Fener

Fener Fiyatları

8.418 farklı Fener için fiyatlar listeleniyor.

Cata Fener Watton Fener Panther Fener Gold Silver Fener Philips Fener Preo Fener

Aktüel Broşürlerden Fenerler

  • S-Link SL-F354 Pilli Kafa Lambası Koçtaş 189,90 TL
  • General Home Df-25 Flash Light El Feneri SarıMigros 19,90 TL
  • S-Link SL-F541 Ledli 1200 mAH El Feneri Koçtaş 329,90 TL
  • S-Link Fener Özellikli Mini Işıldak +1 WKoçtaş 129,90 TL
  • Panther Ledli Işıldak Fener Koçtaş 59,99 TL

Fiyatı Düşen Fenerler

Tümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

50 - 100 TL 250 TL üstüPilliŞarjlı1000250010W30WElKafaMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Özellikler Türü Watt Değeri Lümen Değeri Boyut Tipi Kelime ile Filtrele Kullanım Türü Ürün Puanı Renk

TermosÇadırKamp SandalyesiBıçak & ÇakıKamp MasasıŞişme YatakKamp ÇantasıUyku TulumuKamp OcağıCata FenerWatton FenerPanther Fener

En Çok Karşılaştırılan Fenerler

Fener Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Fener Sıkça Sorulan Sorular

Fener

Aydınlatma elemanlarının kullanımı pek çok alanda son derece önemlidir. Bu alanlar günlük kullanımdan başlayarak profesyonel kullanımlara kadar pek çok kişiyi ilgilendirir. Bu doğrultuda pratik kullanım imkanı sağlayan ve elde kullanıma uygun aydınlatma elemanlarına ek olarak sabit kullanım için tasarlanmış seçenekler de bulunabilir. Bu noktada tercih edilen ürünlerin içinde özellikle sabit kullanıma uygun modeller profesyonel ihtiyaçları karşılamak için son derece idealdir. Hem amatör hem de profesyonel amaçlar için tercih edilen tüm bu aydınlatma elemanları fener olarak adlandırılabilir. Büyük fener seçeneklerine ek olarak küçük fener seçenekleri de sıklıkla tercih edilir. Özellikle doğayla baş başa düzenlenen kamp etkinlikleri sırasında teleskop kullanarak karanlık saatlerde gözlem yapabilmek için bu elemanlara ihtiyaç duyulur. Küçük boyutları sayesinde taşınabilen aydınlatma elemanları son derece pratik bir kullanım sağlar. Bu ekipmanlar çantada ve cebinizde yer kaplamayacak şekilde tasarlanır. Üstelik düşük enerji tüketimine sahip olan modeller ile uzun süreli kullanım sağlayabilirsiniz. Birbirinden kaliteli ürünler ile kullanıcıların beklentilerini karşılamayı başaran Dat, Watton, Triline ve Silver gibi markaların en iyi modellerini Akakçe’de bulabilirsiniz.

Fener Modelleri

Işıklı fener seçenekleri çok farklı kullanım alanlarına sahiptir. Bu durum birbirinden farklı özelliklere sahip aydınlatma elemanlarının tasarlanmasını sağlar. Özellikle farklı ışık şiddetine ya da renk seçeneklerine sahip olan bu elemanlar için en çok tercih edilen modeller şu şekilde sıralanabilir:

Aydınlatma elemanlarının kullanımı sırasında elektrik enerjisine ihtiyaç duyulur. Bu enerji ihtiyacı sabit ve mobil modeller için farklıdır. Mobil olarak sürekli hareket halinde kullanılabilen modeller için gereken enerji pillerden sağlanır. Bu piller tek kullanımlık ya da şarj edilebilir özellikte olabilir. Pillerin türü fark etmeksizin tüm aydınlatma elemanları için minimum enerji tüketimi hedeflenir. Elbette ki bu düşük enerji tüketimi sırasında mümkün olduğunca yüksek ışık şiddeti alınması da gereklidir. Enerji tüketimi ve ışık şiddeti arasındaki dengeyi en iyi şekilde sağlamak için LED ampül teknolojisine sahip LED fener seçenekleri tercih edilebilir.

Fener Kullanım Alanları

Genellikle sabit aydınlatma elemanlarına sahip olmayan kamp alanı, dağ evi ve şantiye gibi ortamlarda portatif aydınlatma elemanlarının kullanımı çok önemlidir. Bu noktada tercih edilen mobil elemanlar ile istenen tüm bölgeler aydınlatılabilir. Sürekli kullanım durumunda bu fenerlerin düzenli olarak şarj edilmesi ya da pil değişimi yapılması önemlidir. Fener lamba modelleri bu noktada farklı pil türleri ile uyumlu olabilir. Karanlık ortamlar olarak bilinen orman ve dağlık alanlara giderken aydınlatma elemanlarını götürmek son derece önemlidir. Bu noktada tercih edilen aydınlatma elemanları aynı zamanda evlerde de doğal afet ve elektrik kesintisi gibi durumlar için tercih edilebilir.
Özellikle deprem gibi durumlarda kullanılmak üzere tasarlanan deprem çantalarının içinde pratik ve portatif bir cep lambası bulunması önemlidir. Bu fenerler mekanik olarak şarj edilebilir seçenekler arasından seçilebilir. Bu şekilde fenerin pilinin bitmesi gibi durumlar uzun süre boyunca kullanılmayan çantalarda bile sorun teşkil etmez. Aynı zamanda yedek elemanlar ve gerekli olması durumunda yedek piller de bu gibi acil durum çantalarına koyulabilir. Amatör ve profesyonel anlamda kullanım imkanı sunan pek çok farklı aydınlatma elemanı, benzer alanlarda rahatlıkla tercih edilebilir ve pek çok farklı kullanım alanından bahsedilebilir.

