Varta Akü

Varta Akü Fiyatları

158 farklı Varta Akü için fiyatlar listeleniyor.

Fiyatı Düşen Varta Aküler

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • MarkasıVarta
 • Amper60 Amper
 • Amper70 Amper
 • Amper72 Amper
 • Kullanım TürüOtomobil
 • Kullanım TürüMarin
 • ÖzelliklerStart-Stop
 • Volt12 V
 • TipiIslak
 • TipiJel
 • TipiKuru
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 7 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • MarkasıVarta
Fiyatı 0 - 2.000 TL 2.000 - 3.000 TL 3.000 - 4.000 TL 4.000 - 7.000 TL 7.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerAmperTümünü GösterKullanım TürüTipiVoltAğırlıkUzunlukGenişlikYükseklikUyumlu AraçÜretim TarihiÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (158)

Mercedes Araba Renault Taliant Fiyat Renault Symbol Fiyatları Hyundai Bayon Renault Clio Fiyat Araba Fiyatları Varta Motosiklet Aküsü

En Popüler Varta Aküler

Varta Akü Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Varta Akü Sıkça Sorulan Sorular

Uygun Fiyatlı Varta Aküler Akakçe’de

Akü motorlu araçlarda motorun çalışmaya başlaması için gerekli olan ilk elektrik akımını motora ileterek aracın çalışmasını sağlayan bir aksamdır. Hemen hemen tüm araçlarda kullanılabilen akü veya akümülatörlerin motor türüne bağlı olarak değişen bir kapasiteleri vardır. Varta akü seçenekleri başta binek araçlar olmak üzere farklı araç tiplerinde kullanılabilen sulu ve kuru modelleriyle araç sahiplerinin hizmetindedir. Elektrik enerjisini içeriğinde bulunan başta kurşun asit olmak üzere akümülatör türüne bağlı olarak nikel kadmiyum, nikel demir gibi farklı maddeler sayesinde kimyasal enerji olarak depo edebilen Varta aküler ihtiyaç halinde bu kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürmektedir. Aracı çalıştırmak için marş motoruna enerji veren Varta akü fiyat açısından ürünler arasında farklılıklar gösterebilir.

Varta Akü İndirimleri

Aracın ilk anda çalışmasını sağlayan ve aracın çalışmadığı zamanlardaysa içeride kullanılan farklı parçalara elektrik enerjisi veren Varta aküler aracınızı güçlü kılan ürünlerdir. Kendi kendine deşarj olabilen ve zamanla içerisindeki enerji tükenen akümülatörlerin değiştirilmesi veya yeniden şarj edilmesi gerekebiliyor. Aracınız için en doğru akümülatörü seçmek için öncelikle daha önce kullandığınız aküden memnun olup olmadığınızı kendinize sormanızda fayda vardır. Örneğin aracınızda Varta akü 60 amper kapasiteli bir ürün varsa ve siz bundan memnunsanız akünüzü yenilerken aynı modeli almanızda fayda var. Öte yandan doğru akümülatörü bulmak için bu parçanın kaç amperlik bir kapasitesi olduğuna bakmak yeterli olmayabilir. Yaşadığınız iklimin ve araç tipinizin akü seçimine önemli bir etkisi olacaktır. Yüksek CCA veya marş basma gücü tüm Varta akülerin ortak noktası olsa da pek çok kullanıcı bu özelliğin önemini bilmiyor. Özellikle soğuk iklimlerde yaşayanlar için hayati olan bu özellik kış aylarında marşa basmanın ve aracı çalıştırmanın zor olduğu dönemlerde aracınızı zahmetsizce çalıştırmanız için elzem oluyor. Akünün tek seferde aktarabileceği en yüksek akım değeri olarak gösterilen CCA yüksek olduğunda aracınız en zorlu kışlarda bile kolayca ayaklanabiliyor. Bu özellik ılıman iklimdeki araçlar için çok elzem olmamakla birlikte aracınızın daha güçlü kılınması için önemli oluyor. Her aracın çalışmak için farklı bir kapasiteye ve marş gücüne ihtiyaç duyduğunu ve daha fazlasına ihtiyaç duymayacağını bilerek yapılan akü alışverişleri Varta kullanıcıları için en avantajlı alışverişler oluyor. Zira daha önce Varta akü 72 amper kapasiteliyle yüksek performans gösteren bir araç daha az veya daha fazla kapasiteyle aynı performansı sergilemez. Aracınızı daha uzun ömürlü kılan Varta akümülatörlerin uzun ömürlü kullanım sağlaması kullanıcılar için büyük bir avantaj olurken esasen kuru ve sulu olarak gruplandırılan bu ürünün hangi seçeneğinin hangi araçta kullanılacağını öğrenmekte fayda oluyor. Her araç tipi için farklı bir özellikle ve modelle sunulan Varta aküler aracınız için en iyi performansı sunuyor. Doğru aküyü seçmek içinse aracınızın türü ve daha önce kullandığınız akümülatör tipi önemli olabilir. Motosiklet kullanıcıları ise Varta motosiklet akü fırsatları için sayfamızı inceleyebilir.

