Çekmece Rayı

Çekmece Rayı Fiyatları

2.914 farklı Çekmece Rayı için fiyatlar listeleniyor.

Samet Çekmece Rayı STD Çekmece Rayı Blum Çekmece Rayı Hafele Çekmece Rayı Çiftsan Çekmece Rayı Cata Çekmece Rayı

Fiyatı Düşen Çekmece Rayları

Tümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

250 TL üstüMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası

Mobilya Ayağı Mobilya Kulpu Menteşe Mobilya Tekerleği Gazlı Piston Bağlantı Elemanı Kapak Makası Mobilya Kilidi Mobilya Keçesi Samet Çekmece Rayı STD Çekmece Rayı Blum Çekmece Rayı

Çekmece Rayı Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Çekmece Rayları hangileri?

Bugün Akakçe'de 2.914 farklı model arasında

En çok satan Çekmece Rayları hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Çekmece Rayı:
  1. Albatur Kapı Sürgü Mekanizması 80 Kg ( Üst Ray 2 Mt Dahil )
  2. Mepa Sks 100 Sürgülü Kapı Mekanizması
  3. Samet Ultimade Kısmi Açılım Frenli Ray 50 Cm - Mandal Dahil
  4. Sym Teleskopik Bilyalı Ray 17x342
  5. Albatur Kapı Sürgü Mekanizması 80 Kg ( Ray Haric )

Çekmece Rayı

Günlük hayatta ihtiyaçları gidermek üzere geliştirilen birçok sistem vardır. Bu sistemlerin başında da saklama alanları gelir. Gerek yiyeceklerin gerekse de giyeceklerin saklandığı dolap mekanizmaları tasarlanır. Bu mekanizmalar ihtiyacı karşıladığı kadar estetik olarak da hoş bir görünüm sunar. Saklama alanı olarak kimi zaman kapaklı dolaplar tercih edilirken kimi zaman da çekmeceler tercih edilir. Kullanımı kolay olan ve kişilere büyük bir düzen sağlayan bu çekmecelerin hareketini mümkün kılan sistemlere ise çekmece rayı ismi verilir. Yatak odası, mutfak, banyo, salon, giyinme odası başta olmak üzere birçok yaşam alanındaki çekmecelerde bu raylı sistemler kullanılır. Çekmecelerin hareketini kolaylaştıran bu sistemler aynı zamanda eşyaların ömrünü de uzatır. Tekerlekli çekmece rayı mekanizmaları sayesinde bölmeler sonuna kadar açılır ve içinden alınmak istenen eşya kolay bir şekilde alınır. Bu anlamda teleskopik çekmece rayı ürünleri üstün bir performans sergiler. Bilyalı çekmece rayı olarak da isimlendirilen bu mekanizmalar, çekmecelerin sessiz ve takılmadan hareket etmesini sağlar. Böylece gürültü kirliliğinin önüne geçildiği gibi zahmetsiz bir işlem imkanı da sunar. Şık tasarımlar sunan stoplu çekmece rayı ürünleri ile bölmelerin hızla çarpmasının önüne geçilir. Sizler de yavaş kapanan çekmece rayı ile dizayn edilen dolaplarınızda dilediğiniz malzemenizi muhafaza edebilirsiniz. Tam açılır çekmece rayı ürünleriyle de çekmece bölmesinin tamamını özgürce kullanabilirsiniz.

Çekmece Rayı Nasıl Olmalı?

