Android TV Box

Android TV Box Fiyatları

434 farklı Android TV Box için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • İşletim SistemiAndroid
 • RAM4 GB
 • RAM8 GB
 • Kapasite32 GB
 • Kapasite64 GB
 • Çözünürlük4K
 • Çözünürlük8K
 • İşletim SistemitvOS
 • TürüTV Box
 • TürüTV Stick
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 19 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • İşletim SistemiAndroid
Fiyatı 0 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL 1.500 - 2.500 TL 2.500 - 3.500 TL 3.500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerKapasiteİşletim SistemiÇözünürlükTürüRAMUSB Giriş SayısıFPS DeğeriBluetooth VersiyonuYükseklikGenişlikDerinlikAğırlıkHDMI VersiyonuÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (434)

Kamosonic Philips 50PUS7805 4K TV Box

En Çok Karşılaştırılan TV Boxlar

Android TV Box Sıkça Sorulan Sorular

Android TV Box

LCD televizyonlara akıllı TV özelliği kazandıran Android TV Box çeşitleri, uydu işlevi sayesinde kanal sayısını artıran akıllı cihazlardan biridir. Televizyonlara internet erişimi sağlayan Android TV Boxlar aynı zamanda online medya platformlarında dizi ve film izleme imkanı da sunar. Montajı ve kullanımı oldukça basit olan Android TV Box ürünleri, Smart TV 'nin neredeyse tüm özelliklerine sahiptir. Akıllı kumandalı, standart kumandalı ve kumandasız olarak tasarlanan bu cihazlar zengin ürün seçkisiyle farklı ihtiyaçlara alternatif çözümler sunar. Sesli kontrol olanağı tanıyan akıllı kumandalı Android TV Box çeşitleri, zahmetsizce televizyonu kontrol etmek, kanal değiştirmek, dijital yayın platformlarına bağlanmak gibi avantajlar sağlar. Siz de televizyonunuzun akıllı özelliklere sahip olmasını istiyorsanız, Akakçe aracılığıyla Android özellikli uydu alıcısı modellerine göz atabilir, uygun fiyatlı seçenekler sayesinde bütçenizi zorlamadan Android TV Box satın alabilirsiniz.

Android TV Box Özellikleri Nelerdir?

Mini PC gibi özelliklerin bulunduğu Android TV Boxlar, görsel tasarım açısından da mini iş istasyonlarına benzer. Android TV Box genel olarak Android işletim sistemi üzerinde çalışır ve Android tabanlı TV platformunu kullanarak tüm TV'leri akıllı bir TV'ye dönüştürür. Söz konusu cihazların diğer özelliklerini sıralamadan önce "Android TV Box nedir?" ve "Android uydu alıcısı ne işe yarar?" sorularına yanıt vermek gerekir. TV için Android Box, televizyonların işletim sistemine sahip olmasına ve bu sayede internete bağlanma gibi pek çok özellik kazanmasına yardımcı olan cihazlardır. Android işletim sistemini kullanabilen televizyonlar ise birçok ekstra fonksiyon edinir. Öte yandan Android TV Box uydulu modeller RAM ve depolama alanı ile bilgisayar gibi çalışır. Özellikle depolama alanı sayesinde Box TV Android cihazlar ile izlenen bir içeriğin kaydı alınabilir, dahili bellek ile film aktarılıp izlenebilir. Netflix gibi çeşitli akış hizmetleri aracılığı üzerinden içerik izlemeyi mümkün kılan Android mini uydu alıcısı, Google Play Store’dan uygulamalar indirmek için de idealdir.

Android tabanlı mini uydu alıcıları, tıpkı akıllı telefonlarda olduğu gibi pek çok uygulamayı kullanma ve TV'den kontrol etme olanağı tanır. Bu nedenle Android uydu alıcıları sosyal medya platformlarını dev TV ekranlarında görüntülemek ve internette gezinmek için en uygun ürünlerden biridir. Film ve dizi izlemeye ek olarak, uydu alıcısı Android özellikleri sayesinde televizyon ekranında video oyun oynamayı mümkün kılar. Bilgisayarları da Smart TV'ye dönüştürebilen Android TV uydu alıcısı, ekranlarda daha net ve kaliteli görseller izlemek için alternatif çözüm sunar. Bazı Android uydu alıcısı modelleri sadece televizyonlarda kullanım amacıyla optimize edilmiş olup işletim sistemi uzaktan kumanda ile kontrol edilir. Klasik TV kumandalarından farklı olan Android TV Box kumandalarında dijital yayın akışı platformlarının kısayol tuşları ve sesli komut özelliğine özel mikrofon butonu yer alır. Android 4.0, 6, 7, 8, 9.1, 10 TV Box çeşitleri işletim sistemi ile birlikte güncelleme alma özelliğiyle dikkat çeker. Böylece Android TV Box ile yeni nesil teknolojilerden faydalanmaya devam etmek mümkündür.