Varta Akü Kampanyaları

Kuru ve sulu olmak üzere iki temel Varta akü çeşidi bulunuyor. Bunlardan ilki otomobillerde, otobüslerde ve benzeri kara yolu araçlarda kullanılan sulu Varta akülerin starter ve SLI olarak adlandırılan iki çeşidi bulunuyor. Günlük olarak kullanılan otomobillerde Varta starter akü kullanılırken , sık kullanılan ticari araçlar için daha güçlü ağır hizmet ve taksi aküleri; kamyon, otobüs ve benzeri büyük araçlarda yüksek enerjiye sahip Varta super ağır hizmet aküleri kullanılıyor. Her araç tipi için farklı bir akünün geliştirilmesi gerektiğinin bilinciyle üretilen ve otomotiv sektöründeki yenilikleri yakından takip ederek yeni nesil araçlara uyum sağlayan akü teknolojileri geliştiren Varta ürettiği sulu EFB aküleri yerli ve ithal start-stop tipi araçlarda kullanmak için ideal oluyor. Kullanıcının aküden beklentilerini tam anlamıyla karşılayan Varta EFB aküler güçlendirilmiş iç yapısıyla daha geç deşarj olur ve daha yüksek bir kullanım ömrüne sahip oluyor. Çok kısa sürede hızla şarj olabilen Varta EFB akülerin dış yüzeyi ve iç yüzeyi ekstra güçlendirilerek parçanın ömrü katlanmıştır. Bir diğer start-stop özellikli araç aküsü olan Varta akü AGM seçenekleri farklı kapasiteler ve CCA’lara sahiptir. Kuru ya da Varf regüleli kurşun-asit akülerden biri olan AGM aküler akümülatör teknolojilerinin ulaştığı en uç nokta oluyor. Emdirilmiş cam elyaf olarak açılımı yapılabilen Varta AGM’ler cam elyaflı ayrıştırıcılara sahip olup bu ayrıştırıcıların içerisinde emdirilerek sabitlenmiş elektrolit sayesinde asit sızdırmıyor. Güçlendirilmiş gaz ve kombinasyon sistemine sahip olan Varta AGM akülerin bakım gerektirmeme özelliği dikkat çekiyor. Yüksek raf ömürleriyle yalnızca kullanıcılar için değil satıcılar için de avantajlı olan AGM Varta akü yorum itibariyle start-stop özellikli araçlara en uygun akümülatör tipidir. Hem kuru hem de sulu Varta akülerin uzun ömürlü yapıları ve yüksek enerji tutabilme özellikleri aracınızı çalıştırırken veya aracın diğer özelliklerinden faydalanırken içinizi ferah tutmanız için önemli oluyor. Özellikle güçlendirilen iç ve dış yüzeye sahip Varta akümülatörlerin hem kuru hem de sulu seçenekleri araçlarınızın performansını artırırken motor üretimindeki yeniliklerden nasibini alarak gelişiyor.

Varta Akü İndirim ve Fırsatları

Aracınız için en doğru akü tercihini yapmanızı kolaylaştıran Varta ürettiği birbirinden güçlü ve kullanışlı akülerle size yepyeni bir araç deneyimi sunuyor. Hemen hemen her tür motor için bir ürün seçeneğiyle kullanıcıya sunulan akümülatörlerin kapasiteleri, boyutları, CCA’sı, rezerv kapasitesi gibi etkenler önemli oluyor. Varta akü 74 amper, 70 amper, 60 amper, 100 amper, 95 amper gibi farklı voltaj kapasiteleriyle kullanıcıya sunulurken soğuk motor çalıştırma özellikleri 330 amper ila 850 amper arasında değişiyor. Farklı iklimlerde ve araçlarda en güçlü performansları mümkün kılan Varta akülerin yolculuklarınızda sizi yalnız bırakmayacağı çok açık oluyor. Uygun akü tipiyle uzun süre güçlü bir sürüş deneyimi sağlayan otomobilleriniz sulu aküyle çalışırken UPS, tekne ve santrallerde yüksek kapasiteye sahip kuru aküler etkili bir sürüş deneyimi sunuyor. Her motorun çalışmak için ihtiyaç duyduğu aküler deşarj oldukları durumlarda yeniden şarj edilmelidir. Varta akülerinizi şarj etmek için öncelikle gerekli güvenlik önlemlerini aldığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Kapağı açılabilen ve açılamayan seçenekleri bulunan Varta akümülatörlerin şarj süresi hava sıcaklığına ve elektrolit yoğunluğuna bağlı oluyor. Aküyü şarj etmeye başlamadan önce halihazırdaki şarj seviyesi kontrol edilmelidir. Akü şarj aletine bağlandıktan sonra oda sıcaklığındaki ortamda hücrelerin yoğunluğu 1.280 g/cm3 olduğunda akü şarj aletinden ayrılmalıdır. Voltaj ayarları düzgün yapıldığı taktirde kullanılmamış akünün yoğunluğu kolaylıkla istenilen seviyelere ulaşırken kullanılmış akülerde yoğunluk belli bir seviyeden sonra artmayabiliyor. Varta 80 amper akü farklı bir sürede ve voltajda şarj olurken 60 amper bir akü farklı bir zaman ve voltaja ihtiyaç duyabilir. Yolculuğa bir an önce başlamanız için yaptıracağınız araç bakımında akünüzü mutlaka kontrol ettirmeniz ve gideceğiniz iklimde ihtiyaç duyacağınız Varta aküyü belirlemeniz yolculuğunuzu pürüzsüz kılmanız için önemli olabiliyor. Onlarca farklı araç tipine en uygun akümülatörleri üreten Varta kuru ve sulu akümülatörlerde farklı fiyat politikaları uygulayabiliyor. Örneğin Varta jel akü fiyatları, starter akülerden farklı olabiliyor. Varta aküler ve fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak için sayfamızı inceleyebilirsiniz. Akünüz ile birlikte kullanacağınız akü takviye kablosu uygun fiyat seçenekleri ile sayfamızda yerini almaktadır.