Bisiklet Jantı

Bisiklet Jantı Fiyatları

383 farklı Bisiklet Jantı için fiyatlar listeleniyor.

Shimano Bisiklet Jantı Çiftsan Bisiklet Jantı Sedona Bisiklet Jantı Vertech Bisiklet Jantı Bianchi Bisiklet Jantı Rockrider Bisiklet Jantı

Fiyatı Düşen Bisiklet Jantları

Tümü

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Boyut16 inç
 • Boyut20 inç
 • Boyut24 inç
 • Boyut26 inç
 • Boyut27.5 inç
 • Boyut28 inç
 • TürüArka
 • TürüÖn
 • TürüSet
 • ÖzelliklerÇift Kat
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 16 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 500 TL 500 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL 1.500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTürüBoyutÜrün PuanıRenk
Temizle Ürünleri Gör (383)

Bisiklet Jant Teli Bisiklet Jant Çemberi Bisiklet Lastiği Bisiklet Selesi Bisiklet Çamurluğu Bisiklet İç Lastik Bisiklet Pedalı Bisiklet Zinciri Bisiklet Aktarıcı Shimano Bisiklet Jantı Çiftsan Bisiklet Jantı Sedona Bisiklet Jantı

Bisiklet Jantı Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Bisiklet Jantları hangileri?

Bugün Akakçe'de 383 farklı model arasında

En çok satan Bisiklet Jantları hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Bisiklet Jantı:
 1. Hsgl Bisiklet 26 Arka Jant Hazır
 2. Shimano Whr501fr Aluminyum Yol Bisikleti Jant Seti 8/9/10 Vites Qr Ewhr501pcby
 3. Çift Kat Disk Uyumlu 28 700 Arka Jant
 4. Hsgl Bisiklet 26 Jant Ön Hazır Jant
 5. Shımano Jant Seti Ön-Arka Siyah Wh-Mt500 29inç Qr

Bisiklet Jantı

Sportif aktiviteler insanları dinç tutar ve sağlıklı yaşamın temelini oluşturur. Açık havada yapılan sporları kapalı alan spor salonlarına tercih eden birçok insan vardır. Eğer siz de onlardan biriyseniz hem spor yapmak hem de istediğiniz yere hızlı bir şekilde gitmek için bisiklet kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bisiklet sağlıklı olduğu kadar kısa mesafelerde trafiğe takılmamak için de uygun bir ulaşım aracıdır. Atmosfere herhangi bir zararlı gaz salınımı yapmayan bu araçlar aynı zamanda çevre dostudur. Kullanım alanına göre farklı özelliklerle donatılan bisikletlerin farklı parçaları bulunur. Bu parçalar arasında, bisiklet iskeletini bir arada tutan bisiklet jantı oldukça önemli bir yere sahiptir. Uzun süre kullanılan jantlar zamanla eskiyeceği için değiştirmeniz gerekebilir. Bisiklet jant fiyatları farklı bütçelere hitap edebilecek geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Sayfamızdan bisiklet 12 jant, 16 jant, 18 jant, 30 jant gibi farklı boyutlardaki tüm modelleri inceleyebilir, farklı ölçüler arasından bisikletinize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Bisiklet Jantı Nedir?