Çekmecelerin kullanımını kolaylaştıran raylar, geçmişten günümüze kadar büyük değişime uğramıştır. Örneğin eski tip çekmece rayı ile dizayn edilen dolaplarda hızla çarpma ya da hiç kapanmama problemleri sıkça gözlemlenmekteydi. Yeni nesil frenli çekmece rayı çeşitlerinde ise bu problemle karşılaşılmamaktadır. Çekmecelerin aniden kapanmasını engelleyen fren sistemi ile bölmeler belli bir sınırdan sonra ağır ağır kapanmaya başlar. Bu da bu eşyaların daha uzun ömürlü olmasında etkilidir. Otomatik çekmece rayı sistemleri ile çekmeceler tamamen açılır ve bölmenin içi tam olarak kullanıma sunulur. Herhangi bir şey alma ve yerleştirme esnasında büyük bir kolaylık sunan bu mekanizmalar sayesinde mobilyaların ömrü de uzar. Sizler de klasik çekmece rayı ürünleriyle eşyalarınıza fonksiyonellik ve dayanıklılık kazandırabilirsiniz. Hacim olarak daha ufak ve hafif eşyalarınız için mini çekmece rayı sistemlerini değerlendirebilirsiniz. Farklı yaşam alanlarında farklı eşyalarda kullanılan bu rayların özellikleri, uygulama alanlarına göre değişkenlik gösterir. Bu bağlamda sizler de ihtiyacınıza göre çelik çekmece rayı arasından bir seçim yapabilirsiniz. Daha uygun fiyatlı bir ürün tercih etmeyi istiyorsanız bu noktada da plastik çekmece rayı çeşitlerini değerlendirebilirsiniz.

Çekmece Rayı Çeşitleri

Mobilyaların hareketini mümkün kılan raylı sistemler, kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlar. Bu noktada birçok mobilya eşyasının daha işlevsel ve rahat bir şekilde kullanılması için dolap çekmece rayı tercih edilir. Ray tercihi noktasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus, bu sistemin hangi eşya için kullanılacağıdır çünkü dolaplar için kullanılan ray sistemiyle çekmeceler için kullanılan ray sistemi farklıdır. Örneğin giyinme odanızdaki mobilyanız için dolap rayı sistemine ihtiyaç duymanız halinde bu ihtiyacınızı gidermek için detaylı bir fiyat araştırması yapabilirsiniz. Gardırop çekmece rayı ürünleri ile sizler de hem dolaplarınız hem de çekmeceleriniz için kusursuz bir hareket sistemi sağlayabilirsiniz. Çekmece rayı çeşitleri arasından ihtiyacınıza göre bir seçim yaparak sizler de şık, estetik ve fonksiyonel bir çekmece kullanımı sağlayabilirsiniz. Bas aç çekmece rayı ürünleri sayesinde çekmecelerinizi çok kolay ve pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Mobilyalarınızın ömrünü uzatan bu sistemler ile sizler de eşsiz bir kullanım alanına sahip olabilirsiniz. Mutfak çekmece rayı ürünleri ile bu alanda bulunan bölmelerin takılmadan, seri ve sessiz bir şekilde hareket etmesine imkan tanıyabilirsiniz. Aynı kriterler şifonyer çekmece rayı mekanizmaları için de geçerlidir. Aynı şekilde sessiz bir kullanım için kapı hidroliği ürünlerini de tercih edebilirsiniz. Kapı hidroliği fiyatları noktasında bir araştırma gerçekleştirerek bu ürünlere ulaşabilirsiniz.