Güneş Enerjili Fener Çeşitleri

Aydınlatma elemanlarının enerji ihtiyacı son derece önemlidir. Özellikle elektrik enerjisinin düzenli ya da sürekli olarak sağlanamadığı ortamlarda kullanılan elemanların şarj edilmesi için farklı yöntemler geliştirilmiştir. Bu yöntemlerden biri olarak güneş enerjisi örnek verilebilir. Güneş enerjisi ile şarj olan lamba modellerinde bir adet dahili batarya bulunur. Bu bataryalar şarj edilebilir pillerden oluşur. Güneş enerjisini elektrik enerjisine çevirmek için tercih edilen güneş panelleri lambanın dış yüzeyinde bulunabilir ya da harici olarak bağlanabilir. Bu paneller lambanın boyutuna göre farklı büyüklüklerde olabilir. Gün içinde güneş enerjisinden yararlanarak paneller aracılığıyla lambanın bataryasının şarj edilmesi sağlanabilir. Üstelik LED ampül gibi seçenekler kullanarak düşük enerji tüketimi yapan modellerin şarj edilmesi son derece kolay ve zahmetsizdir. Bu şekilde şarj edilen 3’lü el feneri gibi modeller sürekli kullanım için uygundur. Gün içinde şarj edilen lambalar karanlık saatlerde aralıksız şekilde kullanılabilir. Farklı lümen değerlerine sahip olan solar lamba modelleri, aynı zamanda enerji ihtiyacı için ekstra maliyet gerektirmediği için son derece avantajlıdır.

Alternatif Fener Seçenekleri

Aydınlatma elemanlarının farklı çeşitleri pek çok alanda tercih edilir. Bu alanlar polis feneri olarak bilinen güçlü ve büyük modellerden başlyarak renkli seçeneklere kadar devam eder. Avcıların kullandığı lambalar bunlara en iyi örnekler olarak gösterilebilir. Avcılık faaliyetlerinin bir kısmı gece saatlerinde gerçekleştirilir ve bu durumlarda güçlü lambalara ihtiyaç duyulur. Özellikle avlanmak için gereken ortamların hemen hepsi doğa ortamlarıdır. Bu nedenle sadece doğal ışık kaynaklarının bulunduğu orman ve dağlık arazi gibi ortamlarda avı tespit etmek gibi amaçlarla lamba kullanımı son derece önemlidir. Bu şekilde kullanılan avcılık elemanları aynı zamanda avcılara uygun dürbün seçenekleriyle de entegre şekilde çalıştırılabilir. Böylece güçlü ve uzun menzilli lamba seçenekleriyle çok uzaktaki bir avı dürbün sayesinde tespit edebilir, aydınlatma elemanı sayesinde de tam yerini görebilirsiniz. Aydınlatma elemanlarının alternatif kullanım alanlarına örnek olarak farklı konseptlere sahip mekanlar ve kafeler de gösterilebilir. Hem açık hem de kapalı alanlarda kullanılan farklı renklerde ışık saçan aydınlatma modülleri ile akşam saatlerini son derece eğlenceli ve hoş bir havaya sokmak mümkündür. Tüm bunları yaparken hem sabit şekilde kullanılan hem de şehir elektriği ile kesintisiz şekilde çalışan modelleri tercih edebilirsiniz.

Fener Fiyatları

Pek çok ürün grubunda olduğu gibi aydınlatma elemanlarında da ürün çeşitliliği arttıkça fiyat etiketleri arasındaki farklar da artabilir. Bu durum kullanılan elemanların sahip olduğu farklı özelliklerden kaynaklanır. Yüksek ışık gücüne sahip olan lamba seçenekleri genellikle profesyonel amaçlar doğrultusunda kullanılır ve özel teknolojiler ile üretilir. Bu durum harika görüş imkanı hedeflenen alanlarda son derece etkili olsa da amatör kullanım için her zaman en iyi seçenek olmayabilir. Çok sayıda fonksiyon ile çeşitlilik gösteren ürünler arasından en uygun seçenekleri belirlemek için kullanıcıların önceliklerine en iyi şekilde karar vermesi önemlidir. Özellikle kullanım alanına uyum sağlayacak ve kullanım amacına en iyi şekilde hizmet edecek modellerin belirlenmesi için cihazın gerekli özelliklere sahip olduğundan emin olmak önemlidir. Tüm bunları yaparken olması gerekenden daha çok fonksiyona sahip olan ürünleri elemek ise fiyat ve performans anlamında en iyi sonuçlara ulaşmayı sağlar. Birbirinden farklı ürünler ile geniş bir yelpazede seçenekler sunan Akakçe ile ihtiyacınız olan tüm aydınlatma elemanlarına ulaşabilirsiniz. Siz de spor, outdoor ana kategorisinde yer alan outdoor kategorisinin içindeki kamp malzemeleri kategorisinin hemen altında fener ürünlerinin tamamını bulabilirsiniz!