Android TV Box Nasıl Kurulur?

Pek çok dil desteği sunan Android uydu alıcısı modelleri basit bir şekilde uygun HDMI kablosu aracılığıyla televizyonlara bağlanır. Türkçe kurulum kitapçıklarıyla birlikte gelen en iyi Android TV Box çeşitleri, basit yönergeler takip edilerek kısa sürede kullanıma hazır hale gelir. Android TV Boxlar sahip oldukları işletim sistemleriyle tıpkı bir bilgisayar gibi kullanılabildiğinden ucuz televizyon modellerini yayın akışı hizmetlerine uygun hale getirir. HDMI kablo ile Android TV Box televizyona bağlandıktan sonra izlenecek adımlar ise şunlardır:

Android TV Box Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Televizyonlara veya bilgisayarlara Smart TV özelliği kazandıran Android TV Box çeşitlerini alırken dikkat edilecek birkaç husus vardır. Bunun sebebi ise kullanıcılar tarafından sıklıkla merak edilen "en iyi Android uydu alıcısı hangisi?" ve "Android TV Box hangisi iyi? gibi sorulardır. Android TV Box modelleri, genellikle ihtiyaçlar ve kullanım alışkanlıkları dikkate alınarak tercih edilir. Dolayısıyla en iyi Android uydu alıcısı herkes için aynı cihaz olmayabilir. Bununla birlikte Android TV Box tavsiye ve önerilerinde dikkat edilmesi belirtilen ilk unsur çözünürlüktür. Bu noktada cihazınıza sunduğu yüksek görüntü kalitesinden faydalanabilmek için Android TV Box ile mevcut TV'nin çözünürlüğünün aynı olması gerekir. Çünkü optimum görüntü netliği Android TV Box modelinin çözünürlüğüne bağlıdır ve televizyondan daha düşük cihazlar görüntü bozulmalarına yol açabilir. Bununla birlikte Android TV Box çeşitlerinin bağlantı noktalarına da dikkat edilmelidir. Seçilen Android TV Box için ekstra AUX bağlantısı veya ses ekipmanlarına özel farklı bağlantı soketlerin bulunması daha iyi bir izleme deneyimi sağlar.

Akıllı cihazlarda olduğu gibi uydu alıcılı Android TV Box ürünlerinde de kumanda oldukça önemlidir. İyi bir uzaktan kumanda Android TV Box kullanımı açısından büyük fark yaratır. Örneğin, 4K Android TV Box tavsiye ve önerilerinde yerleşik Netflix düğmesine sahip olan modeller yer alır. Bu tür Android TV Box kumandası yerel bir kanaldan özel platformlara tek tuşla geçiş imkânı sunar. Öte yandan tuşları aydınlatmalı kumandaya sahip Android TV box, karanlıkta TV izlemek için idealdir. Yerli ve yabancı kanalları görüntülemek amacıyla kullanılan Android TV Box cihazları alırken merak edilen "Android TV Box hangi kanallar var?” sorusunun yanıtı ise cihaza göre değişiklik gösterir. En iyi uydu alıcısı gibi binlerce kanal sunan Android TV Box çeşitleri, dünyanın pek çok bölgesinden yerel yayınlar izlemek için uygundur. Bununla birlikte dijital platformlar sayesinde çok daha fazla kanala erişim sağlanabilir.

Android TV Box Fiyatları

Hem yerli hem de yabancı markalar tarafından üretilen Android TV boxlar, genel olarak ulaşılabilir fiyat seçenekleriyle kullanıcıların beğenisine sunulur. Akıllı televizyon özellikleri, dahili uydu alıcısı ve internet bağlantısı bulunmayan standart bir televizyonu mümkün olan en bütçe dostu şekilde Smart TV özelliklerine kavuşturan Android TV Box fiyat performans açısından oldukça avantajlıdır. Bununla birlikte Android TV Box fiyatları, görüntü kalitesine, kanal sayısına, desteklenen Wi-Fi teknolojisine, kumanda özelliklerine göre değişiklik gösterir. Dolayısıyla akıllı kumandaya sahip yeni nesil Android uydu alıcısı fiyatları ile klasik kumandalı Android TV Box arasında önemli fiyat farklılıkları bulunur. Öte yandan markanın farklı olması da söz konusu cihazların fiyatlarını etkiler. Bu sebeple birebir aynı özelliklere sahip olan iki farklı markanın Android TV Box ürünü arasında fiyat farklılıkları bulunabilir. En ucuz Android TV Box fiyatları ise özel kampanya dönemlerinde görülür. Android TV Box Akakçe sayesinde detaylı bir şekilde incelenebilir. Siz de fiyat karşılaştırmalarını yapabilir, güncel kampanyalı fiyatlara ulaşarak avantajlı koşullarda sipariş oluşturabilirsiniz.