumlarda maliyetin artmaması ya da istenen seviyede kalması için kurulacak akıllı ev sistemlerinin en iyi şekilde belirlenmesi gerekir. Özellikle beklentiler doğrultusunda çıkarılan bir planlama ile sistem için gereken elemanlar önem sırasına yerleştirilebilir. Bu önem sırasından başlayarak alınması gereken elemanlar belirlenirken tüm ürünlerin fiyat değerlerini inceleyebilirsiniz.
Geniş ürün yelpazesi ve avantajlı akıllı ev otomasyon sistemleri fiyatları ile tüm alışverişleriniz için Akakçe’yi tercih edebilirsiniz. Belirlediğiniz elemanlar arasından seçim yaptıktan sonra gerekli olanları alabilir, fiyat ve performans değerleri arasındaki dengeyi sağlamak için farklı filtreleme seçeneklerini kullanabilirsiniz. Ürünleri özelliklerine göre filtreleyerek doğru seçeneklere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Siz de elektronik ana kategorisinde yer alan TV, ses, görüntü sistemleri kategorisinin hemen altında akıllı ev sistemleri alanını bulabilirsiniz. Yılın her döneminde düzenlenen birbirinden farklı kampanyaları takip ederek istediğiniz sistem elemanlarını en avantajlı fiyat seçenekleriyle satın alma fırsatını kaçırmayın!