Her yaş grubuna hitap eden spor dallarından biri olan bisiklet sporu ülkemizde de oldukça yaygındır. Profesyonel amaçla olmasa bile gün boyu aktif olmak ve ulaşım sorununu kolay bir şekilde çözümlemek için siz de bisiklet kullanabilirsiniz. Bisiklet sürerken konforunuzu ve güvenliğinizi sağlayacak birçok parça vardır, jantlar da bunlardan biridir. Lastik ile bisiklet gövdesini bir arada tutan bisiklet jant çeşitleri farklı boyutta bisikletlere uyum sağlayacak şekilde üretilir. Jantlar hangi malzemeden yapıldığına göre çeşitlilik gösterebilir; bu noktada bisiklet çelik jant seçenekleri en çok tercih edilen ürünlerdendir. Bisiklet jant modelleri arasında tel ilavesi olan seçenekler de görebilirsiniz, eğer buna ihtiyaç duymuyorsanız tercihinizi telsiz bisiklet jantı modellerinden yana yapabilirsiniz. Bisiklet jant seçimi yaparken bisikleti nerede ve ne amaçla kullanacağınızı da göz önünde bulundurmanız önemlidir. Asfalt ve düzgün yollarda kullanıyorsanız çeşitli markaların yol bisiklet jantı gibi özelleştirilmiş modellerini inceleyebilirsiniz. Profesyonel olarak bu sporla ilgileniyorsanız ya da hız yapmaya uygun tasarlanmış bir araca sahipseniz yarış bisikleti jantı çeşitlerinden birini tercih edebilirsiniz. Zorlu koşullarda güvenli ve konforlu bir sürüş yapmak için dağ bisiklet jantı gibi farklı amaçlara hitap eden ürünler oldukça uygundur. Kullandığınız modele uygun bisiklet jant ebatları arasından birini seçebilir, dilerseniz farklı seçenekleri bir arada sunan bisiklet jant seti satın alabilirsiniz.

Bisiklet Jantı Modelleri

Bisikletlerde kullanılan jant modelleri birçok açıdan farklılık gösterir. Çeşitliliği etkileyen unsurlardan biri de jantların büyüklüğüdür. Farklı boyutlarda pek çok bisiklet modeli olduğu için jant tasarımları da buna uygun biçimde şekillenir. Bisiklet çocuklar için özel bir yere sahiptir, onların rahat ve güvenli bir biçimde bisiklet kullanması adına bazı kriterlere özen göstermek gerekir. Bu noktada yaşa göre bisiklet jantı seçmeniz oldukça önemlidir. Küçük çocuklar için üretilen mini bisikletlere uygun jantların yanı sıra yetişkinlerin kullandığı bisikletlerde de farklı jant seçenekleri görülebilir. Bisiklet jantı ölçüleri numaralar ile ifade edilir. Piyasada sıkça görebileceğiniz bisiklet jantı 20, 24, 26, 27.5, 28 gibi farklı ölçülere sahiptir. Bisikletinizin modeline ve kullanım amacınıza uygun olarak en büyük bisiklet jantı modelleri arasından bir seçim yapabilirsiniz. Bisiklet jantlarını çeşitlendiren bir diğer konu ise üretimde kullanılan malzemedir. Sağlam ve dayanıklı bir ürün arıyorsanız çelikten üretilen modelleri tercih edebilirsiniz. Ürünler tel ilavesiyle de farklılaşır; bazı modellerde tel bulunmazken bazılarında telli jant tasarımı kullanılır. 72 tel bisiklet jantı lastiği tam kavrayan tasarımı ile kullanıcıların beğenisini kazanır. Karbon bisiklet jantı gibi farklı teknolojilerin kullanıldığı yüksek profilli ürünleri de inceleyebilir, beklentilerinize uygun bilyalı ya da rulmanlı bisiklet jantı modellerden birini online alışveriş fırsatlarından yararlanarak satın alabilirsiniz.

Bisiklet Jantı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bisikletlerde jant kullanımı incelendiğinde, ürün boyutundaki artışın bazı avantaj ve dezavantajları da beraberinde getirdiği görülür. Büyük ölçülere sahip jant modelleri daha güçlü bir yol tutuşu sağlar; buna karşın bisikleti kullanırken daha fazla güç harcarsınız. Küçük jantlara sahip bisikletleri ise kontrol etmeniz kolaydır, hafif olduğu için yolda hızlanmanıza imkan tanır. Bu nedenle jant seçiminde öncelikle kullanım amacınıza uygun bir boyut belirlemelisiniz. Bisiklet jantı nasıl ölçülür sorusu her yaştan kullanıcının merak ettiği konulardan biridir. Bisikletin tekerlerindeki demirleri sayarak ya da mezura ile ölçüm yaparak jant ölçüsünü bulabilirsiniz. Dengeli bir sürüş deneyimi için lastik boyutuna uygun ebatta jantlar seçmeniz de oldukça önemlidir. Jant üretiminde kullanılan malzemeler sağlamlığı ve esnemeye karşı dayanıklılığı açısından farklılık gösterir. Bu noktada kemik bisiklet jantı daha çok çocuk bisikletlerinde görebileceğiniz modellerdir, çelik ya da alüminyum bisiklet jantı ise dayanıklılığı ve parlak görünümü ile her modelde kullanılabilir. Jant seçiminde önemli bir diğer nokta da ürünün kalınlığıdır. Kalın bisiklet jantı yüzey ile daha çok temas ederek dengede kalmanızı kolaylaştırırken ince bisiklet jantı minimum temas ile size hızlı bir sürüş vadeder. Bisiklet jantı ne kadar sorusuna yanıt bulmak için sayfamıza göz atabilir; kırmızı, sarı, pembe, mavi, beyaz, siyah bisiklet jantı çeşitleri arasından bütçenize hitap edeni tercih edebilirsiniz. Güvenli bir sürüş için farklı aksesuarlara da ihtiyaç duyabilir, indirimli eldiven ve bisiklet kaskı fiyatları sayesinde tüm eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz.