Çekmece Rayı Kullanımı

Mobilyaların kullanımını kolaylaştıran ve ömrünü uzatan sistemlerin başında gelen yanaklı çekmece rayı çeşitleri farklı alternatifleriyle satışa sunulur. Bu noktada bireylerin ihtiyaçlarına ve bütçelerine uygun bir seçimde bulunması gerekir. Örneğin gömme çekmece rayı ürünleri ihtiyacı karşıladığı gibi estetik bir görünüm de sunar. Sık tercih edildiği için çekmece rayı nasıl takılır sorusu bu alanda en çok araştırılan konulardandır. Çekmece raylarının sorunsuz bir şekilde takılabilmesi için bu alanda uzman kişilerden destek talep edilmesi gerekir. Sizler de mobilyalarınızda kullanmak üzere temin ettiğiniz paslanmaz çekmece rayı sistemlerini alanında uzman bir kişi aracılığı ile başarılı bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Çekmecelere şık ve modern bir görünüm sunan bu rayları doğru kullanım teknikleri ile uzun yıllar boyunca deforme olmadan kullanabilirsiniz. Metal renkteki bu rayların yanı sıra dilerseniz beyaz çekmece rayı alternatiflerini de değerlendirebilirsiniz. Yatak odası mobilyalarında sıkça kullanılan komidin çekmece rayı mekanizmaları, bu eşyaların pratik bir şekilde kullanılmasını sağlar. Daha ağır yüklerin taşındığı sistemlerde ise ağır yük çekmece rayı ürünleri tercih edilir. Endüstriyel çekmece rayı olarak da bilinen bu mekanizmalar, yaşam alanlarında kullanıma uygun değildir. Bu sebeple fabrika ve sanayilerde kullanımına daha çok rastlanır. Sizler de ihtiyacınıza göre en iyi çekmece rayı ürünlerini tercih ederek kusursuz bir kullanım gerçekleştirebilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Çekmece Rayı Sistemleri

Mobilyaların hareketini mümkün kılan raylar, farklı boyutlarda ve fiyatlardadır. Bu noktada çekmece rayı fiyatları; tercih edilen ürünün kalitesine, markasına ve ölçüsüne göre değişkenlik gösterir. Örneğin çekmece rayı 20 cm, 30 cm, 35 cm, 40 cm, 45 cm ürünlerinin fiyatları tercih edilen ölçüye göre değişir. Aynı şekilde çekmece rayı 50 cm, 60 cm, 100 cm ürünlerinde de boyuta göre fiyat değişiklikleri gözlemlenebilir. Bu noktada sizler de çekmece ray uzunluklarını detaylı olarak araştırarak ihtiyacınızı saptayabilirsiniz. Eğer kısa çekmece rayı ürünlerine ihtiyaç duyuyorsanız bu noktada da uygulama gerçekleştireceğiniz alana göre bir tercihte bulunabilirsiniz. 25 cm, 34 cm, 70, 80 cm çekmece rayı ölçüleri arasından bir seçim yapabilirsiniz. Bu noktada kilitli çekmece rayı ürünleri de büyük bir rağbet görmektedir. Sizler de bu ürünler aracılığı ile sağlıklı ve pratik bir mobilya kullanımı gerçekleştirebilirsiniz.

Çekmece Rayı Mekanizmaları Akakçe’de

Mekanik sistemlerin başında gelen amortisörlü çekmece rayı ürünleri ile sizler de çekmecelerinizi rahatça kullanabilirsiniz. Mevcut alanların tam olarak açılmasını sağlayan bu sistemler birçok noktada avantaj sağlar. Estetik olarak şık bir görünüm sunmasının yanı sıra uygun fiyatlarıyla da dikkat çeker. İhtiyacınıza göre tercih edeceğiniz 17 mm bilyalı çekmece rayı modelleri ile kusursuz bir kullanım alanına sahip olabilirsiniz. Aynı şekilde mandallı çekmece rayı seçenekleri de sevilerek tercih edilmektedir. Kurulumu ve kullanımı hayli kolay olan bu mekanizmalar, kullanma talimatlarına uyulduğu takdirde uzun yıllar boyunca kullanılabilir. İhtiyacınıza göre kalın ya da ince çekmece rayı seçeneklerinden birini de tercih ederek mobilyalarınızın hareket ihtiyacını giderebilirsiniz. Çekmece rayı nerede satılır sorusuna Akakçe cevabı verilebilir. Bu platform üzerinden çekmece rayı çeşitlerine cazip fırsatlarla ulaşabilir ve dilediğiniz gibi kullanmaya başlayabilirsiniz. Birbirinden kaliteli ray sistemlerine ve stropiyer çeşitlerine Akakçe’nin yapı market kategorisinden kolayca ulaşabilirsiniz.