Bisiklet Jantı Ölçüleri Nasıl Anlaşılır?

Bisiklet parçaları arasında yer alan jant, kullanım kolaylığı açısından önemli bir üründür. Jant boyutu sürüş sırasında harcanan eforu, yol tutuşu ve hız performansını doğrudan etkiler. Bu nedenle jant seçimi yaparken bisikletinize uygun ölçüyü belirlemeniz gerekir. Bisiklet jant ölçüleri nasıl anlaşılır sorusuna cevap olarak, fabrika çıkışında jant ölçüsü ve taban genişliği jant iç kısmına damgalanmış olur. Eğer bu yazı silinmişse, bisikletinize uygun jant numarasını siz de kolayca bulabilirsiniz. Bunun birkaç yöntemi vardır. İlk yöntemde bisikleti sabitledikten sonra lastiğin yere değdiği noktadan itibaren lastik merkezine olan mesafeyi ölçmeniz gerekir. Bu ölçüm sonucunu inç birimine çevirerek jant ölçüsünü bulabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise lastik çevresini ölçerek karar vermektir. Bisiklet jant boyutları 26, 27.5, 28, 29 inç gibi yaygın kullanılan seçeneklere sahiptir. Küçük bisiklet jantı olarak kullanılan daha farklı ölçülere sahip seçenekler de piyasada yer alır. Bisiklet kaç jant olmalı gibi sorulara yanıt bulmak için ürün sayfalarındaki yorum alanlarını inceleyebilir, kullanıcı deneyimlerinden yola çıkarak bisikletinizin kadro boyuna uygun bir jant seçimi yapabilirsiniz.

Her Bütçeye Hitap Eden Bisiklet Jantı Fiyatları

Bisiklet kullanımı gündelik yaşamı daha pratik ve keyifli hale getirebilir. Trafiğe karışmadan gideceğiniz yere kolayca ulaşmak ya da açık havada spor yapmak amacıyla siz de park sorunu olmayan ve kolayca taşınan katlanır bisiklet çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Üstelik bu araçlar ve değiştirilebilir parçaları her bütçeye uygun seçenekler sunar. Bisiklet jantı fiyatları birçok kritere bağlı olarak şekillenir. Fiyatı etkileyen kriterlerden biri, üründe disk ilavesi bulunmasıdır. Diskli bisiklet jantı modellerini dayanıklı yapısı sayesinde uzun süre kullanabilirsiniz. 3 kollu, 5 kollu bisiklet jantı modelleri arasında fiyat farkı görülebilir. Üretimde kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi de fiyat etiketlerinde farklılık yaratabilir. Farklı dayanıklılık seviyelerine sahip alüminyum, plastik bisiklet jantı modelleri arasında fiyat farkı olması normaldir. Bisiklet jantı kaç TL gibi sorulara hızla yanıt bulmak için Akakçe üzerinden farklı markaların ön ya da arka bisiklet jantı modellerine bakabilirsiniz. Renkli bisiklet jantı çeşitleri arasından bisikletinize uygun olanı tercih ederek özgürce yolculuk etmenin keyfini çıkarabilirsiniz.